Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
9
Favori
70.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sürücülerini güncelleyin ekran kartı dahil ekran kartını amd'nin sitesinden diğerlerinihttp://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/high-performance/NP700Z5A-S04TR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support burdan indirebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 15 Şubat 2012; 1:44:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertan67

arkadaşlar merhaba,

öncelikle teşekkürler EgeTurk Vatan tavsiyene uydum ve

s04 modelini vatandan %25 indirimli 2500 küsür tl'ye aldım.

cihaz genel özellikleri ile çok şık
    klavyenin tuşları, yazma hissi, klavyenin ışıklı olması
    ekranın yansıtma yapmaması
    ısınma ve fan sesi yok, ancak oyun oynamadığımdan bunları yaşamıyor olabilirim.

Amma; klavye kenarı gerçekten çok keskin ve yazarken bileğimi oldukça rahatsız ediyor.
    touchpad de bir tuhaf istediğim tepkileri vermiyor, dokunuyorum hissetmiyor, kaydırmada sıkıntılar çıkarıyor, ayarlarıyla oynadım biraz ama hala sorun geçmiş değil. önceki notebookta (dell xps 1330) touchpad çok çok güzel idi, istediğim gibi tepki alabiliyordum.
    bu iki durum çok sıkıntılı oldu benim için.

benim gibi touchpad sorunu yaşayan var mı başka?
    bir çözümü olabilir mi acaba?

evet yazmayı unuttum. touchpad kesinlikle sorunlu. rahat hareket edemiyorsun. driver ile düzelirmi bilmem. ama gerçekten rahatsız edici.

• Orijinalden alıntı: EgeTurk

Valla hani bir kelime vardır ya renkler ve zevkler tartışılmaz diye aynen öyle bir yazı olmuş sizinkisi ,benim size tavsiyem gidip toshiba yada sony almanız onlar sizin hayal kırıklığınızı giderir hem 1800TL üzeri edeceğinden hemde daha performanslı gelecektir kesinlikle size:))

Sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir cihaz aldığınızda lütfen buraya marka ve modelini yazarmısınız?

bende kendi şahsi fikrimi o zaman yazarım:)

ben incelediğimde gördüklerimi yazdım. özellikle toucpad i yazmayı unutmustum. ondada gerçekten sıkıntılıydı. tabi bu vatanda incelediğim bilgisayar için geçerli olabilir. belki driverlerle düzelebilir. onu zaman gösterecek. diğer incelediğim üründe DELL XPS CORE İ7 2630QM gerçekten başarılı. chronos ta gözlemlediğim hataların hiçbirisi yok ekran açısı ve ekran çözünürlüğü çok başarılı fakat tasarımı samsung kadar hoş değil. kısmet chronos diye gittim dell alıcam sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemyK -- 15 Şubat 2012; 9:17:54 >

• 2 hafta oldu,sonuçlar mükemmel arkadaşlar,
    oyun filan oynamıyorum zatexn anlamamda o işlerden..

Çözünürlük tam kıvamında, daha fazla çözürlük olsa inanın gözleri ağrır adamın nette dolaşırken yada yazı okurken.Bu haliyle bile yazılar ufak,gözleri iyi olmayanlar sıkıntı bile yaşar alışana kadar.

Klavye tuocpad arasında bir keskin kısım var ama öyle yazıldığı gibi sorun çıkarmıyor,bileğe denk gelmiyor çünkü
    8gg ssd harika sonuçlar veriyor,basmanızla karşınızda istediğiniz site.
    Pil olayında yanlız öyle 6-7 saat değil, performans ayarlıyorum ve en fazla 4 saat kullanabiliyorum makinayı yoğun kullanımda,ama bu bile mükemmel,4 saat boruy değil..
    Ekran mükemmel,gram yansıma yok,parlaklık filan çok fazla,muhtemelen kısar kullanıcı gece yada ışığın az olduğu ortamda çok parlak çünkü.
    Materyal malzeme inanılmaz güzel,incecik makina insanın elinden kayıcak hisi veriyor , klavye mükemmel inanın vaio yada başka iyi makinalar olsun en iyi seriileri kullandım ama bu klavye bambaşka.

Mac ve bu makina eşit diyor arkadaşım mac pro kullanıyor 1 yıldır , bil. programcısı zaten biliyor işi.
    Tek olay mac teki yazılımlar vs diyor.

Almayı düşünenler sakın 1 dk beklemeyin,şu ana kadar yaptığım en iyi iş bu makinayı almak oldu, 5.5'ya mac almadığım için seviniyorum,3 lira cepte kaldı :)

**** toucpad kilitli bende, taktım minik pipiringayı, misler gibi mausla kullanıyorum, hiç sorun etmiyorum hatta sorun ne o nu bile açıp bakmadım ne olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHako -- 15 Şubat 2012; 13:54:56 >

• Arkadaslar abd'den ayni serinin bu modelini aldim aralarinda fark varmi ? Model: NP700Z5B-S01UB • SKU: 4708803

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

Valla bilgisayara bende vurulmustum taaaa ki bugun vatanda inceleyene kadar. Ekran acisindan bana yetersiz geldi digerleriyle karsilastirinca biraz sonuk kaliyor gibi ayrica benim en dikkat ettigim ekranin sagdan soldan asagidan ve yukardan gorunumdeki durumu hic iyi degil. Diger marka ve modellere gore acisi dusuk geldi. Bu benim icin uzucu oldu. Digeride performans bakimindan bekledigimi bulamadim. Bilmiyorum belkide vatandaki makinede sorun vardi ama o akiciligi rahatligi yakalayamadim. Sonuc olarak bugun hayal kirikligi oldu bende. O kadarda almaya heveslenmistim kismet.gorunus olarak gercekten cok sik ama olmadi. Birkac yerde daha bakicam ayni sonuclar cikarsa kesinlikle almam zaten bu sartlarda 1800 ustu bile etmez. Bu yazi buginku hayalkirikligimin eseridir. Ve kendi tercihlerim dogrultusunda yazdim...

hocam başka makinaya bakmış olmayasın ?
    ekran olayı evet, yandan bakınca sıkıntı var ama yandan kullanmayacaksınki bu makinayı,sana özel alıcaksın karışa kulanıcaksın,
    evet bende ilk aldığımda kasılmalar yaşadım ama gerekli programları kurunca uçtu makina,hatta ilk sayfaya yazdım yahu bu makina kasılıyor diye.

kesinlikle bu makina 2.7 liranın hakkını veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

sürücülerini güncelleyin ekran kartı dahil ekran kartını amd'nin sitesinden diğerlerinihttp://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/high-performance/NP700Z5A-S04TR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support burdan indirebilirsiniz

hocam gelen güncellemeyi yükledim easy software yi tıklayıp..
    başka ne yüklemem gerekiyor amd nin sitesinden link verebilirmisiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DHako

quote:

sürücülerini güncelleyin ekran kartı dahil ekran kartını amd'nin sitesinden diğerlerinihttp://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/high-performance/NP700Z5A-S04TR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support burdan indirebilirsiniz

hocam gelen güncellemeyi yükledim easy software yi tıklayıp..
    başka ne yüklemem gerekiyor amd nin sitesinden link verebilirmisiniz ?

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx#2 catalist paketiyle optional dowlands bölümündeki paketleri yükleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 15 Şubat 2012; 17:37:23 >

• aşağıdaki hatayı alıyorum, easy software den gelen ekran karı için yüklemeyi yaptım şuan makina kafayı yedi acayip kasılıyor eskisinden çok daha kötü,acaba ne yapmak lazım yardımcı olan olursa çok sevnirim
     Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]
  • quote:

aşağıdaki hatayı alıyorum, easy software den gelen ekran karı için yüklemeyi yaptım şuan makina kafayı yedi acayip kasılıyor eskisinden çok daha kötü,acaba ne yapmak lazım yardımcı olan olursa çok sevnirim
     Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]

Hocam samsung"un kendi sitesinden birde yine cihazın içindeki Easy Software Manager dışında amd veya başka sitelerden cihaza driver indirip kurmayın ben daha önce denemiştim ve resimdeki gibi hata almıştım.

Ekran kartı sürücüsünün güncel hali şuan sadece Easy Software Manager programı ile yüklenebilmekte manuel olarak samsung daha sitesindeki drivers kısmını güncellememiş ,bende program üzerinden ekran kartı update sağladım.

Ama bir kasılma yada ağırlaşma bende olmadı en azından ekran kartı sürücünü güncelledikten sonra,işletim sistemi için Glary Utilities isimli programı tavsiye edicem size ben pcde kullanıyorum içerisindeki araçlar sayesinde sistemi stabilize etmemi sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 15 Şubat 2012; 18:16:57 >

• amd package yazan yerde kartının serisi yok onun için bu uyarıyı alıyorsun en altta boş satıra ekran kartının modelini amd radeon 6750m diye girin üst tarafta where do you live satırına ülke ismini alt taraftakine new installationu tarih satırına da bugünün tarihini girin tekrar indirin.1 saat önce arkadaşınkine yükledim onun ekran karrtıda yoktu listede bu çekilde rahatlıkla yükledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakani

Arkadaslar abd'den ayni serinin bu modelini aldim aralarinda fark varmi ? Model: NP700Z5B-S01UB • SKU: 4708803

Ekran kartı ve hdd olarak farklar var.

http://www.bestbuy.com/site/Samsung+-+Series+7+Laptop+-+Silver/4708803.p?id=1218512740623&skuId=4708803
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

quote:

Arkadaslar abd'den ayni serinin bu modelini aldim aralarinda fark varmi ? Model: NP700Z5B-S01UB • SKU: 4708803

http://www.bestbuy.com/site/Samsung+-+Series+7+Laptop+-+Silver/4708803.p?id=1218512740623&skuId=4708803

Sagolasin hocam arti farklar eksi farklarmi gercekten guzel makinami kullanim olarak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yükledim saolun,yanlız makina inanılmaz kasıyor, yanımda r580 var ona geçtim sıkıntıdan,akmıyor makina siteler açılırken resimler yada flaş gerektiren şeyler donuyor 10 saniye sonra geliyor,acaba yanlış birşeylermi yaptım. Nasıl anlarız sorun nerede bilen varmı ?
  • quote:

quote:

quote:

Sagolasin hocam arti farklar eksi farklarmi gercekten guzel makinami kullanim olarak ?

Bizim kullandığımız modelde ekran kartı olarak ATI HD 6750m var sendekinde HD6490M modeli var ,bizim kullandığımız modelin hdd kapasitesi 750GB(7200rpm) sendeki 1 TB(5400rpm) yanlız bu hddlerin data hızları farklı sendeki yavaş olan bizdeki hızlı olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 15 Şubat 2012; 22:13:45 >

• quote:

quote:

quote:

ekran kartı 6490m 6750m den çok düşük bir kart egetürk'teki modelinde 750gb hdd varken bu linktekinde 1tb hdd var.diğer özellikler aynı.sizin linkteki düşük kısaca 6750m kartlı olanını alın

• quote:

Yükledim saolun,yanlız makina inanılmaz kasıyor, yanımda r580 var ona geçtim sıkıntıdan,akmıyor makina siteler açılırken resimler yada flaş gerektiren şeyler donuyor 10 saniye sonra geliyor,acaba yanlış birşeylermi yaptım. Nasıl anlarız sorun nerede bilen varmı ?

hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz farklı tarayıcılar deneyin bir de sisden habersiz arka planda çalışan programlar vardır.başlat bölümünde msconfig yazın açılan pencerede başlatma bölümündeki programları kaldırın yeniden başlatın.birde öneri olarak cclaner programını kurup gereksiz dosyaları silip bilgisayarı rahatlatabilirsiniz.yeni bilgisayar windows güncelleştirmelerini yüklemediyseniz yükleyin.
  • http://www.youtube.com/watch?v=Kp-7wGYLAvU

Samsungun ilk kez boyle basarisiz bir ekran yaptigini gordum. Bu alete bu ekran hic yakismadi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ekran kartı 6490m 6750m den çok düşük bir kart egetürk'teki modelinde 750gb hdd varken bu linktekinde 1tb hdd var.diğer özellikler aynı.sizin linkteki düşük kısaca 6750m kartlı olanını alın

Yapicak birsey yok alindi bile makina hard disk olayini seneye ssd alarak cozebiliriz ama ekran karti son cikan oyunlari oynatmazmi ? Birde mennun musunuz makinalardan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

http://www.youtube.com/watch?v=Kp-7wGYLAvU

Samsungun ilk kez boyle basarisiz bir ekran yaptigini gordum. Bu alete bu ekran hic yakismadi.

mat ekran kullandınızmı bu bilgisayar ofis işleri için yapılmıştır göz yormamsı açısından bu ekran kullanılır parlak ekran kullanışlı değildir,gözü yorar.ekranın yansıma yapmamasının nedenide budur.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.