Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemus

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: toros71

MERHABA,
    ACE KULLANLAR VE ACE ALMAK İSTEYENLER İSTEYENLER;
    ARTIK ACENİN VİDEO KAYIT KALİTESİ 480x640 VE 30pfs TEK BİR .apk DOSYASI İLE

O çıkalı aylar oldu, şu var 30 fps kayıt etmiyor malesef ,öyle yazıyor ama 18 fps olarak kayıt ediyor, programın adıda LGCAMERPRO apksi gio için açtığım konuda mevcuttur.

18 fps konusunda bir yanlışlık var sanırım çünkü benim kayıtlarımda mp4 (video ecoder),mp4(video file format) 13mbit (video bitrate) ve 30 fps ayarlıyken en az 29 fps alıyorum

Bilgisayarda mp4 özelliklerine baktınmı kardeş. ben o yüzden dedim eğer 30 fps kayıt oluyosa iyidir o zaman. sağol uyarın için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

MERHABA,

O çıkalı aylar oldu, şu var 30 fps kayıt etmiyor malesef ,öyle yazıyor ama 18 fps olarak kayıt ediyor, programın adıda LGCAMERPRO apksi gio için açtığım konuda mevcuttur.

18 fps konusunda bir yanlışlık var sanırım çünkü benim kayıtlarımda mp4 (video ecoder),mp4(video file format) 13mbit (video bitrate) ve 30 fps ayarlıyken en az 29 fps alıyorum

Bilgisayarda mp4 özelliklerine baktınmı kardeş. ben o yüzden dedim eğer 30 fps kayıt oluyosa iyidir o zaman. sağol uyarın için.

Ben galaxy ace kullanıyorum belki gioda o kadar fps alınabiliyordur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

MERHABA,

Ben galaxy ace kullanıyorum belki gioda o kadar fps alınabiliyordur.

Haklısın kardeş doğru diyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedmax

Ben yuklemeyi burda yazilan sekliyle sizin anlattiginiz sekliyle yaptim. İlk baslarda cok sevindim cunku bana zulm eden kulaklik sesi iyilesmisti ve karsi tarafi daha iyi duyabiliyordum.

Su an icinde gelen hafiza kartini kullaniyorum ve iphone ikilemindw oldugum icinde karta para vermek istemiyorum su anda yoksa class 10 team 8gb hafiza karti alip belirttiginiz islemi yapmak istiyordum ama iste suanda bi ikilem so konusu.

3gs meselesine gelince de Kozmetik olarak bi sorunu yok bildigim kadariyla surekli kap ve shildla kullanildi.

Ama su yondede ikilemim var ben ace i tirtikli cizilmeyen kapagi ve gorilla cami icinde terxih ettim ve boyutu da istedigim gibiydi aksi takdirde planim galaxy s almakti. Ama gorunce bu telefonu sejline asik olup iki hafta icinde aldim. Ve su an hicbir kap shld kullanmadigim halde telefon iyi durumda ve.cizik felan yok.

Ben telefonda sikca internet, twitter, gmail ve
    diger butun google urunlerini fring , cam scaner , youtube gibi uygulamalari kullqniyorum. Ve bu uygulamalar ace in ranini cokca harciyor. Telefonum normal acikken 70mb civarinda bosta ram kaliyor. Bu da ben birsey yaparken takilmalara neden oluyor. Ama iphonelara bakiyorum sorunsuz bir sekilde takilma olmadan her isi yurutuyorlar.

Bu da bende buyuk kararsizliklara neden oluyor.

Son olarak sizin soyledikleriniz uzerine tekrar 2.3.4 yukleyecegim. Belki sorunlu yujleme olmustur benimki. Peki sizin linkini verdiginiz romdan sonra daha guncel bil 2.3.4 rom cikti mi acaba.

Birde telefonda root da var. Ben telefonun kendi mailbuygulamasini vr bir iki uygulamayi daha hic kullanmiyorum. Ben bu uygulamalari titanium backup ile silebilirmiyim ve bu isi.nasil yapacagim hangi isimdekileri silecegim . Ve bunu yaparken telefon bi zarar gorur mu?.

Verdiginuz cevap ve anlayisiniz icin tesekkur ederim.
    quote:

Orijinalden alıntı: ex-sniper
    Aynen arkadaşta olduğu gibi takılmalar bende de epeyce fazla..bi kaç kişiden daha böyle takılmalar olduğunu okuduğum için telefonun rami ya da işlemcisi yeterli gelmiyo herhalde diye düşündüm ve çok da üstüne gitmedim...sanırım bende bi tekrar yüklesem iyi olucak :)))
    sonuçları burdan tekrar yazarım ama beceremezsem eğer semender44 senden özel yardım almak gibi bi planım var...müsait olursan tabiki de

Takılmaların ramla alakalı olduğunu sanmıyorum. Ram yüzünden ACE nin takılacağı tek uygulama Angrybird oyunu. Bunun dışında ram ile sorununuz olmamalı androidde aynen windows gibi bir ram yönetimi var. Linux swap (yani takas) dosyası kullanıyor. Ramda kalması gereken uygulamaları yüksek ram ihtiyacı olan durumlarda geçici belleğe yazıyor ve bu bellekte ne yazıkki hafıza kartında. Yani sizdeki takılmaların çoğu kötü hafıza kartı yüzünden oluyor. Bu gibi durumlarda otomatik hafıza bellek yönetimi kartın yavaş veri aktarımı yüzünden aksıyor. Markalı ve en azından class 6 bir kartla bu konu kökünden çözülecektir. Hatta class 10 bir kartla telefonun hız açısından yeniden doğduğu tecrübe edilmiştir.

İphonelerde durum daha farklı iphone apple'nin geliştirdiği bir bellek yönetim sistemini kullanıyor bu yüksek hız sağlıyor.

Yani özetle kurulum aksaklıkları ve zayıf kartlar ile sizin sorununuz.

Mümkünse hafıza kartlarınızı değiştirmelisiniz.

Kurulum esnasında dikkat edilecek şeyler şunlardır.

1- KURULUMDAN ÖNCE DALVİK CHACE DEDİĞİMİZ BÖLÜMÜN SİLİNMESİ ÖNEMLİDİR. BUNUN İÇİN KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE TELEFONU FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRÜN BU ESNADA HAFIZA KARTI TAKILI OLMASIN. FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜKTEN SONRA KURULUMA KADAR TELEFONU KAPALI TUTUN BİR UYGULAMA VS AÇMAYIN.

2- HAFIZA KARTINIZDAKİ KAYITLI RESİM MÜZİK GİBİ ŞEYLERİN YEDEĞİNİ ALIN VE KARTI FORMATLAYIN. KARTTA EXT2 BÖLÜMÜ OLUŞTURDUYSANIZ 61. SAYFADA ANLATILAN ŞEKİLDE PARTİTİON TOOL İLE BU BÖLÜMÜDE FORMATLAMALISINIZ. FORMATTAN SONRA KURULUM BİTMEDEN TELEFONA KARTI TAKMAYIN.

3- SİMKARTIN KURULUM ESNASINDA TAKILI OLMAMASI GEREKTİĞİ SÖYLENİYOR AMA BEN SİM KART TAKILI İKEN DAHA BAŞARILI SONUÇLAR ALDIĞIMI GÖRDÜM. TERCİH SİZE KALMIŞ. HAFIZA KARTI KESİNLİKLE KURULUM ESNASINDA TAKILI OLMASIN.

4- ODİN ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE SİSTEMİNİZDE KURULU BİR FİLTRELEME PROGRAMI VARSA BUNU DURDURUN DEVREDEN ÇIKARIN, ANLAŞILMAZ BİR ŞEKİLDE ODİN FİLTRELEME PROGRAMLARI İLE ANLAŞAMIYOR.

5- ODİN'İ ÇALIŞTIRMADAN ctrl+alt+del KOMBİNASYONU İLE ÇALIŞAN UYGULAMALARDAN (KİESPDRL.EXE VE KİESTRAYAGENT.EXE) İŞLEMLERİNİ SONLANDIRIN.

6- BÜTÜN BUNLARDAN SONRA ÖNCE TELEFONU DOWNLOAD MODUNDA AÇIN USB KABLOSU İLE BİLGİSAYARA BAĞLAYIN ARDINDAN ODİN ÇALIŞTIRIN.

7- YÜKLEME BAŞLAYINCA SABIRLA BEKLEYİN ODİNDE SAĞ ÜSTTE KURULUMUN AŞAMALARINI GÖSTEREN KUTUCUK MAVİ RENK OLUP İÇERİSİNDE PASS YAZANA KADAR TELEFONU HİÇ ELLEMEYİN. MAVİ PASS YAZISINI GÖRÜNCE USB BAĞLANTISINI SONLANDIRIP TELEFONU AYIRIN HAFIZA KARTINI TAKIN VE HEMEN YENİDEN FABRİKA AYARLARINA DÖNÜŞ YAPIN.

8- KENDİNİZE ÖZGÜ AYARLARI YAPTIKTAN SONRA TELEFONU KAPATIP AÇIN.

9- EN ÖNEMLİ BATARYA İLE İLGİLİ AYARLAR ŞÖYLE
    A) MOBİL AĞ AYARLARI --> SADECE 2G AĞLARINI KULLAN
    B) EKRAN- PARLAKLIK EN AZ OLMALI, ANİMASYONLAR-->CANLANDIRMA YOK OLMALI
    C)KONUM VE GÜVENLİK -->BU BÖLÜMDE KABLOSUZ AĞLARI KULLAN VE GPS UYDULARINI KULLAN KESİNLİKLE KAPALI OLSUN GEREKTİĞİNDE ANA SAYFADA PİL GÖSTERGESİNİN OLDUĞU BÖLÜMÜ PARMAĞINIZLA AŞAĞIYA DOĞRU ÇEKİNCE BUNLARI AÇABİLECEĞİNİZ BİR BÖLÜM ÇIKACAKTIR.
    D)HESAPLAR VE SENKR--> BURADAKİ HESAPLARI YÖNETİN KISMINDA SENKRONİZASYON HEP KAPALI OLSUN GEREKTİĞİNDE BURADAN MANUEL AÇARAK KULLANIN VE GERİ KAPATIN
    E)GİZLİLİK-->BURADAKİ VERİLERİMİ YEDEKLE VE OTOMATİK GERİ YÜKLE KAPALI OLMALI.
    TARİH SAAT AYARLARI-->BURADA OTOMATİK YAZAN YER KAPALI OLMALI SAAT BİLGİLERİNİ OPERATÖRDEN ALMASINA GEREK YOKTUR.

Aklıma gelen başkada bir şey yok.

Şimdi geldik bomba habere

Avrupa için Resmi Kies güncellemesi sızmış. kieste görünüp görünmediğini bilmiyorum ancak resmi gingerbread sürümü bu olacakmış. ne yazıkki sürm 2.3.3 ancak 2.3.4 gibi tuş kilidi ekranı hızlanmış yakınlık sensöründe düzenleme yapılmış. Vee müjde o iğrenç rusça uygulamalar artık yok. Kötü haber en sona ... Bu sürümde Türkçe desteği yok. SEB bölge koduyla Baltık ülkeleri güncellemesi. Türkiye için ne zaman gelir allah bilir.

• üstatlar lgcamera apk için froya yeterli değilmi
  • 2.3.4 sürümünden orjinal froyo 2.2.1 sürümüne geçmenin yolu var mı?
    diğer sorum ise 2.3.4 sürümünü yükledikten sonra wifi bağlanıyor ama internete girmiyor sorunun çözümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam637

quote:

EnGErD
    bildiğim kadarıyla bir ay içersinde para iadesi yada değişim gibi hakkın var bunun için en fazla servis raporu istiyorlar buda zor bişey değil neden bunu denemiyorsun

Sİm Kart takılınca iade kabul etmiyorlar.

servisteki arkadaş ne olursa olsun bir ay içinde değiştirebiliyorsun en fazla bizden bir telin durumunu içeren servis raporu çıktısı alıp gidiyorsun değiştirebiliyorsun demişti.
    Müşteri hizmetleri yada bir yetkili serviisle iletişime geç ama bunların hepsini müşteri hizmetleri numarasından sağlayacağın için direk oraya sor. En azından 150 lira gibi bir rakam cebinde kalır diye yardımcı olmak istemiştim. Umarım bu gerçekleşir

• telefonumda gariplikler oluyor
    telefon her zaman otomatik olarak tuş kilitli oluyor zaten işim bitince ben kendim ekranı da kilitliyorum
    ama 1 haftada 2 kez telefonla arama yapmışım onun dışında bir baktım wifi-bluetooth-gps-hep açılmış 1-2 harf mesaj taslak olarak yazılmış
    böyle gariplikler yaşadınızmı telefonda
  • quote:

Orijinalden alıntı: circumciser

quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

Orijinalden alıntı: circumciser

Arkadaşlar Wave II mi Yoksa Ace mi çok açık ve net

internet hızı olsun,takılmaları olsun

kamerası olsun

sizce hangisini almalıyım ?

Hız ve kamerada Wave II. Yalnız onda Bada işletim sistemi var, Ace'de Android. Yani Wave II'de oyun/uygulama az.

Sen hangisini tercih ederdin üstad ?

daha doğrusu aşağı yukarı bu fiyatda alınabilecek en iyi Wave II mi acaba

Bütçem bu 2 telefonuda almaya uygun,başka da olabilir...

Genel olarak akıllı telefon piyasasında bu fiyata en iyi Wave II galiba.

huawei ideos x5te fena değildir, bi incele istersen

• quote:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: husam637

quote:

EnGErD
    bildiğim kadarıyla bir ay içersinde para iadesi yada değişim gibi hakkın var bunun için en fazla servis raporu istiyorlar buda zor bişey değil neden bunu denemiyorsun

Sİm Kart takılınca iade kabul etmiyorlar.

servisteki arkadaş ne olursa olsun bir ay içinde değiştirebiliyorsun en fazla bizden bir telin durumunu içeren servis raporu çıktısı alıp gidiyorsun değiştirebiliyorsun demişti.
    Müşteri hizmetleri yada bir yetkili serviisle iletişime geç ama bunların hepsini müşteri hizmetleri numarasından sağlayacağın için direk oraya sor. En azından 150 lira gibi bir rakam cebinde kalır diye yardımcı olmak istemiştim. Umarım bu gerçekleşir

Teşekkür ederim.Deneyeceğim

• Bendede ace var wifi ile facebooka girince sorun yok ama internet paketim var ( avea 1gb ) onda girince resimdeki hatayı veriyor.http://i55.tinypic.com/iwhwsx.png
  • quote:

Orijinalden alıntı: A_R_D_A

Bendede ace var wifi ile facebooka girince sorun yok ama internet paketim var ( avea 1gb ) onda girince resimdeki hatayı veriyor.http://i55.tinypic.com/iwhwsx.png

bn aynı şekilde bağlanıyorum bi sorun yok aynı avea 1gb internet aynı tel
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarac_07

quote:

Orijinalden alıntı: A_R_D_A

Bendede ace var wifi ile facebooka girince sorun yok ama internet paketim var ( avea 1gb ) onda girince resimdeki hatayı veriyor.http://i55.tinypic.com/iwhwsx.png

bn aynı şekilde bağlanıyorum bi sorun yok aynı avea 1gb internet aynı tel

• Arkadaşlar bu Avea 1 GB paketi sıkıntılı mı? Bende de çok yavaş çalışıyor. Yani 2G gibi. Zaten telefon ayarlarından "yalnızca 2G bağlantıları kullan"ı aktif yaptım hız aynı. Yani 3G olmadığı çok belli. Bu Avea dalga mı geçiyor?
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık bir hafta önce telefonuma yasal takip adı altında bir mesaj geldi. mesaj içeriği "xxxxxxxxx ımeı numarası klonlanmıştır cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz".. ancak gelen mesajdaki ımeı numarası başka benim telefonumun ımei nosu başka. böyle bir durumda sizce ne yapmalyım.
  • kesinlikle tavsiye ederim gözü kapalı alın.hele youtube de video izlemesi mükemmel full hd resmen.hemen al derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aymekaa

merhaba arkadaşlar yaklaşık bir hafta önce telefonuma yasal takip adı altında bir mesaj geldi. mesaj içeriği "xxxxxxxxx ımeı numarası klonlanmıştır cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz".. ancak gelen mesajdaki ımeı numarası başka benim telefonumun ımei nosu başka. böyle bir durumda sizce ne yapmalyım.

Telefonu iade edip, para iadesi alın yahut değiştirin. Hiç uğraşmaya değmez.
  • Beyler vodafone cepnet yaptım fakar 3g ile değilde E heralde edge oluyor,hattı aldıgımda 3g fln yazıordu kartın üstünde ama.Nasıl 3g geçireceğim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: aymekaa

merhaba arkadaşlar yaklaşık bir hafta önce telefonuma yasal takip adı altında bir mesaj geldi. mesaj içeriği "xxxxxxxxx ımeı numarası klonlanmıştır cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz".. ancak gelen mesajdaki ımeı numarası başka benim telefonumun ımei nosu başka. böyle bir durumda sizce ne yapmalyım.

Telefonu iade edip, para iadesi alın yahut değiştirin. Hiç uğraşmaya değmez.

ama gelen mesajdaki ımeı numarası başka (numaraya e devlet sitesinden de baktım klonlanmış diyor) benim telefonumun ımei numarası başka bunda bir gariplik yokmu? (benim telefonumun imei numarası e devlette uygun ithalat olarak gözüküyor.)

• Merhaba,

Galaxy Ace için root update yapıyordum, pass dedikten sonra kablosunu çıkardım. Şu anda ne download moda nede recovery moda giriş yapabiliyorum.

Odine giriş yaptığımda Cihazı 14. portta tanıyor Added! ve Detected! yazıyor.

Dosyaları seçip starta bastığımda.
    <4> Startthread Detected : 0
    <5> Startthread Detected : 0
    <6> Startthread Detected : 0
    <7> Startthread Detected : 0
    <8> Startthread Detected : 0
    <1> setup connection...

diyerek duruyor.

Cihazı bilgisayar hala porttan gördüğü için bir umut varmıdır. Cihazın sizce tekrar açılma şansı varmıdır gibi klasik sorularıma yanıt arıyorum.

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.