Şimdi Ara

Samsung C24FG73 ya da C24FG70 modelini kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
4
Favori
12.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pişman olmazsın ben salak gibi gidip 1200'e tn panel aldım. Oyunlarda çok iyi sıkıntı yok ama film izlemek ve nette gezmek ızdırap olmuştu. Dayanamadım 10 gün sonra 200 lira zararla sattım bunu aldım. Renk kalitesi cidden muazzam, tek eksiği üstündeki giriş çıkış azlığı. (Hatta görüntü dışında hiç giriş çıkış yok) :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: imfatalty

Pişman olmazsın ben salak gibi gidip 1200'e tn panel aldım. Oyunlarda çok iyi sıkıntı yok ama film izlemek ve nette gezmek ızdırap olmuştu. Dayanamadım 10 gün sonra 200 lira zararla sattım bunu aldım. Renk kalitesi cidden muazzam, tek eksiği üstündeki giriş çıkış azlığı. (Hatta görüntü dışında hiç giriş çıkış yok) :):)
    Detaylı inceleme videosu bekliyoruz hocam peki birde diyelim bende gtx 1070 var gittim dell s2417dg yerine bunu aldım bunda gsync yok çok takılmalar belli olur mu yoksa 300 lira daha fazla verip gsync li 2k dell mi alınmalı sizce mesela fifa da nba da çok yırtılma oluyormu yada başka oyunlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    Video falan çekmek bana göre değil, o kadar teknik bilgim yok.
    Fakat gtx1070 ile zaten 2k' 144fps almanız AAA sınıf oyunlarda pek mümkün değil, sisteminiz kararlı ise fps dalgalanması yaşamıyorsanız g-sync gereksiz. Görüşlerim teknik bilgiden yoksun, kendi fikrimdir.
    Ayrıca baktığınız mönitör TN panel renkleri asla bir ips veya va panel kadar güzel olmaz.
  • quote:

Video falan çekmek bana göre değil, o kadar teknik bilgim yok.
    Fakat gtx1070 ile zaten 2k' 144fps almanız AAA sınıf oyunlarda pek mümkün değil, sisteminiz kararlı ise fps dalgalanması yaşamıyorsanız g-sync gereksiz. Görüşlerim teknik bilgiden yoksun, kendi fikrimdir.
    Ayrıca baktığınız mönitör TN panel renkleri asla bir ips veya va panel kadar güzel olmaz.
    Yani siz oyunlarda gsync arıyormusunuz şahsen yada ne tür oyunlar oynuyorsunuz

Her tür oyun oynuyorum, Gsync denilen şey ekran yenileme hızı (hz) ile oyunda gösterilen kare sayısını (fps) eşitlemek.
    100- 144 fps gidip gelen oyunlarda yırtılma yaşamıyorum. Bu yüzden fazla para verip, üstüne kalitesiz renk almak istemedim.
  • quote:

Her tür oyun oynuyorum, Gsync denilen şey ekran yenileme hızı (hz) ile oyunda gösterilen kare sayısını (fps) eşitlemek.
    100- 144 fps gidip gelen oyunlarda yırtılma yaşamıyorum. Bu yüzden fazla para verip, üstüne kalitesiz renk almak istemedim.
    Peki yakın oturunca renkler falan kötü gözüküyor diyorlar memnunmusunuz birde kartınız ne

Renkler kötü diyenlerin hangi kabloyu kullandığını ve sistemlerini öğrenmek lazım. Displayport kablosu ile 144hz olarak kullanıyorum ekran kartım 1070ti. Renk doğruluğu uzaktan ve yakından gayet keskin.
    İlk sayfadaki Lims Cave'in çekmiş olduğu inceleme videosunu izlemenizi öneririm.
  • quote:

Renkler kötü diyenlerin hangi kabloyu kullandığını ve sistemlerini öğrenmek lazım. Displayport kablosu ile 144hz olarak kullanıyorum ekran kartım 1070ti. Renk doğruluğu uzaktan ve yakından gayet keskin.
    İlk sayfadaki Lims Cave'in çekmiş olduğu inceleme videosunu izlemenizi öneririm.
    O zaman almak lazım

• C24FG73 de input lag kac arkadaslar bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu monitör ile merak ettiğim tek şey 27" olanını 60cm mesafeden kullanırsam 1080p olması pixelizasyon yaratır mı, yani 1080 sırıtır mı. 1440p olan yeni seri 3000 TL'den başlıyor o kadar da çıkmak istemiyorum.
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    24ms olması lazım.
  • imfatalty kullanıcısına yanıt
    Öyle ise yuksek, Samsung 2018 Tv lerinde 18ms e kadar dusmusken bu monitor neden yuksek acaba..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    10 dolayları çok iyi olarak kabul görürken 24 iyi bir değerdir. Yüksek olduğu söylenemez.
  • Monitörü geçen hafta inventus'dan almıştım ama 2 ölü piksel çıkınca iade ettim yerine yine aynı modeli bugün vatan bostancı mağazasına gidip aldım almadan önce güzel bir test ettirdim şimdilik sıkıntı yok şunu söylemem gerek arkadaşlar vatan bostancı mağazasını bilenler bilir üst katta oem bölümü ve tüm monitörlerin teşhirleri var tn'den ips'e va'ya kadar tüm markaların monitörleri var aynı görsel'de rengi bu kadar iyi veren başka monitör göremedim yani monitör beni al diye bas bas bağırıyordu en çok satan model bu dedi satış yetkilisi, viewsonic'in ips panelli monitörü bile bunun yanında çok sönük kaldı bir ona bakıyorum bir buna yani bariz fark ediliyor içimden bu nasıl ips panel monitör dedim, bütçe sıkıntınız yoksa tavsiye ederim birkaç gün sonra detaylı kullanıp inceleme konusu açacağım ilk izlenim muazzam quantum dot teknolojisi renkleri bam başka seviyeye getiriyor. hem 144 hz hem renkler çok iyi bu monitörün şu an için 1000-1700 tl bandında başka alternatifi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 10 Nisan 2018; 20:2:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Monitörü geçen hafta inventus'dan almıştım ama 2 ölü piksel çıkınca iade ettim yerine yine aynı modeli bugün vatan bostancı mağazasına gidip aldım almadan önce güzel bir test ettirdim şimdilik sıkıntı yok şunu söylemem gerek arkadaşlar vatan bostancı mağazasını bilenler bilir üst katta oem bölümü ve tüm monitörlerin teşhirleri var tn'den ips'e va'ya kadar tüm markaların monitörleri var aynı görsel'de rengi bu kadar iyi veren başka monitör göremedim yani monitör beni al diye bas bas bağırıyordu en çok satan model bu dedi satış yetkilisi, viewsonic'in ips panelli monitörü bile bunun yanında çok sönük kaldı bir ona bakıyorum bir buna yani bariz fark ediliyor içimden bu nasıl ips panel monitör dedim, bütçe sıkıntınız yoksa tavsiye ederim birkaç gün sonra detaylı kullanıp inceleme konusu açacağım ilk izlenim muazzam quantum dot teknolojisi renkleri bam başka seviyeye getiriyor. hem 144 hz hem renkler çok iyi bu monitörün şu an için 1000-1700 tl bandında başka alternatifi yok
    Hocam gtx1070 ile kullansak gsync olmadığı için fifa nba gta gibi oyunlarda yırtılma olurmu acaba onuda incelerseniz çok sevinirim bende almayı düşünüyorum 1 hafta içinde

fast sync'i açarsan hiç bir yırtılma olmaz garanti veriyorum çünkü fast sync'i oynadığım tüm oyunlarda kullanıyorum yırtılma yok, fast sync'i oyun içinden değil sadece nvidia denetim masası oyunun exe'sini seçerek seçebilirsin bunuda belirteyim. bir kaç gün içinde inceleme konusu açarım şimdi hemen açarsam gözden kaçırdğım noktalar olabilir 2 gün içinde monitör bölümünde kendimce detayları + ve - yanlarını belirteceğim

@assessment
    teşekkürler tn panel çekilmez dostum e spor turnuvalarında bir şekilde gideri oluyor rekabet ortamı falan renkler görsel kalite çok umrunda olmuyor ama dediğin gibi bireysel kullanımda multimedya, hikaye bazlı oyunlar işin içine girdiğinde açık ve net bu ne diyorsun siyahlar sarımtırak renkler sönük şu an için monitörün hem rengi çok iyi olacak hemde 144 hz olacak başka alternatifi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 10 Nisan 2018; 20:3:52 >

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :) Konuyu açandan önce benim almam enteresan oldu :):) Eskiden samsung sync master p2250 monitörüm vardı klasik ilk 1080p'lerden.
    Forumlarda 144hz bambaşka falan diye ballandırarak anlatıyorlardı gittim tn panel panel aldım ve sanırım donanım olarak hayatımda ilk defa kendimi kazıklanmış hissettim.
    10 gün kafamı duvara vurduktan sonra bir kez daha samsung almanın zevkini şu anda doyasıya yaşıyorum, film izlemek nette gezmek, oyun oynamak daha önce cidden bu kadar keyifli olmamaştı.
    Parasını son kuruşuna kadar hak eden bir ürün olmuş.
  • Samsung IT LC27F398FWNXZA Samsung C27F398 27-Inch Curved Monitor (Super Slim Design)https://www.amazon.com/dp/B01CX26WIG/ref=cm_sw_r_cp_apa_ooKZAbVW28FHT

Sanırım bu 27 ınc. Amazonların hiçbirindd 24ınc stok yok varmı link mink bişey?

Samsung IT LC24F390FHNXZA 24-Inch Curved Monitor (Super Slim Design)https://www.amazon.com/dp/B01CX26WPY/ref=cm_sw_r_cp_apa_FyKZAbNC9848Z

Buda 1000tl civarına geliyor bu nasıl? Stokta var

Arkadaşlar bahsi geçen monitör bumudur almayı düşünüyorum cevap yazarsanız çok sevinirim. Evga 850 g3 PSU sipariş geçtim bunu da alıcam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 11 Nisan 2018; 20:33:57 >

• flonky kullanıcısına yanıt
    Bunlar değil hocam bahsi geçen monitör C24FG73 modeli.
  • Samsung LC24FG73FQUXEN 24-Inch FHD 1920 x 1080 Curved Gaming Monitor - Dark Blue/Black Matt

https://www.amazon.co.uk/dp/B071RP6WVL/ref=cm_sw_r_cp_apa_JIKZAbMH0NMGY

2 ile 4 hafta arası gönderilir deniliyor. Sterlin ile ödeyince 1370 cıvarı oluyor alsammı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.