Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni güncellemeyi az önce kurdum. İlk izlenimlerimse, uygulama ekranında karanlık modda tam siyah olmuyor. Gri fon hakim. İnstagram da efektler halen yavaş. Düzelmesinide beklemiyorum zaten. Çünkü efekt uygulandığında gpu performansı %100 e dayanıyor. Yani gpu gücü yeterli değil ve yazılım güncellemesi ile düzelmez. Geçişlerde ve genel performasta görünür bir sıkıntı yok şimdilik. Ekrana çift tıkla kapatma iyi olmuş. Ayrıca bir uygulama kullanıyordum bunun için. Şimdilik bu kadar.

Edit: Ayrıca parmak izi okuyucuda gözle görülür bir hızlanma olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endorphine -- 14 Mart 2021; 22:57:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ota dan gelen güncellemeyi kurdum değişiklikleri anlayamadım pek. Belli başlı değişen şeyleri yazar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erbayer kullanıcısına yanıt
    Hard reset 11 ile değişti. Kabloyu PC takiyorsunuz ondan sonra tuş kombinasyonu yapiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Bende ota dan gelen güncellemeyi kurdum değişiklikleri anlayamadım pek. Belli başlı değişen şeyleri yazar mısınız?

Detayları (ayarlar》yazılım güncellemesi》son güncelleme ) bölümünden detaylı olarak görebilirsin.

• Güncellemeden sonra whatss UP bildirim sesi geliyor. Halbuki gruplar için kapalı diğer mesajlar için açık kullanıyordum. Üstelik hiç atamadığım bir ses tonu ile geliyor. Sizde durum nasıl?
  • Telefonu güncelledim. Samsung tarayicinin gizli moduna girip bi sayfa acip bildirim cubugunu indirip bakabilir misiniz? Bende sadece samsung tarayicinin gizli modda bildirim cubugu indirince tamamı aşırı şekilde saçma derecede şeffaf duruyor. Gizli modda ss alinmadigi icin gosteremiyorum. Herkeste mevcut mu yoksa bi bende mi diye merak ettim.

• Kamera netliği artmış gibi geldi bana.Sizde nasıl

• Bütün tarayacılarda gizli modda şeffaf
  • kalamare kullanıcısına yanıt
    Allah allah ya bilemedim. Ben hep samsung tarayicinin gizlisini kullanirim tarayicida. Guncellemeden once boyle degildi bence. Cubugu indirince wifi simgesi falan o en ust kisim da şeffaf oluyo. Orasi seffaf degildi diye hatirliyorum
  • Haklısınız, güncellemeden sonra oldu
  • Önceki mesajlarımda yazdığım uygulama ekranındaki tam siyah olmama nedeninin şu yeni gelen şeffaflık özelliğinden olduğunu tespit ettim. Ben siyah duvar kâğıdı kullandığım için şeffaf efekti yüzünden gri oluyor. Ana ekranda böyle bir durum yok. Ayrıca parmak izi ve yüz tanımayla kilit açmada gözle görülür bir hız artışı var.

• Arkadaşlar bilmeyenler vardır muhtemelen, geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatırsanız cihaz daha akıcı hale geliyor
    https://www.youtube.com/watch?v=dy5MQLLeJVw&feature=youtu.be
    Edit
    Ayarlardan erişilebilirlik bölümünde animasyonları kapata biliyoruz, cihazı ilk aldığımda ayarları kurcalarken görmüştüm ve bunu buraya getirmeleri iyi olmuş demiştim kendi kendime
    Ama sonrasında tamamen aklımdan çıkmış ☺️
    Geliştirici seçeneklerinden kapatmanın tek avantajım tamamen kapatmak yerine 0,5 x yapabiliyoruz
    Sanırım Android 10 ile erişilebilirlik bölümüne getirmişler çünkü daha önce kim Samsung cihazlardan yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi receep 32 -- 18 Mart 2021; 0:20:58 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Teşekkürler yararlı bir paylaşım olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Arkadaşlar bilmeyenler vardır muhtemelen, geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatırsanız cihaz daha akıcı hale geliyor
    https://www.youtube.com/watch?v=dy5MQLLeJVw&feature=youtu.be
    Edit
    Ayarlardan erişilebilirlik bölümünde animasyonları kapata biliyoruz, cihazı ilk aldığımda ayarları kurcalarken görmüştüm ve bunu buraya getirmeleri iyi olmuş demiştim kendi kendime
    Ama sonrasında tamamen aklımdan çıkmış ☺️
    Geliştirici seçeneklerinden kapatmanın tek avantajım tamamen kapatmak yerine 0,5 x yapabiliyoruz
    Sanırım Android 10 ile erişilebilirlik bölümüne getirmişler çünkü daha önce kim Samsung cihazlardan yoktu

Benimde telefonu ilk aldığımda direkt olarak kapattığım şeydir animasyon. Bunda da bu seçeneği ayarların içine koymaları çok iyi olmuş gerçekten. İleride şu şeffaflık içi de bir seçenek sunarlar umarım.

• endorphine kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde bir gün boyunca eski haline getirip kullandım
    Cidden çok fark ediyor kapatınca çok güzel oluyor
    Bu arada benim cihaz s10 plus

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalamare

Güncellemeden sonra whatss UP bildirim sesi geliyor. Halbuki gruplar için kapalı diğer mesajlar için açık kullanıyordum. Üstelik hiç atamadığım bir ses tonu ile geliyor. Sizde durum nasıl?

Bende de durum aynı. En sonunda guruplar için kendi bildirim sesimi seçtim bu seferde sessiz oldu. WhatsApp a mesaj yolladım salakça cevap yollamışlar. Bir sıkıntı olduğu kesin. WhatsApp güncelleme ile Çözülür diye düşünüyorum

• Merhaba arkadaşlar, a51 cihazıma imei atıldı 1 ay kadar önce haliyle cihazda rootlandi. Şimdi de güncellemeyi ayarlar kısmından alamıyorum işletim sisteminiz yetkisiz bir yolla değiştirildi smart switch ile guncelleyin gibi bir şey söylüyor. Ben bu telefonu smart switch ile guncellersem imei silinir mi ya da herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Smart switch de güncelleme boyutu yaklaşık 5gb kadar sizde de boyutu bu kadar miydi? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithra486 -- 22 Mart 2021; 15:29:11 >
  • Boyle guncellememi olur! Neredeyse yuklu uygulamalarin yarisi aciliyor gibi olup kapaniyor, çöküyor. Kapama acma, uygulama silip yukleme, bellek temizleme fayda etmiyor.

• 34GKN35 3 kullanıcısına yanıt
    https://www.theverge.com/2021/3/22/22345696/google-android-apps-crashing-fix-system-webview

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34GKN35

Boyle guncellememi olur! Neredeyse yuklu uygulamalarin yarisi aciliyor gibi olup kapaniyor, çöküyor. Kapama acma, uygulama silip yukleme, bellek temizleme fayda etmiyor.

Ben de hiçbir problem yok.Siz bir siteden mi yüklediniz güncellemeyi yoksa telefon kendisi mi güncelledi

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.