Şimdi Ara

Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F Yorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
57.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim 1 Gb Ram ( 1 Gb, 718 Mb veya o civarda bi hafızaya düşüyo zaten ) başına bela olur benden söylemesi. örneğin arkadaşlarda 1 Gb hafızası olan S3 var tlf kasım kasım kasılıyo bende 1.5 gb Ram olan S3 ün bi üst versiyonu S3 Neo var, maşallah tlf roket. Yani demek istediğim tlf alacaksan ramı en aşağı 1.5 Gb olsun uzun vadede 1 Gb ram seni çileden çıkartır.
  • Bence almayın derim çünkü çalıştığım şirkete bu telefonlardan aldırdık. Ben ki telefonlardan az çok anlayan birisiyim. Telefon bir süre sonra sürekli donmaya başlıyor. Şirkette pek çok kişi bu durumdan şikayetçi.
  • arkadaşlar telefon çok yavaş ve sürekli kasıyor.. arada kendine gelsin diye yeniden başlatıyorum.

sorun nedir veya nedir bunun çözümü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesusozz

arkadaşlar telefon çok yavaş ve sürekli kasıyor.. arada kendine gelsin diye yeniden başlatıyorum.

sorun nedir veya nedir bunun çözümü ?

Nedeni;
    -Çok uygulama yüklemiş olabilirsiniz
    -Bazı uygulamalarda hatalar olabilir
    -Harici hafızanın okuma yazma hızı düşükse ve siz uygulamaları depolama için buraya yönlendirdiyseniz olabilir.

Çözüm;
    -Büyük beklentiniz olmasın, zaten 700tllik telefon
    -Format :http://shiftdelete.net/samsung-galaxy-modellerine-format-nasil-atilir-59036
    -Az uygulama ve uygulamaları local hafızada tutmak

Arada format iyi gelir. CCleaner türü programların temizleyemediği şeyler oluyor.

• Ethannhunt E kullanıcısına yanıt
    sağol hocam..
    kaç yıllık galaxy s2 bile bunun kadar takılmıyor hocam :)
    2-3 program açık kalsa , sms yazarken klavye bile takıla takıla açılıyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sağol hocam..

Kardeş bence senin telde başka bişey var. linkte hard format var onu kullan. Takılma bendede oluyor fakat o kadar sık değil ayrıca 2-3 program hiç birşey, bazen ben sol tuşa basıp 25 civarı uygulama internet vs kapatıyorum oda takıldğı için değil sırf bugün bunu hiç yapmadım diye aklıma geldiği için.

Övmüyorum, kasma oluyor ama foto kalitesi 5-8mp, ekran kalitesi ve videolardaki hiç takılmadan oynatması ve daha güzeli şarjı çok iyi. Bunlar ufak tefek şeyleri örtüyor (züğürt tessellisimi dersin artık bilemem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethannhunt -- 14 Ağustos 2015; 10:01:12 >
  • 4.4.4'den çikar mi bu telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: no.bir

4.4.4'den çikar mi bu telefon

Çıkar sanıyordum fakat böle ekonomik telefonlara üst versiyon çıkartmıyorlar. Çıkarsa bende takip ediyorum.
  • Telefonun bütçesi çok iyi de 1 saat telefon elimde açik kalsa kasmalar donmalar meydana geliyor

• bu fıyata guzel degıl mı şimdı bu arkadaslar en dusuk hepsı buradada var sanıırm bırde sorum var kımıne f yazıyor kımınde yazmıyor farklı bır model mıdır bu f g530f
  • Arkadaşlar grand prime kullanıyorum çok memnunum ama kilit ekranı ses ayarını değiştirdim şimdi nerden yaptım bulamıyorum kaç gündür kafama takıldı bilen varsa yardımcı olabilirmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ethannhunt

quote:

sağol hocam..

Kardeş bence senin telde başka bişey var. linkte hard format var onu kullan. Takılma bendede oluyor fakat o kadar sık değil ayrıca 2-3 program hiç birşey, bazen ben sol tuşa basıp 25 civarı uygulama internet vs kapatıyorum oda takıldğı için değil sırf bugün bunu hiç yapmadım diye aklıma geldiği için.

Övmüyorum, kasma oluyor ama foto kalitesi 5-8mp, ekran kalitesi ve videolardaki hiç takılmadan oynatması ve daha güzeli şarjı çok iyi. Bunlar ufak tefek şeyleri örtüyor (züğürt tessellisimi dersin artık bilemem)

hardformat attım.. şimdi daha iyi sanki.. sağol hocam..

• merhaba ben de mart ayından beri kullanıyorum
    şarjı 3 gün gidiyor tabi idareli kullanılırsa
    arada donuyor onun haricinde bir sıkıntısı yok memnunum
  • SM-G531F ile G530 FQ farkları neymiş ?

G531 F -- 699 tl SAMSUNG TR GARANTİLİ

G530 FQ -- 799 TL SAMSUNG TR GARANTİLİ .

Çift hat desteği , çıkış yılı ve kitkat sürümü ile ilgili bir fark var herhalde ..

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • 6aydir grand prime kullanıyorum berbat bir cihaz uzak durun derim uygulama hızı internet hızı ve dokunmatik hızı çok ama çoook yavaş internete girdiğiniz de ilk on dakika iyi sonra siyah bir erkan olarak internetten çıkmak zorunda kalıyorsun whatsap uyumsuz kodinasyon yapmıyor rehberde whatsap kullanan arkadaşlarını goremiyorsun. Bu cihaz yerine hesap makinesi taşıyın yanınızda

• Grand prime dan uzak durun ben duvarlarda vuruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ressam43

6aydir grand prime kullanıyorum berbat bir cihaz uzak durun derim uygulama hızı internet hızı ve dokunmatik hızı çok ama çoook yavaş internete girdiğiniz de ilk on dakika iyi sonra siyah bir erkan olarak internetten çıkmak zorunda kalıyorsun whatsap uyumsuz kodinasyon yapmıyor rehberde whatsap kullanan arkadaşlarını goremiyorsun. Bu cihaz yerine hesap makinesi taşıyın yanınızda

İnternette siyah ekran ve whatsuptaki sorun sizin telinizdeki başka bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. 10 aydır kullanıyorum, biraz yavaş ve çok app açtığımda kitlenme olabiliyor ama aktif olarak whatsup kullanıyorum. Şarşımın çoğunu whatsup tüketiyor. Hard format deneyin.

•  Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F Yorum
     Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F Yorum
     Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530F Yorum

Kamera Özellikleri
    Arka Kamera 8.0 MegapikselÖn Kamera5.0 MegapikselKamera Zoom VarEntegre FlaşLedVideo Kayıt1080p @ 30fps
    Hafıza Özellikleri
    Dahili Hafıza (RAM)1 GBDepolama (ROM)8 GBHafıza Kartı Desteği Micro SD - 64 GB' a kadar
    Ekran Özellikleri
    Dokunmatik EkranVarEkran Boyutu5.0 inçEkran Çözünürlüğü540 x 960 PikselEkran Renk Çözünürlüğü16 MilyonEkran TipiTFT capacitive touchscreen
    Bağlantı Özellikleri
    Edge VarGprs VarŞebeke Frekansı 2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900Şebeke Frekansı 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100Şebeke Frekansı 4GLTE 850 / 900 / 1800 / 2100 / 26003G Bağlantı Hızı 42 MbpsWi-Fi 802.11 b/g/nWi-Fi hotspot VarNfcVarGps Var A-GPS, GLONASSBluetooth v4.0 - A2DPGörüntülü KonuşmaVar ( Uygulama İle )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hope1 -- 27 Ekim 2015; 19:49:59 >

• Telefon güzel arkadaşlar, real markette 650 TL ye düşmüş, gidin alın derim. Bendeki tek sorun telefonu satan yerlerde telefon Android Lollipop işletim sistemi kullanıyor, ama bendeki hala KitKat. Güncelleyemiyorum. Ha birde çok şey yüklerseniz kasabiliyor, Facebook yükleyecekler ise Facebook değil de Facebook Lite (daha az yer kaplıyor) yüklemeli. Facebook yükleyince telefon gerçekten çok kasıyor, silerseniz telefonunuzun kendine geldiğini fark edebilirsiniz. Onun dışında çok güzel, hızlı, telefonun çekmediği yerlerde bile çekiyor bazen. Şarjdayken çok girmezseniz şarjı da hızlı doluyor.
  • Oyun meraklisi bi insan değilim yani oynarsam da sudoku vs gibi oyunları oynarım.bu anlamda oyun deneyimi aktaramam ama sosyal ağlar internet deneyimi gibi konularda harika bir cihaz.malzeme kalitesi bakımından bence
    Çok başarılı.ekrana gelince,çözünürlük değerlerine bakışta moral bozmayan gerek yok.elinize alıp inceleyin kesinlikle çok yeterli olduğunu göreceksiniz .böyle olması da ayrı bi avantaj pil tüketimine artı etki yapıyor .ve cihazı yormuyor .kasma etmek olayları öyle denildiğini gibi yok. Hatta 5.1.1 le hiç yok gibi bişey.rama fln kafayı takmayin. Yani kısaca alet tıkır tıkır çalışıyor .deneme şansınız varsa deneyin. On kamera başarılı ama ana kamerayı begenemedim. Olumsuz olarak bunu sayabilirim ve video kayıt full hd değil hd.benim görüşüm f/p olarak on numara bi telefon. 800 tl için hakkını tam ve biraz da fazlasını veriyor diyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.