Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    S10 lite'da yeşillenen parlaklik aralığı küçülmüş gibi geldi son güncellemeyle ( %5-9 gibi ) , buna benzer bir çözüm mü uygulamışlar yoksa komple mi gitmiş merak ettim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet bana da daha stabil geldi alttan çekerek uygulamayı arka plana alırken ya da kapatırken bazen animasyon takılır gibi yavaş oluyordu.Düzelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-577054EF9

S10 lite'da yeşillenen parlaklik aralığı küçülmüş gibi geldi son güncellemeyle ( %5-9 gibi ) , buna benzer bir çözüm mü uygulamışlar yoksa komple mi gitmiş merak ettim.
    Komple gitmemis ancak cok cok dikkatli bakilirsa belli belirsiz gorulebiliyor. Bu da rahatsiz edici boyutta degil. Eskiye göre kesinlikle %75 duzelme var diyebilirim.

• Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

A51 ve A71 Haziran Ay'ı guncellemesi aldilar.Ve Kamerada ayni gelistirmeler yapilirken

Galaxy A51'de Dijital Zoom 10x'e yükseltilirken
    Galaxy A71'de Dijital Zoom 8x'de kalmıs

Galaxy A51 > 48 Mp > 10x Dijital Zoom
    Redmi Note8 Pro > 64Mp > 10x Dijital Zoom
    Galaxy A71 > 64Mp > 8x Dijital Zoom 🤦‍♂️

Icin ilginc tarafi Redmi Note8 ile Galaxt A71'de kullanilan kamera sensörleri aynı (Gw1)

Kendinden daha alt segmentte olan ve kamera çözünürlügü daha düşük olan A51'in Dijital Zoom'u A71'den nasıl daha yüksek olabilir ?

Mantikli bir açıklama bulamiyorum bu durum hakkında.Herseyiyle Gw1 sensörü daha üstün

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zug0Krutz0 -- 14 Temmuz 2020; 14:53:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncelleme sonrası samsung sesli giriş kapatma iptal oldu. Araba kullanırken mikrofona basar google Sesle yazma açılır kullanırdım şuan kullanamıyorum.

Edit: uygulamalardan samsung sesli girişi devre dışı bırakınca normale dönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 14 Temmuz 2020; 19:27:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zug0Krutz0

A51 ve A71 Haziran Ay'ı guncellemesi aldilar.Ve Kamerada ayni gelistirmeler yapilirken

Galaxy A51'de Dijital Zoom 10x'e yükseltilirken
    Galaxy A71'de Dijital Zoom 8x'de kalmıs

Galaxy A51 > 48 Mp > 10x Dijital Zoom
    Redmi Note8 Pro > 64Mp > 10x Dijital Zoom
    Galaxy A71 > 64Mp > 8x Dijital Zoom 🤦‍♂️

Icin ilginc tarafi Redmi Note8 ile Galaxt A71'de kullanilan kamera sensörleri aynı (Gw1)

Kendinden daha alt segmentte olan ve kamera çözünürlügü daha düşük olan A51'in Dijital Zoom'u A71'den nasıl daha yüksek olabilir ?

Mantikli bir açıklama bulamiyorum bu durum hakkında.Herseyiyle Gw1 sensörü daha üstün

Belki 10x zoom'da goruntu cok bozuldugu icin 8 de tutmuslar. Gerci 8'de de bozluyor. O yuzden cok kullanilan bir ozellik degil. Zaten 64 mp'lik sensorde zoom olmuyor. Asil sorun 1080p de 60 fps video cekim secenegi olmamasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 14 Temmuz 2020; 15:1:7 >

• Bu sensörler o kadarda iyi degil.S20 serisinde telefoto kamera olarak kullanıldilar crop'lama icin
    A71'in kamerasında aşıri sharpen var maalesef
    Ama A71'in en guzel yanı Snapdragon 730 gercekten telefon akıyor
    Snapdragon 765 ve 768'den aman aman fark yok sadece islemcilerin saat hizi arttirilmis.Gpu biraz makyajlanmis.Tahminimce Galaxy A72 Snapdragon 775'in uretimine yetisemeyecek.Sd768 veya Dimensty bir islemciyle gelebilir

A71 yine guzel bir telefon kamerasi hayal kirikligi olsada 🤧🤧

A72'nin bazı ozellikleri belli olmaya basladi

Ois ve kablosuz sarj,Muhtemelen Snapdragon 768 ile gelir A52'de Exynos 980 ile

A71 Aralik ayinda tanitildi Samsung 10 aylik dongude yeni A serisini tanitiyor genelde Ekim ayi gibi A72 ve A52'nin lansmani yapilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zug0Krutz0 -- 14 Temmuz 2020; 18:21:13 >
  • quote:

Bu sensörler o kadarda iyi degil.S20 serisinde telefoto kamera olarak kullanıldilar crop'lama icin
    A71'in kamerasında aşıri sharpen var maalesef
    Ama A71'in en guzel yanı Snapdragon 730 gercekten telefon akıyor
    Snapdragon 765 ve 768'den aman aman fark yok sadece islemcilerin saat hizi arttirilmis.Gpu biraz makyajlanmis.Tahminimce Galaxy A72 Snapdragon 775'in uretimine yetisemeyecek.Sd768 veya Dimensty bir islemciyle gelebilir

A71 yine guzel bir telefon kamerasi hayal kirikligi olsada 🤧🤧

A72'nin bazı ozellikleri belli olmaya basladi

Ois ve kablosuz sarj,Muhtemelen Snapdragon 768 ile gelir A52'de Exynos 980 ile

A71 Aralik ayinda tanitildi Samsung 10 aylik dongude yeni A serisini tanitiyor genelde Ekim ayi gibi A72 ve A52'nin lansmani yapilir
    Sd 765 730'dan baya onde hocam. 730 ile 730G arasinda pek fark yok. Benim tahminim a72 sd765'le gelir.

• A71 5G'de Snapdragon 765 kullanildi hocam A71'den A72ye gecen insanlar parasini çöpe atar

• quote:

A71 5G'de Snapdragon 765 kullanildi hocam A71'den A72ye gecen insanlar parasini çöpe atar
    Gsmarena dahil 2 yerden baktım a71 5G de exynos islemci varmis hocam.
    765 daha yeni cikti sayilir onumuzdeki senenin orta ust sinif cogu modelinde kullanılacağını dusunuyorum. Suan mi 10 lite'la beraber xiomi orta sinifta kullanmaya basladi. Gecen senenin modeli olan 9t'deki islemciyi bir yil rotarli a71'e koyan samsung a72'de en iyi ihtimalle 765 islemciyi koyacaktir. O islemci icin bile telefonu degistirmeye deger. Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-765-vs-qualcomm-snapdragon-730 Emin ol kardesim yazilim iyilestirmesi var islemcide kullanilan cekirdekler bile ayni
    765 sadece göz boyama

Snapdragon 765li A71 icin

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

https://www.samsung.com/us/mobile/phones/galaxy-a/galaxy-a71-5g-uw-verizon-sm-a716vtkmvzw/#reviews

• Su ekran eğik gelmesinde uyuz oluyorum şu ekranın eğik olmasına
    S10 plusu sattım bu yüzden birde bataryası yüzünden
  • A71'in açık alanlarda wi-fi çekimi çok az. Eşimde oppo var çocuklarda eski tabletler var hepsi ağda oturum açmış nette geziyorlar ben mobil veri kullanıyorum. Bluetooth gibi 15 ila 20 metre sonra yayını görmüyor. Evde anlamamıştım. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: keybi

A71'in açık alanlarda wi-fi çekimi çok az. Eşimde oppo var çocuklarda eski tabletler var hepsi ağda oturum açmış nette geziyorlar ben mobil veri kullanıyorum. Bluetooth gibi 15 ila 20 metre sonra yayını görmüyor. Evde anlamamıştım. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?
    Valla ben yasamadim ama mi note 10 lite'in gordugu ağaları mesela a71 goremiyor. Wifi cekimide ona gore 1 tik zayif. Yine de sorun yaşatacak kadar kotu olmadigini söyleyebilirim. Acaba sizin telefonun wifi anteninde sorun olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Su ekran eğik gelmesinde uyuz oluyorum şu ekranın eğik olmasına
    S10 plusu sattım bu yüzden birde bataryası yüzünden
    Abi ekran neresi egik anlamayamadim?

• guncellemeyi az once yaptim arkadaslar , klqvye değişmiş
    telefonda normal sesli gorusme yaparken ekranin kendi kendi kendine acilmasi sorunu gitmis mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: umudumsun

guncellemeyi az once yaptim arkadaslar , klqvye değişmiş
    telefonda normal sesli gorusme yaparken ekranin kendi kendi kendine acilmasi sorunu gitmis mi acaba ?
    Bu sorunu tek benim yasamadigima sevindim 😀 valla guncellemeden sonra hic uzun konusma yapmadim, yaptigim kisa konusmalarda da simdilik bir sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Abi ekran neresi egik anlamayamadim?

Alıntıları Göster
    A71 in eğik değil diğerlerinin eğik s10 s20 lerin
  • Arkadaşlar a71 almayı düşünüyordum ama buradaki mesajları okuyunca telefonda kronik sorunlar olduğu anlaşılıyor. A71 fiyatında hangi telefonu önerirsiniz benimiçin hafıza kamera video film muzik ve hoparlor ahize ses kalitesi önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

Arkadaşlar a71 almayı düşünüyordum ama buradaki mesajları okuyunca telefonda kronik sorunlar olduğu anlaşılıyor. A71 fiyatında hangi telefonu önerirsiniz benimiçin hafıza kamera video film muzik ve hoparlor ahize ses kalitesi önemli.
    Saydiginiz kriterleri baz alırsak 3800 bandında ben yine a71 öneririm.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.