Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU] (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
33
Favori
168.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Guncelleme ne ayak? 500 küsür mb ama hiç bir şey değişmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme ile gelenler

Pilin hızlı bitmesi durumu aynı gibi hatta daha kötü

Oyun oynarken takılmalar oluyor zaman zaman

Ciddi ciddi apple bu gibi bu samsungun da cihazların akıcılığını stabil çalışmasını bozduğunu düşünmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuzzi -- 26 Mart 2018; 14:31:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömerelif

s7 edge dahil pek çok Android Telefonu deneyip beğenmeyen, son derece kıl birisi olarak söylüyorum. bu telefona bayılıyorum. uzun pil ömrü + ne yaparsam yapayım ısınmaması + sayfa kaydırmada pürüzsüz kayması çok hoşuma gidiyor. eşimin s7 si ile 10 dakika youtube da video izledim sıcaklığı beni rahatsız etti. kendi a5 imle 1 saat izledim ılık bile olmadı.

Tamda bu nedenlerden dolayı kamerası çöp olsada bu telefonu cok seviyorum.Bu kadar stabil,ısınmayan ve mükemmel ekran süresi aldığım başka telefon olmadı.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncelleme yapan arkadaşlar tavsiye ediyor musunuz? Olumlu bir gelişme var mı?

• mosyozzz M kullanıcısına yanıt
    Değişen bişey yok gibi

• Alalı 1 sene oldu, ilk başta 1-2 güncelleme yapmıştım fakar sonraki büyük güncellemelerin hiçbirini yüklemedim. Android sürümü hala 6.0.1'de. Pil performansı İlk aldığım zamankine yakın.

Mesela bugün yüzde 95'ten yüzde 27'ye kadarki kullanım verileri şöyle:

• dobi34 D kullanıcısına yanıt
    güncellemeleri yapmanızı öneririm ekran süresine olumsuz bir tarafı yok.
  • SuperPunch kullanıcısına yanıt
    Ilk aldiğimda 8 saati buluyordu ekran süresi şuanda en fazla bende 5 saat

• arabakovalayankamyon A kullanıcısına yanıt
    valla ben bütün güncellemeri yaptım ekran süresi degismedi hatta artmıs bile olabilir...
  • az once sarjdan cektim oynamadigim halde hemen 97 ye düşmüş bu guncellemeler sarji bozuyor

• Arkadaşlar telefonun hızından, şarj durumundan memnunsanız mümkün olduğu kadar sisteme güncelleme yapmayın, hatta mecbur değilseniz programları bile güncellemeyin, güncellemelerinizi otomatikten manuale alın. Herkesin bildiği üzere yeni ve bir çoğu gereksiz olan güncellemeler sistemli olarak telefonu yormakla meşgul.
  • Arkadaşlar elimde spigenin luquid air kılıfı var aldığım paraya vereceğim ilgilenen olursa pm atabilir. Tertemiz kullanmadim bile.

• Merhaba arkadaşlar Android 7 geldikten sonra kamera modlarinda değişim yada yeni gelen ozellikler oldumu?

• Ahmtca kullanıcısına yanıt
    ben ilgileniyorum fakat aldığın fiyata internetten sıfırını alacağım teşekkürler.
  • dörtbir D kullanıcısına yanıt
    Pazarlık payım vardı kardeşim

• Arkadaşlar,

Bu sabah işe giderken telefonumun şarjı %21 civarındaydı ve bir anda kapanıverdi. Hiçbir şey yokken. Bu bir anormal durum mudur? Telefonumun daha bir yaşında ve böyle şeyler beni korkutuyor. Ayrıca nougat'a geçtikten sonra şarjım hızlı bitmeye başladı. Hiç oyun vs. oynamıyorum, sadece instagram, messenger ve whatsapp ile işim oluyor. Eskiden 2 gün giden şarj şimdi 1 güne düştü. Güncellemeler otomatik açık, ne yapmamı önerirsiniz?

not: snapchat kullandıktan hemen sonra kapandı, 3g ile video gönderdim.(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 4 Nisan 2018; 13:2:49 >
  • Merhaba, hızlı şarj kullanıyorsanız menüden hızlı şarjı kapatıp ara sıra telefon kapalı olarak şarj etmeniz ve hızlı şarjı sadece acil durumlarda kullanmanız pil ömrünü korumaya faydalı olacaktır. Kimyasal yapısı bozulmuş bir batarya düzeltilemez ama kalan ömrünü uzatabilirsiniz. Bataryanın kimyasal yapısı bozulduğundan kalibrasyon sorunu yaşıyorsunuz gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

Merhaba, hızlı şarj kullanıyorsanız menüden hızlı şarjı kapatıp ara sıra telefon kapalı olarak şarj etmeniz ve hızlı şarjı sadece acil durumlarda kullanmanız pil ömrünü korumaya faydalı olacaktır. Kimyasal yapısı bozulmuş bir batarya düzeltilemez ama kalan ömrünü uzatabilirsiniz. Bataryanın kimyasal yapısı bozulduğundan kalibrasyon sorunu yaşıyorsunuz gibi görünüyor.

Dediğiniz gibi ayarlar - pil menüsünün altından hızlı şarj etme özelliğini kapadım hocam, birkaç gereksiz çalışan programı da uyku moduna aldım. Bir dahaki şarj deneyimimde tecrübelerimi paylaşacağım, yardımınız için çok teşekkür ederim.

• Guncelleme sonrası ekran sürem.

Çift hat takılı devamlı mobil veya wi-fi internet açık 25 saat gidiyor şarjım. Aldığım dan beri böyle hic 2 gün görmedim.

Hızlı sarj konusuna gelince elektronik mühendisi ile bu konuları konuştuk eskiden evet zararlı idi. Ancak yeni nesil telefonlarda hızlı sarj ömrü yer diye bir durum yok.

Zaten dikkat edip takip ederseniz %70 e kadar hızlı sarj olur sonrasında telefon kademe kademe amper değerini kisar. Örnegin 2200 ile başlar 70 olunca hızlı sarji devre dışı bırakıp 1100 e düşürür. Sonrası da 85 seviyelerinde daha da düşer 600 seviyelerinde amper değerleri ile sarj yapar.

Amper programları indirip kendiniz de bunu görebilirsiniz. Samsung canlı destek ile görüşebilirsiniz.

Şahsen 1 yıldır hızlı sarj kullanıyorum ilk aldığım ne ise hala öyledir. Suanki telefonları hızlı sarj etmenin hic bir zararı yoktur. Dediğim gibi telefonun işlemcisi amper değerini otomatik olarak kısıp kendini yavaş sarj konumuna zaten getiriyor.

Dikkat etmeniz gereken gerilimdir. Inisli çıkışlı gerilim pil ömrünü yok eder bu yüzden çakma cihazlar zarar verir.

Orjinal sarj aleti kullanın sıkıntı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamidullah -- 5 Nisan 2018; 12:58:11 >

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.