Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.790
Cevap
18
Favori
75.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çoğu marka bu özelliği direkt olarak marsmallowda vermeyecek.Çünkü sd kart ana hafıza olarak kullanılırsa büyük performans kayıpları yaşanır.Mesela telefonun kendi hafızası saniyede 150 mb yazma hızına sahipken millet dandik bir hafıza kartı (mesela sn 10 mb yazma hızı olan) takacak sonra sistem kafayı yiyecek.Stabilite kaybolacak.O yüzden markalar bu özelliği daha çok eski model hafızası 4-8g olan modeller için düşünüyor.Zaten büyük boyutlu uygulamalar sd karta taşınmayı destekliyor spotify,here maps gibi.O yüzden sd kartı ana hafızaya dahil etmek çok da mantıklı değil.Tabi eğer son teknoloji hafıza kartları kullanılırsa bilemem.
  • porketles P kullanıcısına yanıt
    Benim şuan kullandığım MicroSD'de saniyede 80mb okuma hızı var performans olarak bir sorun yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın arkadaşlar,

Dünden bu tarafa 2. Rootlama yapışım telefonu kapatıyorum tekrar açılmıyor ikidir aynı, açıkken sorun yok hata vermiyor,
    Eksik bir şey mi var daha sağlıklı ne yapabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bilgilendirme amaçlı birkaç konu hakkında yaptıklarımı yazıcam ona göre romlarla alakalı yapmak istediklerinizi degerlendirirsiniz.

Uygulamalardan bağımsız şekilde tuş kombinasyonu ile çalışan tamamen Türkçe twrp recovery yayınlandı. Kurdum sorunsuz tüm işlevleri çalışıyor. Tamamen dokunmatik bir sürüm. Önceki sürümler sadece Flashify ile acilabiliyordu ve stabil değildi dil desteği yoktu. Bunda ise normal recovery moda girer gibi aynı tuş kombinasyonu ile giriliyor hiç sorun yaşatmadı. Yalnız kurulum odun ile değil Flashify ile yapılıyor o yüzden robot gerekiyor. Kurulum bitince Flashify ile işimiz kalmıyor.

Diğer konu Cm 13 hazırlanmış kurdum kullandım onla da ilgili iyi-kötü şeyleri yazayım. Kamera sorunu vardı düzeltilmiş ancak on kamera 3.7 Mp ve görüntü kötü. Arka kamera 16 ayarlanmış çok net çekim yapıyor. Arayüz çok hızlı ve stabil. Ancak imei ve sim sorunu var. Sim kartı görmüyor. Aldığım EFS yedeğini yükledim olmadı. Modem dosyasını flashladim olmadı. Media sesleri çalışmıyor yani video falan sesi yok. Hiçbir Gapps dosyası sorunsuz çalışmadı. Flashladigim tüm Gapps sürümleri kurulduktan sonra hata verdi durdu. Romu twrp recoveryden sorunsuz kurdum. Ama bu sorunlar büyük sorunlar. Tabiki henüz işi bitmedi halen duzeltmelerini yapıyorlar biz tester olarak kullandık yani.. Stabil sürüm çıkana kadar beklemenizde fayda var.

Son olarak bazı arkadaşlar yeni Hindistan romunu sormuştu. Cm 13 testim bittikten sonra Hindistan K6 romunu kurdum. 3 defa ota güncelleme geldi. İlki 60 mb L2-L3 güncellemesi ,ikincisi 70 mb civarinda L3-L5 güncellemesi,üçüncüsü ise yeni yayınlanan APB3 güncellemesi ve 254 mb boyutunda. Şu an bu son sürümü kullanıyorum. Şimdilik bi sorun yok. Hızlı stabil şarj iyi. Tabi Türkçe desteği yok rootsuz olarak adb shell ile Türkçe yapılabiliyor.

Atladığım merak ettiğiniz yerler varsa yardımcı olmaya çalışırım. Bi kaç tanede resim ekliyorum yeni rom ile alakalı.Bu arada ben henüz Türkçe dil kurmadım.

Bu mesaja eklenen görseller:

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 28 Mart 2016; 20:16:51 >

• MexeSs kullanıcısına yanıt
    Sanki bizimki Türkçede bir farkı var ilk resimdeki uygulama isimleri Türkçedede aynı
    Sadece ayarlarda fark oda minik şekiller var zaten
    Böyle orjınal kullan daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 28 Mart 2016; 22:31:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    İncelemeniz için teşekkürler.
  • Yok zaten kullanımda sıkıntı yaşamıyorum ama bazı uygulama ve oyunlarda detaylı ayar yaparken vakit alıyor onun dışında dil değişikliğine ihtiyaç duymuyorum.

Rica ederim. Umarım herkese azda olsa faydası olur.

• @MexeSs

sağolasın hallettim işlemleri, peki xposed kurulumu yapabiliyor muyuz, 5.1.1 için hangi sürümü yüklemek daha sağlıklı olur.
    birde freedom sorunu var tabiki de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asaricaa -- 29 Mart 2016; 9:14:30 >
  • asaricaa kullanıcısına yanıt
    Sorunun düzelmesine sevindim. Xposed ise 5.1.1 de sorunlu ben çok sürüm denedim uyumluluk sorunu var. Xda da uyumluluk sorunu ile alakalı çalıştıklarını falan söylemişlerdi ama yine de düzeldi dediklerinde sorunlar yaşadım. Kurulmuyordu farklı yollarla kurulanlar ise çalışmiyordu. Şu an durum nedir net bilgim yok. Yalnız bu 5.1.1 sorunu baya zorladı geliştiricileri onlarda pek uğraşmıyor diye düşünüyorum. Xda da takip edip bakabilirsiniz.

Freedom ise bu ücretli uygulamalarin satın almaları için diyorsanız fixlendi şu an çalışmıyor. Netten apk olarak uygulama indirmek daha sağlıklı.

• asaricaa kullanıcısına yanıt
    Kardeş xposed yeni sürümlerde sorun giderilmiş ancak normal kurulum da çalışmadığı için recovery modda flashlamak gerekiyor. Ben kurdum şu an için bi sorun yok.

Yalnız twrp yüklü olması lazım. Sdk22 olan sürümü kuracaksın. Her ihtimale karşı uninstal dosyasını da indir ikisini de sd kart at.

Xposed flashladiktan sonra samsung yazısında 10 dakika kadar bekle açılmazsa ses kısma ve Power tuşlarına telefon kapanana kadar bas. Açıldıktan sonra normal apksini kur tamamdır. Gerisi modüller zaten.

Takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırım..

İndirmen gerekenleri ekliyorum.

Bu arada kesinlikle sistem yedeğini alın.Sonrasında yuklemeleri yapın.

Xposed bu linkten indirebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-samsung-lollipop-t3180960

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 30 Mart 2016; 19:47:47 >

Yükledim sağolasın şimdilik bi sıkıntı yok bakalım modülleri yükleyince ne durum olacak. .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eşinize dostunuza atabilirsiniz, Samsung cihazını sorgulayabilir.

http://www.samsung.com/tr/support/45G/
  • Teşekkürler Murat kardeşim

• 4g hizi tabiki soylenen gibi degil su an icin

Edit: Yer tepebasi Eskisehir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porketles -- 1 Nisan 2016; 0:18:00 >
    o hızları gördüysen çok iyi istanbul da 25mbps üstüne çıkamadım henüz
  • Anadolu üniversitesi yunus emre kampüsünde üniversitenin wifisi ile test yaptim.4g den daha iyi sonuç verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porketles -- 1 Nisan 2016; 15:18:51 >

Valla sizinkiler iyi yine Malatya da Turkcell ile 4G nin durumuna bakın birde.Facebooktan video bile açmıyor..Ve 4G ye geçince şebeke de gidiyor maksimum tek diş çekiyor.

Ya zaten hizli olsa ne olacak ki?Kotalar ayni 4gb internet 1000 dk 1000 sms 39 tl turkcell de.Oda en ucuzu bu.
    Ben iki defa hiz testi yaptim speedtest ile 130 mb gitti.Kotayi arttircaz diyorlardi yalan cikti.

O zamanla olur ancak acil indirme durumlarında 4g kullanirim onun disinda pek kullanmam çünkü 3g normal kullanım için ideal geliyor bana.

Zaten sistem oturana kadar böyle git geller yaşanır.

Bu arada 4 gb paketim var hediye 4 gb ta Turkcell gönderdi 3g kullanımda işimi baya görür bu ay.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.