Şimdi Ara

SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.642
Cevap
19
Favori
138.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radyo hangisinde var ? delta garantili ve samsung garantili ikisinde de varmı ?
    - 3G görüntülü görüşme yapılabiliyormu her ikisinde de ?
    - Knox güncelleme alamama gibi yada samsung apss çalışmama dışında bir sorun teşkil ediyormu? sonuçta ben rootlu telefon çok kullandım bir sorun teşkil etmez eger kapalı kutuysa ?
    Ayrıca Delta garanti de ben daha önce kullandım hiç bir sorun yaşamadım tamir olmuştu. 300 tl fark çok mantıksız kişisel kanaatim ki 2300 e teknosa vatandan alanlar da var şuan için :)

yorumunuz için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enjoy35

Radyo hangisinde var ? delta garantili ve samsung garantili ikisinde de varmı ?
    - Knox güncelleme alamama gibi yada samsung apss çalışmama dışında bir sorun teşkil ediyormu? sonuçta ben rootlu telefon çok kullandım bir sorun teşkil etmez eger kapalı kutuysa ?
    Ayrıca Delta garanti de ben daha önce kullandım hiç bir sorun yaşamadım tamir olmuştu. 300 tl fark çok mantıksız kişisel kanaatim ki 2300 e teknosa vatandan alanlar da var şuan için :)

ben n11 den yaklaşık 2 ay önce kuponla kredi kartı puanıyla 1825 TL fiyata Türkiye garantili aldım.

Fm radyo Türkiye garantili de mevcut. diğer modellerden alıp bu konuya yazan kimse henüz çıkmadı.

yıllar önce delta garantili s4 almıştım güncelleme internetten gelmediği için servise götürüp güncelleme yapmak gerekiyordu. Sorunsuz güncellemişlerdi.

Arada çok fiyat farkı yok bence Türkiye garantili alın kupon falan denk düşerse çok iyi fiyatlara alabilirsiniz.

Yakın zaman içerisinde android 7 gelecek ve telefonun ömrü en az 2 sene daha uzayacak. (destek bakımından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 5 Mayıs 2017; 12:22:6 >

• Cihazla ilk günüm.
    Ekranı pamuk gibi yumuşak ve kaygan.
    Kasa büyük olunca kapasitif tuslara elim alışamadı. Home tuşu basarken hafif ses yapıyor ama zamanla yumuşar diye düşünüyorum.
    Siyah renk çok şık ve premium havası katıyor bana göre.
    On kamerayı beğendim.
    Arka kamera kullanmadım henüz.
    Cihaz tepkimesi yeterli.
    Şarj şuan ki gibi devam ederse beni tatmin edecektir.
    Amoled ekran ilk defa kullanıyorum, hoşuma gitti renkler. Güneş altı parlaklık tatmin edici.
    Volte destekliyor. Türk Telekom da Hd+ yazıyor. 4.5G bağlantı stabil görünüyor. 50mbit aldım mobilde hız olarak.

Zamanla tekrar yorum yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 5 Mayıs 2017; 17:17:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ŞUAN itibariyle Gittigidiyor da İdealseçim mağazasından 1799 tl + 100 tl chip para kazanarak 1700 tl ye mal ederek aranıza katılmış bulunuyorum.
    Çift hatlı Delta garantili...
    Umarım radyosu da vardır ve görüntülü görüşmede sıkıntı çıkmaz.
    2-3 yıl kasmazsa kullanırım.
    Ürün gelice detaylı yorumlarda bulunacağım. Görüşmek üzere :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyoshocu

quote:

Radyo hangisinde var ? delta garantili ve samsung garantili ikisinde de varmı ?

ben n11 den yaklaşık 2 ay önce kuponla kredi kartı puanıyla 1825 TL fiyata Türkiye garantili aldım.

Fm radyo Türkiye garantili de mevcut. diğer modellerden alıp bu konuya yazan kimse henüz çıkmadı.

yıllar önce delta garantili s4 almıştım güncelleme internetten gelmediği için servise götürüp güncelleme yapmak gerekiyordu. Sorunsuz güncellemişlerdi.

Arada çok fiyat farkı yok bence Türkiye garantili alın kupon falan denk düşerse çok iyi fiyatlara alabilirsiniz.

Yakın zaman içerisinde android 7 gelecek ve telefonun ömrü en az 2 sene daha uzayacak. (destek bakımından)

Selamlar sizi sanırım Note 2 ya da S7 Edge forumunda görmüştüm.

Hanıma anneler günü hediyesi olarak A7 2017 (Gold) almayı planlıyorum ama çok farklı fiyatlar var. Gittigidiyor'dan ithalatçı garantili ile Samsung Türkiye garantili cihazlar arasında 300.-TL fark var. Bu konuda düşünceniz nedir?

Gittigidiyor'da ithalatçı garantili diyen de var Delta Servis garantili diyen de var. Kimi servisi tam belirtmemiş sadece ithalatçı garantili demiş ama biri de Delta Servis garantili diyor. Acaba Delta servis diğerlerine göre iyi midir?

Ayrıca 2 farklı kılıf gördüm. Neon ışıklı kılıf ve Clear view kılıf. Bunlardan hangisini önerirsiniz? İlk bakışta neon ışıklı kılıf daha albenili duruyor. Kısaca görüşlerinizi alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 6 Mayıs 2017; 16:45:5 >

• quote:

ŞUAN itibariyle Gittigidiyor da İdealseçim mağazasından 1799 tl + 100 tl chip para kazanarak 1700 tl ye mal ederek aranıza katılmış bulunuyorum.
    Çift hatlı Delta garantili...
    Umarım radyosu da vardır ve görüntülü görüşmede sıkıntı çıkmaz.
    2-3 yıl kasmazsa kullanırım.
    Ürün gelice detaylı yorumlarda bulunacağım. Görüşmek üzere :)

Hayırlı olsun.

İlanında Delta Servis garantili olduğu yazıyor muydu dikkat etmedim. Garanti konusu kafamı çok karıştırıyor.

Kılıf için ne düşünüyorsnuz?
  • Arkadaşlar, Maçkolik uygulaması kullanan var mı.
    Bir sorun yaşıyorum size de soracağım.
    Izlenmeyen uygulamalara aldığım halde ; gol bildirimleri geliyor fakat dakika ilerlemiyor. Yanı mesela 20. Dakika maçı seçiyorum 25. Dakika gol oluyor bildirim veriyor ama uygulanmaya girince dakika 30 olmuş ama hala bende 20 gösteriyor. Uygulamayı tamamen kapatıp tekrar girince güncel dakika gözüküyor ama 1 dakika sonra tekrar aynı sorun basliyor.
    Play hizmetlerini güncelledim, google hesabımı silip tekrar tanımladım sonuç değişmedi ve bu durum canımı çok sıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 6 Mayıs 2017; 22:14:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    merhaba sayın celebic

dsmart konusundan beni hatırlıyorsunuz. Sayenizde 17 TL full faket kullanıyoruz.

Samsung bu cihazı paralel ithalatlardan önce getirdi. İlk gelenler çift hatlıydı ve 2499 TL fiyatla satıldı.

Daha sonra ise tek hatlılar geldi ve fiyatı düştü.

Ben N11 den aşağıda linkde verdiğim ilandan telefonu aldım.

http://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a7-2017-samsung-turkiye-garantili-P166169999

Üşenmedim cihazı servise götürdüm ve Samsung Türkiye ürünü garantileri altında olduğunun teyitini aldım.

Dönem dönem bu satıcı arkadaş fiyat kırıyor. Geçenlerde 2000 TL altına çekmişti. Bugün 2059 TL olmuş fiyatı.Ama şöyle bir durum var.
    N11 75 TL haftasonu kuponu veriyor. Bu kupon sayesinde 1985 TL oluyor. Bonus kart sahibi iseniz de 75TL n11 bonusu geliyor. Bu bonus puan ile sadece n11 de alışveriş yapılıyor.

sonuç olarak paralel ithalat ile Türkiye garantili cihaz arasında yaklaşık 200 TL gibi bir fark var. Tercih size kalmış.

Ben bu cihazı nasip olursa en az 2 sene kullanmak için aldım.
    Zaten evde samsung tv var ve tv ile süper uyumlu. ister tv yi cihazda isterseniz telefonu tv ye bağlayabiliyorsunuz.

Benim en çok hoşuma giden yanı bu özelliği 2 saniyede fotoğraf, video telefonda ne varsa tv de görebiliyorsunuz.
    Diyelim tv başka odada ve sizin diğer odada işiniz varsa hatta wifi çektiği sürece apartmanda bile wifi üzerinden tv de ne açıksa aynısını telefonda izleyebilirsiniz.

Telefonu tv ye bağladıktan sonra video kaydı yaparken bile canlı görüntüyü tv ye verebilirsiniz.
    Telefonun bu özelliğini çok konuşmadığımız için detaylı olarak anlatmak istedim. Zaten diğer özelliklerini biliyorsunuz.

Kılıf konusuna gelince de hem clear view hem de neon ışıklı kılıf ekranı kullanıyor.
    http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/samsung-galaxy-a5-2017-neon-flip-cover-siyah-P168583678

bu linkde neon kılıf var ve 1 tane kullanıcı yorumu yapılmış.

bu kılıf konusunda en başarılı kılıf note 4 ün kendinden ledli kılıfı idi ve gücünü direk pilden alıyordu. Ben bu iki kılıfı da beğenmedim o yüzden almayı düşünmedim.

ben silikon kılıf+kırılmaz cam ile kullanıyorum ve gayet memnunum diğer şekilde telefon daha da ağır olur fotoğraf çekerken daha zorlar diye düşünüyorum.

• kyoshocu kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum, profil resminiz ve adınızı kesin hatırlıyorum ama tam nereden hatırladığımı çıkaramadım, yanılmışım.

Ben de kutu aboneliği vardı fakat taahhüt bitince modül için 15.-TL teklif ettiler. Bende şimdi modüle döndüm.

Kılıf kapağında mıknatıs olmaması ve tekrar açılması iyi olmamış. Yoksa güzel görünüyordu, uyarınız faydalı oldu, teşekkür ederim.

Telefonu bir süredir eşime almak için inceliyordum. Ben S7 Edge kullanıyorum ama eşim gördüğüm kadarıyla edge kenarı pek sevmedi. S7 ise batarya olarak yetersiz kalıyor. Bir günü dahi cikaramayabilir. Bu yüzden A7 2017 tüm özellikleriyle kafama yattı fakat böylesi bir telefona ois koymamaları hoş olmamış. Beni düşündüren ois konusu oldu.

Ben de bu sebeple telefonun Samsung olmasını istiyorum yoksa aklımda Mi6 vardı. Maçları Scope'tan izliyoruz yoksa. Telefondan hd olarak izleniyor fakat 60" ekrana Smart View ile görüntü aktarınca HD'den SD'ye düşüyor.

SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 7 Mayıs 2017; 12:57:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba,

Çift hatlı modelini Delta garantili alma kararı verecektim ki, root ve knox 1 ile ilgili olumsuz yorumlar gördüm. Bilgili arkadaşlar root ve knox 1 olayını biraz açabilirlermi?
    Ne tür bir mahsuru var.
    Samsung Tr garantililer 2.499 TL
    Delta Servis garantililer 1.800 civarı.
    Arada çok fark olduğu için TR garantili almak çok pahalıya patlıyor.
  • GG İDEALSEÇİM SATICISINDAN SORARAK güvenle alabilirsiniz. Knoxla ilgili bilgi sahibiler. diğer satıcılar topu delta ya atıyor. İdealseçim mağazasından sorarak son siyah telefonu aldım. akşam sipariş verdim sabaha teslim aldım. Telefon ois falan hiç dert etmeyin. Kamerası efsane. şarjı efsane, ekranı süper. Sadece Parmak izi beni acil durumlardda sinir ediyor.. 3 kayıt yaptım yinede bazen algılamıyor. Zaten telefon yorumlarında görmüştüm bile bile aldım. çok dert değil eger donanımsal bir sorun değilse gelecek güncellemelerle daha da iyileştirilebilir. sonuç DELTA ve idealseçim sizin içinde çözüm olabilir. 1785 düşmüş sanırım siyah olmadığı için. 100 tl de chip para kazanırsan 1685 tl ye geliyor. Sonuç olarak oda garantili almış oluyorsun. saedece yaygın bir garanti firması değil. 300-500 tl şahsen benim için samsung turkiye olması için saçma geldi. (Samsung türkiyeden de yüzlerce kişi şikayetçi) HErkes kararı kendi verir saygı duyarım. Zaten çatlasa kırılsa garantiye girmiyor. yazılımsal durumlarda ben bilgi sahibiyim az çok. Su geçirmiyor dayanıklı bir telefon benim seçimim o yuzden bu oldu. Neden Daha fazla ödeyeyim ? :D

Kılıfa gelince Acil olarak n11 den 10 tl ye şeffaf silikon ve temperli cam aldım birlikte :D
    aliexpress tende şık bişiler düşünebilirim artık 15 gün civarı getiriyorlar. @celebic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enjoy35 -- 8 Mayıs 2017; 18:25:45 >

• enjoy35 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Parmak izi dert değil. Ben de S7 Edge var fakat parmak izi kilidi kullanmıyorum.

Aldığımda ilk heves kurdum ama bana vakit kaybı geliyor çünkü önce ekranı uyandıracaksın sonra parmak izi okutacaksın. Ayrıca duştan çıktın parmak izi okutmak zor veya elin terlesin bir kaç kere basman lazım. 10 gün dayandım sonra aylardır kullanmıyorum.

• S7 edge mi 2017 a7 mi

• tabiki s7 edge fakat fiyat, ön kamera, şarj olarak a7 birde radyosu var ve ekranı büyük, geriye kalanlar için s7 edge...
    Ben A7 2017 kullanıyorum parmak izi çok iyi çalışıyor hele ki son güncelleme sonrası daha stabil ayrıca ekranı uyandırmaya gerek yok parmağınızı sensörün uzerine donkundurur dokundurmaz algılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackline2827

Ben A7 2017 kullanıyorum parmak izi çok iyi çalışıyor hele ki son güncelleme sonrası daha stabil ayrıca ekranı uyandırmaya gerek yok parmağınızı sensörün uzerine donkundurur dokundurmaz algılıyor.

Aslında A7 2017'de ekranı uyandırmaya gerek olmadığını duymuştum. Sizin de onayınız iyi oldu.

• galaxy a7 2017 telefondaki ön kameranın 16MP olduğunu görüp harika olduğunu düşünmeyin sakın. Ön kameranın odak mesafesi çok kısa. 50-60 santimden sonraki her şey bulanık çıkıyor. yani eş dost toplanıp masada bi fotoğraf çekme imkanın yok çünkü en önde kim varsa bir tek onun suratı görünüyor diğerleri bulanık çıkıyor. flu görünüyor. çubuk kullanıp çektiğinde de aynı şey. çubukla çektiğinde kendin bile bulanık çıkıyorsun. yani her şey out of focus. ne biçim bi selfie kamerası anlamadım. manzaranın önünde selfie çeksen manzara bulanık çıkıyor. yani selfie olayı berbat bu kameranın. insanla dalga geçer gibi bi selfie kamerası yapmışlar. selfie konusu sizin için önemliyse uzak durun derim. ön kamerada da OIS yani titreşim engelleyici mekanizma yok ve bu da özellikle düşük ışıkta ve videoada önemli sorun. bu fiyatta bi telefonun kamera özelliklerinin böyle olması ayıp.

• 5150 5 kullanıcısına yanıt
    Aynen ön kamera için yazdıklarınıza katılıyorum adı var sadece 16 mp.diye ama hala bir umudum var ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum ve umarım düzeltirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 5150

galaxy a7 2017 telefondaki ön kameranın 16MP olduğunu görüp harika olduğunu düşünmeyin sakın. Ön kameranın odak mesafesi çok kısa. 50-60 santimden sonraki her şey bulanık çıkıyor. yani eş dost toplanıp masada bi fotoğraf çekme imkanın yok çünkü en önde kim varsa bir tek onun suratı görünüyor diğerleri bulanık çıkıyor. flu görünüyor. çubuk kullanıp çektiğinde de aynı şey. çubukla çektiğinde kendin bile bulanık çıkıyorsun. yani her şey out of focus. ne biçim bi selfie kamerası anlamadım. manzaranın önünde selfie çeksen manzara bulanık çıkıyor. yani selfie olayı berbat bu kameranın. insanla dalga geçer gibi bi selfie kamerası yapmışlar. selfie konusu sizin için önemliyse uzak durun derim. ön kamerada da OIS yani titreşim engelleyici mekanizma yok ve bu da özellikle düşük ışıkta ve videoada önemli sorun. bu fiyatta bi telefonun kamera özelliklerinin böyle olması ayıp.

Kameranın 16MP olması çok şey ifade etmiyor iş mega piksele bakmıyor. Ona bakarsanız S7 Edge kamerası 12 MP ama dual piksel ve f/1.7 lens var. Ancak ön kamera S7 Edge'te de berbat. Neyse ki selfie çeken biri değilim.

yazılımla düzelecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. kamerada kullanılan lens seçimiyle ilgili bir sorun sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.