Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonun ışığı %10 civarinda iken yayılan yeşil ışık yerine sol tarafından yayılan mor ışık çıkmaya başladı ve 2 3gundur ilerledi baya.

Az ışığı arttırınca geçiyor. Esimin a71de hiç yok. Benim Telefonda ilk aldığımda yoktu.

Ne ilginç firma ya sürekli kalitesi düşüyor.

Bacanak telefoncu sürekli sıfır kutulu s20 satan geliyormuş.5bine alıyormuş.Evkurdan alıp peşin parayla satmak isteyen ilk geldiği gibi değişirim ben bu telefonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 16 Temmuz 2020; 1:13:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence samsung buraya iyice kalitesiz refüşbred ürünler göndermeye
    Başladı sanki televizypnlarındada çok şikayetler artmış
    Birdaha samsung telefonda almıyacağım galiba a71 le gittiğim yere
    Kadar giderim sonra finiş
  • Aynen benimde öyle olacak. Samsung bitti benim içinde.

https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/mor

Birsürü sikayet var, neredryse her telefonda veya samsungun diger modellerinde de ayni şikayetler var. Sonuçta ekrani samsung veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 16 Temmuz 2020; 10:40:54 >
  • Anladım ki Samsung'un S serisinden ya da Note serisinden şaşmamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MHEC kullanıcısına yanıt
    Onlarda da şikayetler var note10 liteta yine ekran sorunu olanlar vardı, s20 işlemciden dolayı isinma ve şarj az gitme olayı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Anladım ki Samsung'un S serisinden ya da Note serisinden şaşmamak lazım.
    Durum iphone'dan şaşmamak lazima gidiyor 😀
    S ve note serisine verilecek parayla neredeyse guncel iphone bir cihaz alınabiliyor.
    Guncelleme derdi yok, andorid sorunlari yok, cihazda bir problem olduğu zaman servise bunu kabul ettirme derdi yok, ikinci el de deger kaybi cok yok vs vs.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Aslında bütçem rahat olsa iphone 11 pro max almak isterdim. S10 Lite benim istediğim özellikleri iphone'a göre çok daha uygun fiyata karşıladı. 8-9 binlere çıkmak zor geliyor maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Aslında bütçem rahat olsa iphone 11 pro max almak isterdim. S10 Lite benim istediğim özellikleri iphone'a göre çok daha uygun fiyata karşıladı. 8-9 binlere çıkmak zor geliyor maalesef.
    Hocam zaten butce konusunda benzer nedenlerle a71, s10 lite gibi modellere yöneldi çoğumuz. Çünkü guncel donanimlari fiyat performans anlaminda daha uyguna alabildik yalniz s20 ve lite olmayan note serileri 7 bin tl civarindan başladığı icin o butceye ciktiktan sonra dusunmeden iPhone tercih ederdim. Samsung ve android isletim sistemine o paralar kesinlikle verilmez. Gerci dusununce de max 5 bin liranin ustunu bir telefona hayatta vermem 😀

• İsa_tr de bu mesajı attıysa forum bitmiştir. Arkadaş ne alsam sorunlu çıkıyor. 2005 yılında bı Toyota aldım. Meğer yağ yakan üvey evlatmis sonradan öğrendim. Bı laptop aldım Sony Vaio meğer ısınma sorunu olan bir modelmis 2 yıl içinde çöp oldu. Aldığım hicbir üründen yüzüm gülmüyor kendimi enayi gibi hissediyorum

• A71 aldık, denedik. Samsung ve android benim için bitmiştir. TV ve beyaz eşyasını bile almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

İsa_tr de bu mesajı attıysa forum bitmiştir. Arkadaş ne alsam sorunlu çıkıyor. 2005 yılında bı Toyota aldım. Meğer yağ yakan üvey evlatmis sonradan öğrendim. Bı laptop aldım Sony Vaio meğer ısınma sorunu olan bir modelmis 2 yıl içinde çöp oldu. Aldığım hicbir üründen yüzüm gülmüyor kendimi enayi gibi hissediyorum
    Toyota'da da sorun yasadiysaniz gercekten sanssizmissiniz hocam 😀 Toyota'yi hep sorunsuz olmasiyla biliyorduk.

Ben a71'i kullandıkça sevmeye basladim valla. Suan tek yaşadığım sorun gorusme sırasında yakınlık sensorunun stabil calismamasi. Ekran yesillenmesine alistim artik. Bu iki sorun disinda da baska bariz bir problem gozlemlemedim. Tabi kamera performansını her ne kadar cok begenmesemde ozellikle yazilim ve arayüz olarak cok memnunum. Tabi bu degerlendirmemi 3500 liraya aldigim icin yapiyorum. 3200 civarina alsaydim sensoru de pek dert etmezdim 😀 ama kesinlikle suan ki sartlarda 3900 lira verip alinacak bir telefon degil.
    Yine de memnun olduğum taraflar bir yana tüketici hakem heyetinden iade karari çıktığı an kendisiyle vedalasacagim.

• Bugün itibariyle amoled yanığı sorunuyla karşılaştım. Always on display i yaklaşık 1 haftadır aktif biçimde kullanıyorum (öğlen 12 den gece 00 saatleri arasında) bugün farkettim ki saat ekranda yapışıp kalıyor, bir süre sonra geçiyor. Fark ettiğim başka bir şey ise youtube video çerçevesi yapışmış. videoların çoğu 16:9 olduğu için ekranın bir kısmı boşta kalıyor kullanılan kısımda parlaklık farklılığı var. Telefonu 21.04.2020 tarihinde almıştım.

• halilyilmazyz H kullanıcısına yanıt
    Sürekli en yüksek ayarda mıydı ekran parlaklığı hocam?

• MHEC kullanıcısına yanıt
    Hayır değildi

Amoled ekran yanığı bu kadar çabuk olmamalı. Panel sorunlu gelmiş hocam.

• arifomer kullanıcısına yanıt
    Sonradan oldu ya sorunsuz geldiğine sevinmiştim. Sorun edilecek birsey değil bi tik parlaklık arttırınca düzeliyor ama ilerde ne olur o yüzden satmak en iyisi :)

• Daddy01 kullanıcısına yanıt
    4 yildir kullandığım tvsi var curved 55 ekran ondan çok memnunum baya para vermiştim umarım onda sorun yaşamam ama gerçekten ne alacağımızı şaşırdım. Her marka telefonda sorun var.

Amoled yanığı sonradan geçmez benim bildiğim varsa vardır hocam. Bosta kalan kısım parlaklığı olması durumunu bilemedim.

• Su konuda gerçekten haklı ,bence samsung bir çok seyde önde köşeden köşeye ekran yapması, ekrandan parmak izi okuması, amiral gemilerinin kameralarının çok iyi olması, amoled ekranları vs gibi özellikleri iPhone yapsa kıymete biner günlerce konuşulur ama Android bir telefon yapınca ses bile getirmiyor. Apple Yıllardır aynı tasarım telefonu cok az ozelllik değiştirerek cok yüksek fiyata satıyor

Birde eskisi gibi sorunsuz olsa telefonları devam ederdim samsunga ama benimde alasim yok artık ama başka ne alacağım onuda bilmiyorum. S20 düşüyormuş bacanak telefoncu 5bine düşer diyo öyle olursa s20 alacağım.

https://www.youtube.com/watch?v=PgUVow9Mhew&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 16 Temmuz 2020; 23:59:12 >

• Daha önce amoled ekran da ips ekran da kullandım ve ikisinde de yanma sorununu yaşadım. Dediğiniz gibi amoled yanığı geçmiyor. bana biraz tuhaf gelen görüntü ekranda bariz belli birkaç saniye sonra kayboluyor.

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.