Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
9
Favori
70.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows güncellemeleri geldikçe kurun ekran kartını güncelleyebilirsin sürücülerini samsungun sitesinden güncelleyin programda oradan bulup güncelleyecek sonuçta onu bekleme.birde başlangıçtaki programları kaldırın başlata msconfig yazın açılan pencerede başlatma bölümündeki imlecleri kaldırın.
  • Eyvallah dostumda msconfig kısmında hangilerini silmek gerek inan bilmiyorum.Ekran kartı için hangisini yapacağız,link koyan olursa minnettar kalırım,yanlış iş yapmayalım düzelticez derken.
  • hepsini silebilirsin dediğim yerdeki sen programları kullandıkça aktif olurlar sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pj_romeo

chronos u 2011 eylülden beridir bekliyordum 7 aralıkta vatan a ilk geldiğinde %25 indirimle 2685 tl ye almıştım 750 gb lık olanı, şu an bu laptop üstüne tanımıyorum ssd lere tam güvenemediğim için daha ssd almadım ancak ssd ile bu makinayı tutmak çok zor olacak, şimdi baktım amd radeon hd 6750m ekran kartı sürücüsü versiyonu 8.863.1.2000 dan 8.940.0.0 a güncellenmiş, önce easy software manageri açın otomatik güncelleme isteği çıkacak ve son sürümü olan 1.1.40.25 yükleyin, sonra programı açın soldaki menüde güncelleştir de 750 mb lık yeni ekran kartı sürücüsü 8.940.0.0 çıkacak, benim güncellemeden sonraki windows 7 derecelendirmesi grafikler ve oyun grafikleri resmen çağ atladı 6.2 den 6.7 ye fırladı, hemen güncelleyin

güncellemeden önce

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]

güncellemeden sonra

Ben dün gece makinayı geri yükledim ve gelen güncellemeler silindi malesef,ekran kartı güncellemesi gelmiyor.
    Destek sitesinde bakıyorum ama sadece 8.940.0.0 olan versiyon var,acaba bunumu yüklememe gerekiyor ? doğrularsanız onu indireceğim.
    Saygılarımla.
    http://www.samsung.com/tr/support/model/NP700Z5A-S03TR-downloads

• aynı olayı 2 gün önce ben yaşadım önceki yazımı yazdığım 2 ay önce Easy Software Manager da ekran kartı için otomatik güncelleme olarak 8.940.0.0 çıkıyordu ve o zaman yüklemiştim, 2 gün önce formattan sonra baktım Easy Software Manager da sadece toucpad güncellemesi çıkıyor, sanırım bi problem var Easy Software Manager da, birde samsung indirme merkezinde 8.940.0.0 artık yok 8.930.0.0 var (usa samsung sitesinde de aynı) onu yüklemeniz gerekiyor, bu arada formattan sonra artık Easy Software Manager da otomatik olarak çıkmayan ve manuel olarak yapmanız gereken güncellemeler şunlardır;

1- ExpressCache_64bit_1.0.64.0
    2- USB_3.0_1.14.3.0
    3- VGA_AMD_8.930.0.0000
    4- Easy_Settings_1.1.0.28
    5- Easy_Support_Center_1.1.4.4

6- Touchpad_10.7.13.1 (şu anda otomatik çıkıyor, çıkmıyorsa bunuda kurmanız gerekiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pj_romeo -- 25 Nisan 2012; 11:58:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHako

Eyvallah dostumda msconfig kısmında hangilerini silmek gerek inan bilmiyorum.Ekran kartı için hangisini yapacağız,link koyan olursa minnettar kalırım,yanlış iş yapmayalım düzelticez derken.

format atınca hiçbirşey kalmayacaktı yüklemen gereken çok daha şey olacaktı + lan ve wireless driverını önceden indirmediğin için internete giremeyecektin başka yerden indirmek zorunda kalıp zaman kaybı yaşayacaktın o yüzden en azından recovery yapmanı istedim umarım kızmamışsındır işine yaramıştır. msconfigde catalyst,realtek,antivirüsün (nortonu kaldır kendininki olsun) intel,elan touchpad,google update,bluetooth ve broadcom başlıklı olanlar işaretli kalsın.

Windows 7(32bit,64bit)
    15.0.0.74
    Intel Bluetooth High Speed Driver
    2012.03.13
    Farklı Dillerde
    129.48 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    8.930.0.0000
    AMD(MS STORE)
    2012.02.20
    Farklı Dillerde
    357.4 MB

Windows 7(32bit)
    1.0.64.0
    ExpressCache
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    16.21 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    10.7.13.1
    Touchpad(MS STORE)
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    142.56 MB

Windows 7(32bit)
    14.3.0.6
    INTEL(MS STORE)
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    43.09 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    1.14.3.0
    USB 3.0(MS STORE)
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    5.02 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    7.45.516.2011
    Lan (MS STORE)
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    5.07 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    1.0.81.20601
    Bluetooth (MS STORE)
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    71.95 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    9.2.0.1019
    Chipset (MS STORE)
    2012.01.20
    Farklı Dillerde
    2.54 MB

Windows 7(32bit,64bit)
    1.1.0.28
    Easy Settings(MS STORE)
    2012.01.30
    Farklı Dillerde
    115.58 MB

bunları yüklemen cihazı tamamen güncel tutacaktır,bunların haricinde support center kendisini açılışta güncelleme uyarısı veriyor o güncellemeden sonrra bi touchpad driverı ve bios update daha göreceksin touchpad için driver hassasiyeti mükemmelliğe ulaştırıyor.bios ise sana kalmış,puanlamada grafik kısmındaki düşük puanlar 8.930 yüklendikten sonra artıyor.windows update içindekileride kurmayı unutma ordada performans ve güvenlik için önemli güncellemeler var eklemek gereken diğer şeyler,belki kurulumlarla uğraşırken atlamış olabilirsin,yavaşlık yüksek performans modunda olmadığından kaynaklanıyor olabilir,easy settingste ekranda renk ayarını film moduna al,genel ayarlarda hızlı ön yüklemeyi çalıştır,sound alive da modu müziğe al (buna ek olarak sağ altta ses logosuna sağ tıkla kayıttan yürütme aygıtları hoparlöre sağ tuş özellikler soundalive / enable soundalive işaretle alt seçenkler basic ve müzik seçili olsun) daha canlı sesler elde edersin bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 25 Nisan 2012; 12:39:59 >

• srknbyz
    kızmak olurmu,bilakis çok teşekkür ediyorum yardımın için.
    Yazdıklarını hızlıca okudum hiçbirşey anlamadım tabiki :) şimdi sakin kafayla neler yüklenicek onlara bakacağım.Tekrar teşekkür ve saygılarımı sunarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pj_romeo

aynı olayı 2 gün önce ben yaşadım önceki yazımı yazdığım 2 ay önce Easy Software Manager da ekran kartı için otomatik güncelleme olarak 8.940.0.0 çıkıyordu ve o zaman yüklemiştim, 2 gün önce formattan sonra baktım Easy Software Manager da sadece toucpad güncellemesi çıkıyor, sanırım bi problem var Easy Software Manager da, birde samsung indirme merkezinde 8.940.0.0 artık yok 8.930.0.0 var (usa samsung sitesinde de aynı) onu yüklemeniz gerekiyor, bu arada formattan sonra artık Easy Software Manager da otomatik olarak çıkmayan ve manuel olarak yapmanız gereken güncellemeler şunlardır;

1- ExpressCache_64bit_1.0.64.0
    2- USB_3.0_1.14.3.0
    3- VGA_AMD_8.930.0.0000
    4- Easy_Settings_1.1.0.28
    5- Easy_Support_Center_1.1.4.4

6- Touchpad_10.7.13.1 (şu anda otomatik çıkıyor, çıkmıyorsa bunuda kurmanız gerekiyor)

Aslında bu durumu yaşadığımız iyi oldu bizim,emsal olduk bu sorunu yaşayacak arkadaşlara.
    Kontrol edeceğim hepsini,çok teşekkürler ilgine sevgili dostum.

• Ekran kartını için indirme yaptım,indirilen dosyayı açtığımda şu ekran çıkıyor,hangisine tıklayıp ne yapmam gerek acaba benim arkadaşlar
  • quote:

srknbyz
    kızmak olurmu,bilakis çok teşekkür ediyorum yardımın için.
    Yazdıklarını hızlıca okudum hiçbirşey anlamadım tabiki :) şimdi sakin kafayla neler yüklenicek onlara bakacağım.Tekrar teşekkür ve saygılarımı sunarım.

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu
  • quote:

Ekran kartını için indirme yaptım,indirilen dosyayı açtığımda şu ekran çıkıyor,hangisine tıklayıp ne yapmam gerek acaba benim arkadaşlar

evet direk setup ile yüklemeyi başlat diğerleri ile başka bir işlem yapmak gerekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 25 Nisan 2012; 17:57:52 >

• Bendeki cihazda hic bi kasma, donma, kilitlenme vs. olmadi hic Office kurulu autocad kurulu baskada biseye ihtiyacim yok oyun vs oynamiyorum zaten oyun icin ps3 var... Cihazdan memlunum yani alacaklarada tavsiye ederim
  • Arkadaşlar cihaz çok güzel ihtiyacımın tamamını görüyor ama bu Ivy Bridge modellerini beklemelimiydim konusunda hala şüphe var içimde arada devasa farklar var.. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet.089

Arkadaşlar cihaz çok güzel ihtiyacımın tamamını görüyor ama bu Ivy Bridge modellerini beklemelimiydim konusunda hala şüphe var içimde arada devasa farklar var.. :/

Bence model beklemenin sonu yok gun aşiri hep daha iyisi cikiyor o yuzden alicaksin istedigini bakicaksin keyfine artik 1-2 yil idare eder bizi bu cihaz sonrasina bakariz :)
  • Orası öyle de benim önce kullandığım notebook da i7 işlemciydi Asus n61 serisi onunla bunun arasında çok bariz bir fark göremiyorum ve bu da dokunuyo biraz 2800 lirayı verince bu makinaya.. :/ Gerl versemmi diye kara kara düşünmeye bile başladım diyebilirim :(
    Performans açısından ArchiCAD denemelerimden sonra eski bilgisayarımı daha hızlı kullandığımı söyleyebilirim. Komutlar arası geçiş daha hızlıydı onda mesela, internet explorer daha hızlıydı.
    Bunun ilerleyen dönemlerde beni daha hoşnutsuz edeceğinden korkuyorum.
  • Şimdi arkadaşlar size belki 10 -15 yoruma eş değer olacağına inandığım TEK bir yorum yapıcam,ilk başta yok yeni işlemcilerimi beklesem veya samsung oyun laptopları ne zaman çıkar onumu alsam bunumu alsam diyen arkadaşlara sesleniyorum ,PARAN ÇOKMU? SABRIN VARMI? TEKNOLOJİ VE DONANIMDAN ANLAR FİYAT ANALİZ YAPARMISIN? HANGİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA CİHAZI ALACAKSIN KULLANIM AMACI NE? bunların hepsinin cevaplarını kendiniz verince istediğiniz cihazı zaten belirlemiş olursunuz.

Yok oyun açıyormu yok şumu yok bumu arkadaşlar hiç kusura bakmayında bu cihaz dizayn olarak şuan piyasada bulunan diğer markaların üretimlerine 10 basar! Donanım olarak ilk 3 içerisindedir! wireless sorunum yok kalkıpta karşı apartmandaki wireles çekmesinede gerek yok sıkıntısı olan arkadaşlar vardı touch pad sıkıntısınıda dile getirmiştik driver güncellemesi yaptılar fıstık gibi oldu onada yaparlar illa daha çıkalı ne oldu cihaz:)) lütfen biraz mantıklı eleştriler yapalım.

Mobilitesi yüksek bir cihaz görünüşü fıstık gibi ekran desen gözü yormaz donanım desen üst seviye özetle şekil bir cihaz hem ciddi anlamda iş gezilerinde kullanılabilir hemde boş zamanda son oyunları rahatlıkla oynatır ben kendi cihazımda son çıkan oyunları 1600X900 Full çözünürlükte denedim.

Ondan lütfen gereksiz demogoji yapmayalım alacak arkadaşlara hayırlı olsun almayanlar bakmaya devam etsin illa alırlar başka bir cihaz bende çok araştırdım bunu aldım 2 gün bakıpta almadım!

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Şimdi arkadaşlar size belki 10 -15 yoruma eş değer olacağına inandığım TEK bir yorum yapıcam,ilk başta yok yeni işlemcilerimi beklesem veya samsung oyun laptopları ne zaman çıkar onumu alsam bunumu alsam diyen arkadaşlara sesleniyorum ,PARAN ÇOKMU? SABRIN VARMI? TEKNOLOJİ VE DONANIMDAN ANLAR FİYAT ANALİZ YAPARMISIN? HANGİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA CİHAZI ALACAKSIN KULLANIM AMACI NE? bunların hepsinin cevaplarını kendiniz verince istediğiniz cihazı zaten belirlemiş olursunuz.

Yok oyun açıyormu yok şumu yok bumu arkadaşlar hiç kusura bakmayında bu cihaz dizayn olarak şuan piyasada bulunan diğer markaların üretimlerine 10 basar! Donanım olarak ilk 3 içerisindedir! wireless sorunum yok kalkıpta karşı apartmandaki wireles çekmesinede gerek yok sıkıntısı olan arkadaşlar vardı touch pad sıkıntısınıda dile getirmiştik driver güncellemesi yaptılar fıstık gibi oldu onada yaparlar illa daha çıkalı ne oldu cihaz:)) lütfen biraz mantıklı eleştriler yapalım.

Mobilitesi yüksek bir cihaz görünüşü fıstık gibi ekran desen gözü yormaz donanım desen üst seviye özetle şekil bir cihaz hem ciddi anlamda iş gezilerinde kullanılabilir hemde boş zamanda son oyunları rahatlıkla oynatır ben kendi cihazımda son çıkan oyunları 1600X900 Full çözünürlükte denedim.

Ondan lütfen gereksiz demogoji yapmayalım alacak arkadaşlara hayırlı olsun almayanlar bakmaya devam etsin illa alırlar başka bir cihaz bende çok araştırdım bunu aldım 2 gün bakıpta almadım!

kötü bir edinim yarattı bende bu yazı. yanlış anlama ama gereksiz buldum

• Burayı herkesin cihazla ilgili fikirlerini rahatlıkla beyan edebileceği bir forum zannediyordum. Amacımız demogoji yapmak olsaydı eğer oturup burada vaktimizi harcamazdık. Alacak olana bir fikir versin, cihazı kullananlar da aynı sıkıntıyı yaşıyorlar mı bilmek ister her kullanıcı. 10-15 yorumu okumuş olsaydınız eğer bu şekilde düşünmezdiniz sanırım..
    Cihaz tasarımıyla, teknik özellikleriyle şuan neredeyse çoğu bilgisayara taş çıkaracak düzeyde. Bu konuda hemfikiriz. Ben yaşadığım sorunları dile getirmeye çalıştım.
    İşim gereği CAD programları vazgeçilmezim ve bunları kullanırken isteklerimi tam anlamıyla karşılamadığını yazmışım. Cihazı almam çok ani oldu bekleseydim Ivy Bridge modelleri çıkınca alsaydım çok daha iyi olacaktı demişim. Hala da söylüyorum alacak arkadaşlar yeni gelecek olan modelleri beklesinler. Gelecek olan modelle şimdiki model arasında ciddi fark var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Şimdi arkadaşlar size belki 10 -15 yoruma eş değer olacağına inandığım TEK bir yorum yapıcam,ilk başta yok yeni işlemcilerimi beklesem veya samsung oyun laptopları ne zaman çıkar onumu alsam bunumu alsam diyen arkadaşlara sesleniyorum ,PARAN ÇOKMU? SABRIN VARMI? TEKNOLOJİ VE DONANIMDAN ANLAR FİYAT ANALİZ YAPARMISIN? HANGİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA CİHAZI ALACAKSIN KULLANIM AMACI NE? bunların hepsinin cevaplarını kendiniz verince istediğiniz cihazı zaten belirlemiş olursunuz.

kötü bir edinim yarattı bende bu yazı. yanlış anlama ama gereksiz buldum

Yanlış anlaşılacak bir durum söz konusu değil benimde çok gereksiz bulduğum o kadar çok post varki bu konu altında.

quote:

Burayı herkesin cihazla ilgili fikirlerini rahatlıkla beyan edebileceği bir forum zannediyordum. Amacımız demogoji yapmak olsaydı eğer oturup burada vaktimizi harcamazdık. Alacak olana bir fikir versin, cihazı kullananlar da aynı sıkıntıyı yaşıyorlar mı bilmek ister her kullanıcı. 10-15 yorumu okumuş olsaydınız eğer bu şekilde düşünmezdiniz sanırım..
    Cihaz tasarımıyla, teknik özellikleriyle şuan neredeyse çoğu bilgisayara taş çıkaracak düzeyde. Bu konuda hemfikiriz. Ben yaşadığım sorunları dile getirmeye çalıştım.
    İşim gereği CAD programları vazgeçilmezim ve bunları kullanırken isteklerimi tam anlamıyla karşılamadığını yazmışım. Cihazı almam çok ani oldu bekleseydim Ivy Bridge modelleri çıkınca alsaydım çok daha iyi olacaktı demişim. Hala da söylüyorum alacak arkadaşlar yeni gelecek olan modelleri beklesinler. Gelecek olan modelle şimdiki model arasında ciddi fark var..

Tabi ki burda herkes fikrini söyleyecek ancak daha önce yazılıp çizilen hususlarıda 100 kere yazmanın bir mantığı yok bana söylemişsin 10-15 yorumu okumuş olsaydınız,ben sadece sana şunu diyorum bu forumda cihazı alan ilk kişi veya kişilerden biriyimdir daha nerde satılıyo ne kadar diye sorular varken ben satın aldım diye yorum yapmışım keşke sizde baştan bu yana tüm yorumları okusaydınız neden böyle sert bir yorum yapdığımı anlayabilirdiniz.Akabinde oyun testlerini bizzat ben yaptım ve almayı düşünen arkadaşlara bizzar yardım ettim buna rağmen halen oyun oynatıyor mu son oyunları açıyor mu iletileri geliyor!

Samsung Chronos serisi ile yeni gelecek oyun serisini karşılaştırmaya çalışan bir zihniyete benim verebileceğim bir cevap ne yazık ki yok boşa atılmış bir post benim için ,farklı klasmanlara ait ürünleri ne fiyat nede donanım olarak kıyaslayamazsınız sonuçta ikisini de Samsung üretiyor ve sınıflarını ayırmış kalkıpta kasap ile manav karşılaştırılmaz yaptıkları işler ve becerileri değişik sonuçta.

Ondan ötürü yukarıda arkadaş gibi benimde o kadar çok gereksiz ve kirlilik yaratan, kafa karışıklığına sebebiyet verdiğini düşündüğüm post varki anlatmaya dermanım yok.

Herkesin kendi parası ,zevki,düşüncesi farklı olacaktır bundan doğal bişey olamaz ancak daha önce üstünden sürekli geçilen ve cevap yazılmış konuların halen yazılıp çizilmesi bu konuya hiç birşey katmaz!

NOT:Cihazında donma kilitlenme ağır çalışma gibi sorunları olanlar cihaza değil kullandıkları program ve 3. parti yazılımları elden geçirsinler bu sorunların tümü işletim sistemi ve yazılımsaldır!

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 26 Nisan 2012; 18:39:11 >

• Alper yazdığın yorumlarda noktasına kadar haklısın.benimde en gereksiz gördüğüm nokta ivy bridge edition ları beklemek isteyen beklesin size sonuçta zorla vermiyorlar alın bunu diye beklemeyip ilk nesil chronos alıp keşke i.b. edition bekleseydim deyip üstüne bide bunla kalmayıp elinizdekini çamurlamanız ne kadar mantık sınırları içinde bilmiyorum.ivy bridge leri ele avuca sığar bir fiyatla kasım ayından erken alan sayılı adam çıkar adım gibi eminim.o yüzden ihtiyacınız varsa beklemenin hiçbir anlamı yok boşu boşuna + full hd olmasınada kapılıp 17 inch de olsa ne kadar memnun kalınacak birşeyde olsa bir o kadar pişman olan insanda tanıdım ben,net bir algı istiyorsanız özellikle okuma odaklı işlerde içine girmeniz gerekiyor ekranın,çözünürlüğü düşürünceki kaliteninde son çözünürlüğü arattığını herkes biliyordur zaten,kalkıpta ivy bridge diye o parayı o laptopa sayıp +full hd diye 17 inchte kendinizi avutacağınıza (ki birçoğunuzun amacı oyun o net ve açık) gidin çok sağlam masaüstü kurarsınız üstüne elinizde kalan paraylada donatacak şey ararsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 26 Nisan 2012; 20:34:50 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.