Şimdi Ara

Samsung, Apple'ı geçti: Peki ama nasıl ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
13.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu elma fanı falan diye heryerden çıkanlar hayatlarında mac kullanmışlarmı, kullandılarsa ne amaç için kullanmışlar ? Öyle maci açıp 2 gün kullanıp counter vs bilimum oyunları oynayamıyorsunuz diye bok atmayın lütfen.Mac 2 alana hizmet eder, biri benim gibi grafiker,yönetmen,tasarımcı arkadaşlar bir diğeride djler.
    After effects,premiere,photoshop mac ile birlikte muazzam performans gösteriyor.Özellikle bir kere bile pcde after effects ( izlediğin filmlerin çoğu bu program ile montajlanıyor ) kullansaydınız nasıl bir eziyet olduğunu görürdünüz.
    Djler ise muazzam onboard ses performansından ses çıkışından faydalanıyorlar.Ayrıca ableton live, reason gibi programlarda daha kullanışlı tabi.

Maci bu kadar savunuyorum ama şu anda macim yok, vardı sattım imac istiyorum şimdi ama parayı daha denkleştiremedim.

Diyeceğim odurki,eğer siz sıradan bir kullanıcıysanız ( facebooka girerim, internette gezerim, oyun oynarım ) pc sizin avantajınıza olucaktır.

Zaten pc kullanan pc kullanmaya devam etsin, mac kullanmasın lütfen. O bize özel kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Biarkadasabakipcikicam

şu elma fanı falan diye heryerden çıkanlar hayatlarında mac kullanmışlarmı, kullandılarsa ne amaç için kullanmışlar ? Öyle maci açıp 2 gün kullanıp counter vs bilimum oyunları oynayamıyorsunuz diye bok atmayın lütfen.Mac 2 alana hizmet eder, biri benim gibi grafiker,yönetmen,tasarımcı arkadaşlar bir diğeride djler.
    After effects,premiere,photoshop mac ile birlikte muazzam performans gösteriyor.Özellikle bir kere bile pcde after effects ( izlediğin filmlerin çoğu bu program ile montajlanıyor ) kullansaydınız nasıl bir eziyet olduğunu görürdünüz.
    Djler ise muazzam onboard ses performansından ses çıkışından faydalanıyorlar.Ayrıca ableton live, reason gibi programlarda daha kullanışlı tabi.

Maci bu kadar savunuyorum ama şu anda macim yok, vardı sattım imac istiyorum şimdi ama parayı daha denkleştiremedim.

Diyeceğim odurki,eğer siz sıradan bir kullanıcıysanız ( facebooka girerim, internette gezerim, oyun oynarım ) pc sizin avantajınıza olucaktır.

Zaten pc kullanan pc kullanmaya devam etsin, mac kullanmasın lütfen. O bize özel kalsın

Günlük işlerim için kullanıyorum, kullanamaz mıyım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buckethead® -- 22 Temmuz 2010; 9:24:52 >

• Burada olay MAC ve PC arasında ki farklar değil ki. Bütün Apple sevenler bu duruma takılmış gidiyor. MAC daha iyi, iPhone en iyisi filan gibi. Samsung dünyanın en önde gelen teknoloji üreten, yeni projeler geliştiren, müthiş ar-ge yapan bir teknoloji firmasıdır. Apple ise genel anlamda yazılım firması olmasına rağmen oldukça iyi ürünler tasarlayan, kaliteli malzemeler kullanan ve bunları oldukça güzel paketleyip satan bir firmadır.

Ama genel anlamda Samsung üretir, Apple gibi firmalara satar ve Apple müşteriye satar. Samsung satış kısmında da vardır ama Apple bu konuda uzmandır.

Sonuç olarak ikisi kıyaslanmaz, eğer kıyaslanırsa teknolojiyi üreten firma olarak Samsung her zaman öndedir. Bunu tartışmaya bile gerek yok. Dışarıdan aldığı ürünleri toplayıp satan bir firma onları üretenden iyi olamaz. Daha çok kazanabilir ya da marka değeri daha iyi olabilir ama daha büyük değildir. Samsung, Sony, Toshiba, İntel, AMD gibi firmalar üreten firmalardır. Apple da artık üretime başlamış ya da başlayacaktır ama diğer firmaların seviyesine ulaşması oldukça zaman alacaktır. Olaya sadece 2-3 cihazı çok satıyor diye bakmayın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: buckethead®

quote:

şu elma fanı falan diye heryerden çıkanlar hayatlarında mac kullanmışlarmı, kullandılarsa ne amaç için kullanmışlar ? Öyle maci açıp 2 gün kullanıp counter vs bilimum oyunları oynayamıyorsunuz diye bok atmayın lütfen.Mac 2 alana hizmet eder, biri benim gibi grafiker,yönetmen,tasarımcı arkadaşlar bir diğeride djler.

Günlük işler için biraz tuzlu oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buckethead®

quote:

Günlük işler için biraz tuzlu oluyor

Olsun

• buzdolabım ve telefonum samsung gerçi Xs marka taşınabilir diskin içindeki hdd de samsung :)
    samsunga notebook konusunda da güveniyorum bir arkadaşımda epey inceledim ama servisini bilemem.
    fakat şu devirde artık marka tartışması yerine servis ve ürün tartışması daha mantıklı bence.
    şahsen telefonum samsung çünkü okulumdaki bir ürdünlüden 60 liraya (30 euro) alıp kendim pasaporta kaydettirmiştim.
    buzdolabım samsung çünkü bana 350 litrelik bir buzdolabı yeterli idi ve a, a+ serisi en ucuz 3. modeldi (diğer 2 markayı internetten alınca kuruluma gelmiyorlardı.)
    taşınabilir diskimde ise içinde samsung hdd var diye değil e-satalı 1.5 TB en ucuz ürün olduğu için aldım.

fakat hiç bir zaman apple, samsung, hp, toshiba .... gibi marka saplantım olmadı; olmamalı. işime hangisi gelirse onu alırım ve alıyorum.yukarıda da söylediğim gibi servis, fiyat ve ürünün özellikleri benim için önemli olan şeyler. bilinçli tüketici olmak istiyorsak fanboy/girl olmayı bırakıp en uygun seçeneklere bakmalıyız.

• quote:

Orijinalden alıntı: teshub
    fakat hiç bir zaman apple, samsung, hp, toshiba .... gibi marka saplantım olmadı; olmamalı. işime hangisi gelirse onu alırım ve alıyorum.yukarıda da söylediğim gibi servis, fiyat ve ürünün özellikleri benim için önemli olan şeyler. bilinçli tüketici olmak istiyorsak fanboy/girl olmayı bırakıp en uygun seçeneklere bakmalıyız.

Haklısınız gerçekten katılıyorum dediklerinize. Fakat şöyle bir durum var; Samsung her alanda mevcut iken Apple'ın ürün sayısı bellidir ve belki Samsung'un ellide biri falandır...

Samsung'un toplam modellerini ceosu bile bilmiyodur muhtemelen o derece... Her piyasada varlar ve her piyasada da bir çok farklı modele sahipler fakat Apple öyle bir marka değil kesinlikle.

Neyi nasıl karşılaştıracağımızı bilmiyoruz açıkcası. Öncelikle markaların politikalarına, ürünlerine iyi hakim olmak lazım cesur yorumlar yapabilmek için. Diğer türlü 'kelleden sallıyor' durumuna düşebiliriz... Birçok arkadaşta öyle yapıyor gördüğüm kadarıyla.

Bu iki marka karşılaştıralamaz diyenlerede katılmıyorum açıkcası. Doğru konseptde olduğu zaman karşılaştıralabilecek bir çok başlık var. Hepsini ayrı ayrı tartışamayız ama genel olarak bu markaların marka değerlerini, stratejilerini, satışlarını falan karşılaştırabiliriz diye düşünüyorum.

Apple'ın başarısının nedeni her alanda olmasından ya da olmaya çalışmasından değil aksine az ürüne daha çok odaklanarak (steve'in focus dediği olay) nasıl mükemmel hale getirebilirim politikasıdır.

Apple'ın geçmişten bugüne nasıl geldiğini, nasıl batmaktan kurtulup bugünlere geldiğini incelediğinizde başarının en büyük temel taşının çok ürün çıkartıp her birini pazarlamaktansa az ürüne çok odaklanarak mükemmele en yakın cihazları yapmasından olduğunu göreceksiniz.

Kim ne derse desin girdiği her piyasayı alt üst etmiş bir firmadır bu vizyon sayesinde. Bu başarınında asıl nedeninin fanboylar olamayacağına aklı selim her insan bilir. Zira hiç bi firmanın (Apple'da dahil) slikon vadisinin lideri olacak veya Dünya'nın en büyük bi kaç bilişim firması arasına girebilecek hatta Microsoft'u geçebilecek kadar bir fanboy kitlesine sahip olmadığını ve olamayacağını biliyoruz.

Dediğiniz gibi işine ne gelirse, ne en çok ihtiyacını karşılayacaksa insan onu almalı. Bi ideolojinin esiri olmak gibi bi markanında esiri olmak doğru değil hatta bilakis kapitalist dünyanın köpeği olmuş diyebiliriz bu insanlara.

Ama işin aslına gelecek olursak Apple'ın ürüne sahip olduğu hiç bi ürün gamında mükemmele daha yakın bi firma göremiyorum ben. Örneğin mp3 çalar alıcaksam iPod'dan başka alamadım ben ya da bi laptop alıcaksam iyi bi paraya Macbooklardan daha iyisini bulamadım ben (misal).

Beni suçlayanlar olacaktır belki Apple aşığı olmuş, başka bir çok markanın mp3 çaları ya da bilgisayarı varken neden o kadar para veriyosun falan diyeceksiniz belki. Ama emin olun araştırma yapmadan uzun uzun düşünmeden bişeye para vermem ben teknolojk ürünlerde. Bi şey alacaksam araştırırım ederim ama eğer alacağım ürün çeşidinde Apple'ın ürünü varsa bana en uygunu ve en mükemmeli o geliyor genelde. Her şeyde değil tabi ama bir çok şeyde öyle açıkcası.

Bi alet alacakken her insanın ihtiyacına göre farklı markaya veya farklı modele yönelebilir bu tamamen kişinin kendi seçimidir. Buna kimse karışamaz ama burada görüyorumki insanlar, 'allahın gavurunun' firmasını deli gibi savunup, tartışıyorlar. Yanlış anlaşılmak istemediğimden fazla bi yorumda yapmaktan kaçındım bu başlıkta hatta ufak bi yorumumunda yanlış anlaşıldığını gördüm. Fakat en sonunda dayanamadım açıkcası.

Son olarak, Samsung'un Apple'dan bir çok üstün olduğu, çok sattığı alanlar olabilir aynı şekilde diğer tarafında Samsung'dan.
    Fakat, şöyle bir gerçek varki Apple'ın marka değeriyle, kurumsal kimliğiyle Samsung boy ölçüşebilecek bi firma değil. Bir çok konuda Samsung'dan çok daha stabil ve mükemmel olan bi firma. Eksikleri vardır, yoktur fakat girin bi bakın ikisininde global sitelerine, inceleyin iyice daha sonra aradaki kurumsal farkı görün. Karşılaştırabileceğimiz en genel başlıklarda budur diye düşünüyorum bu yüzden de bu konuda bi kıyas yaptım nacizane.

• her ne kadar iphone 4 apple ın elinde patlasada telefonda apple geçmek imkansız ama bilgisayarda samsung açık ara önde bence
  • @usuph

Bilgisayarda daha iyisini göremedim diyorsun; peki nerelerde araştırdın?Verdiğin parayı söyle senin bilgisayarının konfigürasyonundan çok daha iyi bir dizüstü göstereyim sanaIpod en iyisi diyorsun, sony nin walkman zamanından beri müzik çalarlarını kullanırım böyle bir ses kalitesi göremedim. Bugün Iphone 4 kesinlikle Samsung Galaxy S I9000 i genel anlamda geçebilecek bir cihaz değil ama marka sevgisinin insanlara ürün hakkında ne söylenirse söylensin aldıramayacağı şey yokEtrafımda bile o kadar çok adam var ki; hep şunları duyuyorum: valla param olsa alırdım iphone koyardım cafe-bar da masanın üstüneİnanın iphone satışlarında ki en büyük etken Apple ın iphone u markalaştırabilmiş olmasıdıripod çıkmadan önce teknoloji piyasalarında bırakın ilk 5 lere girip lider olmayı esamesi okunmuyordu Apple firmasınınDoğru bir yaklaşımla ipod un başarısını kullanarak iphone, iphone un başarısını kullanarak ipad çıkarttılar...Apple ın başarısı işte budur ve buna bende sonuna kadar katılıyorum ama kurumsal büyüklük olarak firmaları karşılaştırırsanız işte orda Samsung Apple ı yerKurumsal büyüklük markanın borsadaki değeri değil tüm şirketlerinin değerleri, pazar payları hatta hali hazırda yapılmış olan yatırımlarının toplanmasıyla ortaya çıkar...Şu anda Apple ın borsadaki değeri sadece ipod-iphone-ipad 3lüsüne bağlı ve bunların yeni jenerasyonlarında tökezlemeleri demek şu anda 1. gibi gözüktükleri sıralamalarda adlarının dahi kalmaması demektirBu iş parlamak değil, istikrarlı bir şekilde yerini korumaya bakar ki Samsung bu konuda geniş yelpazesi ile hiçbir sıkıntı çekmeyecek nadir firmalardandır( motor sektöründen çekilmesini inceleyebilirsiniz)...Sonuç olarak Apple satış stratejisi çok güçlü olan ve son yılların parlayan yıldızıdır ama bu sektördeki çoğu ürünün tamamlanabilmesi üretici yapısından dolayı samsung dan geçer

• telefonum iPhone 3G, laptopum ise Samsung R520 ...

şahsi fikrim Samsung telefon dışında hemen hemen her ürün dalında tercih edilesi bir marka ...

ama telefon, tablet PC vs alırken ilk tercihim her zaman iPhone - iPad olacak

TV - Monitör - Laptop - Foto Makinası - HDD gibi ürün çeşitlerinde ise Samsung tercih edilebilirliği en yüksek marka bence f/p olarak ...

Son olarak Apple - Samsung kıyaslamasını pek mantıklı bulmuyorum, Apple daha çok az ve özel ürünler üreten bir marka , Samsung ise hemen hemen her ürün dalında çok çeşitli bir ürün gamına sahip olan bir marka ...

ikisi de en çok sevip tercih ettiğim 2 teknoloji markası konumundalar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtyilmz -- 23 Temmuz 2010; 2:26:04 >
  • ben sürekli bir mac kullanıcısı deilim o bahsettiğim makina macbook pro idi o zamnki yazılımınn 64 bit desteklemediğine adım gibi eminin ki gidip mağzasına sormadım tel ile görüşerek sormustum neresi hatırlamıorum bellkide bu leopard dediniz galiba o sürüm farklıdır ve onunla gelmiştir 1 sene olmadı ama onu hatırlıorum işim gereği üniversitedeyim böyle cihazlar hocalarımız pek anlamadıklarından bana gelir prog yüklencek arıza şu bu anlarım biraz...fakat sürekli kullanıcısı değilim
    1-apple kaliteli malzeme kullanıyor
    2-tasarımları çok iyi
    3-monitörleri çok iyi (ama en profesyoneli deil bunun için adını duymadığımız spesifik markalar var )
    4-işletim sistemleri windows a göre daha stabil (ama bn kesinlikle daha güvenli daha işlevsel olduğuna inanmıyorum)
    apple kullann ve memnn olanlar güle güle kullansın
    biz aldık ihtiyacımı karşılamadı çözüm sunamadı alternatif yollara yönlendirmedi kendimiz çözdük
    64 bit olanı 32 olan herşeyi çalıştrrrı arkadaş mac e mahsus gibi yazmış yanlız maci bilmm ama linux ve windowstada genel kaidedir 64 bit yazılımların içinde 32 bit emülatör vardır ve onları çalıştrr onlarda teoride(bazılarında problem çıkarıo özellikle windows)

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

@usuph

Bilgisayarda daha iyisini göremedim diyorsun; peki nerelerde araştırdın?Verdiğin parayı söyle senin bilgisayarının konfigürasyonundan çok daha iyi bir dizüstü göstereyim sanaIpod en iyisi diyorsun, sony nin walkman zamanından beri müzik çalarlarını kullanırım böyle bir ses kalitesi göremedim. Bugün Iphone 4 kesinlikle Samsung Galaxy S I9000 i genel anlamda geçebilecek bir cihaz değil ama marka sevgisinin insanlara ürün hakkında ne söylenirse söylensin aldıramayacağı şey yokEtrafımda bile o kadar çok adam var ki; hep şunları duyuyorum: valla param olsa alırdım iphone koyardım cafe-bar da masanın üstüneİnanın iphone satışlarında ki en büyük etken Apple ın iphone u markalaştırabilmiş olmasıdıripod çıkmadan önce teknoloji piyasalarında bırakın ilk 5 lere girip lider olmayı esamesi okunmuyordu Apple firmasınınDoğru bir yaklaşımla ipod un başarısını kullanarak iphone, iphone un başarısını kullanarak ipad çıkarttılar...Apple ın başarısı işte budur ve buna bende sonuna kadar katılıyorum ama kurumsal büyüklük olarak firmaları karşılaştırırsanız işte orda Samsung Apple ı yerKurumsal büyüklük markanın borsadaki değeri değil tüm şirketlerinin değerleri, pazar payları hatta hali hazırda yapılmış olan yatırımlarının toplanmasıyla ortaya çıkar...Şu anda Apple ın borsadaki değeri sadece ipod-iphone-ipad 3lüsüne bağlı ve bunların yeni jenerasyonlarında tökezlemeleri demek şu anda 1. gibi gözüktükleri sıralamalarda adlarının dahi kalmaması demektirBu iş parlamak değil, istikrarlı bir şekilde yerini korumaya bakar ki Samsung bu konuda geniş yelpazesi ile hiçbir sıkıntı çekmeyecek nadir firmalardandır( motor sektöründen çekilmesini inceleyebilirsiniz)...Sonuç olarak Apple satış stratejisi çok güçlü olan ve son yılların parlayan yıldızıdır ama bu sektördeki çoğu ürünün tamamlanabilmesi üretici yapısından dolayı samsung dan geçer

ben sana soyleyim neden ipod. ilk ve tek aldigim mp3 player ipod nano'dur. ve aldigim zaman 2005 ya da 2006 dir.. mp3 playerlar belki 2000 de cikmisti hatirlamiorum. neden 6 sene isteyipte bir mp3 player almadigim ise ipod nano'nun fiyatidir. neden daha ucuz bisey almadigim ise tamamen menude gizlidir. daha rahat menusu olan bir mp3 calar haala bile gormus degilim. ipod taklidi menuleri saymazsak. istedigim sarkiyi secemeyeceksem hangi sarkicinin hangi parcasinin caldigini bilemeyeceksem (cuki mp3 calarlarin ekranlari kucuktur ve sarki isimleri hep sezen aks.... seklindedir. hangi parca oldugunu anlamak icin eger sansiniz varsa isik sonmeden yazinin kaymasini beklemeniz lazim). bu yuzden ipod'dur ve yine ayni sebeplerden dolayi appledir.

bu arada bir kitleyi fanboy olarak tanimlayabiliyorsaniz eger bu zaten o firmanin basarisidir.. zamaninda micheal jackson fanlari vardi elvis presley fanlari haaala var. neden sahane muzik yapiyorlardi.. apple fanlari neden var. ayni sebepten.. acikca soylemek gerekirse samsung fani ya da acer fani diye bisey hic duymadim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocheah -- 23 Temmuz 2010; 10:55:27 >

• Şimdi arkadaşlar hayatımın hiçbir safhasında apple kullanmadım,gerek ücretinin fazla olması,gerek ihtiyaçlarımı karşılamamasından dolayı.

Yukardaki bir arkadaşında dediği gibi yiğidi öldürecen hakkını verecen:

Apple:
    -Reklam konusunda süper bir firma,bunu kabul edelim.Otomobil sitesine giriyorsun,ses sistemini incelerken şu cümle geçiyor çoğunda:''Artık İphoneniz ile müziklerinizi araçta dinliyebileceksiniz''.Arkdaş neden samsung değil,yada Nokia,yada Lg.
    Ben İphohe dışında tv reklamlarında,çoğu firmanın reklamını görmedim.İphone yokken Nokia yapıyordu,oda bıraktı artık.Örneğin Samsung İ8910 diye bir alet çıkardı,kaç defa reklamını gördük tvlerde.Şu mobil tv olayında da aynı cümleler geçiyor hep,örneğin:''HaberTürk artık iphonenizde''.Arkadaş neden Nokiada Samsungda değil.
    Efendim,İphone 3gs'ine kamera özelliği koydu değil mi,şaka gibi değil mi,2009 da bir telefonda kamera yok(ekstra programlar hariç).Adamlar öyle bir reklam yaptılarki-kaykaycı vardı hani-sanki adamlar kamerayı yeniden keşfetmişler.Ey Nokia N900 diye bir canavar çıkarttın ortaya,office dökümanlarını görüntüleme ve üzerinde değişklik yapabilmeden tut,flash playerına kadar süper bir aletti,sen bugüne kadar Türkiye piyasasından bolca ekmek yedin,bir reklamını koymaya mı üşendin?Ha sen üşen,senin sayende İphone ekmek yer canını sıkma.
    Reklam satışın yarısı değil %90'dır,onun için reklam firmaları vardır,onun için büyük bir sektör olmuştur.
    -Teknoloji:Efendim, İphone teknoloji olarak öyle ahım şahım bişey çıkarmadı gibi duruyor değil mi?Yani multitouchu çıkardı,ama muhteşem bir program al yapısı ile bunu çok iyi harmanladı.Neyse teknoloji olarak fazla bişey ortaya koymadılar diyebiliriz,ama satış rakamlarıyla okadar mükemmel bir olaya imza attılarki;biz yoksa halen N95 denilen bir döneme damgasını vurmuş,ama artık tokozluk seviyesine gelmiş alet yada aletler bütününü kullanıyor olurduk.Yoksa dokunmatik olayı biliyorsunuz çok eskilere dayanır.Yanlış hatırlamıyorsam SonyEricson çıkarmıştı ilk reklamını.Ama taaaa ne zamanlarda kalmıştı o telefon.İphone bir girdi piyasaya artık tokozlar gitti çok şükür.
    Efendim bazı laptoplarda artık çift dokunma olayı var değil mi,İphone olmasaydı hangi yüzyılda sunacaklardı bize bu teknolojiyi acaba?
    Yıl 2022:Artık telefonunuza çift parmakla dokunuyorsunuz,ismide multitouch.Arkadaşlar espiri yapmıyorum gayet ciddiyim.Telefon piyasası Nokianın manipüle etkisi altındaydı.Diğer markalar bölümünde bir konu açılmıştı zamanında,daha o zamanlarda İphonenin esamesi yoktu:''Neden Nokiada diğer Markalar değil'',ismi aynen bu şekildeydi.Nokai N95'e 1000 lira veriyorduk vaybe diyorduk.Nekadar süper bir alet.İphone çıkmasaydı piyasaya biz halen o cihazlara yada o tip cihazlara 100-1500 lira verip vaybe diyecektik.Samsung çıkıpta Waweyi çıkarmayacaktı arakdaşlar,yada nokia Maemoyu cep telefonuna sokmayacaktı(tableti vardı).
    -Destek:İphonenin program desteğini bilmeyen yoktur artık herhalde,ama gelin görünki bir Samsung bunu yapmıyor.İ8910 diye bir tel çıkardı,tele verdiği Türkce yazılım desteği 1'mi 2'mi ne.Ama bu forumda ilgili bölümde yakinen takip ettim,kullanıcı arakdaşlar yılmadılar,para verdiler gittiler yazılım çıkartırdılar Türkce.Birde kullanmadım ama kullanıcı yorumlardan 3.part yazılımlarla telin yeniden şekillendiği çokca yazılıp çizidi.Ey Samsung sen 1400 liraya sattığın telin neden araksında durmuyorsun?Sonrada çıkıyoruz İphone çok pahallı,acaba?

Efendim gelelim ana başlığa:Samsung laptop piyasasında ne yapar bilemem ama cep tel piyasasında birden fazla ürünü satmanın avantajı ile,herzaman bu alanda kendine yer açar.Samsung dev bir firmadır,her telden çalar söyler oynar,onun için büyüktür,onun için güçlüdür.Belkide yukarda eleştirdiğim bazı yönlerini,o büyüklüğün vermiş olduğu rehabete binayen düzeltme yoluna gitmiyordur,kim bilebilirki?

• samsung telefon üretemiyor.Onun dışında gayet iyi...Ama Apple'ın ürettiği bi ürün klasmanında kesinlikle apple'a rakip olmaz,olamaz,olamayacaktır...
  • Yukarıda Apple ve samsung için yazan birçok arkadaşıma katılmakla beraber IPHONE 3g yi gördüm ve kullandım buraya yazı yazdıktan sonra ama hiçkimse kusura bakmasın bu konuda açın bakın okuyun ilk 3g li telefon en azından benim bildiğim kadarıyla sony ericsson p990i, türkiyeye de 2006 yılında girdi ıphone 3gs kaç yılında girdi piyasaya 2009 peki apple neden bu kadar geriden takip ediyor bu teknolojiyi? Ben kendime sorarım sonrasında ise belirttiğim gibi bu telefona sırf karizma olsun diye bu kadar para verilir mi?

Mac ile samsung bilg. arasındaki kıyaslamada kimse beni yanlış anlamasın yukarıda da yazdım aynı konfigürasyonda olan biri mac diğeri normal pc olan bilgisayara işletim sistemi olarak mac kurun ve görün arada sadece %5 lik bir hız farkı var. Yukarıda bazı arkadaşlar performansta %40 farkettiğini söylemiş doğrudur zaten windowsla neyi kıyaslarsanız kıyaslayın çok büyük hız farkı vardır hele de linux şu ana kadarki gördüğüm en hızlı işletim sistemi. Ben hem pc de hem mac de (ikisinde de mac işletim sistemi kurulu) kullandım çok da büyük bir hız farkı yok, adobe premier pro, photoshop cs serileri ve 3d max programı bu programlar render programlarıdır ve çok yüksek işlemci ve bellek kapasitesi ister bildiğimiz çift çekirdek dört çekirdek işlemciler bu programlarda donar hatta bazen kitlenme seviyesine gelir render attıktan sonra ancak normale döner, Görüntü olarakta mac monitörleri çok kaliteli ama yukarıda arkadaşın bir tanesi de söylemiş pahalı. Şimdi gelelim son kısma aranıza mac kullanan kaç kişi profesyonel fotoğraf, reklam veya müzik stüdyosunda çalışıyor? Yani insanın mac kullanabilmesi için ihtiyacı olması lazım yoksa türkiye şartlarında orta halli bir aile tutupta 5000-7000 TL ye bilgisayar alacak öyle mi alabilene helal olsun hayırlı olsun ama ben evimde kullanamam daha doğrusu bu parayı bilgisayara veripte o bilgisayarı evde bırakamam yani.

• Macleri sadece studyolarda reklam sirketlerinde vsvs kullanildigini dusunmeyin, misal ben yazilim icin kullaniyorum ve bu sebepten dolayi kullanan cok kisi taniyorum. Bazi arkadaslar oyunlardan dert yanmis Cider Port araciligiyla her turlu oyunu Mac Os uzerinde oynayabiliyorum (CS-PES DAHIL). Gelelim gundelik kullanima; ayda bir format atmak istemeyen, virus derdiyle urasmak istemeyen, bilgisayarini acip sadece amaci icin kullanmak isteyen kullanicilar icin Mac den daha iyi bir secenek goremiyorum. TR kosullarinda tek sknti Apple urunlerinin fais fiyatlardan satilmasi, Applenin Turkiye ye buro acmasi fiyatlari bir nebze de olsa indirtti, ilerleyen zamanlarda AppleStore acarlarsa cogu kisi Macleri tercih edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krocheah

quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

@usuph

ben sana soyleyim neden ipod. ilk ve tek aldigim mp3 player ipod nano'dur. ve aldigim zaman 2005 ya da 2006 dir.. mp3 playerlar belki 2000 de cikmisti hatirlamiorum. neden 6 sene isteyipte bir mp3 player almadigim ise ipod nano'nun fiyatidir. neden daha ucuz bisey almadigim ise tamamen menude gizlidir. daha rahat menusu olan bir mp3 calar haala bile gormus degilim. ipod taklidi menuleri saymazsak. istedigim sarkiyi secemeyeceksem hangi sarkicinin hangi parcasinin caldigini bilemeyeceksem (cuki mp3 calarlarin ekranlari kucuktur ve sarki isimleri hep sezen aks.... seklindedir. hangi parca oldugunu anlamak icin eger sansiniz varsa isik sonmeden yazinin kaymasini beklemeniz lazim). bu yuzden ipod'dur ve yine ayni sebeplerden dolayi appledir.

bu arada bir kitleyi fanboy olarak tanimlayabiliyorsaniz eger bu zaten o firmanin basarisidir.. zamaninda micheal jackson fanlari vardi elvis presley fanlari haaala var. neden sahane muzik yapiyorlardi.. apple fanlari neden var. ayni sebepten.. acikca soylemek gerekirse samsung fani ya da acer fani diye bisey hic duymadim..

iRiver, Cowon gibi markalardan haberiniz yok sanırım Cowon D2 modeli ülkemizde satıldı. Şu anda Cowon D2+ üretiliyor yanılmıyorsam.

Şu kadarını söyleyebilirim. Sandisk Sansa Clip(f/p yüksek bir cihazdır) en iyi ses veren Apple cihazını hem kullanımda hem fiyatta hem de özellikle ses de açık ara ile ezer. Apple yaptıysa en iyisidir mantığından vazgeçiniz artık.

• Applenin en iyi yaptığı şey pazarlama tekniği ve marka oluşturma. Örneğin render gibi ağır işlemler için bir mac alacaksınız. 10 000 tl ye geliyor neredeyse çift xenon bir sistemi. Bu sadece kasa fiyatı. Bu paraya 5 adet çok güzel dört çekirdekli i7 alarak farm kurabiliriniz. Yani Apple yapıyorsa kraldır, canavardır gibi ibareler markanın pazarlama tekniğinin iyi olmasından dolayı bence. Akıllı bir kullanıcı en uygun fiyata en iyi performansı alacağı cihazı seçen kullanıcıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExSeLaNS

Apple mı oda ne

quote:

1. Kullandığınız kelimelere dikkat edin.
    2- O bize özel kalsın sözü de herşeyi açıklıyor zaten, Apple hiç bir zaman yaygın olmadığı için kullananlar kendilerini herkesten farklı hissediyor, sorun da bu, bunca insanın aklı yok Apple ürünlerindeki o farkı anlayamadı da sadece bir grup insan anladı, saçma.

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

notbuklar bahane hatunlar şahane...

İşte bu be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 24 Temmuz 2010; 16:48:59 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.