Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A9 2018 SM-A920F (ANA KONU) FİYAT AÇIKLANDI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
6
Favori
9.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön kamerada portre modu var mı acaba? 2600 liraya A9 2018 ile 2700 liraya A70 arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
  • Türk Telekom'a cihaz da neden VoLTE nin aktif olmadığını sordum. 'Cihazınız Volte yi desteklememektedir' dediler. Diğer operatörlerde bu modelden Volte kullanan var mı arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom Volte Hizmeti Vermiyor (Samsung A9)https://www.sikayetvar.com/turk-telekom/turk-telekom-volte-hizmeti-vermiyor-samsung-a9

Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• Ekim güvenlik güncellemesi geldi

• Telefonun fiyatı amazon.com.tr de 2199 lira şu an, alınabilir bir telefon olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziromen -- 20 Kasım 2019; 9:46:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylardır bu cihazı kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Büyük ekranı ile mükkemmel gerçekten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yukarda biri telefonun kamerasından ses geliyor demiş böyle bir şey var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kameradan gelen ses sabit olmayan merceklerden teli sallayınca gelen çok hafif bir ses . Doğal yani bir ariza değil.

• Elbette doğal olabilir ama , sinir edici ve dikkat çekici bir ses...

• gokmay kullanıcısına yanıt
    Hocam abartıyorsun. Teli kulağımın dibine kadar yaklastiriyorum sallıyorum ancak öyle çok hafif bir ses duyuyorum.

• Koltuğun üstüne bırakırken ve el de çevirirken bile sesi duyuluyordu, abartı yok...

• gokmay kullanıcısına yanıt
    Muthis kulaklarin var...

• Sen duymuyorsan, yada seni rahatsiz etmiyorsa sıkıntı yok zaten...

• Kamerasında otofokus özelliği olan her telefondan gelir. Otofokus mekanizmasının sesi. Günlük kullanımda duyulmaz zaten. Duymak için kulağınızın dibine götürüp sallamanız lazım.

• Bir arkadaşa telefon bakıyoruz. Hiç oyun oynamaz. Sosyal medya ve günlük kullanım amaçlı. İstedikleri şarjı iyi gitsin ve 128 gb hafıza olsun. Baktığımız telefonlar
    A9 2018,
    Redmi Note 8 128 gb,
    Redmi Note 8 Pro 128 gb,
    Mi 9 Lite 128 gb,
    Bu telefonlar içinde şarj ve kamera olarak A9 nasıldır memnun musunuz?
    Redmi Note 8 inceledik kılıfsız olarak A9'a göre çok daha kaba hissettiriyor ve A9'un kasasındaki kalite algısı Redmi Note 8'de yoktu. A9 çok daha sağlam gibi geldi. Ve kameralarını karşılaştırdığımızda Redmi Note 8'in 48 mp'lik kamerası çok övülmesine rağmen en azından mağazadaki ışık durumunda Redmi'de kumlanma vardı A9'un kamerası çok daha netti. Snapdragon 660 ve 665 arasında da çok büyük bir fark yok galiba. Note 8 Pro'yu henüz inceleyemedik.

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Diğer markaları bilmiyorum ama a9 yüksek parlaklıkta wifi ye bağlı olursa 5.30 -6 saate yakın ekran süresi veriyor. Yani arkadaşınızın günlük telefona bakma süresini bilmiyorum ama orta parlaklıkta günde 3 saat ekrana bakıyorsa 2 günü görebilir(always display kapalı). Kamera ışık iyiyse orta iyi. Işık azsa çekimleri kötü, flash kullanımıyla kapalı ortamda ışığı dengeleyip nispeten iyi çekimler yapabiliyor. Ben genelde kapalı kılıfla kullanıyorum 10 15 kez 1.5 metreden düşürdüm hiç bir sorun olmadı. Bildirim ışığı olmaması iyi değil. Son güncelleme öncesi ekran kilidini açtıktan sonra 1-2 sn ekran donup dokunmaya tepki vermiyordu. Eyvah yandık dedim. Güncellemeden sonra tekrar yapmadı. Bir de yazın güneşe çıkıldığında son parlaklık bana biraz yetersiz geldi. Son parlaklığın daha yüksek ayarlanabilmesini isterdim, sanırım ghost screen oluşmasın diye böyle bir önlem alınmış.

Sonuç olarak a9 u önerir miyim? 3100 tl ye almış biri olarak bu fiyatlara düşmüşken tabiki öneririm. Android 10 u da alacağı belirtiliyor. Model de 2018 ibaresinin olmasına takılmazsanız güncel ve ortalama üstü bir telefonu olur arkadaşınızın.

• ^bloom^ ^ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Bende aylardır bu cihazı kullanıyorum. S8 den geçtim inanın ondan bir eksiği yok. Bildirim ışığı olayına gelince artık bildirim ışığı olayı kalktı yeni modellerde yok . Aod varken zaten bildirim ışığı gereksiz bence

• 2 gündür yine aynı sorun başladı. Parmak izi sensöründen ekranı açtığımda 2-3 saniye dokunmatik tepki vermiyor. Otomatik başlatma ayarı açık telefon her gece kendisini yeniden başlatıyor. Arka planda çalışan bir uygulamadan kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan ve çözebilen var mıdır?

Bende öyle bir sıkıntı yok üstad

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.