Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
9
Favori
70.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa997

bence 640m li 15inç yeni işlemcili modeller indirimle 3000 tl olur bunları 2500 tl ye satılıyıorlarsa 3000 den aşağı olmaz bence

Yaz geliyor fiyatları düşürürler bence yeni seri 15'' 2500 falan olur 17'' de 2800-3000 arasında olur.

Ben bugün mediamarkt'ta inceledim 15.6'' ekran gözüme küçük geldi.Bir de orada baktığımda klavye ile ekran çerçevesinin orada yani fanların bulunduğu bölüm çok sıcaktı kullanan arkadaşlar da yorum yazarsa sevinirim :)

dostum kendinizi kandırmanın bir anlamı yok bence şu andaki modeli vatanda 2500 satılıyor indirimle ful hd ekran değil ekran kartı amd ınvıdıa lar daha pahalı olur ve yeni nesil işllemci bu özellikler en az 1000 tl fiyatı arttırır 640m 555m %20 daha performanslı bir kart ve samsung biraz pahalı satıyor karne hediyesi felan indirimler olacaktır ama 3000 tl den aşağı alamazsınız bence ve en önemlisi piyasadaki notebooklara göre tasarımı çok şık ve uzun şarj tutuyor bunlarda fiyatı arttıran etmenler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

bence 640m li 15inç yeni işlemcili modeller indirimle 3000 tl olur bunları 2500 tl ye satılıyıorlarsa 3000 den aşağı olmaz bence

Yaz geliyor fiyatları düşürürler bence yeni seri 15'' 2500 falan olur 17'' de 2800-3000 arasında olur.

Ben bugün mediamarkt'ta inceledim 15.6'' ekran gözüme küçük geldi.Bir de orada baktığımda klavye ile ekran çerçevesinin orada yani fanların bulunduğu bölüm çok sıcaktı kullanan arkadaşlar da yorum yazarsa sevinirim :)

dostum kendinizi kandırmanın bir anlamı yok bence şu andaki modeli vatanda 2500 satılıyor indirimle ful hd ekran değil ekran kartı amd ınvıdıa lar daha pahalı olur ve yeni nesil işllemci bu özellikler en az 1000 tl fiyatı arttırır 640m 555m %20 daha performanslı bir kart ve samsung biraz pahalı satıyor karne hediyesi felan indirimler olacaktır ama 3000 tl den aşağı alamazsınız bence ve en önemlisi piyasadaki notebooklara göre tasarımı çok şık ve uzun şarj tutuyor bunlarda fiyatı arttıran etmenler

Kendimizi kandırmak ?

Bilgisayar piyasasında şimdiye kadar süregelen bir özellik var.Yeni bir bilgisayar çıktı fiyatı 10lira ,,,,, aradan 1-1,5 ay geçmiş bu bilgisayar artık dünyanın heryerine ulaştı 9lira ,,,, aradan 1-2 ay daha geçti firma baktı gördü diğer firmalar indirim falan filan yaptı satış azaldı 8 lira ,,,,,,, daha sonra yeni bir bilgisayar üretildi 7 liraya düştü sonra ise ürünler tüketildi.Yeni çıkan bilgisayar yine 10 liradan başlayacak ama yavaş yavaş düşecek.Yani anlatmak istediğim şu ki bu laptop çıktığı fiyatta kalmaz.Çıktığı fiyatta kalması için ya ürünü maliyetine çok yakın fiyattan çıkaracaklar ya da bu sektörde barınamayacaklar. Fikirlerime katılmıyor olabilirsiniz. Benim şahsi görüşüm bu yönde.

Şunu da eklemeden geçmiyim ne koyarlarsa koysunlar Elma'nın fiyatları kadar yükseltemezler

• pazarlama taktiğinden anlamıyorsanız gereksiz yorum yazmayın.ortalama yukarda söylenen fiyat seviyelerinde olacatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 8 Mayıs 2012; 21:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

sırf yorum olsun diye buraya yazma samsungun fiyat politikası bunlar piyasaya çıktıktan sonra eski serilerin fiyatını ozamn görürsün yukarda söylenen gibi bir fiyat politikası olur büyük mağazaları hesaba katma kazık satıyorlar zaten ancak indirimde olursa alınır.

Politikayı açıkladım yukarıda
  • http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032237/samsung_np700z5cs01tr_silver_notebook yeni nesil chronos teknosa mağazalarına ayak basmış galiba,dışarıda kullanımda yoğunlaşmış arkadaşlar pil performansınıda göz önünde bulundursun bence alırken ilk nesile kıyasla ortalama 1.5 saati kafadan silin derim
  • Uygun fiyata cikmis anlasilan 2.477 TL
  • Arkadaşlar merhaba,
    Easy Settings de Express Cache kısmı kaybolmuş olan bir arkadaş var mı?
    Bilgisayarı yeni kurduğumda C 50 GB idi ve onu genişletmiştim biraz. Daha sonra Express Cache in kaybolduğunu gördüm easy settings de
    Sonra Yeniden bir disk bölümleme yaptım ve her nedense restart yapınca express cache geri geldi.
    Dün bios update yaptıktan sonra express cache in yeniden gittiğini farkettim.
    Bu konu hakkında bir fikri olan veya yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.Bigisayar açılışı baya yavaşladı çünkü.
    Bu arada express cache driver ını yeniden kurmak veya updae etmek işe yaramıyor şimdiden söyleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrhm1

Arkadaşlar merhaba,
    Bilgisayarı yeni kurduğumda C 50 GB idi ve onu genişletmiştim biraz. Daha sonra Express Cache in kaybolduğunu gördüm easy settings de
    Sonra Yeniden bir disk bölümleme yaptım ve her nedense restart yapınca express cache geri geldi.
    Bu konu hakkında bir fikri olan veya yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.Bigisayar açılışı baya yavaşladı çünkü.
    Bu arada express cache driver ını yeniden kurmak veya updae etmek işe yaramıyor şimdiden söyleyeyim.

mevcut easy settingsi kaldır bunu yüklemeyi dene yine stabil kalmazsa bilgisayarım(sağ tuş)/yönet/disk yönetiminden ss atarmısın

http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/201205/20120508152850354/Easy_Settings_1.1.1.2.ZIP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 13 Mayıs 2012; 18:36:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032237/samsung_np700z5cs01tr_silver_notebook yeni nesil chronos teknosa mağazalarına ayak basmış galiba,dışarıda kullanımda yoğunlaşmış arkadaşlar pil performansınıda göz önünde bulundursun bence alırken ilk nesile kıyasla ortalama 1.5 saati kafadan silin derim

neden şarza okadar etki edeceğini düşünüyorsun işlemci olarak öncekiyle aynı güçte 45w ekran kartı olaraksa kepler mimaricine sahip daha az güç çeker daha az ısınır.ona görede batarya konuşlandırmıştır adamlar batarya performansında düşüş olmaz.

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

mevcut easy settingsi kaldır bunu yüklemeyi dene yine stabil kalmazsa bilgisayarım(sağ tuş)/yönet/disk yönetiminden ss atarmısın

http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/201205/20120508152850354/Easy_Settings_1.1.1.2.ZIP

Kardeş çok teşekkürler problemim çözüldü.
    Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsan olursa yapacağı sırayla şunlar:
    Bios update den sonra easy settings i silip yenisini yüklemek.
    Daha sonra var olan express cache i denetim masasından silip yeniden yüklediğinizde sorun halloluyor.
    Ayrıca diski olabildiğince bölümlemekten kaçının çok hassas bu express cache hiç yokken gidebiliyor.

• Disk yönetimiyle alakalı olarak resimde de görüldüğü üzere C ile D ve D ile kurtarma bölümü arasında küçük yeşil parçalar var.
    Ne yaptıysam kaldıramadım.Bunun bir yolu var mı?Birde D diskim birincil bölüm olarak değilde mantıksal sürücü olarak gözüküyor.
    Makine ilk geldiğinde ikisi de birincil bölümdü. D diskimi de birincil ayrı bir bölüm yapma imkanım var mı?

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]
  • quote:

Disk yönetimiyle alakalı olarak resimde de görüldüğü üzere C ile D ve D ile kurtarma bölümü arasında küçük yeşil parçalar var.
    Ne yaptıysam kaldıramadım.Bunun bir yolu var mı?Birde D diskim birincil bölüm olarak değilde mantıksal sürücü olarak gözüküyor.
    Makine ilk geldiğinde ikisi de birincil bölümdü. D diskimi de birincil ayrı bir bölüm yapma imkanım var mı?

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]

o yeşil kısımlar disk bölümünde bellek arabirim boyutu farklılıklarından doğan biçimlendirilmemiş partitionlar olabilir,cmd komutlarıyla silinebilir fakat umulmadık verikayıpları yaşayabilirsin o yüzden pek önermiyorum,partition manager lar ile de diğer ayrılmış bölümlere dahil edilebilirmi o konuda hiçbir fikrim yok dostum.

o kısımlarda sağa tıklayınca sil komutu varsa sil ve şu yolları izle ama büyük ihtimal sil yoktur gibime geliyor.bi bak bakalım silinebiliyormu direk disk yönetiminden
    http://www.sevenforums.com/tutorials/2670-partition-volume-extend.html?ltr=P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 13 Mayıs 2012; 20:13:59 >

• quote:

http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032237/samsung_np700z5cs01tr_silver_notebook yeni nesil chronos teknosa mağazalarına ayak basmış galiba,dışarıda kullanımda yoğunlaşmış arkadaşlar pil performansınıda göz önünde bulundursun bence alırken ilk nesile kıyasla ortalama 1.5 saati kafadan silin derim

ivy'li olanlarmı bunlar hocam ? eğer onlarsa neden 1,5 saati attık acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThEnD©

quote:

evet ivy bridge li olanlar,ivy bridge model işlemciler sandy bridge lere göre daha yüksek güç tüketiyor bunun yanına intelin pilde çalışırken hd 4000 onboard gpusunu kullandığınıda yanına koyarsak(daha büyük ekran daha yüksek çözünürlük daha fazla güç demek,internal gpu da hd 3000lere göre fazla güç tüketiyor zaten) ilk nesil chronoslarla kıyaslandığında 7 saati görmek imkansız en fazla 5.5 saat dayanacaktır

• ivy bridge(3000 serisi işlemciler) bunlar batarya için gerekli açıklamayı yukarda yaptım
  • quote:

ivy bridge(3000 serisi işlemciler) bunlar batarya için gerekli açıklamayı yukarda yaptım

maliyeti düşürebilmek için dış kaplama altında kullanılan ayırma birimindeki lehimlemeler sandy bridge lere göre daha basit malzemeden olduğu için ısınma daha fazla,bu da daha yüksek fan gücü demek,ivy bridge li bilgisayarlar ile sandy bridge lerin ısı değerlerini bi karşılaştırın aynımı
  • quote:

quote:

quote:

evet ivy bridge li olanlar,ivy bridge model işlemciler sandy bridge lere göre daha yüksek güç tüketiyor bunun yanına intelin pilde çalışırken hd 4000 onboard gpusunu kullandığınıda yanına koyarsak(daha büyük ekran daha yüksek çözünürlük daha fazla güç demek,internal gpu da hd 3000lere göre fazla güç tüketiyor zaten) ilk nesil chronoslarla kıyaslandığında 7 saati görmek imkansız en fazla 5.5 saat dayanacaktır

isterse 5 olsun hocam şuanda hp bir bilgisayar ile yazıyorum 3 yıllık kendileri batarya ölü durumda 5,5 saat bile baya çok iyi demek bana göre yani :) peki bu ısınma olayına ne diyorsunuz almak için testlerimi bekleyelim ?

• quote:

quote:

neden şarza okadar etki edeceğini düşünüyorsun işlemci olarak öncekiyle aynı güçte 45w ekran kartı olaraksa kepler mimaricine sahip daha az güç çeker daha az ısınır.ona görede batarya konuşlandırmıştır adamlar batarya performansında düşüş olmaz.

o zaman testleri bir görmek lazım ?

• ben yukarda işlemci ısısından bahsetmedim gücünden bahsettim aynı güçle çalışırlar ama ekran kartı güçlü olamsına rağmen daha az güç tüketip az ısınabilir zaten bu dar kasaya gt640m,650m gibi kartı koymasının nedeni bu gtx serisi koysa ısınma olur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

isterse 5 olsun hocam şuanda hp bir bilgisayar ile yazıyorum 3 yıllık kendileri batarya ölü durumda 5,5 saat bile baya çok iyi demek bana göre yani :) peki bu ısınma olayına ne diyorsunuz almak için testlerimi bekleyelim ?

evet haklısın 5.5 saat bile mükemmel yani çoğu bilgisayara kıyasla,bencede testleri beklemekte fayda var hp nin ivy bridge modellerine bakarak söylüyorum fanlar hiç susmuyor ve rahatsız edici derecede en ufak sekme artışında bile ses müzikle bile duyulur kıvama geliyor,ilk nesil chronosta kasa sıcaklığı 70in üzerine çıkınca fan kendini hissettiriyor onun haricinde tık yok bilgisayarda 55-62 arası geziniyor oyun ve hd video açmadığınız sürece,yeni nesil chronosta bu değer aynı tutulursa fanlar susmaz pilde kullanım 5.5 saatten aşağıda olabilir,80de tutulursada alışılmış soba gibi hp lerden farkı kalmaz kapanmalar mavi ekranlar kendini göstermeye başlar en geç yaşını doldurduğunda

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.