Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.791
Cevap
18
Favori
75.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KONUYU İLK OLARAK TheBestSamsung NİCKLİ ARKADAŞIMIZ AÇMIŞTIR.KENDİSİ FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDIGI İÇİN KONUNUN GÜNCEL KALABİLMESİ ADINA KONU İÇİNDEKİ ARKADAŞLARIN ÖNERİLERİ ÜZERİNE KONU YÖNETİCİLERE BİLDİRİLMİŞ VE YÖNETİCİLERİN ONAYI ÜZERİNE TARAFIMA ( MexeSs ) DEVREDİLMİŞTİR.. 08 OCAK 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN YAPILAN DÜZENLEMELER BANA AİT OLUP KONUYU İLK AÇAN TheBestSamsung NİCKLİ ARKADAŞIMIZA EMEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

Uzun pil ömrü

5.9 mm incelikte olmasında rağmen 3050 mAh bataryanınkonumlandırıldığı Samsung Galaxy A8, ultra güç tasarrufu ve tasarruflu SuperAMOLED ekransayesinde bir günden uzun pil ömrü sunuyor.

İnce,Hafif,Şık Tasarım

151 gram ağırlığında olan Galaxy A8, boyut olarak Galaxy Note 5 ve Note 4 ile aynı olmasına rağmen, ağırlık ve incelik açısından çok daha ileride.

Galaxy A8'in ayrıca metal kasa ile geldiğini, ön tarafın komple Gorilla Glass 4 ile korunduğunu, ön tarafta parmak izi sensörü olduğunu fakatLED geri bildirimin olmadığını da hatırlatalım.

5.7 inç Full HD AMOLED ekran

Note 3 ile Note 4 arası özelliklere sahip olan Galaxy A8, tasarım ve kamera olarak bazen Note 5'e de göz kırpıyor.

Ekrana dönecek olduğumuzda Galaxy Note 3'te kullanılan 5.7 inçlik Full HD çözünürlüğünde AMOLED ekrana benzer panelin kullanıldığını görüyoruz.

Galaxy A8 teknik özellikleri

Samsung'un Galaxy Alpha'da da kullanılan 8 çekirdekli Exynos 5430 işlemcisinden gücünü alan Galaxy A8'in 4 çekirdeği 1.8 GHz hızında çalışan ARM Cortex A15, diğer 4 çekirdeği ise 1.3 GHz hızında çalışan ARM Cortex A7 mimarisine sahip.

Mali-T628 grafik işlemcisi, 2 GB RAM, 32 GB depolama ve microSDkart desteği gibi donanımsal özelliklere sahip Galaxy A8'in diğer dikkat çeken özelliklerine bakalım.

NFC ve MHL'in olmadığı Galaxy A8'de, FM Radyo bulunuyor.

Galaxy A8 kamera özellikleri

Samsung Galaxy A8'in dikkat çeken özellikleri arasında kamera özellikleri de yer alıyor. Galaxy S6modeliyle hayatımıza giren f/1.9diyaframa sahip 16 Megapiksellikana kamera, Galaxy A8'de de yer alıyor. Gelişmiş lensle arasındaki farkı ise sensör oluşturuyor.

Optik imaj sabitleyicisininbulunmadığı ana kamera, Full HDçözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Cihazın ön kamerası ise5 Megapiksel. Burada da üst seviye amiral gemilerini aratmadığını söyleyelim.

Yeni nesil parmak izi okuyucu

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S6'da yer verdiği parmak izi okuyucunun birebir aynısına yer verilen Galaxy A8, güvenlik tarafında da çok başarılı. 

Antutu Puanı

Samsung Galaxy A8 Antutuda yaklaşık 48.000 puan alarak m9 g4 note 4 z3+ gibi amiral gemileriyle hemen hemen aynı puanı alıyor
    [ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★

Note 5 vs A8 Speed Test

Kutu Açılım

Türkçe İnceleme

SM-A800F MODELİ BATARYA TEST SONUÇLARI - ( TESTİ BİZZAT KENDİM YAPTIM - MexeSs )

Merhaba arkadaşlar L3 romu ile yaptığım batarya testini bitirdim.

Öncelikle yaptığım ayarlardan bashedicem daha sonra kullanim şeklini ve hangi oyunları ne kadar süre oynadığımi resimleri ile birlikte ekliyicem..

Öncelikle cihazi GÜÇ TASARRUF MODUNDA kullandım..

Pil yazan kısımdan 25 uygulamayi HER ZAMAN OPTİMİZASYON moduna aldım..

Ekran ışığını manuel olarak yüzde 30 seviyelerine aldım.. Bu ekran ışığı bana gayet yeterli olduğu için bu seviyede..

Launcher olarak Google Asistan Launcher kullanıyorum. Özelleştirme sıfır ama ben çok beğeniyorum.. Gayet iyi çünkü sadece launcher başka da bi özelliği yok.. Bildirim ikonu klasör falan işime yaramıyor..Nova dahil hepsini prime kullandım ama ihtiyacım olmadığı için hepsini deneyip sildim.. Toucwiz kullanmama sebebim ise çok iyi ve seri olmasına rağmen sonsuz kaydırma yok.. Böyle geri dönmeli modlari sevmiyorum..

Bu arada oyunlar arasında bekleme süresi yok. Yani bir oyunu oynayıp çıktıktan sonra hemen diğer oyunu oynamaya başladım..
     Cihazı mümkün mertebe daha çok zorlayıp limitlerini öğrenmek için.. Ve oyun esnasında 1 saate yaklaşınca arkada hafif ısınma oldu. Ancak zerre rahatsız edecek bi ısı değil en azından benim için öyle ve diğer oyuna geçene kadar işlemci çok hızlı soğuyor hatta oyun içinden oynamayı bırakıp oyun menulerine girince 1 dkk bile sürmeden aninda o ısıda kayboluyor..Cok akıcı ve sorunsuz bi oyun deneyimi elde ettim.. Diğer bi husus ise Wifi sürekli açık internetten gerekmedikçe çıkmadım facebook falan youtubeta da 1 saate yakın video izledim.. Yani oyunlar harici zaten yoğun bi kullaniciyim onları zaten eklemeye gerek yok..

Başkada yaptığım bi ayar falan yok..

Şimdi oyun ekran ve kullanım sürelerini yazıyorum alta da resimleri ekliyorum..

Asphalt 8 : 42 Dakika
    Asphalt Nitro : 38 Dakika
    Real Racing 3 : 41 Dakika
    Dead Trigger 2 : 33 Dakika
    Modern Combat 5 : 28 Dakika ( Enerji olayı olduğu için daha uzun oynayamadım enerjim bitti ..)

Toplamda aralıksız 182 Dakika (3 Saat) oyun oynamış oldum..

Telefon kullanım süresi öğlen 1 de yüzde 100 şarj ile kullanmaya başladım akşam saat 11 e kadar..Yani ortalama 9-10 saat gibi bir kullanım sonucunda  hemen hemen 7 saat gibi bir ekran süresi aldım..

Tam Kullanım Süresi : 9 Saat 13 Dakika
    Ekran Süresi : 6 Saat 50 Dakika

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★

@Troçki - Bu da Troçki Arkadaşımızın Kullanım ve Ekran Süresi Bilgileri - Bilgi için kendisine teşekkür ediyoruz..

buda bugünkü ekran ve batarya zamanlarım
    daha da %25 batarya var buradan da en az 2 saat daha
    internet de dolanıp ekran zamanı alırdım
     ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★

SAMSUNG GALAXY A8 SM-A800F MODELİ İÇİN ROOT YAPMA

UYARI : BU YÖNTEMİ SADECE A800F MODELİNDE DENEDİM VE ÇALIŞIYOR..ANCAK ODİN SAYACI İLE BERABER KNOX SAYACI DA ARTIYOR VE CİHAZ GARANTİ DIŞI KALIYOR..KONU İÇİNDE ANLATILAN TÜM YÖNTEMLER SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. DOĞABİLECEK TÜM SORUNLARDAN DONANIM HABER VEYA ŞAHSIM ( MexeSs ) SORUMLU DEĞİLDİR.SORUMLULUK TAMAMEN KULLANICAYA AİTTİR..

İlk önce pcye Samsung Galaxy USB Driverlarını kuruyoruz..

SAMSUNG USB DRİVER İNDİR

Daha sonra alttaki linklerden sırasıyla root dosyasını ve odin programını pcye indiriyoruz..

ODİN PROGRAMI İNDİR

Ben odin v3.07 sürümünü kullanıyorum tavsiye ederim yine de linkten istediğiniz sürümü indirin..Sayfanın alt kısmına inin sürümleri göreceksiniz..

Samsung Galaxy A8 SM-800F modeli için root dosyasını linkten indirin.. ( SM-A800I ve SM-A800Y sürümlerinde çalışmıyor..!!!)

SAMSUNG GALAXY A8 ROOT DOSYASI İNDİR

- Şarjınız yüzde 50 üzerinde olsun ben yüzde 20 deyken attım ama sorun yaşamamak için bunu dikkate alın..

- Samsung usb driverını bilgisayara kurun..

- Odini masaüstünde bi klasöre içindeki diğer dosyalarla beraber çıkartın..

- Root dosyası rar dosyası olarak masaüstünde kalsın..

- Cihazın Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklamasını aktif hale getirin..

- Telefonu tamamen kapatın..

- Ses kısma + ana menü tuşu + güç tuşuna aynı anda basın ve cihazı Download Mod a alın..

- Açılan ekrandan ses acma tuşuna basarak yükleme onayını vermiş olun..

- Odin programını yönetici olarak çalıştırıp açın..

- Sonra telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın..

- Odinin sol üst kısmında ID:COM yazan yerin mavi veya sarı olması lazım..

- Odin içinde sadece Auto Reboot ve F.Reset Time bölümleri seçili olacak..

- Buraya kadar doğru şekilde yaptıysanız odin içinden AP veya PDA olabilir yazan yeri tılayıp masaüstündeki root dosyasını seçin..

- Odin yanıt vermiyor hatası alabilirsiniz bekleyin dosya AP veya PDA kısmında tamamen görünene kadar..

- Dosyayı odin içinden tanımladıktan sonra odinin alt kısmında bulunan START yazısına tıklayıp yüklemeyi başlatıyoruz..

- Yükleme tamamen bitmeden kablo telefon veya bilgisayara müdahale etmeyin..

- Odinin sol en üst kısmında yeşil renkte PASS yazısı çıkana kadar kesinlikle hiçbir müdahalede bulunmayıp bekleyin..

- Yeşil yazı ile PASS yazdıktan sonra odinin sağ alt kısmından çıkış yapıp cihazı bilgisayardan ayırabilirsiniz..

- Cihaz Samsung yazısında kalırsa ses kısma + açma kapama tuşuna cihaz kapanana kadar basın..

- Cihaz yeniden açıldığında kırmızı yazı ile üstten kernel yükleme sorunu yazar o sadece uyarıdır değişiklik yapıldığını bildirmek için..Cihazı her kapatıp açtığınızda o yazıyı göreceksiniz..

- Cihazı tamamen açıp root kontrolü yapabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 17 Haziran 2016; 22:20:37 >

• Bence güzel bir cihaz olmuş
    Kamerası çok iyi hatta bazı amiral gemilerinde ki kameradan bile iyi
    5.9 mm olmasına rağmen 3050 mah gerçekten harika bir batarya.
    5.7 inç full HD ekrana sahip. Full HD gayet yeterli iyi bir ekranı var
    Parmak izi sensörü var buda büyük bir artı
    İşlemcisi exynos 5430 gayet başarılı bir işlemci
    FM Radyo olması da bir artı
    Amiral gemileriyle benzer özellikleri var tek eksiği 2 gb ram. 2 gb değilde 3 gb ram olsaydı fiyatında kesinlikle en iyisi olurdu ama 2 gb ram de yeterli olacaktır
    Sonuç olarak bu telefona 1800 lira verilirmi ? Bence verilir
    Özellikle şık premium bir cihaz isteyenlerin 1.önceliği olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBestSamsung -- 25 Ağustos 2015; 19:37:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1800 verilmez hocam,verilmez

• quote:

Orijinalden alıntı: blasterjaxx

1800 verilmez hocam,verilmez

Niye verilmesin sebebini Söylermisin?
    1700-1800 civarında s5 m8 z3 gibi cihazlar var. Bu telefonun bir çok özelliği bu telefonlardan iyi

• Amacım konuyu baltalamak değil. Konu hayırlı olsun.
    Samsung fanboyu değilim. Nefret ederim hatta Samsung'dan. Fakat objektif bakacağım.
    Parmak izi okuyucusu var, bu artık çok büyük bir + değil, çoğu hatta daha ucuz telefonlarda dahi var (Hızı tartışılır)
    Kamera konusunda amiral gemilerine göz kırpıyor demek g4,z3+,ip6 vb. telefonlara rakip demek. Kusura bakmayın ama bu bir Samsung. Kontrast yükseltip göründüğü gibi değil canlı gösteriyor s6da görüyoruz bunu. Bildirim ışığı yok şaka mı bu? Samsung bu telefonu da e serisi gibi yarı yolda bırakacak mı? Android M için olan listede alpha varken s5 yok daha...3050mAh batarya var evet ama 5.7" full hd super amoled ekran var unutmayın. o güç tasarrufu ile telefonu 3310'a çevirmeye niyetim yok. Z3 compactımı tasarrufsuz 12 saat kullanımda götürüyorum. AnTuTu puanına yer vermeme gerek bile yok ama değinelim, her telefon antutudan yüksek aldı diye iyi bir telefon değildir. Radyo google play'de de var. RAM delisi olmaya gerek yok artık ne yapsalar daha yükseğini istiyor kullanıcılar, 2gb yeterli bence. Tasarımını çok güzel buldum, alphayı da beğenmiştim ama o donanım kurtarmıyor. Tasarım için veririm derseniz kabul. Bu telefonun özelliklerine bakılarak çok satılacak bir telefon olacağını sanmıyorum. Büyük ekran olsun samsung olsun alalım fiyat önemsiz değil mi?

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blasterjaxx -- 25 Ağustos 2015; 20:07:00 >

• quote:

Amacım konuyu baltalamak değil. Konu hayırlı olsun.
    Samsung fanboyu değilim. Nefret ederim hatta Samsung'dan. Fakat objektif bakacağım.
    Parmak izi okuyucusu var, bu artık çok büyük bir + değil, çoğu hatta daha ucuz telefonlarda dahi var (Hızı tartışılır)
    Kamera konusunda amiral gemilerine göz kırpıyor demek g4,z3+,ip6 vb. telefonlara rakip demek. Kusura bakmayın ama bu bir Samsung. Kontrast yükseltip göründüğü gibi değil canlı gösteriyor s6da görüyoruz bunu. Bildirim ışığı yok şaka mı bu? Samsung bu telefonu da e serisi gibi yarı yolda bırakacak mı? Android M için olan listede alpha varken s5 yok daha...3050mAh batarya var evet ama 5.7" full hd super amoled ekran var unutmayın. o güç tasarrufu ile telefonu 3310'a çevirmeye niyetim yok. Z3 compactımı tasarrufsuz 12 saat kullanımda götürüyorum. AnTuTu puanına yer vermeme gerek bile yok ama değinelim, her telefon antutudan yüksek aldı diye iyi bir telefon değildir. Radyo google play'de de var. RAM delisi olmaya gerek yok artık ne yapsalar daha yükseğini istiyor kullanıcılar, 2gb yeterli bence. Tasarımını çok güzel buldum, alphayı da beğenmiştim ama o donanım kurtarmıyor. Tasarım için veririm derseniz kabul. Bu telefonun özelliklerine bakılarak çok satılacak bir telefon olacağını sanmıyorum. Büyük ekran olsun samsung olsun alalım fiyat önemsiz değil mi?

Edit:imla

Çok taraflı bir mesaj olmuş
    G4 9.8 mm 3000 mah
    M9 9.6 mm 2800 mah
    Z3+ 6.9 mm 2900 mah
    A8 5.9 mm 3050 mah evet haklısın batarya çök kötü
    Şu an en iyi kamera g4 s6 ve note 5 de. A8 dede s6 ve note 5 le aynı kamera var ama haklısın kötü
    Led yok ama FM Radyo var.
    M9 z3+ g4 z3 Z3C m8 gibi cihazlarda bile parmak izi okuyucuşu yok ama haklısın a8 den çok daha ucuz cihazlarda parmak izi okuyucuşu var
    Ayrıca android m listesi kesin değil. Samsung paylaşması bunu. S5 kesinlikle android m alacaktır.
    Radyo Google play de var diyor. O radyo internette çalışıyor hatırlatayım
    E serisi giriş-orta segmentti. Bu ise ORTA-üst segment. E5 bile 5.1.1 aldı Bunu da hatırlatayım
    Exynos 5430 gayet güçlü bir işlemci. Snapdragon 801 ayarında.

• Evdeki discovery'ye radyo indirdim internetsiz kullanamıyoruz haklısın. z3c g3 m8-9 a8den daha önce çıktı hocam. G4 ise daha ucuz diğer flagshiplere göre ondan parmak izi yok. Ama gerçekten muhteşem tasarım var. Exynos'a da saygı duyuyorum 74xx di galiba s6da olan emin değilim. 5430da alphada galiba. Qualcomm'a bağlı kalmamak çok güzel. Fakat düşünün-sony'yi övmek istemiyorum- sony m5 geldi orta üst olarak aklıma hangisini alırdın

• quote:

Evdeki discovery'ye radyo indirdim internetsiz kullanamıyoruz haklısın. z3c g3 m8-9 a8den daha önce çıktı hocam. G4 ise daha ucuz diğer flagshiplere göre ondan parmak izi yok. Ama gerçekten muhteşem tasarım var. Exynos'a da saygı duyuyorum 74xx di galiba s6da olan emin değilim. 5430da alphada galiba. Qualcomm'a bağlı kalmamak çok güzel. Fakat düşünün-sony'yi övmek istemiyorum- sony m5 geldi orta üst olarak aklıma hangisini alırdın

A8 M5 den çok daha iyi bir cihaz
    M5 in tek artısı 3 gb ram
    Çoğu kişide benim gibi düşünüyor zaten
    A8 M5 den en az 2-3 kat daha fazla satacak bu kesin bir şey

• Şarj, dayanıklılık, su geçirmeme isteyen m5e yönelecektir. Ekranı da daha küçük ayrıca. Kameralarına da bakın derim. Mediatek e çok iyi bakamıyordum fakat m9+da da aynı işlemci kullanılıyor

• quote:

Şarj, dayanıklılık, su geçirmeme isteyen m5e yönelecektir. Ekranı da daha küçük ayrıca. Kameralarına da bakın derim. Mediatek e çok iyi bakamıyordum fakat m9+da da aynı işlemci kullanılıyor

A8 daha dayanıklı
    A8 daha premium
    A8 kamerası çok daha iyi
    A8 işlemci daha iyi
    A8 samsung olduğu için çok daha fazla satar

• Aynen hocam Samsung olduğu için daha fazla satacaktır. Konuyu baltalamak olarak gördüyseniz yorumları kaldırabilirim hocam

• quote:

Aynen hocam Samsung olduğu için daha fazla satacaktır. Konuyu baltalamak olarak gördüyseniz yorumları kaldırabilirim hocam

Estağfurullah. Herkes görüşünü belirtebilir. Bildirim ışığı benim için çok önemli değil. Elinize aldığınızda varsa bir durum titreyerek sizi uyarıyor. Pil de problem değil aslında. Benim cihazda 2600 mAh var ve gayet iyi gidiyor. Fotoğraf kalitesine gelince; benim a7 güzel çekiyor. Bence bu da başarılıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefonun ekran süreleri hakkinda bilgi var mı ?

Fiyatı yakinda 1500lere düşer kampanya vs ile ve en kral seçeneklerden biri olur.

Tasarım çok iyi , cok ince , buna ragmen batarya iyi.

kamera güzel , fhd ekrana donanimi yeterli performansi verir.

parmak izi okuyucu var..

Gerçekten başarılı bir cihaz . Sarji da iyi gidecektir ama objektif veri yok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Bu telefonun ekran süreleri hakkinda bilgi var mı ?

Fiyatı yakinda 1500lere düşer kampanya vs ile ve en kral seçeneklerden biri olur.

Tasarım çok iyi , cok ince , buna ragmen batarya iyi.

kamera güzel , fhd ekrana donanimi yeterli performansi verir.

parmak izi okuyucu var..

Gerçekten başarılı bir cihaz . Sarji da iyi gidecektir ama objektif veri yok mu ?

Youtube'da A8 incelemesi var hocam Türkçe hemde. İsim vermiyim şimdi DH değil sonucta
  • Videolar eklenmiştir

• Ana konu hayirli olsun hocam :) cihaz sizdigi gunden beri takibimde. Gecen haftada incelemis bulunmaktayim bakirkoyde. Cok guzel yapmislar. Cok premium bir goruntusu var. Kullandigim sure boyunca her hangi bir lagla karsilasmadim. Note 4 ile yan yana inceledim hatta. Hiz falan hic aratmadi note 4 u. Alacaklara simdiden hayirli olsun. Ben biraz daha bekleyecegim siyah rengi icin

• quote:

Orijinalden alıntı: MaskülistAdam

Ana konu hayirli olsun hocam :) cihaz sizdigi gunden beri takibimde. Gecen haftada incelemis bulunmaktayim bakirkoyde. Cok guzel yapmislar. Cok premium bir goruntusu var. Kullandigim sure boyunca her hangi bir lagla karsilasmadim. Note 4 ile yan yana inceledim hatta. Hiz falan hic aratmadi note 4 u. Alacaklara simdiden hayirli olsun. Ben biraz daha bekleyecegim siyah rengi icin

Note 4 ü değil note 5 le bile aralarında çok fark yok. Youtubede karşılaştırma videolarına bakabilirsin

• Hocam o kadar da degil. İki telefonda dolmaya baslayinca note 5 aradaki farki acacaktir. Hem islemci ile hem depolama biriminin cok hizli olmasindan dolayi. Ama note 4 ili kapisir evet yeni arayuz kullandigi icin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MaskülistAdam

Hocam o kadar da degil. İki telefonda dolmaya baslayinca note 5 aradaki farki acacaktir. Hem islemci ile hem depolama biriminin cok hizli olmasindan dolayi. Ama note 4 ili kapisir evet yeni arayuz kullandigi icin :)

Tabikide note 5 daha iyi ama çok fark yok
    Note 5 in performansı exynos 7420 ve 4 gb ramden dolayı 1-2 tık daha iyi
    A8 in bataryası note 5 den 1 tık daha iyi
    Kameraları aynı
    Aralarındaki tek fark performans. Ama A8 inde performansı kötü değil iyi

• Hocam cihazı bende çok beğendim ama biraz fazla övüyosunuz. Kameralar aynı değil malesef. Ois yok ve bir çok özellik kırpılmış. Mercekte farklı. Rakamlar aynı sadece. Ama kalite iyi. İşlemci de bir iki tık değil en az 3-4 tık iyi şuan rakibi yok ki bu da baya bi fark yaratır. Batarya daha iyi olabilir note 5 e göre ona bişe diyemicem :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.