DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Samsung Galaxy Gio GT-S5660 ve Samsung Galaxy GT-S5830 Bug Reporting
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39
Cevap
0
Favori
27.751
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Samsung >> Samsung Galaxy Gio GT-S5660 ve Samsung Galaxy GT-S5830 Bug Reporting
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      557 Mesaj
      04 Mayıs 2011 12:23:18 Konu Sahibi
      Merhabalar,

Yaklaşık 1 haftadır Samsung Galaxy Gio GT-S5660 ve Samsung Galaxy Ace GT-S8330 kullanıcısıyım. Ürünlerle ilgili karşılaştığımız bug'ları (hataları) Samsung'a mail yoluyla iletebilmek ve firmware güncellemeleri sağlayabilmek adına bu konuyu başlatmak istedim.

Gio Genel konusu oldukça aktif ==> Samsung Galaxy Gio Genel Konu
      Ace Genel konusu oldukça aktif ==> Samsung Ace Genel Konu

Benim karşılaştığım 2 ve başka arkadaşlardan duyduğum 4 sorun var şimdilik,

1) Gio'da ve Ace'de Müzik (kendi default Müzik player'ı ile.) dinlerken bir gariplik hissettim. Equalizer ayarlarından Rock'ı seçinde, seste inme ve çıkma oluyor. Yani frekans olarak yükselme ve azalma oluyor. Diğer ekolayzır seçeneklerinde böyle bir problem olmuyor.

2) Menüde sıra güncellemeleri yapıyorum, örneğin android marketten indirdiğim oyunları menüde tek bir sayfaya, uygulamaları ayrı bir sayfada konumlandırmıştım. Save'ledim değişiklikleri. Telefonun bataryası bitti kapandı ve açtığımda menü karmakarışık olmuştu. Ya da yeni bir uygulama yüklediğimde de bu sorun oluyor. Ace'de aynı durum söz konusu değil.

3) Ana konu forumunda pek çok arkadaş Wi-Fi sorunları yaşıyor, bazı Wireless şifreli modemlere girerken sorun yaratıyor, bağlanamıyor, girememesidir. Bununla ilgilide genel bir güncelleme yapılsa hoş olur kanısındayım.

4) KİES ile güncelleme yaparken %37'lerde veya %0'larda update işleminin takılı kalması. Update öncesi uyarılar kısmında telefonu USb bellek ve uçuş moduna alın gibi bir uyarı yok, ama sadece bu şekilde update edebildim ben ürünü.

5) Menüde klasör yaratılalaması. (Bu belki Android'le ilgili bir durumdur.)

6) Bir arkadaşın yine belirttiği bir sorun vardı. Bir şarkıyı bildirim sesi olarak seçince sesi azalıyor, aynı şarkıyı zil sesi yapınca bangır bangır, mesaj geldiginde farkedilmiyor - sesi cıkmıyor. Telefonun ses ayarı da full'da, bildirim ses ayarıda full'da olduğu halde bu sorun yaşanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshead -- 4 Mayıs 2011; 23:49:28 >
      |
      |

Samsung Galaxy Gio, LG 42LW5500, MSI GE60 0NC-037TR, Logitech N200, Avid Recording Studio, Sennheiser HD 201
    • Yüzbaşı
      323 Mesaj
      04 Mayıs 2011 20:31:21
      wi~fi ve bluetooth ilk açmada değil ama ikinci açmada error hatası veriyor ve telefonu yeniden başlatmadan asla açılamıyor. ( gio )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Apple iPhone 5S Gold
      iOS 7.0.4 versiyon
      Cydia JailBreak

Asus Nexus 7 ( 1. jenerasyon )
      Android 4.4.2 Kitkat
    • Çavuş
      45 Mesaj
      04 Mayıs 2011 22:25:44
      Çağrı kayıtlarında sadece arama kayıtlarını bırakıyorum bir gün sonra hepsi görünüyor.
      Yüklü programlar açma kapama yapınca yer değiştiriyor.
      Konuşuken kulaklık sesinde azalmalar ve cızırtı var.
      Bzen aram ayaparken takılıp kalıyor.
      Wi fi Çekim gücüü zayıf.
      Ace kullanıyorum kulaklık sesindeki sorn dışında çok memnunum.

|
      |

• Teğmen
      177 Mesaj
      04 Mayıs 2011 22:35:02
      samsung galaxy Ace telefonumda saat doğru olarak ayarlanmış olduğu halde ana ekranda bulunan "widget saat" maalesef takılıyor ve öyle kalıyor...

|
      |

engnyldz
    • Yüzbaşı
      567 Mesaj
      04 Mayıs 2011 22:47:54
      Evet telefonu kapatınca menudekı eski kayıtlar gidiyo. Çözüm bulunrsa sevinirim.

|
      |

• Yarbay
      2225 Mesaj
      04 Mayıs 2011 23:23:27
      Hocam yanlışlık olmuş sanırım.
      Galaxy Ace s8330 değil s5830.

|
      |

• Yüzbaşı
      557 Mesaj
      04 Mayıs 2011 23:50:24 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: _Krst_
      Hocam yanlışlık olmuş sanırım.
      Galaxy Ace s8330 değil s5830.

Ehehe, eyw duzeltmen icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Samsung Galaxy Gio, LG 42LW5500, MSI GE60 0NC-037TR, Logitech N200, Avid Recording Studio, Sennheiser HD 201
    • Yüzbaşı
      557 Mesaj
      04 Mayıs 2011 23:53:15 Konu Sahibi
      Android markette uygulamalar veya oyunlara girdigimizde, en yeni uygulamalari secip sayfada asagiya inmeye çalıştığımızda market hata verip kapaniyor. (ace ve gio)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshead -- 5 Mayıs 2011; 9:00:50 >
      |
      |

• Binbaşı
      1214 Mesaj
      05 Mayıs 2011 15:49:25
      yakınlık sensörü çalışmıyor gibi bazen karşı tarafa tuş seslerinin gittiği söyleniyor bizim ailede 2 tane ace var ikisindede böyle bir sorun var normalde ekranın kitlenmesi lazım ama çok nadir olarak kapanmayabiliyor

|
      |

• Yarbay
      3962 Mesaj
      05 Mayıs 2011 16:49:18
      Bende de gio var tek sorunum wifi oldu şu ana kadar, arkadaşın kafedeki wifi modeme bağlanmadı şifreyi girdim ama öylece kaldı, niye hep yarım yamalak bağlantı koyarlarki, hepsine bağlansa wifi modemlere, tüylerimi dökülecek samsung un, inşallah güncellemeyle düzelir.

|
      |

İntel i3 4160 3.6ghz Evga gtx960 4gb 128bit 10gb ddr3 1600 ram Gigabyte Z87M-D3H Intel Z87 Desire Z S5660 S2 S3 S3 J7 Prime Acer Iconia W4-820 32gb 2gbram - Tab 3 T210 Lite
    • Yüzbaşı
      567 Mesaj
      06 Mayıs 2011 23:46:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Grasshead

Android markette uygulamalar veya oyunlara girdigimizde, en yeni uygulamalari secip sayfada asagiya inmeye çalıştığımızda market hata verip kapaniyor. (ace ve gio)

Evet Kapanmaya zorla diye bi seçenek çıkıyo (gio)

|
      |

• Binbaşı
      1144 Mesaj
      07 Mayıs 2011 02:37:27
      quote:

Orijinalden alıntı: erdem.1

Alıntıları Göster

Evet Kapanmaya zorla diye bi seçenek çıkıyo (gio)

Aynen bu sorun bende de mevcut

|
      |

Deepcool Smarter // GlacialPower 650W // Gigabyte H61M-S2PV // İntel Core i7 3770 // Xigmatek Dark Knight // Crucial Ballistix Sport 2X4 8GB // Sandisk Ultra II 120GB // Seagate 1TB // Sapphire Nitro+ RX 480 8GB
    • Binbaşı
      1204 Mesaj
      07 Mayıs 2011 03:16:48
      quote:

Orijinalden alıntı: burak451905

Alıntıları Göster

Aynen bu sorun bende de mevcut

herkezde varmı bu olay :S

|
      |

• Binbaşı
      1144 Mesaj
      07 Mayıs 2011 03:28:18
      Android market hazır yüklü geldiği için herkes de var sanırım.

|
      |

Deepcool Smarter // GlacialPower 650W // Gigabyte H61M-S2PV // İntel Core i7 3770 // Xigmatek Dark Knight // Crucial Ballistix Sport 2X4 8GB // Sandisk Ultra II 120GB // Seagate 1TB // Sapphire Nitro+ RX 480 8GB
    • Yüzbaşı
      557 Mesaj
      07 Mayıs 2011 08:28:21 Konu Sahibi
      Android Market Update'i ile veya Gio firmware update'i ile düzelebilir. Android Market uygulaması özelinde bir bug olduğunu düşünüyorum bunun. Ben Samsung'a bu sayfanın linkini attım, umarım incelemeye almışlardır. Bundan güzel test ekibi nerden bulacak adamlar hemde bedava! =)

|
      |
    • Yüzbaşı
      557 Mesaj
      10 Mayıs 2011 09:20:35 Konu Sahibi
      Dün Samsung'dan aradılar. Bu sayfa linkini paylaşmıştım, teşekkür ettiler. Bu da incelemeye alındığı anlamına geliyor. Umarım ürünün gelişiminde fayda sağlayacaktır.

|
      |
    • Yarbay
      3962 Mesaj
      10 Mayıs 2011 15:40:01
      Birde asphalt 5 yükleyince, mesaj geldiği zaman sürekli asphalt5 kapatıldı uyarısı veriyor, inşallah bunuda görürler

|
      |

İntel i3 4160 3.6ghz Evga gtx960 4gb 128bit 10gb ddr3 1600 ram Gigabyte Z87M-D3H Intel Z87 Desire Z S5660 S2 S3 S3 J7 Prime Acer Iconia W4-820 32gb 2gbram - Tab 3 T210 Lite
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      10 Mayıs 2011 22:33:53
      Samsung ace kullanıcısıyım.
      Güzel bir başlık olmuş. Umarım sorunlarımıza buradan cevap bulabiliriz.

1. Wireless devamlı kopuyor ve daha da önemlisi yukarıda bahsedildiği gibi bazen hepten gidiyor ve ayarlar menüsünden baktığımda "error" veriyor. Ancak telefonu tamamen kapatıp açtığımda düzeliyor.
      2. Android marketten en yeniler kısımında bahsettiğiniz sorun bende de oluyor.

İçinizde 2.3 gingerbread yükleyen oldu mu? Olduysa bu sorunlar düzeldi mi?

• Çavuş
      72 Mesaj
      11 Mayıs 2011 23:49:44
      Galaxy ace kullanıcısıyım bazen sağdaki tuştan kilidi açıp ekrana dokunduğumda algılamıyor ve ekran ışığı sönüyor aynı tuşa tekrar basınca düzelse de bence sinir bozucu

|
      |

• Teğmen
      170 Mesaj
      21 Mayıs 2011 13:18:48
      bi forum sitesinde kiest denilen bir yerde gio nun yazılım güncellmesi var diye duydum ama ne kadar doğrudur bilemem

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.