Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.084
Cevap
54
Favori
281.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Forum'da genellikle sorunlar problemler yazılıp tartışılıyor cihazla ilgili olarak farkında olmadığımız bilmediğimiz güzel özellikleri de buraya yazarsanız diğer arkadaşlara da yararlı bilgiler vermiş olursunuz

Mesela ben cihazla ilgili olarak keşfettiğim diğer bir güzel özelliği yazacağım ses menüsünün içinde ses kalitesi ve efektlere girince en altta bir menü var ben telefonumu İngilizce kullandığım için bende adapt sound olarak geçiyor Türkçesi sanırım sesi adapte et veya sesi düzenle olabilir . Bu en alttaki menüye girince kulaklarımızdaki işitme kayıplarına göre sesi düzenleyen güzel bir imkan var. Her bir kulağa ayrı ayrı bastan tize doğru değişen frekanslarda ses sinyalleri göndererek o frekansları duyup duymadığınızı test ediyorsunuz. Özellikle gürültülü ortamlarda çalışan kişilerde sağ veya sol kulakta bazı frekanslarda işitme kayıpları olabiliyor veya ilerleyen yaşlarda kırklı yaşlardan sonra kulaklarda yine Bu kayıplar oluşuyor. Bu test KBB doktorlarının yaptığı odyo testin aynısı, bu testi tamamen Sessiz bir ortamda yapmanız ve iyi bir kulaklık kullanarak yapmanız gerekir test bitiminden sonra bu seçeneğin kutucuğuna tıklayıp seçili halde bırakırsanız kulaklıkla müzik dinlerken müzik frekansları sizin işitme kayıplarınızın olduğu frekansları güçlendirerek kulağınıza daha güzel gelecek şekilde ayarlamaktadır. Bu özelliği kullanıyorum gerçekten fark var, müzik sesleri kulağımda ayrıca canlandı sizlere de tavsiye ediyorum.

Hem bu testi yapıp kendi kulaklarınıza göre cihazı ayarlarsanız hem de bir önceki mesajımda anlattığım uygulamayı yükleyip çalıştırırsanız çok iyi sonuç elde edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saktok -- 21 Şubat 2018; 11:34:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• home tuşuna basınca telefonun ekranının gelmesi zaman alıyor. Çözümü var mıdır?
  • sayfam kullanıcısına yanıt
    arka plandaki işlem yoğunluğundan olabilir. Telefonunuzu en az haftada bir yeniden başlatın. Norton Clean hafıza ve çerez temizliği için oldukça iyidir. Eğer telefonunuzda başka bir sorun yoksa söylediklerim işe yarayacaktır.

• saktok S kullanıcısına yanıt
    Evet, çok güzel bir özellik. Bizde de Adapt Sound diye geçiyor.

iOS'lardaki sanal butonun Samsung'daki karşılığı:

Ayarlar - Erişebilirlik - Yetenek ve etkileşim - Yardım menüsü

• Arkadaşlar anneme hediye olarak bu telefonu almayı düşünüyorum, herhangi bir sıkıntısı var mı şebeke problemi gibi mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: Vural460

Arkadaşlar anneme hediye olarak bu telefonu almayı düşünüyorum, herhangi bir sıkıntısı var mı şebeke problemi gibi mesela

Eğer annenize C7 almaya karar verdiyseniz Pro modelini yani C7 Pro'yu tercih edin.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Neden hocam daha mı sorunsuz?

• quote:

Arkadaşlar anneme hediye olarak bu telefonu almayı düşünüyorum, herhangi bir sıkıntısı var mı şebeke problemi gibi mesela

Annenize bataryası iyi cihaz daha iyi olur diye düşünüyorum. Xiaomi Redmi Note 4 öneririm. 32 Gb modeli 900, 64 Gb modeli 1000 TL civarında. Donanımsal çoğu özellik C7 ile aynı ve bataryası 4100 mAh.

• quote:

Neden hocam daha mı sorunsuz?

Şayet C7 alacaksanız Pro modeli az bir fiyat farkıyla daha donanımlı bir model ve bir büyük sürüm (Oreo) daha alacak olması daha güncel kalacaktır.

C7 Pro modelinde normal C7'ye göre 64 GB dahili hafıza, annenizin hissedemeyeceği derecede daha hızlı işlemci, gorilla glass 4 cam ve always on display özelliği mevcut.
  • Hocam marka birşeyler olsa daha iyi olur başka tavsiyeniz var mı?

• bende tel. nu geçen ay aldım.fiyata göre gayet iyi...yalnız üstte bildirim çubuğunda wifi yok,bir türlüde wifi yi oraya eklemek mümkün olmadı...ben mi göremiyorum anlamadım gitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seraw

bende tel. nu geçen ay aldım.fiyata göre gayet iyi...yalnız üstte bildirim çubuğunda wifi yok,bir türlüde wifi yi oraya eklemek mümkün olmadı...ben mi göremiyorum anlamadım gitti...

Düzenleme kısmında da yoksa yazılım düzgün yüklenmemiş demektir. Smart Switch'e bağlayın bilgisayardan, güncelleme varsa yapar ve sorun gider. Smart Switch güncelleme bulmazsa da Odin ile stok rom yüklemeniz gerek telefona.

• quote:

Hocam marka birşeyler olsa daha iyi olur başka tavsiyeniz var mı?

Xiaomi de dünyanın 5. en büyük akıllı telefon üreticisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

quote:

Arkadaşı çok iyi anlayabiliyorum. Annesine alacağı telefonun yine annesi tarafından bilinen Iphone, Samsung, LG veya Sony gibi bir marka olmasını istiyor. Ben de eşime yeni alırken bahsetmiştim o yüzden çok iyi anlıyorum.

Anne: Oğlum teşekkür ederim, bu telefon nedir?
    Evlat: Şayomi
    Anne:

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

quote:

Arkadaşı çok iyi anlayabiliyorum. Annesine alacağı telefonun yine annesi tarafından bilinen Iphone, Samsung, LG veya Sony gibi bir marka olmasını istiyor. Ben de eşime yeni alırken bahsetmiştim o yüzden çok iyi anlıyorum.

Anne: Oğlum teşekkür ederim, bu telefon nedir?
    Evlat: Şayomi
    Anne:

Canlandırma güzel olmuş.

Haklısınız da böyle böyle bilinmiyor işte. Aileden biri alsa, annesi de ister. Sırf bilindik diye daha kötü bir cihaz alınmaz yani (ha, C serisi kötü değil bu arada).

• quote:

Orijinalden alıntı: cem1999

arkadaslar ,bu cihazda cift sim kullanan varmi? cihazi aldi daha jelatinleri üzerinde ,bir baktim ki sim1 ile görüşürken sim2 den arayanlara tel kapalı görünüyor ve görüntülü arama yok facetime misali ,cihazı servise yolladim 3,2,17 de (delta ya) tam 25 gün sonra cihaz geri geldi arıza giderildi diye bir baktım değişen yok ,aradım servisi cevap biz test ettik çalışıyor. insanı salak yerine koymasına mı yanarsın yoksa beceremedikleri halde 20 is günü yasasından dolayı geri göndermelerine mı yanarsın.birde cihazı yollayın bakalım diyor.sim kart yakmadan nasıl test ettin diyorum arkadaşlar takmıştır diyerek savunma yapıyor.cift sim kartı deneyen oldu mu . zenfone2 kullanıyordum onda 1 sim ile görüşürken 2 simden aramada yapabiliyor gelen aramaya da cevap verebiliyorsun ancak bunda böyle birşey göremedim.heryani 8 çekirdek olsa ne olur ,alırken düşünün derim.

Düzelmedi a8 aldım.

• Telefonun çift sim olayında sıkıntı var. Kolay anlaşılacak bir örnekle şöyle açıklayım; 2.SIM kartta sevglilimle konuşurken, eşim 1.SIM'i aradığında ben ekranda onun aradığını görebiliyorum fakat, eşim karşıdan "aradığınız kişi şu anda başka bir görüşme yapıyor" sesini duyuyor. Yani telefonda 2 sim kart takılıyken karşı taraf hâlâ meşgul tonu duyuyorsa isterse 5 sim kart olsun bir işe yaramaz. Ayarları kurcaladım fakat bu sorunu aşamadım. Benim istediğim; ben 2.SIM ile görüşme yaparken 1.SIM kartımı arayanlar meşgul sesi duymasın. Bu telefonda bunu yapabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barclay -- 25 Şubat 2018; 21:53:5 >
  • Arkadaslae sarja taktigim anda hizli sarj oluyor bunu nasil cozdunu

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Arkadaslae sarja taktigim anda hizli sarj oluyor bunu nasil cozdunu

Ayarlardan pile girince hızlı şarjı bir sefer açıp hemen kapatınca normale dönüyor.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynisini yaoiyorum da bunun kalici cozumu yok mudur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.