Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam herkese, telefon bugün geldi. Eski Samsung J7 Prime telefonumdan smart switch sayesinde 10 dakika gibi bir sürede tüm verileri aktardım, kullanım alışkanlıklarımı, şifrelerimi, mesajlarımı, arama geçmişimi vs.

Telefondan kamera anlamında, tasarım anlamında, ekran kalitesi anlamında, akıcılık anlamında memnun kaldım. Benim gibi çok oyun oynamayan, çokça vakit sosyal medyada harcayan, arada fotoğraf çekeyim o da kaliteli olsun diyen biriyseniz memnun kalacağınızı söyleyebilirim.

Tüm bunların haricinde, kronik bluetooth sorununu yaşamadım telefonu açtığımda güncelleme vardı hem güncellemeyi kurmadan önce hem de kurduktan sonra denedim, Mpow H5 model kulaklık da Xiaomi Mi Airdots kulaklık da sorunsuz-akıcı ses verdi.

Bugünlük olumsuz olarak belirteceğim tek şey şarjdayken aşırı ısınıyor. Yani benim 4 yıllık eski günde 2 kere şarj ettiğim J7 Prime bile bu kadar ısınmıyordu. Özellikle şarjdayken elime alıp hiç kullanmadım, hızlı şarjlı bir telefon ilk defa kullanıyorum. Bu kadar ısınma normal mi ? Yani şöyle söyleyeyim üşütüp hastalanan insanların ateşi çıkar ya bariz bir şekilde hissedersin, telefon ısındığını o derece bariz hissettiriyor. Akşam mesai bitsin yabancı forumlarda araştırayım bu sorunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: S

Selamlar, spigen kalitesini biliyorum ama biraz daha sade bişey olsun istiyorum açıkcası, kapak geldiğinde fotoğraflarını atma şansınız var mı acaba?
    Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve TartışmaSamsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

Hocam hem kılıf hem telefon bugün geldi, kılıf gerçekten parasını hak ediyor. Tavsiye ederim. Tutuşu, sağlamlık hissiyatı, duruşu, benden tam puan aldı.

• duzah kullanıcısına yanıt
    Tutuşu rahat mı hocam, oyun oynuyor musunuz bir de?
  • Tutuşu rahat baya baya, hiç rahatsız etmiyor. Oyun olarak da TFT yükledim öyle tutarak oynanan bir oyun değil. Ama günlük kullanımda kenarların kalın olması gezinirken etkiliyor, ama buna da alışacağımı düşünüyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duzah

Tutuşu rahat baya baya, hiç rahatsız etmiyor. Oyun olarak da TFT yükledim öyle tutarak oynanan bir oyun değil. Ama günlük kullanımda kenarların kalın olması gezinirken etkiliyor, ama buna da alışacağımı düşünüyorum :)
    Merhaba bende spigen liqud air alıcam. o model hosuma gitti.
    aldıgınız ekran koruyucu nasıl? ekranı tam kaplıyormu parmak ızı vs var mı?
  • Eşime bu telefondan aldım ama m30s ile hemen hemen aynı gibi geldi. Sizce iade etmeli miyim henüz gelmedi ürün?

2450'ye aldım 100 de bonus gelecek. Fiyat olarak bana baya uygun gelmişti. Ama m30s 1900 civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Goudelock

Eşime bu telefondan aldım ama m30s ile hemen hemen aynı gibi geldi. Sizce iade etmeli miyim henüz gelmedi ürün?

2450'ye aldım 100 de bonus gelecek. Fiyat olarak bana baya uygun gelmişti. Ama m30s 1900 civarı.
    bende 2 ay önce eşime a51 aldım. m30s alacaktım biraz daha kalın diye istememişti görselliğe önem verdi
    teknik özellik olarak birbirine benzeyen cihazlar a51'in ram'i fazla m30s'in ise pili fazla
    ayrıca a51'de gorilla glass 3 var m30s'te ise gorilla glass yok, a51'de fazladan macro kamera var 4 kameralı bir telefon
    m30s'de android 9 var. a51'de android 10 var. m30s android 11de en son güncellemeyi alır durur,a51 ise android 12 alır

biz a51'den memnunuz telefon yağ gibi akıyor
    tercih sizin
  • nsspawn kullanıcısına yanıt
    Hocam koruyucu henüz gelmedi kendiliğinden koruyucu jelatini var onunla kullanıyorum şimdilik. :)
  • quote:

Hocam koruyucu henüz gelmedi kendiliğinden koruyucu jelatini var onunla kullanıyorum şimdilik. :)
    hocam takınca bilgi verirmisiniz. ben bir nano birde cam taktım pek guzel durmadı.
    yanlardan kucuk kalıyor genelde.
    Bu sabah geldi, takmamaya karar verdim. Üstü gösterildiği gibi delik değil U şeklinde açık. Ayrıca yanlardan çok açıklık var, üzerinde gelen film sağdan soldan 1er milimetre daha fazla ekran kaplıyor. Yedekte tutacağım bu aldığımı, ileride lazım olursa kullanırım.
  • quote:

Bu sabah geldi, takmamaya karar verdim. Üstü gösterildiği gibi delik değil U şeklinde açık. Ayrıca yanlardan çok açıklık var, üzerinde gelen film sağdan soldan 1er milimetre daha fazla ekran kaplıyor. Yedekte tutacağım bu aldığımı, ileride lazım olursa kullanırım.
    anladım kardeşim teşekkür ederim. galiba bu tele göre kırılmaz cam bulmak zor olucak gibi.
    mecburen spigen kılıfla koruyacaz. oda indirime girerse alıcam.
    teşekkür ederim bilgi alışverişi yaptıgın için.
    Ne demek hocam her zaman. Bu arada telefon ilk şarjda ısındı ama sonra hiçbir şarjda ve yoğun kullanımda ısınmadı. Sanırım ilk açıldığında sürekli veri aktarımı / mobil ağ paylaşımı + hızlı şarjda kullandım biraz zorladım telefonu ondan ısınmıştı.

3 günlük kullanım deneyimim telefonun gündelik işlerde gayet yeterli geldiği. Oyun moyun oynamam ben diyorsanız alın, oyun oynuyorum diyorsanız 1 - 2 sene oynatır ondan sonra kasmalar başlar diye düşünüyorum.
  • Selam,
    Dün A51 bana fotoğraf çekme izni vermedi. Bir arkadaşın bağında resimler çekmeye başladım, 2 kare sonra kapandı. tekrar açtım, zoom yaparken tekrar kapandı. Re start yaptım.
    Yine resim çektirmedi. Hemen Program durudu şeklinde bir uyarı verdi. Samsun ga yolladım 2-3 kez.. Bakalım yeni güncelleme de neler gelecek...

Anlamadığım şu ki;
    Samsung yılların firması, yazılım , foto bluetooh wifi yani onun için çocuk oyuncağı olması gerekirken, pazara yeni sürdüğü telefonlarda yaşanan sorunlara baksanıza..
    Bunu Oppa, Huawei Xomie yapsa şaşmayız, o zaman bunu yapan Samsung u da affetmemek lazım..
    Bu markalara ödediğimizden çok daha fazla para ödeyip aldığımız telefonlar böyle basit hatalarla dolu olmamalı.
    Gerek tüketici hakları, gerekse de sanayi bakanlığı nezninde şi,kayet ederek, ödediğimiz bedelin karşılığını hep beraber ararisek ancak çözüm bulabiliriz. Ancak o zaman bu adamlar bizi kale alır ve bu hataları düzeltir yada cezasını öder .. diye düşünüyorum..

Siz ne derrsiniz ?

• Arkadaşlar telefondan memnun musunuz? Sorun yaşayan var mı?

Bluetooth sorunu yaşayan özellikle? Telefonda en sevdiğim iş bluetooth hoparlör ile youtube'dan müzik dinlemektir canımız sıkılmasın sonra.

M31 ile A51'i kıyasladım ve M31'i tasarım yönünden eledim. Çok yüksek batarya ile işim yok, telefonu her halükarda gece yatarken şarja takıyorum zaten.

Tek sıkıntı A50 kullanan eşimin telefonuma göz dikecek olmasi.

• we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    a51'i 2 ay önce eşime aldım bizde bluethooth sorunu yok.başkalarını bilemem ama telefon 10 numara yağ gibi akıyor
  • Arkadaşlar merhaba, bende zenfone5z var, anneme yeni bu telefonu sipariş ettim az önce ama kendi telefonum ile takas etmeyi düşünüyorum ekranı falan çok hoşuma gitti sizce pişman olur muyum ? kolay gelsin.
    Birde teknosa dan siparişi verdim geç geliyor diyenler falan var sizce tahmini ne zaman gelir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fıfa -- 28 Nisan 2020; 0:14:36 >
  • Telefondan genel olarak memnunum ben. Şarjı, ekranı, boyutu, kullanım kolaylığı (one ui) vs genel anlamda güzel. Çok aktif kullanmıyorum ama aktifken de her ihtiyacımı karşıladı. Telefon uçsun kaçsın şunu açsın bunu çalıştırsın amacınız varsa başka telefonlara yönelin. Ama gündelik kullanımda sosyal medya kullanımında hiç bir sorun yok. Bende bluetooth sorunu da hiç olmadı (Vatanbilgisayar'dan aldım).
  • Selam arkadaşlar xiaomi 9t ile bu cihaz arasında kaldım önerisi olan var mı?

• https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/samsung-a51-ekran-sorunu Yeni aldığım telefon açılır açılmaz videodaki gibi ekran bozulma sorunu verdi.Daha sonra ki gün yine 2 3 kere ayni sekil oldu.Benzer sorun yaşayan varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Selam,
    Dün A51 bana fotoğraf çekme izni vermedi. Bir arkadaşın bağında resimler çekmeye başladım, 2 kare sonra kapandı. tekrar açtım, zoom yaparken tekrar kapandı. Re start yaptım.
    Yine resim çektirmedi. Hemen Program durudu şeklinde bir uyarı verdi. Samsun ga yolladım 2-3 kez.. Bakalım yeni güncelleme de neler gelecek...

Anlamadığım şu ki;
    Samsung yılların firması, yazılım , foto bluetooh wifi yani onun için çocuk oyuncağı olması gerekirken, pazara yeni sürdüğü telefonlarda yaşanan sorunlara baksanıza..
    Bunu Oppa, Huawei Xomie yapsa şaşmayız, o zaman bunu yapan Samsung u da affetmemek lazım..
    Bu markalara ödediğimizden çok daha fazla para ödeyip aldığımız telefonlar böyle basit hatalarla dolu olmamalı.
    Gerek tüketici hakları, gerekse de sanayi bakanlığı nezninde şi,kayet ederek, ödediğimiz bedelin karşılığını hep beraber ararisek ancak çözüm bulabiliriz. Ancak o zaman bu adamlar bizi kale alır ve bu hataları düzeltir yada cezasını öder .. diye düşünüyorum..

Siz ne derrsiniz ?
    Kamera durduruldu hatası aldim bende. Yazılımsal görünüyor. Telefon 3 günlük. Bu hatayı vermesi sinir bozucu.

Hatayı veren görsel zeka modu. Kapatınca hata vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbturkuaz -- 29 Nisan 2020; 20:15:8 >

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.