Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.726
Cevap
54
Favori
302.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    xperia m5'ler pıyasadan ya tamamen toplatılmalı ya da yazılımsal skıntımı var artık medıatek uyumsuzlugumu var bilemeyiz; kronık hepsınde kamera kılıtlenmesı asırı ısınma durduk yere reset atmalar varmıs forumda herkes sıkayetcıydı en son ınceledıgımde
  • erentpl kullanıcısına yanıt
    Bundan bizene arkadaş? Burası A5(2016) konu başlığı Sony M5 den bizene?
  • erentpl kullanıcısına yanıt
    A5 i gordukden sonra zaten vazgectik hocam onu 13 mp mis, a5 in 5 mp si ondan daha kaliteli cekime sahip, gecis acisi felan, kesinlikle m5 ile bunun arasinda kalanlarin tercigi a5 den yana olmalidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zubanda860 kullanıcısına yanıt
    Cihazin aksamlari ev ortaminda ve gece disarida kamera performansi nasil hocam? Sanki kumlanma fazla oluyor gibi duydum birilerinden ama kamerasini yorumlayabilirmisin?

• Shiftdelete gibi forum sitesi çogu zaman taraflı yayın yapmaktadır. Bazen donanım haber incelemelerde bunu görebilirsiniz. İşlemci eski panel eski bence sadece karalama amaçlı, bende Xperia z2 var en kısa zamanda satıp A5 alacağım. 2016 serisi estetik görünüm karizma açısından iphone ile karşılaştırılıyor. Samsung artık eski samsung değil telefonlar müthiş olmuş gerisi hikaye

• Koruyucu cam alacak arkadaslarimin dikkarine

Camin sağında solun cok bosluk kaldi, ona gore bi film yada cam seçiniz tam ekrani doldursun

• Shiftdelete çoğu zaman ben güveniyorum, iyi yorumlar geliyor adamlar açmış inceliyorlar hizmet veriyorlar.

Ekran koruyucuya gelirsek, Tamperli camlar hep sıkıntı hiç biri tam oturmuyor, ekran 5.2 olunca iyice işler zora girer bulmak da.
  • Bu yeni A5'ten almayı düşünüyorum da ama telefonda oyun oynarım otobüste falan. Asphalt 8, Dead Trigger gibi yüksek grafikli oyunlardaki performansı nasıl cihazın ? Herhangi bir kasma oluyor mu ? Deneyen var mı ? Anladığım kadarıyla Exynos 7580 işlemcinin en zayıf kaldığı kısım GPU.

• EMREEYMN E kullanıcısına yanıt
    Ben herhangi bi kumlanma ile karsilasmadim ama oyle cok iyi de farklari ayirt edebilecek bi kullanici da degilim f 1.9 ve ois le gercekten tatmin edici fotograflar cekiyor.kumlanma zoom yaptiginda oluyor o da telefonlarin objektiflerinden kaynakli olarak dusuk optik zoom performansindan kaynaklaniyor bence.ama yinede bi magazaya gidip bizzat incelemenizi oneririm.cunku kamera direk son kullanicinin inceleyip karar vermesi gereken bir konu.iyi forumlar.

• suaybcicek kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler.yinede pek dert etmeyin siz .cunku ekranin kenarlari hafif kavusli oldugundan normal uzmeyin kendinizi.iyi forumlar....

• Subat kullanıcısına yanıt
    Gold benimki hepsi yani onude gold olsaydi hos olmazdi bence .kimse oyle yapmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EMREEYMN

Cihazin aksamlari ev ortaminda ve gece disarida kamera performansi nasil hocam? Sanki kumlanma fazla oluyor gibi duydum birilerinden ama kamerasini yorumlayabilirmisin?

Kamerasını çok çok beğendim gece flash açıkken özellikle ev ortamında gündüz gibi mükemmel çekim yapıyor ama ben ekranını sevmedim geceleri..
    gece çok karanlık ortamda evde yatarken telefonla oynuyorum. parlaklık ayarı en düşükteyken telefonda resimlere bakarken bazı siyah ve gri renkler bozuk görünüyor siyah renklerde karıncalanma ve siyah lekeler görünüyor.. ekran parlaklığını artırınca düzgün görünüyor. Bunun sebebini anlayamadım. Bi arkadaş ppi yüksek olduğundan normaldir falan dedi ama bilmiyorum. Servise götürsem de sorunu gösteremeyeceğim çünkü sorun sadece gece zifiri karanlıkta ortaya çıkıyor:D bu normal bir şey mi yoksa cihaz sorunlu mu anlayamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy2005 -- 27 Ocak 2016; 12:27:15 >

• Arkadaslar Sony ile kıyaslamayi bırakalım da telefonun performansına gelelim. Kullananlar pil değerlerini paylaşabilirler mi acaba? Ekran süresi, vs... Teşekkürler...

• crazy2005 C kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeş, kaç zamadır ip 5s mi bu mu diye düşünmekten telefon alamadım. tam a5 dedim ondada kullanan arkadaşlar kameradan fazla bişey bekleme deyince yine soğudum telefondan. ben sırf kamerası için alıcaktım. Mağazalarda süper görünüor ama alıpta eve gelince iş değişiyor bazı cihazlarda. bu da öyle olursa diye çekiniyorum. forumda ip 6 yı satıp a3 aldım diyen bi arkadaş vardı bakalım ondan cevap bekliyorum yine az çok farklarını söyler en azından.
    Dediğin sorunu bi mağazada farklı a5 le yanyana getirip denersen en azından az çok anlarsın bence hepsi öyledir belki..
    Mağazadakilerle hiçbir fark görünmüyor çünkü gündüz herşey çok güzel, gece zifiri karanlık bi ortamda karşılaştırma yapmak gerekiyor o da mümkün değil :D normal bir şey de olabilir bu bilmiyorum yani ekran parlaklığını en düşük seviyeye getirince şimdiye kadar kullandığım diğer telefonlara göre daha fazla kısıyor parlaklığı gece gözü hiç rahatsız etmiyor yani o derece kısıyor.. belki fazla kısıldığı için öyle oluyordur. Ama neden sadece geceleri oluyor bu sıkıntı onu anlayamadım işte :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy2005 -- 27 Ocak 2016; 12:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suaybcicek

@crazy2005, @EMREEYMN 

Oncelikle mesajima cevaplarinizdan dolayi tesekkur ederim, fakat ben cihazlari tabiki birebir karsilastirmadim, uretici bu sekilde uretmez tabiki, demek istegim 4gb ramli cihaz bile kasilirken 2gb ramli cihazin durumunu dusundugumde bunun daha sk olabilecegi konusunda ki suphelerimi dile getirdim, birde on kemaralari ayni firma ikisinede 5mp 1.9 diyaframli mercek ve sensor koymus fakat inceledigimde arada cok fark vardi bunu demek istedim, fiyattaki dususu merak ettim, buda 3 4 ayda 1000 liraya dusecekse bekleyelim demek istedim, yoksa bende biliyorum biri ara sinif digeri amiral gemi

VAlla arkadaşım bence senin note 5 telefonda bir sorun olması lazım. Yoksa ben hem s3 hem s5 kullanan biri olarak hiç öyle donma falan yaşamadım. Ama şu var evde birde samsung note 2014 tabletim var 3gb ram. O arada sırada donma yapıyor evet. Bu donma olayı acaba note serilerinemi ait heralde :)

Bu arada A5 ve A7 modellerini inceleme fırsatım oldu hakkaten çok güzel telefon olmuş. Şu dandik plastik malzemeli modellerden sonra resmen s6 kalitesi var telefonlarda. Ben baya beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SULZER -- 27 Ocak 2016; 13:44:44 >

Bence subattaki Mobil World Congressi bekleyebilirsin.
    Snapdragon 820 ve o seri telefonlar iyi olacak gibi .bana a5v6 yetiyor su an zaten telefonla oyun falan da oynamiyorum.d.iyi forumlar

• zubanda860 kullanıcısına yanıt
    Yok usta 5s veya a5 den birini alicam artik bakalim. Bende hic oyun oynama, sadece kamerasi saglam olsun bide normal kullanimda kasmasin falan yeter bana.

• Bugün gold renk A5 satın aldım. Teknosa'da internetten alışveriş yapıp mağazadan teslim seçerseniz anında 75 lira indirim yapıyor. Bir alışveriş merkezinde cep telefonumdan alışveriş yapıp 10 dakika sonra mağazadan teslim aldım. Almak isteyen olursa değerlendirilebilir. Gold tercih etmemim nedeni ise arka yüzeyde parmak izlerini siyah kaplamaya göre daha az gösteriyor. Beyaz olanın ön yüzünün beyaz olmasını beğenmiyorum telefonlarda.

Telefondan ilk saatler izlenim olarak memnunum. Touchwiz arayüzü pek beğenmezdim ama s6'dan sonra daha materyal bir görünüm olmuş ve daha akıcı hale gelmiş telefon. Yalnız telefonu aldıktan sonra dikkatimi çeken bir konu oldu. Home tuşundan çıt çıt sesler geliyor. Sanki tam oturmamış da boşluk kalmış gibi çerçevesinde. Standda duran telefonlarda dikkatimi çekmedi. Satın alanlarda da böyle bir durum dikkatinizi çekti mi diye sormak istiyorum. MErak eden de varsa parmak izi okuyucusundan son derece memnunum.

• seckinds kullanıcısına yanıt
    Okuyuculu cihazlarin hepsinde var o durum kafana takma. Kamera nasil ondan haber ver :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.