Şimdi Ara

★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
27
Favori
120.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: c.james

Bugün teknik servise bataryası değişmemiş telefonumu geri almak için gittim. İki haftadır yeni batarya tedarik edemedikleri için telefonuma değişim kararı çıkmış; yani jelatinli sıfır telefon vermek istediler, lâkin en az iki hafta da onun için beklemem gerekiyormuş. Yani toplamda bir ay beklemiş olacağım.

Ben zaten bunu internet sayfalarından da görmüştüm, ama Samsung'un teknik servisi günlerdir beni sinir ettiği için yeni telefon önerilerini de kabul etmedim. Bir bataryayı iki haftada değiştiremeyen aciz bir markanın yeni telefonu kendilerinin olsun!
    Yeni telefon önerilerini kabul etmemiş olmam belki size saçma gelebilir, lâkin gerçekten soğudum. Bir batarya için günlerce sinir ediyorlar.

Kendim internetten orijinal batarya bulup değiştireceğim. Telefonu çok keyifle kullanıyordum, ama bu saçma sapan teknik servis sürecinden dolayı soğudum. Bataryayı değiştirince bir süre daha kullanıp Iphone'a falan geçmeyi düşünüyorum. Bu da yedek telefon olarak kalır.

Bir de yetkili teknisyen cumartesi günü çalışmadığı için telefonumu pazartesi günü verecekler:) Sürekli problem çıkaran, çözüm odaklı çalışmayan yavaş teknik servisler zinciri:) Bravo Samsung, bravo!!

Hocam uğraşmayın internetten almakla onun içinde bekleyeceksiniz sıfır cihaz 2 haftadan önce gelecektir. Bu telefonların arka kapağı açıldımı eskisi gibi kapanmıyor birdaha. Alacağınız batarya ne kadar doğru olur bilmem biliyorsunuz bataryalar sıkıntılı samsung tarafında. Ben yerinizde olsam yeni cihazı kabul ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: c.james

Haklısınız da, bu telefonun batarya değişimi o kadar zor değil aslında!

Sonuçta bilemiyorum, bu telefonu keyifle kullansam da, batarya problemi ve teknik servislerin niteliksizliğinden dolayı soğudum..

Hocam benim batarya değişti 4günde teslim aldım. Şansınız yaver gitmemiş ama sölediğimi siz düşünün.
  • 3 aylik cihaz sizce ne kadar eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suayipzurnaci

Arkadaşım,telefonuma bahsettiğiniz romu yükledim gerçek ten harika oldu ve çok memnunum.Fakat yükledikten sonra telefonumu nasıl root yapabilirm?Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Beğendiğinize sevindim hocam isterseniz güncelleme geldihttps://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/development/advanced-seven-t3509237 şurdan konuyu takip edebilirsin yeni kernel de çıktı root konusuna gelince sen zaten romu yüklediysen twrp kurmuşsun demektir bundan sonra çok kolayhttps://cloud.mail.ru/public/9Evx/q92TVTXUo şu dosyayı indirdikten sonra twrp den yükleyceksin telefon açıldığında süper su uygulaması telefona yükleniyor ve cihaz rootlanmış oluyor.

• LifeefeS kullanıcısına yanıt
    Adam güncellemeyi kesti artık ben bu rom dan istediğimi bulamadım zaten başka da rom yok çok saçma bişey gerçekten... Bu rom da bildirimler gelmiyordu o yüzden silmiş idim optimizasyon ayarlarını filan bulamadığım için

• garantiye yolladığım a7 telefonum geldi sonunda kavuştum wifi parçası değişim yapıldı... şu an wifi çalışır durumda cihaz sıfırlamıştım garantide cihaz sistem güncelleme yapmışlar ilk hali güzeldi seviyordum şimdi ağırlaştı gibi geliyor... wifi ile ilgili şu an tek sorunum play storede uygulama güncellemelerim var güncelliyorum 40 mb 1 saat indirme süresi gösteriyor yavaş iniyor modemde sorun yok pcde ölçüm yaptım sıkıntı yok neden sorun olabilir?
  • Hocam snapdragon olmayınca exynos la buraya kadar oluyor yapçak bişey yok

• Tardis* kullanıcısına yanıt
    Speedtest yap hocam wifide problem olabilir.

• komedi gerçekten wifi ve bluetooth özelliği aktif olmuyordu onun için garantiye gönderdim telefonsuz kaldım zorluklarla uğraştım telefon dün geldi wifi parçası değişmiş wifi çalışıyordu bugün birden wifi bağlıyken bağlantı koptu ve artık wifi açılıyor ancak hiçbir wifiyi bulmadan arıyor yazıyor ne yapıcam ya tekrar garantiye göndericem ama telefonsuz kalıyorum işlerim var deliricem nasıl beni buldu nerden a7 buldum

hocam aynisi 1 aydir bendede var kopuyor ve wifi gözükmemeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWaen

hocam aynisi 1 aydir bendede var kopuyor ve wifi gözükmemeye başladı.

hocam a7 modelde wifi bozukluğu mevcut gibi şikayet var sitesinde de bir çok şikayet var
    garantiye göndersem dahada beter olursa

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWaen

garantiye göndersem dahada beter olursa

daha kötü olmaz parça değişim yapılıyor
  • Suya düşen telefonumun hoparlörü çalışmıyor ve şarjı biraz hızlı bitiyor gibiydi. Telefonu aldığım turkcell bayisine 20 şubatta götürdüm. Elimde samsungun kağıdı var o tarihten. Ancak kvk nın sitesinde urun girişi 01.03 olarak gözüküyor. İlginç bir şekilde garanti kapsamında. Şimdi sizlere 2 sorum var

W

1- aksesuar değişimi için parça bekleniyor deniyor. Bataryam sizce değişir mi?

2- 20 iş günü olayı için hangi tarihi baz almalıyım?

• Az önce garip bir şekilde youtube uygulamasında gezinirken dondu 3 saniyeliğine, ardından reset attı telefon. Açıldı hemen tekrar. Şifre ekranında SIM kısmı gelmedi, Sürekli parmak izi yanıt vermiyor mesajı verip durdu. Desen girdiğimde ise doğru desen girmeme rağmen kabul etmedi. PIN istedi bu sefer, onuda kabul etmedi ki o da doğruydu. Kapatıp açtım düzeldi sonra. Neden böyle oldu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ipardon

Az önce garip bir şekilde youtube uygulamasında gezinirken dondu 3 saniyeliğine, ardından reset attı telefon. Açıldı hemen tekrar. Şifre ekranında SIM kısmı gelmedi, Sürekli parmak izi yanıt vermiyor mesajı verip durdu. Desen girdiğimde ise doğru desen girmeme rağmen kabul etmedi. PIN istedi bu sefer, onuda kabul etmedi ki o da doğruydu. Kapatıp açtım düzeldi sonra. Neden böyle oldu acaba?

telefon reekernasyon yaşamış öbür tarafa gidip gelmiş kardeşim şaka tabiki ama a7 telefonumdan çok soğudum ikan olsa hemen satıcam sorunlar çok fazla olmaya başladı

• Ankara daki Samsung servisi ile tecrübesi olan var mı? Cihszı batarya şişmesi yüzünden servise vereceğim korkumdan veremiyorum. Hele burada ki şikayetleri görünce daha fazla evham yapıyorum. 6 aylık ve bana göre dünya para vererek aldığım cihaz günden güne beni endişelendiriyor. Servis tecrübeleriniz neler?

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    Önce güzellikle yaklaşın sonra kararlı olun daha sonra uzarsa da atar yapmanız gerekebilir :) (Ankara servisi için)

Ben bir kere S6 için yazılım attırmaya gittim, ipe un seriyorlardı. Gayet ciddi bir şekilde "Arkadaşım sen yoğunsan bilgisayarı göster ben de atarım" dedim. Yarım saat sonra aldım telefonu :)

• Yardımmm

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.