Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hindistan romunu hızlı indirebileceğim link verebilir misiniz?Sammobile da ücretsiz indirince çok yavaş iniyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halilyilmazyz H kullanıcısına yanıt
    Türktelekom da o seçenek yok. Müşteri hizmetleri de engelleyemedi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bendeki çıkan mesaj bu şekilde hindistan romu android 11
    Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• Ok Google dedikten sonra lumos derseniz el feneri açılıyor.

• A71 4G, Nisan ayı güvenlik güncellemesini almaya Hong Kong'da başlamış. One UI 3.1'i hala almamış olan Türkiye ve birkaç üçüncü dünya ülkesine bu güncelleme yaz civarı gelir herhalde. Yeni bir Android 10 build'i test aşamasında gözüküyor bu günlerde A71 Türkiye için, belki One UI 2.5'e aylık güvenlik güncellemesi verip daha sonra bir ara One UI 3.1'i verirler. Tuhaf tuhaf işler; Samsung, Türkiye'de hala kış uykusunda sanırım. Açıklanan resmi takvime göre bir haftaları kaldı. 3 ayda bir güncelleme alma garantili telefon 4 aydır güncelleme almıyor. Samsung Members'daki yoğun şikayetlere "çalışmalarımız devam etmektedir" kopyala-yapıştır yanıtı verilmekte.

• Frederick S. F kullanıcısına yanıt
    hocam samsung a71 i üvey evlat kategorisine koydu. m31 m31s a51 a70 (bildiklerim bunlar) dahi android 11 i almış. neyse bekleyenler bekleyebilir. biz kurduk hindistan romunu şuan android 11 guvenlik guncellemesini bekliyoruz. kafamız rahat. samsung turkiyede yatsın kulağının üzerine

• ibrahimyz İ kullanıcısına yanıt

Evet, en sona resmen A71'i bıraktılar, verdiler bu sefer de Türkiye'ye vermiyorlar. Hiçbir bahanesi yok bu durumun. ABD romu olsa bir saniye beklemezdim, maalesef ABD'nin resmi A71'i sadece 5G varyantı.

iOS'de bölge ABD seçili olunca AppStore da ABD bölgesi oluyordu, uygulama seçenekleri konusunda büyük avantajdı. Android'e geçtim, Türkiye'de bulunuyorum diye zorla Google Play Store da Galaxy Store da Türkiye'ye ayarlı, değişmiyor. En basitinden Amazon Music kullanıcısıyım Spotify'a mahkum oldum Türkiye'de, apk olaylarına bulaşmıyorum en güvenilir denen sitelerden bile indirdiğim apk'ler cihazın çökmesine neden oldu, zaten yüklenen apk'yı Play Store güncellemiyor artık. Sistem güncellemeleri desen hepsi geç geliyor Samsung cihazlarıma. Üzerine ₺1-2bin daha koyup üst segment bir Galaxy alsaydım bari diyorum şimdi bu güncelleme olayından dolayı, güncel kalma takıntım var biraz, Samsung'un Türkiye'ye böyle muamele ettiğini geç öğrenmiş oldum.

Samsung da baktı Türkiye pazarı Çin cihazı çöplüğüne dönmüş durumda, ülkedeki kullanıcıları önemsemeyi bıraktı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 6 Nisan 2021; 19:13:48 >

• Arkadaşlar mesaj yazarken kelime önerileri var biliyorsunuz.

Kelime öneri geçmişini silmek istiyorum ama ayarını bulamadım.

Yardımcı olabilir misiniz ?

• Şirketin adı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Frederick S.

A71 4G, Nisan ayı güvenlik güncellemesini almaya Hong Kong'da başlamış. One UI 3.1'i hala almamış olan Türkiye ve birkaç üçüncü dünya ülkesine bu güncelleme yaz civarı gelir herhalde. Yeni bir Android 10 build'i test aşamasında gözüküyor bu günlerde A71 Türkiye için, belki One UI 2.5'e aylık güvenlik güncellemesi verip daha sonra bir ara One UI 3.1'i verirler. Tuhaf tuhaf işler; Samsung, Türkiye'de hala kış uykusunda sanırım. Açıklanan resmi takvime göre bir haftaları kaldı. 3 ayda bir güncelleme alma garantili telefon 4 aydır güncelleme almıyor. Samsung Members'daki yoğun şikayetlere "çalışmalarımız devam etmektedir" kopyala-yapıştır yanıtı verilmekte.

Hocam bizi sonlara attiklarina katilmakla birlikte durumun cogunlukla pazarlama stratejisi ile alakali oldugu kanaatindeyim. A71 sevilen ve satilan bir model oldu. Her ulkenin her kulturun tuketim aliskanligi farkli, a52 a72 gibi yeni cihazlar ciktigi icin boyle davrandiklarini dusunuyorum. Pazarlama politikasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hftblgc -- 7 Nisan 2021; 12:5:27 >

• Daddy01 kullanıcısına yanıt

gritty mobile tabelası var nette bayılık verıyomus

• Dün telefonu aldım. Bugün kullanmaya başladım. Bankalardan sms alamıyorum. Premium mesaj izininde mesajlar gözükmüyor. Ne yapmam lazım?

• klavaa K kullanıcısına yanıt
    siz yazınca bakayım dedim. mesajlara izin vermiş. nedir ki bu Premium mesaj olayı hocam. izin olarak herzaman sor diyor

• 4 haneli mesajlar ile ilgili. 2222 yada banka gibi yerlerden gelen mesajlar için.

• Uğraşa uğraşa sonunda sorunu çözdüm. Simi 2 ye çektim. Mesajlar gözüküyordu ama yine de 4 hanelilere mesaj gitmiyordu. Galiba dün telefonu kurarken hep atla atla demiştim ondan dolayı oldu. Çözüm Google Messages uygulamasını kurup varsayılan olarak ayarlamak. Kendi uygulaması çalışmıyor telefonun.

• quote:

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

Arkadaşlar mesaj yazarken kelime önerileri var biliyorsunuz.

Kelime öneri geçmişini silmek istiyorum ama ayarını bulamadım.

Yardımcı olabilir misiniz ?

Mesajlara tıkla+ "yeni mesaj" işaretine tıkla+açılan klavyenin üst kısmında yıldıza benzer şekilli olan "ayarlar"a tıkla+Açılan pencerede "Öngörücü yazı" satırındaki seçenek açık durumda ise kapat.

• Zore bayiinde şu nano koruyucuyu taktırdım. Gayet iyi oldu tavsiye ederim. Yanlarda çerçevesiz ekranda kayıp olmadı, ön kamera açıkta. Yakınlık sensörüne ve dokunmatiğe herhangi bir olumsuz etkisi olmadı.
    https://m.n11.com/samsung-galaxy-a71-nano-ekran-koruyucu-P317616730

• codename_lord C kullanıcısına yanıt
    kenarlarda ne kadar boşluk kaldı hocam. birde kamera kısmı delik mi çentik mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ferdinandferdi

Mesajlara tıkla+ "yeni mesaj" işaretine tıkla+açılan klavyenin üst kısmında yıldıza benzer şekilli olan "ayarlar"a tıkla+Açılan pencerede "Öngörücü yazı" satırındaki seçenek açık durumda ise kapat.

Alıntıları Göster

O ayarı kapatmak değil amacım hafızada ki bazı kelimeleri silmek. Vardı böyle bir ayar ama bulamadım.

• korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Silmek istediğiniz kelime çıkınca üzerine basılı tutarak silebilir siniz hocam.

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.