Şimdi Ara

Samsung Galaxy A52s 5G [ANA KONU] (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: VLX Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
56
Favori
173.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Ay içerisinde s21fe, s21 kullanıp dün a52s'e geçtim Oh be dedim.
    nedir bu s serisinin batarya rezaleti ...
    gece %100 ile bırakıp sabah kalkınca %87-88 ile uyanıyordum hiçbirşey yapmadan.
    durduğu yerde pil harcıyordu. Dün gece çektim şarjdan, 20 dk telefona baktım, %100 ile yattım sabah kalktım ( 7 saat sonra) %98 halen.
    1 saat ekran süresi var şuan ve 12 saattir bataryada, şuan itibariyle %87 ve Çift hat ,Mobil veri aktif.
    Bana göre batarya performansında ortalama bir Xiaomi,Huawei tadı veren bir cihaz a52s
    Neler iyi başka?
    Ekran güzel ve 800 nit güneş altında , hemde güneş gözlüğü ile siyah temada rahatsızlık yaratmadı. S serisi belki %10-20 daha fazla parlak olabilir ama yok artık dedirtmedi.
    Kulaklık girişi olması, tek hat kullananlar için hafıza kartı desteği ve kutu içerisinden hiç yoktan bir şarj cihazı çıkması olumlu yanları ( Asla Xiaomi gibi kullanıcı dostu değil samsung o da ayrı bir konu)
    Stereo Hoparlör ve Şiddeti tatminkar ve kaliteli

Kötü yanları neler?
    Malzeme kalitesi; yer gök plastik, 7000 hatta 8000'ne dayanmış bir cihazda hiç yoktan çerçeveler metal olabilirdi.
    Görüşme ses kalitesi , S21Fe>S21>A52s bana göre vasat ..
    Parmak izi okuyucu kullandığım Amoled panellerdeki en kötüsü ( Mi9T dahil) bilemiyorum belki güncelleme ile düzelir ama çok kötü .
    Yazılım ; kimisi çok seviyor ama bana göre iyi ve işlevsel bir arayüz değil . Miui çok daha gelişmiş kontroller ve kişisel verilere daha saygılı ( Özelleştirme yapacağınız her konuda verilerini göndereceksin diyor Samsung )
    Kamera; Ana kameraya sözüm yok , ama geniş açı ve telephoto öylesine koyulmuş bence.Özellikle geniş açı kamerası kullanan biri olarak Mi9T'nin bile gerisinde diyebilirim...

Özetle ; Orta sınıf bir cihaz alayım, birçok işimi görsün diyorsanız , iyi bir tercih , özellikle ex işlemcili olmayan bir Samsung telefon gerçekten keyifli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba bu cihazı aldım yarın gelecek şimdi kılıf ve ekran bakıyorum. öncelikle cihazı beyaz seçtim spigen kılıf ve ekran koruyucu bakıyorum. Bu paraya almaya değer mi kılıf ve ekran koruyucuyu birde spigen ekran koruyucya baktım etrafında siyah çerçeve var renk siyah diyor benim cihaz beyaz benim cihazın rengi önemli mi? Birde spigen ekran koruyucusunda selife kamerada kapanıyor koruyucular hep böylemi bir sıkıntı olur mu?

• maplurtz M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun bende beyaz kullanıyorum 8 ay oldu alalı spıgen kılıf kullanıyorum şeffaf yeni yeni sararma başladı spıgen ekran koruyucu alacağım ama zam gelmiş beklemedeyim şuanda sonra selfie kamerası kapalı spıgen ekran koruyucudada siyah olması bişey ifade etmiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Emre7492 E kullanıcısına yanıt

teşekkürler ekran koruyucu siparş ettim bende. Kılıfa bakıyorum spigen şeffaf kılıf ve siyah rubber kılıf arasında kaldım. şeffaf kılıf 240 tl filan normal şeffafa kılıftan bir farkı varmı o paraya değer mi. Rubber kılıf ta kaba durur mu diye düşünüyorum. Telefonun çok büyümesini istemiyorum. 8 ay da sararması iyi değil aslında eski cihazım p9 liteın kutusunda kılıf çıkmıştı plastik onda sararma filan çok sonra oldu.

Şimdi sararma olayı tamamen kullanma ortamına kullanıcı kişinin cilt yapısına bağlı telefonu ilk alınca 15gün piyasa kılıflarından 15₺lik şeffaf kılıf kullandım 15günde sarı renge dönüştü ayrıca kasayı iyi kavrıyor kenarlardan toz almasını engelliyor 2 yıl garantili neyi destekliyor bilmiyorum

• Emre7492 E kullanıcısına yanıt

kılıfın hissiyat olarak 15 tl ye aldığınız kılıftan çok bir farkı varmıydı? arada 200 tl fark var çünkü.

İllaki var

• Biraz once Mi10T ile kameralarini karsilastirdim.
    Düşük ışık performansi cok kötü A52s'in. Guzel bir Gcam ve Config eh iste biraz daha toparliyor ama bir yere kadar.
    Sanirim X3 Nfc ile de ayni sensör ( imx 682) onda düşük isik performans bu kadar kotu degildi.
    düşük isik video bakmadim henuz.

• Ayrica batarya performansini merak edenler icin.
    Cift Hat Aktif, Mobil ve Wifi karışık.Daha 1 kere sarj edildi cihaz.

Samsung Galaxy A52s 5G [ANA KONU]

• Telefonu dün aldım ve evet telefon ısınıyor maalesef.Yalnız şu ana kadar takılma hissetmedim.DH ın s20fe ilk sayfasındaki anlatılanlara göre gereksiz programları kaldırmak işe yaraybilir.

Amazonda spigen core armor kılıf aldım ancak kılıf kaygan nerdeyse teelfondan daha kaygan.Kılıftaki bu kayganlığı nasıl giderebiliriz? Var mı kılıfa birşeyler yapıştıran, kesen,modifiye eden?

• soultrap99 S kullanıcısına yanıt

Aynı kılıfı kullanıyorum kayganlık yok. Hangi yüzeyde kayıor?

• Elimden kayıyor.Bõyle olursa haftada bir dūşūrürum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soultrap99 -- 11 Ağustos 2022; 13:57:22 >
  • privess P kullanıcısına yanıt

Samsung telefonlar genel olarak batarya konusunda sıkıntılı.

mi 11t önerebilirim. Bende mi 11t ye dönmeyi düşünüyorum.

• Oldsoundman kullanıcısına yanıt

Ayrıca ilginçtir ki a52s kamerasında takılma oluyor düşük ışıkta mi10t mi11t de böyle bir sorun yaşanmıyor.

• jemshit kullanıcısına yanıt

Mi11T yakından inceledim,

Hem kalite konusunda hemde işlevsellik konusunda şüphe yok a52s hatta s21 serilerine de kafa tutar.

Ama S21 ve Fe'den sonra asla SD işlemci harici bir cihaz almayı düşünmüyorum.

S21 Fe'den veya s21 'den kamera vs.. rağmen geçmem sebebim SD işlemci.

Adamlar birşekilde optimizasyonu yakalamış ve uyum sorunu nispeten yaşatmıyor.

2.ci konu ise a52s kamerası. Bana göre hem ana kamera hemde yardımcı kameralar işlevini tam yapmıyor.

Düşük ışıkta ayrıntı ve noise sorunu var. X3 Nfc, Mi9T kamera yazılımları ve düşük ışık performansı bu cihazdan kesinlikle daha iyi.

İşin İlginç yanı iyi bir sensör kullanmasına rağmen.

Bunun haricinde , Mobil Çekim, Batarya süresi , ekran gibi şeylerden memnunum. Biraz daha bütçem olsa Direkt Mi11 Lite 5G Ne alırdım.

• Özellikle ön kameradan ben de memnun kalmadım. Arka kamera gün ışığında iyi de gece çöpe atmalık. Düşük ışıkta direk takılıyor zaten Xiaomide bunu göremezsiniz.

• jemshit kullanıcısına yanıt

Benim cihazda takılma yok, Kamera yazılımının ön belleğini boşaltıp bir deneyin bence.

• Telefona bugün 900 küsür mb'lik güncelleme geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung Galaxy A52s 5G [ANA KONU] Samsung Galaxy A52s 5G [ANA KONU] Güncelleme geldi

• Oldsoundman kullanıcısına yanıt

Normalde gündüz takılma yok gece olunca oluyor.

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.