Şimdi Ara

Samsung Galaxy 10.1 2014 Edition [ Ana Konu ] (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.507
Cevap
65
Favori
207.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bzm

Huawei cihazlarda netflix uygulamasi çalişmıyormuş. Bende ipad8 i gozume kestirdim. Islemcisi ust duzey fakat tablete ihtiyacim suan yok gibi. Ihtiyacim olursa ipad almak en iyi fp gibi. Ders not ve multimedya olarak ihtiyacim var oyun oynamiyorum pek. Pdf uzerine not almak istiyorum aslinda. Huaweide nebo var sanirim bu 7 yillik tabletinde nebo destegi var fakat pdf aktarma ozelligi yokmus yorumlarda gordum. Guncelleme alinca onu satin alarak kullanabilirim. Ekrana elinizi koyarak yazi yazabiliyormusunuz hocam

Calışmayan birşey yok. Netfilx de 4k yok HD yok deniyor ama inanın 4k ile sd arasında 0 fark var. Ben deli gibi dizi izlerim. En ufak bulanıklık yok. Farkı ben anlamadım. Bende terdüt ettim hatta tam ipad 8 alırken bunu aldım indirimi görünce iyiki almışım. İpad pro ile karpisir her konuda tasarım ses kalem ekran tasarım

• Ekrana elimi koyarak yazıyorum. O kalemle alakalı bazı Çin malı ve ucuz kalemler de avuç içi dokunmaması gerek

Benim kalem orijinal. O yuzden sıkıntı yok.normal 2014 kaleminin tepkisel hızlısı. Birde işlemci hızlı olunca herşey çok hızlı 0 bekleme. Avuç için dondurabilirsin özetle kağıt da nasıl yazıyorsan

• diabl0 kullanıcısına yanıt

Hocam hayırlı olsun cihaz zaten bilgisayar gibi huawei ekosistemi de güncellemelerle çok gelişti benimde p30 pro cihazım matepad ile çok güzel giderdi fakat kullanmayacağım şeylere çok para yatıracak bütçem yok açıkçası şuan master yapan bi öğrenci olarak eğitim ve multimedya olarak ipadi 2900e bulabiliyorken tercih etmek daha mantıklı geliyor. Tableti kaçak pdf kitaplara çalışmak ve çift alt yazılı dizi izlemek gibi şeylerde kullanacağım için aliexpressten 200 lira maliyetle replika kalem ve tüm çizim not uygulamalarını birlikte alıp olayı kapatmak mantıklı geliyor. Öncelikle modası geçen fakat çağına meydan okuyan canım tabletimi ortalama 1100tl-1200tl gibi bi fiyat üstünden satıp ipadi değerlendireceğim tabii ne kadar lüzum olduğunu değerlendirdikten sonra. Öğrenci olmak zor hocam valla 0 dan bişey almak çok zor ancak binbir zorlukla model yükseltebiliyoruz :))

• Bende 1.5 sene oldu işten istifa edeli su an öğrenci gibi yaşıyorum. Gerçi aşırı mutluyum. Sağlam bir maaşı ve pozisyonu bıraktım. Patrona da herşey para değil bastım gittim. Tükenmişlik sendromu başlamıştı. Simdi borsa dan hisse senedi VS ile dönüyor çark.

Şunu anladım nekadar çok kazanırsak o kadar çok harcama ve gereksiz eşyamız oluyor. Artık gerçekten işime yarayan ve sonuna kadar faydalandığım şeyler alıyorum. 2. şey kıyafet ayakkabı yakıt ve yeme içme derken maaş bitiyordu. Şimdi evde bu masraflar yok netfilx pc oyun la geciyor vakit. Yazın zaten sınırsız deniz kum güneş var. Memleket Antalya finike olunca. Herşey 5dk yürüyüş mesafesinde ve bedava.

Sonuç normalde eski ben ipad pro alırdı yada tab 7 samsung ama ipad 8 fiyat performans çok hoşuma gitti. Zaten bu tablet kalem hediyeli 3800 gelmese ipad 8 sahibiyim. Bence fiyat performans olarak en iyi tablet ipad8

İnsanın psikolojik sağlığı patronun işinden daha önemli kesinlikle. hocam emekli olana kadar sabretseydiniz bari :) mesleğiniz nedir bu kadar strestli sektörden uzak durmak gerek :))

• Tablet ile ilgilenenler almak isteyenler sorunsuz sıkıntısız tabletimi satılığa çıkarttım mesaj atabilirsiniz...

• quote:

İnsanın psikolojik sağlığı patronun işinden daha önemli kesinlikle. hocam emekli olana kadar sabretseydiniz bari :) mesleğiniz nedir bu kadar strestli sektörden uzak durmak gerek :))

Benimkisi biraz kendimle alakalı 10 yıl aynı işi yapınca bunalıyor insan yoksa şirket müdürü ve patronu ve çalışanlar çok severdi. Hatta kararımı söylediğimde bir anlam veremediler. Bu panademi gelmeden kendi mesai saatleri mi tatillerimi ayarlama yetkim vardı. Kimseye birşey sorma ma gerek yoktu işe alım çıkarma yetkisi de dahil. 8 saatten fazla mesai yapmazdım. Saat 5 de eve gelirdim. Bazen daha az. Sonuçta yapılan işe bakıyorlar. Ve herşey güvenle alakalıydı. Müdür sagolsun sorma bana kendin ayarla derdi. Şirliket çok yatırım yaptı. Eğitimlere gönderdi. O konuda masraftan kaçınması. Çok köklü bir firmada ziraat müh. Büyük topraklar vardı tarım ürünü yetiştiriyorduk. Birde fabrikanın kaliteden sorumlu biriminin başıydım. İyide maaş vardı zaten herşey para değil deme sebebim bu. Benimki şımarıklık çok bunaldım ger gün aynı rütin sonuçta bir de özel sektörde 1 gün haftalık tatil var onda da insan hep yorgun. Belki fiziksel iş yapmıyordum ama beyin olarak çok yarıyor. Şunu anladım Türk insanına emir veren olduğu zaman mallaşıyor. Bir iş var yapılacak belli 2+2=4 misal bunu yapamaz hale geliyor. Ve bu basit işlerin sürekli önüne gelmesi yoruyor.

Sonuç olarak ben çeketimi aldım çıktım derken dünya kadar belgem var yatırım hep bana yapıldı. Çıkarken burası son işyerim dedim Ve bizden başka hiç bir işletme ile çalışmam dedim.

Emeklilik işi ne gelirsek sigortam yatıyor. Hala firma çalışanıyım. Belgelerim var danışman tarzı birşey olarak kaldım çok ekstrem bir şey olursa ararlar sorarlar. Yolladıkları aylıkları geri gönderiyorum. Hatta dediler belge parası al olmaz dedim prensiplerim var çalışmadığım işin parasını almam dedim. En son konuşmamız bu.

Demem şu dünyanın en iyi işide olsa ben çalışmayı sevmiyorum. Sonuçta o kazandığınız para tüketime gidiyor. Bir sürü ekstra masraf la. Sakin durgun yaşamı sevdiğimi anladım. Kendimi emekli etme sebebim bu. Zaten doğuştan bir avantajım var. Antalya finike denize 0 memleket 6 ay deniz mevsimi var. Tatil masrafı 0 bu arada yaşımım 33. Ev kira olmadığı için aylık 1500 2000 tutar çok rahat yetiyor onuda borsa dan kazanıyorum. Birde buralarda şöyle bir avantaj var çoğu şey şehre göre çok uygun fiyatlı. Şehirdeki gibi park taksi VS masrafınız olmuyor. Bir termosa kahve yapıp 2dk yürüyüşle denize o kahvenizi yudumlayıp muhabbetiniz yapıyorsunuz. Hoş bir yere otursanız da en fazla 10tl tutar. Memleket ucuz.

Konu biraz kişisel ve uzun oldu. Aile VS yapım uygun olmasa yine çalışırdım. Çoğu insan da mecbur zaten. Birde sistem insanları borçlandırıp çalışmak üzerine kurulu. Bu işin felsefesi resmen mandıra filozofunda ki gibi. Filmi izle gayet net anlatıyor.

Az çalışmaya başla anlarsın. İlk işe girdin ya bir sürü sey alacaksın 3 yıl borcunu ödeyeceksin sonraki 4 yılında araba alıp 5 yıllık hayatının içine de eksin. İt gibi gezip borç üstüne borç. Sonrada evlenip hayatını s...... Sin. Sana Hayatta başarılar. Ben hepsini geride bıraktım. Kalanlara bol şans

Hocam buda bir süreç bence ilerisi belli mi olur bir bahçe yaparsınız orda ekip biçer belki ekmeğinizi bile çıkartırsınız ama Allah nazardan korusun birçok insanın olmak istediği gibi özgürce yaşamak harika bir durum olmalı. Bence bu durum bir süre sonra sizide sıkar bilmiyorum belli mi olur belki tekrar bi aile hayatına başlarsınız :)). Hocam bende daha 22 yaşındayım yaklaşık 8-9 aydır ingilizcemi geliştiriyorum tabi üst düzey öğrenmek için devam ediyorum sizce yurtdışında sıradan bir mühendislik işimiyle başlamak daha mantıklı yoksa türkiyede orta halli bi firmada başlamak mı mantıklı. Şuan yüksek lisans yapıyorum diğer sene erasmusa gitme niyetim var sınavı geçip gidebilirim %99.

• quote:

Hocam buda bir süreç bence ilerisi belli mi olur bir bahçe yaparsınız orda ekip biçer belki ekmeğinizi bile çıkartırsınız ama Allah nazardan korusun birçok insanın olmak istediği gibi özgürce yaşamak harika bir durum olmalı. Bence bu durum bir süre sonra sizide sıkar bilmiyorum belli mi olur belki tekrar bi aile hayatına başlarsınız :)). Hocam bende daha 22 yaşındayım yaklaşık 8-9 aydır ingilizcemi geliştiriyorum tabi üst düzey öğrenmek için devam ediyorum sizce yurtdışında sıradan bir mühendislik işimiyle başlamak daha mantıklı yoksa türkiyede orta halli bi firmada başlamak mı mantıklı. Şuan yüksek lisans yapıyorum diğer sene erasmusa gitme niyetim var sınavı geçip gidebilirim %99.

Git yurt dişinda amele ol zaten müdür maası yapar. Yurt dışında çalış türkiyede yatırım yap. Misal bizim Bulgar vatandaşı çifte vatandaş bir çalışanımız vardın. Misal bilgi birikimi çok iyi. 12 yılık çalışan firma 2500 TL çok görüyor. Bence en az 3 katı almalı. Olayı şöyle anlatayım paketlemede kalite kontrolü yapıyor. Öyle alt da da değil. Seviye olarak iyi yerde. 2500 nedir ya. Neyse ben bunun kafasının etini yedim o da 2 senedir ingiltereye yazları izinde çalışmaya başladı. Orda meyve pakatliyor. Benzer işler ama işçi olarak çalışıyor ve aylık 3bin paund aldı 2 ayda 6 bin ve 60bin TL döndü 2 ayda türkiyede 12 ayda 30bin almıyor. Ve dediği sen orda mühendislik yapsan en az 5bin paund veriyorlar dediği. 50bin ingiltereye en dandik mühendis maaşı. Şimdi kafasının etini yine yemeye başladım sürekli çalış diye. 2 3 yıl çalışsa emeklışın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam çok doğru diyorsunuz bir iş kapısı aralamak lazım ben birazda sevdiklerimden nasıl ayrı kalacağım diye düşünüyorumda bir süre dediğiniz gibi fırsatını bulup yapmam lazım daha sonra dönünce de kurumsal yerlere girerim. Hocam size birde ipadlerle ilgili bişey sorucam tableti yeniledim biraz bütçeyi aştı ama taksitli hallettim :) sorum şu benim typ c çıkışlı bi powerbankım yok fakat bu cihazı 18w xiaomi powerden typ c hızlı şarj kablosunu lightinge dönüştürücü uçla taktım birkaç kabloda denedim ama 5w 1w arası güç elde edebildim bu ipade 10w 12w şarjı ne kullanıpta aktarıcam bilginiz var mı

• bzm B kullanıcısına yanıt

bende bilmiyorum tam ama 2a kablo akımı olmalı en az. yaptığın şekildi en 5v 2amper çalışması gerek. kullandığın aparat dandik olabilir. bende micro usb kabloya typec ucu taktığımda aynı sorunu yaşadım.

birde cihazın içinde bir sekme oluyor oradan hızlı sarjı açman gerekiyor. yoksa yavaş sarj da kalıyor olabilir. normalde 18w şarjı destekliyor . ama power bank belki 10w desteği vardır. ipad formu çok iyi hemen dönüş yapıyorlar. oraya bir yaz.

bu arada hayırlı olsun. güzel seçim.

Hocam konu açtım fakat görüntülenme bile çok az orda anlamadım yanlış yere mi açtım acaba onun dışında ki tecrübelerimde hiçbir flash bellek yada usb klavye faremi tanımaması oldu bitane bt li fare vardı onuda sağ sol klik ters algılıyor :( bitane 64gb sandisk idrive edindim veri taşımak saklamak için klavye fare olayına çok girmeyeceğim anlaşılan halbuki logitech klavye mouse combo kullanıyordum heryerde sorunsuz olarak ama hiç tanımaması beni üzdü. 2 günlük deneyimimde ekran sürem baya arttı o beni sevindirdi. Dışarıda şarj lazım olur diye baseusun usb lighting 1m kablosunu aldım modeli baseus horizontal iyi bişeye benziyor 12v 10v kesintisiz şarj eder diye düşünüyorum. İleride eski powerleri satıp 18w power delivery çıkışlı power bank edinebilirim fakat onlarda 18watt yazıyor ipad 20w kullanıyor 18wattı kabul edecekmi yoksa 10w mı şarj edecek bunu kestiremiyorum

• ipad ana konuya yaz bence. Sendeki cihaz air 4 demi. Benim sarj 40w destekliyor bende 20w adaptör kullanıyorum. 1saat 50dk. Full sarj oluyor.
    Cin malı bt fare bağladım. Canavar. Galiba Apple nin politikası Apple dişi her aksesuarlara yokuş.

Bence senin cihaz 18w sarj cihazını tam kapeste kullanır. Gün içi sarjın biteceğini sanmam güç bankasını boşa almışsın. Evde ödev slayt microsoft VS uygulamaları için klavye fare iyi olur. Ucuz cin malı bt klavye almiş millet kılıfı hep ana konuda linkler var. Güzel 180tl kalem de var. Cinden. Bazen tr daha ucuz oluyor araştırmak gerek. Yanliz kalemi al bence Cinden nekadar erken okadar iyi. En önemli aksesuar o. Gerisi gereksiz. Flas iyi olmus. Elinde pc de varsa sadece kalem yere. Birde ince bir klif ucuz olanlardan. Ben misal 112tl camla beraber aldım çok iyi çıktı n11den.
    Birde microsoft one note kullan ben cok beğendim. Hem kalem hem klavye resim video görüntü ses kaydını notların üstüne kolayca ekleyip pc de de microsoft hesabından rahat a açıyorsun. Flas gerek yok. Bulut sağolsun.
    Zaten microsoft öğrenciye bedava. Yada 30 TL n11 de 360 sürümü vardır key satıyorlar 5 cıhaz olanı al. Ben onu kullanıyorum 3 yıldır. 10tl mi ne almıştım. Tel tablet pc kurdum. Hepsı birbirini görüyor.

• Yıl 2020 bekarken almışdım. Şimdi Çocuklarım oyun oynuyor. çizgi film izliyor. Taş gibi çıkdı valla. Helal olsun çekik gözlülere.

• HsyDrn H kullanıcısına yanıt
    2. el piyasasında fiyatlar hiç düşmedi.
  • https://forum.xda-developers.com/t/rom-sm-p605-10-0-unofficial-lineageos-17-1-for-lt03lte-20-03-2021-beta.4046055//

edit: şuan twrp 3.5.9.2 sürümünü açabildim. eski yedek olan android 6 sürümünü yükleyebiliyorum.

fakat https://forum.xda-developers.com/t/sm-p601-rom-7-1-2-20210818-unofficial-lineageos-rr-aicp.3546012//

bu romu yazdığımda siyah ekranda kalıyor.

bootloader 5.1.1 yapmadığımdan mı böyle oluyor. BL 5.1.1 yüklemek istediğimde hata veriyor odin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanici62 -- 1 Mayıs 2021; 9:0:48 >

• kullanici62 K kullanıcısına yanıt
    Odin ile yüklerken Auto-reboot sekmesindeki tiki kaldırın, yüklemeden sonra cihazı kendiniz kurtarma modunda başlatın. Bir diğer olası sorun ise Twrp sürümünüz yanlış olabilir. Aksi halde sorunsuz yüklemeniz lazım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PELOTON

Odin ile yüklerken Auto-reboot sekmesindeki tiki kaldırın, yüklemeden sonra cihazı kendiniz kurtarma modunda başlatın. Bir diğer olası sorun ise Twrp sürümünüz yanlış olabilir. Aksi halde sorunsuz yüklemeniz lazım.

hocam twrp hallettim. android 10(lineageos 17.1) rom uyumlu değil diyor. lt03lte içinmiş. benim cihaz kodu lt033g.

https://tweakdroid.com/lineage/samsung-galaxy-note-10-1-2014-edition-sm-p601-lt033g//

şurada bi rehber buldum onunda indirme linki silinmis

siz yükleyebildiniz mi android 10?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanici62 -- 1 Mayıs 2021; 9:7:41 >

• kullanici62 K kullanıcısına yanıt
    Ben Resurrection Remix romunu yükledim Android 7 sürümünde, şuan için memnunum Lineage romu denemedim henüz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PELOTON

Ben Resurrection Remix romunu yükledim Android 7 sürümünde, şuan için memnunum Lineage romu denemedim henüz.

Merhaba. P602 cihazi ikinci el yeni aldim. uzerinde 4.4.2 stock rom vardi. Ben de android 6 lineage 13 romu kurdum.. Bahsettiginiz Resurrection Remix romu nasil kurabilirim? link vs var mi? Nasil kurabilirim? Simdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.