Şimdi Ara

Samsung C650 Serisi Lcd Tv # Genel Konu #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
11.183
Cevap
77
Favori
1.035.904
Tıklama
Giriş
    2633 Mesaj
    Samsung televizyonları Ralink chipsetli wi-fi adaptörlerini kullanıyorlar. RT2870-2820 olan wi-fi adaptörleri bizim tv'lere uyuyor.

http://i.hizliresim.com/x02BPL.jpg

Bu ürün işini görebilir. Satın almadan önce chipsetini mutlaka öğren. Daha önceleri forumda bir arkadaş satıyordu. Geçmiş sayfalara bak.

http://www.dark.com.tr/network/kablosuz-ag-adaptorleri/dark-rangemax-high-power-150mbps-1km-menzilli-kablosuz-antenli-usb-adaptor-range-max.html
    |
    |

• Yüzbaşı
    293 Mesaj
    Merhaba, 3-4 yil once servis menusune giris ile ilgili paylasimlar vardi. Simdi bulamiyorum. bilgisi olan varsa cok sevinirim. Normal anten ile ilgili ayarla kismi kilitli kalmis.
    Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1039 Mesaj
    Merhaba arkadaslar

Optik ses girisi kirildi. Galiba lehim yerlerinden. Acaba komplemi degisir yoksa sadecce lehimmi yaparlarki swevisi aradim garantisi bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Meydana gelen hasarı servis tv'yi serviste bakarak anlayabilir. Tamir etmeden bana ücretini de söyleyin deyin ki fatura şişmesin.

Günaydın ettu;
    şimdi servis elemanı aradı
    dedim böl böle lehim yerlerinden galiba anladağım kadarı ile koptu parça elime geldi dedim
    abi lehim olmaz an kart komple değişecek dedi 600,650 rakamı var dedi
    dedim çıkma falan yokmu
    bizde olmaz internete bakın dedi :(
    |
    |
    ettu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    http://tvyedekparca.net/urun/samsung-40c650-main-boardbn94-02626k/

abi 630 la aynı ana kart diyor. başka bi optik takarız ana kart değişmesine gerek yok diyor
    |
    |

dün bir tamirci buldum ankara / dikmen

sadece optik girişi değiştirdi 200tl aldı yarım saate yaptı
    |
    |

Maalesef servisler bu şekilde. İki üç sene önce samsung televizyonun güç kartında bir arıza oldu. Servis geldi, bunu tamir ettireceğinize yeni televizyon alın dedi. Fiyat soruyorum, pahalı diyor :)Çok pahalıymış, yeni tv fiyatıymış. Neyse, sonra tv tamircisine götürdük bir umut. 30 liraya yaptılar :) Hala kullanıyoruz.

|
    |
    levoank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şuna bak ya ayıp vallahi.
    servis dediğim gibi 650tl dedi ana kart değişecek dedi
    pazarlığı zorlasam 150 ye de biterdi belki
    |
    |
    Ucuza tamir ettirdiğiniz için şansınız varmış arkadaşlar. Önemli olan işi bilen, dürüst bir tamirciye rast gelmek. Ana kartı değiştirmek servisin işine gelir. Onlar elektronik tamiri yapmayı istemezler. Ana kartı değiştirir, altı ayda garanti verirler, o kadar.
    |
    |

Merhaba ;

Yadigar tvmiz kumanda ile bağlantısını unuttu. Daha önce de bu sorunu tv kapatıp kumandandan bir tuşa uzun süre basarak ve aynı anda tv açarak aşmıştık. Lakin şu an hangi tuş olduğunu bulamıyorum. Yardımlarınızın ricası ile

Selamlar
    |
    |

Seyirtürk kendinde sorun var

|
    |
    sbirdal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    seyirTURK 5 Kasım 2017 itibariyle tamamen bitti. seyirTURK'e en büyük desteği veren arkadaş, sağlık sorunları nedeniyle desteği bırakmak zorunda kaldı. Portal sahipleri de dağıldılar. Şayet android boxunuz varsa kodiye TURKvod kurun.

taktun
    Tv'yi fabrika ayarlarına döndürmek farklı bir çözüm olabilir. Televizyonu resetlemek için uzunca (10-15 sn) exit tuşuna basabilirsiniz ancak bu sadece tvyi resetler, [email protected] resetlemez.
    Diğer çözüm:
    Servis menüsüne girmen gerekiyor. Servis menüsüne girmek için önce tv'yi kapalı konuma getir. Sonra kapalıyken kumandadan sırasıyla INFO-MENU-MUTE POWER tuşlarına bas. Televizyon açıldığında karşına servis menüsü çıkacaktır. İlk seçenek olan Option'a gir. En başta Factory Reset vardır. Oradan döndürebilirsin.
    Menülerin diğer ayarlarıyla oynamamalısın, yoksa tv pert olabilir. Sorumluluk tamamen sana aittir.
    |
    |

• Yarbay
    3330 Mesaj
    40 c 650 televizyonuma harici 750 gb hdd bağlayıp internetten indirdiğim bluray *.mkv filimleri açmak istediğimde açamıyordum sanırım codec yüzünden, araştırdım frimware update işe yarabilir diye ,3005 sürümken tv bu yazılımı şu siteden http://www.samsung.com/tr/support/model/LE40C650L1WXXC bu link ile http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201308/20130813192526271/T-VALDEUC-3018.1.exe indirdim ve sorunsuz şekilde update yaptım

fakat şimdi Usb bellek yada harici hdd yi takıp media player kısmına girdiğimde '' geçerli aygıtta film dosyası yok, başka kategori deneyin '' hatası almaktayım

nerde yanlış yapıyorum? yada sorunu nasıl düzeltirim ?

Asus Sabertooth X79+Intel İ7-3930K 3.2GHz+ 1866MHz 4X4GB Corsair+2GB Asus 6970 Direct CU II +240GB Neutron GTX Serisi SATA 3.0 SSD+Cooler Master HAF 922 +Corsair 750 W 80 Bronz+Asus 48X Siyah

• Yüzbaşı
    406 Mesaj

sıfır yazılımı vardı. onu yükledikten sonra önceki sürümlere dönülebiliyordu.

sorun için bazı mkv formatlarını nedense oynatmıyor.

32c650 tv yi isteyen olursa satabilirim. konsol ve pc takarak oynamak için bire bir. 100hz panel. 10 numara 5 yıldız tv.
    |
    |
    hsenx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: win11

32c650 tv yi isteyen olursa satabilirim. konsol ve pc takarak oynamak için bire bir. 100hz panel. 10 numara 5 yıldız tv.

işin tuhaf yanı dün akşam arkadaşımın 1 tb segate harici hardiskini taktım ve içindeki filimleri görüp oynattı televizyon

ama kendi usb belleğimi ve harici hardiskimi takıyorum gene görmüyor televizyonum

sıfır yazılım dediğin nedir ?

Asus Sabertooth X79+Intel İ7-3930K 3.2GHz+ 1866MHz 4X4GB Corsair+2GB Asus 6970 Direct CU II +240GB Neutron GTX Serisi SATA 3.0 SSD+Cooler Master HAF 922 +Corsair 750 W 80 Bronz+Asus 48X Siyah

• Yüzbaşı
    406 Mesaj

O zaman sendeki filmlerin uzantisinda sorun var. 0 yazilim sisteme ust yazilimmis gibi algilatip yukletiyor. Sonraki yazilimlara da bir alt yazilim gibi yukleme yapmasina izin veriyor. Yazilimda sorun yok anlasilan. Sorun filmlerde.

|
    |
    hsenx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

O zaman sendeki filmlerin uzantisinda sorun var. 0 yazilim sisteme ust yazilimmis gibi algilatip yukletiyor. Sonraki yazilimlara da bir alt yazilim gibi yukleme yapmasina izin veriyor. Yazilimda sorun yok anlasilan. Sorun filmlerde.

T-VALDEUC_0000.1 diye *.zip bulup indirdim ama doğru sıfır yazılım mı 40C650 ile uyumlumu bilmiyorum
    |
    |

• Yarbay
    3021 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

quote:

işin tuhaf yanı dün akşam arkadaşımın 1 tb segate harici hardiskini taktım ve içindeki filimleri görüp oynattı televizyon

ama kendi usb belleğimi ve harici hardiskimi takıyorum gene görmüyor televizyonum

sıfır yazılım dediğin nedir ?

Hiçbir güncelleme yapmadım bu zamana kadar.

Tüm mkv filmleri eskisi gibi oynatıyor. Güncellememi önerir misiniz

Ryzen 5 2600//ASUS B450 TUF PLUS GAMİNG//2X8=16 GB CORSAİR 3000 MHZ DDR4 2400//MSİ RTX 2060 VENTUS 6 GB OC //ADATA 240 GB 3D NAND SSD//2TB TOSHİBA HDD//BOOST GAMİNG KASA //CORSAİR CX 750M/REGAL 40U6080U 4K TV//XBOX 360 CONTROLLER//PS4 5.05 PS4 FAT

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
son dakika
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.