Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
36
Favori
181.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Windows 10'u ilk yüklemeniz Windows 8 veya 8.1'in üzerine yükseltme şeklinde oldu ise artık anahtara ihtiyacınız yok. Temiz kurulum yaparken anahtar girme adımını otomatik olarak geçiyor, önemli olan doğru sürüm ile kurulum yapıyor olmanız. Normal şartlarda, Pro sürüm satın almadıysanız Windows 10 Home Single Language sürümünü kurmanız gerekiyor (çok nadirde olsa bu cihazın Win8 Pro'lu versiyonu oluyor) Güvenin bana bir sürü Win8/8.1 bilgisayara bu şekilde format attım.
    Öncelikle elinizde orjinal güncel Windows 10 Home Single Language DVD'si veya ISO'su olmalı. Yoksa Microsoft'un resmi sitesinden Media Creation Tool vasıtası ile ihtiyacınız olan sürümü indirin (Windows 10 Home Single Language 64bit). İşte linki:
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10/
    İndirdiğiniz ISO dosyasını DVD'ye yazdırabilir veya bootable USB hazırlayabilirsiniz. Formatı UEFI modunda ve diskteki tüm partitionları silip atmanızı tavsiye ederim. (Format atabilmeniz için Bios ayarlarından Secure Boot seçeneği kapalı olmalıdır. Aynı yerde OS Mode Selection'da UEFI OS'de olmalıdır.)
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

Format esnasında (varsa) USB'den ethernet aracılığı ile internet bağlantınız olsun. Kurumla beraber takır takır sürücü ve güncellemeleri yapıyor; uğraşmanıza gerek kalmıyor.

S-LINK SL-U60 Usb 2.0 To RJ45 Win10 Uyumlu Ethernet Çevirici Mediamarkt'ta 30 TL üstelik OTG destekli Android cihazlarda da çalışıyor:
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_s-l%C4%B1nk-sl-u60-usb-2-0-to-rj45-win10-uyumlu-ethernet-%C3%A7evirici-1168222.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CL744vCOx9ICFQefGwod-X0Aug

Cihazı daha çok tablet modunda kullanacaksanız ikisi bir arada Dark USB 3xUSB 3.0 Gigabit Ethernet Adapötürü tavsiye ederim:
    http://www.hepsiburada.com/dark-usb-3xusb-3-0-gigabit-ethernet-adapoturu-dk-ac-usb330gl-pm-bs51652

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim son derece açıklayıcı olmuş windows 8.1 de takılıp kalmıştım format atmadan yükseltme seçeneğini kullandım win10 geri yükseldi ama eski sorunlarım yine devam ediyor bluetooth yine yok ve samsung update yine sorunlu şimdi bilgisayarı sıfırlamayı deniycem oda olmadı dediğiniz sürüm ile usb format atıcam ama cihazın biosu da sıkıntı çıkartıyor bazen kendi kitapçığında bile birkaç kere deneyin gibi saçma ifadeler var böyle cihaza böyle bios hayret bi olay. Ama açıklamanız çok işime yaradı diğer arkadaşlarında işine yarıycaktır tekrar sağolun.
  • vflzfv V kullanıcısına yanıt
    Öncelikle BIOS güncel mi onu kontrol edin o zaman; güncel BIOS sürümü: P10AAT
    Size kolaylıklar diliyorum, inşallah sorunlarınız düzelir. Her hâlükârda temiz formatı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Öncelikle BIOS güncel mi onu kontrol edin o zaman; güncel BIOS sürümü: P10AAT
    Size kolaylıklar diliyorum, inşallah sorunlarınız düzelir. Her hâlükârda temiz formatı tavsiye ederim.

Bios sürümü güncel fakat bios sürümünü güncellerken klavyenin ve şarj cihazının takılı olması gerekiyor benim klavyenin tırnakları kırık olduğu için şarj cihazı ile birlikte klavyeyi bağlayınca bir süre sonra ya klavye yada şarj duruyor güncellerken bir problem yaşanmış olabilir. dokunmatik biosda yeniden başlatırken açarken kaparken bazen power tuşundan yapmak lazım yoksa yaptığımız ayar aktifleşmiyor. bluetooth sorunu belki bios yüzündendir deyip epey kurcaladım ama bulamadım artık donanım sorunudur deyip bıraktım .(sanki gıcıklığına aygıt yöneticine bazen bluetooth geliyor selam verip gidiyor) ikinci olarak samsung update manuel çalışıyor 8.1 de kendi buluyordu yüklemek istiyomusunuz diye soruyordu şimdi iyice manuele bağladı sw ye model numarasını işletim sistemini yazıp programları indirip tek tek kendim kurmak zorunda kalıyorum bendemi bi sorun var yeni update böylemi işliyor bilmiyorum. adamlar teknoloji ötesi cihaz yapmış yazılımınıda tam yaparsak yeni alet almazsınız diyorlar galiba.

• bilgisayarımda(700t 1c h04tr) bluetooth olmasına rağmen win 8.1 ve 10 un menüleri dahil hiçbir yerinde bluetoothla ilgili birşey yok bazen geliyor 5 10 dk simgesi filan çıkıyor koyboluyor aygıt yöneticisinde gizli aygıtlarda gözüküyor bazen gözükmüyor gözüktüğünde aygıt takılı olmayabilir diyor nasıl çalıştırabilirim acaba.

bluetooth 4.0 kart adı intel compartion adventec n6235 wifi ve bluetoot aynı kartta wifi sorunsuz çalışıyor fakat bluetoot yok yüklemediğim driver kalmadı kartı çıkartıp yeniden taktım sorun aynen devam bu sorunu yaşayan başka kimse varsa yardımcı olursa minnettar olucam
  • vflzfv V kullanıcısına yanıt
    Madem arka kapağı açıp kartı kendin söküp takabiliyorsun bence kartı değiştir. Daha üst model sorunsuz bir kart al onu tak. Bende WiFi'de kopmalar yaşıyorum. Ayrıca kablosuz ekran paylaşım özelliği WiDi (Miracast/Screen Mirror) çok performanslı değil; bu özelliğe sahip tablet veya cep telefonu bile bazen bu cihazdan daha performanlı bağlantı yapabiliyor.
    Ben arka kapağı açıp sizin gibi tecrübe kazansa idim inanın ilk yapacağım iş kartı değiştirmek olurdu Hatta açmışken 3G kartınıda 4.5G yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Madem arka kapağı açıp kartı kendin söküp takabiliyorsun bence kartı değiştir. Daha üst model sorunsuz bir kart al onu tak. Bende WiFi'de kopmalar yaşıyorum. Ayrıca kablosuz ekran paylaşım özelliği WiDi (Miracast/Screen Mirror) çok performanslı değil; bu özelliğe sahip tablet veya cep telefonu bile bazen bu cihazdan daha performanlı bağlantı yapabiliyor.
    Ben arka kapağı açıp sizin gibi tecrübe kazansa idim inanın ilk yapacağım iş kartı değiştirmek olurdu Hatta açmışken 3G kartınıda 4.5G yapın

Valla hocam sağlam bi ayırma aparatınız varsa kapağı çıkartmak fazla zor değil ama dikkat edin sert metal yada yumuşak plastik olmayacak kredi kartı filan olmaz youtubede açma videoları var dikkatlice açarsanız pek problem çıkmaz gibi wifi kartını değiştirmeyi bende düşündüm hatta hackintosh yani mac işletim sistemi kurmak için uyumlu bir kart düşünüyordum fakat sorun anakartta ise o kadar uğraş boşa gidicek diye korkuyorum :) kablosuz ekran paylaşımı için tvlerde özellik yoksa hdmi dongle almak lazım fakat wifi olarak skype üzerinden ekran görüntü aktarımı gayet güzel çalışıyordu biraz yazılımla alakalı bir problem sanırım wifi kopmalarınız.
    4.5g ye şansımı hiç zorlamadım çünkü daha 3g yi bile kullanmadım :) Birde bu aletleri kurcaladıkca daha uyumsuz oluyorlar tecrübeyle sabit :P Bunun yerine akıllı telefonun wifi alanını kullanmak daha mantıklı hem 3 5 gb lık kotalarla 4.5g olsa ne olur 99g olsa ne olur hep para tuzağı :)

• Sa arkadaşlar buradaki ürünü kullananlar genelde yeni seri olan modeller. Bendeki model ise 700T1A ve 256gb ssd var. Ben bu ssdyi başka bir notebookda kullanabilirmiyim bilginiz varmıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ignatius kullanıcısına yanıt
    Hocam intelin programı var yüklü takılı bütün sistem aletlerinin isimlerini sürücülerinin hangisinin yüklü olduğunu filan a dan z ye gösteriyo onunla veya benzer bir programla hdd ismini markasını öğrenin illaki birkaç notebookla uyumludur 700t diye aratmak size bir çözüm sunmayacaktır.

https://downloadcenter.intel.com/download/25293/Intel-System-Support-Utility programı burdan indirebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar Samsung ativ 700T1A ürünü 620 tl buldum önde 3 adet kılcal çatlak mevcut almalımıyım sizce ? Ekranda bi sorunu yok dokumatiği vs..

Ve 700T1A modelinden başka modelde mi var?

• ciko28 kullanıcısına yanıt
    Çatlaklara takılmayacaksan ve klavyesi varsa al klavyesi yoksa bence en fazla 500 eder o halde. İşlemcisi 3. nesil mi 2. nesilmi 3g varmı yokmu bluetooth sorunsuz çalışıyormu hdd 128 mi 64 mü bunlarda önemli bazı kriterler tabi. Sorunsuz klavyeli 1000 liraya bulabilirsin sıfırları da zaten yok piyasada bildiğim kadarı ile.Dijital resim işi ile uğraşıyorsanız profesyonel manada citinq gibi olmasada iş görüyor farkı kalem hızı ve eğime bağlı olarak değişen kalibrasyon sıkıntısı bunlar yüzünden gerçek kalem hissi alamasanızda grafik tabletten kat kat iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vflzfv

Çatlaklara takılmayacaksan ve klavyesi varsa al klavyesi yoksa bence en fazla 500 eder o halde. İşlemcisi 3. nesil mi 2. nesilmi 3g varmı yokmu bluetooth sorunsuz çalışıyormu hdd 128 mi 64 mü bunlarda önemli bazı kriterler tabi. Sorunsuz klavyeli 1000 liraya bulabilirsin sıfırları da zaten yok piyasada bildiğim kadarı ile.Dijital resim işi ile uğraşıyorsanız profesyonel manada citinq gibi olmasada iş görüyor farkı kalem hızı ve eğime bağlı olarak değişen kalibrasyon sıkıntısı bunlar yüzünden gerçek kalem hissi alamasanızda grafik tabletten kat kat iyi olacaktır.

CİHAZ SAMSUNG ATIV 700T1A MODELİDİR. İ5-2537M İŞLEMCİ, 4GB RAM VE 256GB MSATA SSD ÖZELLİKLERİNE SAHİPTİR. HİÇBİR SORUNU YOK. Şarz süresi 1-2 saat mış. Birinci çatlak ekranın yarısından aşağıya kadar diğer bir kaç çatlakta küçükmüş. Klavye Yok kalemide yokmuş. Dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciko28 -- 28 Mart 2017; 14:3:58 >

• ciko28 kullanıcısına yanıt
    işlemci 2. nesil 1,4 hızında 3. nesil olsa 1,7 olurdu tek artısı 256 lık olması kalem de almanız gerekecek dediğim gibi 500 normal 620 verecekseniz 1000 e tamamlayın düzgün bi cihaz alın satarkende satılır sizin dediğiniz ilanı bende gördüm sanırım ama ekran kırık klavye kalem olmadıkdan sonra yedek parçadır o cihaz bu cihazları 900 1000 civarı bir iki günde temizini satabilirsiniz (3g li ve 3. nesil işlemci temiz kullaılmış klavyeli 128 gb olarak) o cihazıda alırsınız elinizde kırılmazsa canınız sıkılır 300 e 400 e satarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vflzfv

işlemci 2. nesil 1,4 hızında 3. nesil olsa 1,7 olurdu tek artısı 256 lık olması kalem de almanız gerekecek dediğim gibi 500 normal 620 verecekseniz 1000 e tamamlayın düzgün bi cihaz alın satarkende satılır sizin dediğiniz ilanı bende gördüm sanırım ama ekran kırık klavye kalem olmadıkdan sonra yedek parçadır o cihaz bu cihazları 900 1000 civarı bir iki günde temizini satabilirsiniz (3g li ve 3. nesil işlemci temiz kullaılmış klavyeli 128 gb olarak) o cihazıda alırsınız elinizde kırılmazsa canınız sıkılır 300 e 400 e satarsınız.

Teşekkürler hocam . Fiyatta indirim olmuyormuş öyle söyledi evet ilerde sıkıntı olabilir dediğiniz gibi şans işi artık..

• Sim destekli modelde telefon ile görüşme yapabilen var mı?
  • Merhaba Aydın Bey ( Tayaydın ),

İlginiz için teşekkür ederim. Konuya yeniden gözatmak bugün hasbelkader aklımdan geçti. Yine geç kalmış oluşum için kusuruma bakmayın. 1988´den beri sistematik olarak yazan ve daha da kötüsü (!) 2002 – 2012 yılları arasında, yani aşağı yukarı, “nefret yasası” faslı çıkartılana kadar internet forum yazarlığı yapmış biriyim. O zamandan beri de, “bu-hal”deyim.
    ……………………

Yukarıdaki notumu yazarken “herhalde son yazan kişi ben olurum” diye düşünüyordum. Fakat öyle değilmiş.
    Bendenizin, “azamîler ve asgarîler” şeklinde iki sınıflı kast sistemi olarak tarif ettiğim ucube senteze kimileri “millet” diyor. Amerikan “adam tartma” kriteryumundaki “1000 dolarlık adam” faslı düne kadar bize de nisbeten uyuyordu. Yani, 1999´da “1000 dolarlık PC” ölçeğini göze alabiliyorduk. Fakat şimdi “¼ 1000´lık adam” durumuna düşürüldüğümüz için “1000 dolarlık” sınıflaması ( TV, telefon, fotoğraf makinası, beyaz eşya vs) artık bize toptan uymaz oldu. Öyle ki, - biz, bu Rönesans görmemiş 3. Dünya diktasının asgarîleri bakımından- 400 dolardan başlayacağı söylenen yeni nesil Galaxy Book bile bize aslında –enaz- 2x büyük olacak.
    ………………….

Bizim yıllanmış konuya gelince,
    Beni –batarya için- yönlendirdikleri telefonda 455TL (!) fiyat telaffuz edildi ( Bu rakamları telefon amelelerine telaffuz ettirirlerken herhalde bundan haz duyuyorlardır ).
    Sağa sola ( haricî ) batarya baktığımda da yine kimsenin hiç bir şey bilmediğini gördüm. Yani, bu konu, -beni bağışlayın- “avuçüstü idiot aletleri” dediğim cep tellere, +birşeyler satmaya alışmış birilerinin umurunda bile değil.
    Asgarîlerin en çıldırtıcı olanları, genetikten “amele” olanlarıdır ( ve -buna karşı- benim telefon hâlâ akılsız ).

Haricî batarya için,

- 20binlik alırsanız iş görür
    diyorlar.

Hakikaten ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu bakımdan da tavsiyenize uyarım.

Dahilî bataryaiçin 50$, ilk deyişte kulağa “kolay” geliyor. Fakat 200 TL + sayısız +´larla yukarıdaki rakama bayağı yaklaşılmış oluyor.

Diğer bir konu, “kalem” konusu.
    Sizi bilmiyorum fakat, bence bu aletteki en büyük başarılardan biri, “gövdeye entegre kalem tasarımı”. Geçen 5 ay zarfında kalemi yuvasından kaç defa çıkartıp taktığımı Allah bilir. Buna bir defa alışıldığında kalemi cepte taşımak çok abes kalır kanaatindeyim. Hatta, anladığım o ki, yeni Galaxy Book´ta gövdeye, “ipe çamaşır mandallamak” gibi bir fasıl, aletin satışlarını bile etkileyebilir ( elbette, asgarî yöne doğru ). Geçen 5 ayda bu alet yüzünden satın alıp her yere taşıdığım askılı çantamın gözlerinde kalem aradığımı düşünmek istemiyorum.

Böyle olunca, biryerlerde gördüğüm “yedek uç” işine, kalem yuvasını lambaya tutup “acaba orada birşeyler sıkışıp kalmış olabilir mi?” ümidiyle baktığım bile oldu. Fakat nafile. Siz cep tel kalemi ile uyumluluktan bahsedince insan ister istemez bu noktada yeniden ümitleniyor. Gerçi benim kalemin ucu hâlâ camı çizmeyecek kadar tüylü durumda. Fakat yarın öbür gün en olur bilemiyorum. Bahsettiğiniz kalemlerin uçları uyar ise en iyisi bu olacak.

Win 8 konusunda haklı olabilirsiniz. Olabilirsiniz diyorum, çünkü ben 15 yıl Xp kullandıktan sonra, 8 yıl gecikmeli olarak win7´ye, ancak şu vesile ile de işte son 5 ayda win10´a geçmiş bulunuyorum Yani, tıpkı hiç Vista kullanmamış oluşumda olduğu gibi, win8 de hiç kullanmadım. Son update´te birşeylerin ters gittiğini hissediyorum. Şimdiden pekçokları “arama kutusu” peşine düşmüş bile. Meselâ, bu son update´te mi oldu bilmiyorum, win10 “ekran parlaklığı” kontrolü yine safdışı kaldı. Böyle olunca, ilk notumda bahsettiğim registry çözümünü yeniden bulup uyguladım:
    http://blog.omerfarukkandilci.com.tr/windows-10-parlaklik-sorunu.html

win 10 çöküp de yeniden kurmak mecburiyetinde kalmak durumunu düşünmek bile istemiyorum.

Son olarak diyebileceğim, bu ve benzeri bir cihazda önemli olan, “Windows”u yanınızda taşıyabilmektir. Fakat dizinizin üstüne değil, elinizin üzerine alabileceğiniz şekilde bir taşıma.

( Bu “ortaçağ uzatmalısı genetik dikta” kırılabilir ise, dünyanın ekseninde tuhaf bir sallanma olacağını; bendeki Samsung ativ 700t´ye –Allah göstermesin- bir şey olduğunda ise, benim esaslı bir “darbe” yemiş olacağımı söyleyebilirim. Tesellim şu ki, biz, bir “cep tel” için hırsızlığa soyunacak kadar “idiot-laştırılmış” nesillerden değiliz ).

Tekrar teşekkürler.

Not: Bir önceki notu teşkil eden “telefon olarak kullanılabiliyor mu?” muadili soruyu çok tuttum

• Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama windows 10 yeni insider güncelleştirmesi ile bluetooth sorunum çözüldü ve yeni windows 10 gerçekten farkedilir şekilde hızlı herkese tavsiye ederim 64 bitlik sürümdeyken sanki 32 bit lik windows gibi akıcıcı kullanılıyor kasılmıyor.

Tek sorun eski webcamı bilgisayarda çalıştırıyorum ama bilgisayar kamerası olarak açamıyorum Benim cihazın üzerindeki diğer webcamlar sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vflzfv -- 4 Nisan 2017; 14:32:40 >
  • Arkadaşlar tabletin s peni ilgili bir araştırma yapıyorum ilginizi çekebilir şu konuya bakıp yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim

https://forum.donanimhaber.com/s-pen-calisma-prensibi--125358435#125360241
  • Arkadaslar 2 ci el aldım cihazı. Keyboard duck ta tırklardan birisi kırık. Bu tırnak serviste varmıdır? satan arkadas 20-30 tl ye alırsın demisti. Hic degistiren oldumu? Birde 128 gb olan ssd msaa mı m2 satamı? ssd yi değiştirmeyi düşünüyorumda.
  • Merhaba,

benim elimde 500T cihazı var fakat bir gün kendi kendine mavi ekran vererek açılmamaya başladı; bunun üzerine formatladım ve bir süre sonra yine aynısını yaptı; başka bir şekilde tekrar formatladım buna rağmen sonuç değişmedi, yine mavi ekran hatası vererek açılmıyor bir süre geçtikten sonra.

acaba bunun nedeni ne olabilir, hdd kanser mi acaba? teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.