Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefon hafızasındaki uygulamaları sd karta tasımanın bi yolu yok mu arkadaslar,root etmekten baska? acil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: karademir10

quote:

Orijinalden alıntı: oktayyetis

arkadaşlar ben de şöyle bi sorun var(sorun mu onu da bilmiyorm) ; belli bi süre mobil ağa baglanamazsa(çekmeyen bi yerde uzun süre kalınca) telefonu kapatıp acmayınca arama,mesaj vs yapamıyorum.mobil ağa erişilemiyor diyo.aç-kapa yapınca da menüdeki uygulamaların yerleri değişiyor uğraşmak istemiyorum sürekli:/ ne yapmalıyım?

Bendede olmuştu birkez.

Sonra wifi ayarları>mobilağlar>ağ operatörleri>otomatik olarak seçi ve şebekeyi ayrı ayrı seçtikten sonra bir daha olmadı.

Sizde bir deneyebilirmisiniz.

sagolasın

• quote:

telefon hafızasındaki uygulamaları sd karta tasımanın bi yolu yok mu arkadaslar,root etmekten baska? acil!

kartataşı programı var. http://forum.donanimhaber.com/m_48976010/tm.htm
  • Bu öğe Avea Samsung GT-S5830 cihazınızla uyumlu değil. bu durumu nasıl çözücez?
  • ben skyfire da dizo izleemiyorum asagida videoya basiyorum ama acilmiyor.yardimci olur musunuz arkadaslar...
  • Ben de 2.3.4 e geçtim az önce. Guncellemeden once KPE ile quadrant 600 idi. KPH ile 1060 oldu.
    Yalnız kartatasi çalışmadı bende, dos telefonumu görmedi, halbuki kies yüklü.
    Root yaptım, herhangi bir programın faydası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trt53

5800 kullanicisi olarak,, telefonun kasa saglamligindan ve ekran cozunurlugu yeterli gelmekte, ancak symbian olayi artik yordu beni. 600-700 araliginda ace en mantiklisi gibi gozukuyor. Ustelik ekrana koruyucu takmadan gonul rahatligi ile kullanmakta cabasi. Ne dersiniz kasa saglamligi ve ekran cozunurlugu konularinda 5800'dan sonra bir pismanlik olurmu? Yada biraz bekleyerek uzerine ekletip galaxy s/sl yada lg opt.black mi alayim?

Önceki telefonum 5800 şöyle diyim sana Ace in yanında tosbağa kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ERMAN_

Arkadaşlar bu telefondan almayı planlıyorum. Ancak 2 tereddütüm var:

- Telefonun ekran kalitesi yeterli mi? Amoled ekranlı bir telefon almaya gerek var mı?

- Birde ahize sesi yeterli mi? Diğer telefonlara göre ahize sesi düşük mü?

Ben ahize sesini o kadar kaliteli bulmadım, ekran dokunmatiği gayet iyi tabii daha öncesinde üst model kullandıysan yetersiz gelebilir.
  • Arkadaşlar menülerde bir dosya açıp uygulamaları
    içine nasıl atabilirim yani 7 sayfa . Acilis ekraninda kısayol olarak degil ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHD

Ben de 2.3.4 e geçtim az önce. Guncellemeden once KPE ile quadrant 600 idi. KPH ile 1060 oldu.

Bende rootsuz kartataşı çalıştı. Hiçbir ek işlem de yapmadım?
  •  ★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★

Android 2.3.4 S5830XXKPE gingerbread ile telefonumun performansı.Telefonun ilk 3'te oynaması artık süper birşey.
  • SAMSUNG GALAXY PRO B7510 ile SAMSUNG GALAXY ACE S5830 arasında kaldım.
     ★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★

klavyeli modelde ekran donunmatik ve ekranda dokunmatik klavye de çıkıyor o zaman alttaki bu telefonun boyutunu etkileyen klavyenin gereksiz olduğunu düşünüp ace almanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. ama yinede sormak istedim sizce hangisi daha mantıklı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zeyapo

Android 2.3.4 S5830XXKPE gingerbread ile telefonumun performansı.Telefonun ilk 3'te oynaması artık süper birşey.

bu hangi program?

• quadrant programı
  • quote:

quadrant programı

bende böyle renkli çıkmıyor birde bu kadar yüksek skor alamıyorum 1075 lerde
  • quote:

Ben de root yapmadan önce direkt kartataşı programını denedim. DOS ekranından bir şeyler oldu ama error mesajları falan vardı, sonra baktım, taşımayla ilgili bir şey çıkmadı.
    Link2SD diye bir program var, acaba çalışıyor mu Ace'te?
  • quote:

quote:

Ben de root yapmadan önce direkt kartataşı programını denedim. DOS ekranından bir şeyler oldu ama error mesajları falan vardı, sonra baktım, taşımayla ilgili bir şey çıkmadı.
    Link2SD diye bir program var, acaba çalışıyor mu Ace'te?

(2.3.4 de) app2sd çalışıyor bende.
  • Sentetik testlerde bu kadar fark varda oyunlarda bu farkı görebiliyor musunuz, örneğin bia2'de.
  • Telefon ekranına not yazmamızı sağlayan bi widget biliyor musunuz,tavsiyeleriniz?
  • quote:

arkadaşlar ben de şöyle bi sorun var(sorun mu onu da bilmiyorm) ; belli bi süre mobil ağa baglanamazsa(çekmeyen bi yerde uzun süre kalınca) telefonu kapatıp acmayınca arama,mesaj vs yapamıyorum.mobil ağa erişilemiyor diyo.aç-kapa yapınca da menüdeki uygulamaların yerleri değişiyor uğraşmak istemiyorum sürekli:/ ne yapmalıyım?

Ağ ayarlarını otomatik seç diye arkadaşlar cevap vermiş zaten. Uygulamaların yerinin değişmesi meselesine gelince ana ekrana klasörler ekleyin mesela media, ayarlar, oyunlar gibi. Bu klasörü açın ve menü, ekle, uygulamalar yolundan eklemek istediğiniz uygulamanın kısayolunu ekleyin. Buraya eklediğiniz kısayollar hem tertipli düzenli bir şekilde kısayolları bir araya toplar hemde aradığınızı çabucak bulursunuz. Villain rom yüklerseniz kısayolları dilediğiniz gibi sıralama imkanıda var.

quote:

Ben de 2.3.4 e geçtim az önce. Guncellemeden once KPE ile quadrant 600 idi. KPH ile 1060 oldu.

Bilgisayarı kapatıp açıp tekrar deneyin. Bir şekilde usb bağlantısı tamamlanmamıştır.Kartataşı için roota gerek yoktu.

quote:

Quadrant şunları ölçer.
    CPU - aritmetik işlemler, XML ayrıştırma, multimedya çözümleme
    Hafıza okuma yazma
    I / O - (giriş-çıkış) dosya erişim ve veritabanı işlemleri
    2D grafikler
    3D grafik - stencil buffer ile OpenGL tek geçişli ve multi-pass render

Quadrant testinde yüksek puan almanızın sebebi 2.3.4 ile işlemcinin upgrade edilmiş olması. 800 MHz işlemci vardı ama 600 Mhz civarında çalışıyordu. Bunu upgrade ettiler işlemci performansı yükselince 3d hariç diğer test sonuçlarıda yükseldi ve toplamda neredeyse eskinin iki katı bir sonuç çıksada bu biraz aldatıcı bir durum. Şöyleki 2.3.4 sürümünü birkaç sayfa önce ilk kez verdiğimde test sonuçlarıda yayınlamıştım. Ordanda görüleceği üzere 3d performansında bir gelişme yok. Buda eskiden çalıştıramadığı hd oyunları hala çalıştıramıyacağı anlamına gelirki bu yüksek skor bu manada bir anlam ifade etmez. Hatta kod eklemek suretiyle quadrantı yanıltan hileli bir işlemin yapıldığını idda edenler bile var.

quote:

Orijinalden alıntı: cemus
    bende böyle renkli çıkmıyor birde bu kadar yüksek skor alamıyorum 1075 lerde

Yüklü programlardan artalanda çalışanlara, hafıza kartınızın markasından root vs gibi işlemlere kadar onlarca şey sonuca etki edebilir. Normal bir durumdur.

quote:

Orijinalden alıntı: vassago111
    sorunu buldum :D ben semenderin verdiği adb programı ile uygulamaları sd karta taşımıştım ondan olmuyormuş. froyoda oluyodu ama uygulama sd card'ta olsada widget çalışıyordu.
    şimdi kaldı 2 sorun.
    1.si Bu öğe Avea Samsung GT-S5830 cihazınızla uyumlu değil. bu durumu nasıl çözücez?
    2.si uygulamaları sd card'a nasıl taşıcaz 2.3.4 versiyonunda? :D

Programı ben yazdım ve yayınladığım her ortamda bunun vidgetler konusundaki açıklamasınıda yaptım. paylaşan arkadaşlar bu yönde bir açıklama yapmadan paylaştığı için açıklamayı görmemişsiniz.

Kartatası programını çalıştırınca sistemde orijinal olarak uygulamaların sistem hafızasına kurulması ve chace kodlarının orada oluşturulması komutunu hafıza kartına kurulma olarak değiştiriyor. Tam olarak bir program değil bir komut. Bu haliyle kurduğunuz şeyin ne olduğuna dair bir denetim yapamaz. Özetle açıklamalardada yazdığımız gibi widgetlerin çalışması için ana hafızaya kurulması zorunludur. Bazı live wallpaperlerde bu durumda. Bazılarında ise yazılımsal olarak müdahale edilip karttanda çalışma kodu eklenmiş. neyse baktınız yüklediğiniz widget çalışmıyor widgetler arasında görülmüyor, menü+ayarlar+uygulamalar+uygulamaları yönet seçeneğinden widgeti bulun ve "telefona taşı" butonuna basın. Artık widget ekranında görünür.

Bu öğe Avea Samsung GT-S5830 cihazınızla uyumlu değil. Mesajını nerede ve nasıl alıyorsunuz bilmiyorum ama uyumlu değilse ne yapsanız kuramazsınız zaten. Uyumlu olmayan bir uygulamayı neden kurmak istediğinizide anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.