Şimdi Ara

Samsung 750 EVO Sıcaklık Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nzxt s340 kasamda samsung 750 evo kullanıyorum 1 egzoz fan birde önde 1 fan var ikiside 1250 rpm de çalışıyor yani sirkülasyon güzel fakat ssd oyunlarda 42 41 dercelerde geziyor boşta ise 39 bu değerler normalmidir 44 dereceye gelince el ile kontrol ettiğimde hafif sıcak 41 gibi derecelerde serin gibi duruyor sizce bu değerler fazlamıdır nasıl olmalı ?

not : 240 mm lik sıvı soğutma almayı planlıyorum ryzen sistem için fakat öndeki fanı sökmem gerekicek tabiki hayli ile ssd sıcaklığıda artıcak fansız testlerde oyunda 44 dereceyi gördüm sizce 120 lik alıp altta sirkülasyon icin 1 tane fan bırakmalımıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iNetwork12 -- 4 Haziran 2017; 12:56:0 >

• Sıcaklıklar normal hocam.HDD'ler bile ondan fazla ısınıyor.
    Samsung 750 EVO Sıcaklık Sorunu
  • Samsung 750 EVO Sıcaklık Sorunu

7/24 acık pcde 3 senedir kasada (Corsair Air 540) PS:Corsair h110 var
    bundan oncede 7/24 acık laptopta kullandım 1 -1,5 sene
  • birde ryzen sistemdenmidir bilmem ama okuma yazma hızı yerlerde özelliklede yazma 150 civarı ıops değerleri 30k civarı aynı ssd den 120 lik arkadasımda var intel sistem onunki 70k oluyor cok rahatlıkla
  • Samsung 850 Evo 250 gb Ssd kullanıyorum.Air 540 kasada ssdyi arka bölümdeki ssd yuvasında kullanırsam hava akışı bu bölümde fazla olmadığı için ssd aktivitesi yoğunlaştığında 35 C üzerine çıkabiliyor bu nedenle ssd yi öne aldım ve 30 C üzerine çıkmamaya başladı.

Ssd ler için bu değerler sorun oluşturacak kadar yüksek değil ama mekanikler için 40 C sonrası arıza oranı açısından sorun çıkarabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nzxt s340 gibi bir kasada ayrıca üstteki fanı öne takıp sürkülasyonda yapmama rağmen fan cok yakın bu arada nasıl bu değerlere ulasabiliyorum anlamadım eski kasamda everest rhinoda 35 i zor görürdüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.