Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
9
Favori
70.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mediamrkta 2999 tl fakat piyasada nerde en ucuzu varsa o fiyata veriyolar ben oyle aldim bide yaninda 22" led tv veriyolar,ben ilk s04 modelini aldim onu alirken vatanda indirim vardi o fiyata indiler 2550 tl idi,sonra s04'u geri verdim wifi sorunu yuzunden,s03 modelini alirkende bimekste 2250 tllik kampanya vardi o fiyata geldi bana,sizde bence vatan bilgisayarin hafta sonu kampanyasini bekleyin onlarda stok olmuyor ama madiamrkta stok var mediamrka gidip ayni pc vatanda indirimli derseniz vermek. Zorundalarmiş ve veriyolar. S03 modelindede wifi normal sorun yok yani
  • Bugün Mediamarkt'ı arayıp sordum. s03tr için 2.799 TL dediler.
    Sizce bu fiyat yüksek mi?

Bimeks'in geçen günkü fiyatını biliyorum ama bir daha o fiyatlara ne zaman iner şüpheliyim.
  • ilk çıktıkları zamanki fiyatları bunlar şimdi yeni serileri çıkacak bunlar muhtemelen düşeceklerdir yine aynı seviyelere.geçengün bimex her markada bıu indirimi yaptı stok eritmek için yapılan iyi bir indirimdi.eer stoklarında kalırsa yine aynı fiyat seviyesine inmesi muhtemel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

Arkadaşlar sizdede varmı bilmiyorum ama bağzı s03 modellerinde ( s04 te varmı bilmiyorum ) F12 tuşunun ışığı yanık kalıyor. hiçbir şekilde kapanmıyorveya kısılmıyor.
    aldığım alette böyle bir sıkıntı vardı ve geri aldılar. markette incelediğim üründe böyle bir sıkıntı yok. bilginiz olsun. alırken dikkat edin.

Hocam bugün çok ilginç bir şey oldu...

Bugün Mediamarkt 212 Güneşli şubesindenden np700-s03tr aldım.

Eve gelip açtım bilgisayarı. İlk şaşkınlığım makinanın kurulu olmasıydı. Neyse dedim...
    Sonra bulutlanma olayı midemi bulandırmaya başladı. Aldığım cihaza mı özgü bir problemdi, yoksa genel mi bilmiyorum.
    Sonra dediğin gibi F12 tuşunun ışığının hiç söndürülemediğini farkettim. Beni şok eden şey ise Bilgisayarın sistem adının CEM olmasıydı. :)

Senin bu mesajını dün okumuştum ve ilginç gelmişti. Eğer tesadüf değilse senin iade ettiğin ürünü bana vermişler. Ben de aynen geri götürüp iade ettim tabi.
    Bilgisayarı aldılar ve ade belgesini düzenlediler. Ancak aynı gün olduğu için sistem ödemeyi yapmadı kredi kartına. Yarın tekrar gelmemi söylediler.

Bakalım iadeyi alacaz inşallah. Umarım bir problem çıkartmazlar.

• dikkat edin bu modellerde genelde sıfır kalmadı ya vatandaştan geri iade olanları ya da teşhir ürünlerini veriyorlar sende de bu olmuş
  • Merhaba arkadaşlar

Donanımhaber forumuna yeni üye oldum ancak sitenin uzun zamandır takipçisiyim..
    Chronos konusunu görünce bi baktım cihazın görünümü teknik donanımı gibi özellikleri ilgimi çekti. Cihazı 1 aydır inceliyordum ki babamdan sürpriz bi teklif geldi. Benim elimde olan Asus N61jq cihazı babam aldı ve bana bir tercih hakkı sundu. Ben de bunu tercih ettim 2 gün içinde,bu cuma günü kargoyla elime ulaştı. Cihazın ilk denemelerini yaptım. Öncelikle bilgisayara çizim programlarından birini yükleyerek kasıcak mı diye denedim ve sonuç gayet iyi. Asus'da yaşadığım kasma ısınma vs. gibi problemler bunda karşıma çıkmadı. Bunun üzerine bir de oyun denemek istedim ve NFS shift-2 kurdum tam özelliklerde özellikle Anti-Aliasing x16 da iken hiçbir şekilde kasma yok ama haliyle ısınma oluyor bu ayarlarda.. Express cache özelliği için birkaç kez denedim ama açıkçası sonuç beni pek de tatmin etmedi. SSD bir önbellekten daha iyi bir performans bekliyordum.
    Kısaca şöyle özetleyecek olursam yani pek özet gibi olmasa da şöyle açıklamaya çalışayım :)
    Asus N61J-Q modelindeki izlenimlerime göre:
    Artıları:
    -Oyun için üretilmiş bir bilgisayar olmasa da oyun performansı günümüz teknolojisinin orta seviye ve hatta i7 işlemci "bazı" bilgisayarlarına taş çıkartacak performansta
    -Çizim, ofis için kullanacak arkadaşlar için mükemmel bir tercih diyebilirim ısınma, ses problemi yok.
    -Özellikle sessiz çalışmasını söylemeden geçemeyeceğim bu makina sanki çalışmıyor gibi ses sorunu yaşamayacaksınız
    -Express cache ile bilgisayar masaüstünde hazır konuma yaklaşık 15-20sn. arasında değişken rakamlarda ulaşabiliyor
    -Uyku modunda kapadığınızda tua bastığınızda veya kapak kapalıysa açtığınızda masaüstü 2 sn.de önünüzde hazır
    -Pil ömrü ve kullanım süresi Asus'un çok çok üzerinde ve hiç durmadan kullanımda bile örneğin çizim yaparken 4 saat kullanılabiliyor

Eksileri:
    -Asus bir multimedya bilgisayarı olduğu için hoparlörleri gayet iyiydi ancak bu modelde ses özellikleri pek iyi sayılmaz
    -Wireless benim için önemli olduğundan çekim gücü de göz ardı edemeyeceğim maddeler arasında bu yönden Asus'a göre biraz daha düşük çekim gücü var
    -Ekran parlaklığı ilk görüşte bana anlatılan kadar gelmedi. Asus ile aynı parlaklığa sahip gibiydi neredeyse bu üzücü bir durum
    -Fn lock modunda bütün F komutları kapanıyor dolayısıyla bir seçim yapmak zorundasınız şayet çizim programı kullanıyorsanız bu ilerde sorun yaratabilir.
    -Yine Fn lock modunda masaüstünde görüntülenen balonlar nadiren de olsa kasılmalara sebep olabiliyor. Buna bir çözüm getirilmeli diye düşünüyorum.

Evet arkadaşlar durum bu :) İki günlük deneyimimi sizlerle paylaşmaya çalıştım. Okuldan vakit buldukça bu forumda paylaşımda bulunmaya devam edeceğim, saygılar..

• Kullandığım 3-4 saatlik süre içerisinde dikkatimi çeken bir diğer nokta da wireless çekim gücü oldu.
    Eski laptobum çevrede 9 wifi ağı yakalarken Samsung sadece 2 ağ yakalayabildi. Zaten bunlardan biri benim kendi ağımdı.

Yani s04tr'deki problemi bilemem... Ancak bu s03tr'de şahsen gördüğüm problem böyle.
  • genel amaçlı cad kullanımı için tavsiye eder misiniz ?
  • program kullanımı için geyet güzel bilgisayar.
  • Kanaatimce CAD programlarını çoğu dizüstüye göre rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgisayar. Ancak render almak konusuna gelince yine takılmalar yaşar mısınız bilemiyorum o konuyu henüz denemiş değilim. Yalnızca bir göz gezdirdim hazır bir çizimle pek fazla takılma yoktu diğer bilgisayarıma göre bana şimdilik iyi geldi. Tabi bu kullanımımın 3. günü bunu da hesaba katmak gerekiyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Kullandığım 3-4 saatlik süre içerisinde dikkatimi çeken bir diğer nokta da wireless çekim gücü oldu.
    Eski laptobum çevrede 9 wifi ağı yakalarken Samsung sadece 2 ağ yakalayabildi. Zaten bunlardan biri benim kendi ağımdı.

Yani s04tr'deki problemi bilemem... Ancak bu s03tr'de şahsen gördüğüm problem böyle.

s-04 modelinde de böyle evet bu modellerde çekim gücü biraz düşük üstte bundan biraz bahsetmeye çalıştım. Bunun düşük olması kablosuz ağ kullananlar için sorun yaratabilir.
  • yok render almayacağım zaten endüstriyel işlerden çok mühendislik açıdan CAD için kullanacağım için alacağım arkadaşlar. Ama güzelde bir bilgisayar olsun istiyorum. Ben bilgisayarını aldığı ilk gün parçalayabilen bir tip olduğum için ürünün iç yapısındaki sade tasarımda hoşuma gitti. Sizinle paylaşayım hatta;

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

yok render almayacağım zaten endüstriyel işlerden çok mühendislik açıdan CAD için kullanacağım için alacağım arkadaşlar. Ama güzelde bir bilgisayar olsun istiyorum. Ben bilgisayarını aldığı ilk gün parçalayabilen bir tip olduğum için ürünün iç yapısındaki sade tasarımda hoşuma gitti. Sizinle paylaşayım hatta;

Tasarım olarak şu an Vaio'lar dahil en iyi tasarımdır np700. Bu kadar iddialı bir cümle kurmak kolay değil ama öyle yani.
    Bunu ürünü iade etmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebiliyorum.
    İade ettim ama eğer sorunsuz bir ürün olduğuna ve sorunun benim aldığım ürün özelinde bir problem olduğuna inanırsam; yine gider yine alırım aynı modeli.

Umarım sizin şansınız yaver gider ve sorunsuz bir ürüne denk gelirsiniz.
    Ama mutlaka buradaki yorumları da dikkate alarak bir kontrol edin alırken.
    Wi-fi falan çözülmeyecek sorunlar değil... Özellikle bulutlanma olayı çok canımı sıkmıştı.

• chronos çıkmadan önce ve çıktığında çok adından söz ettirdi macbook ile kıyaslandı canavar fln dendi bilgisayara ama bi o kadarda sorunlarla kendini piyasada yok etmeyi başardı,bulutlanma wifi ekran kartı geçişi fln çok can sıkıcı ciddi sorunlar samsung gerçekten eline yüzüne bulaştırmış gibi görünüyor işi,şükür kendi kullandığımda bi sorun yok ama özellikle tasarımı çok can alıcı o yüzden bağlanıp almak sonra bunlarla karşılaşınca birden soğumak elden çıkarmak çok üzücü bi durum
  • Selamlar, yeni Chronos sahiplerinede mutluluklar dilerim :9

Ben halen sıkıntıyı aşamadım,3-4 mesaj yukarıda bahsettiğim kilitlenme olayı devam ediyor.
    Chorome kullanıyorum tarayıcı olarak, 5-6 sekme çalışmak zorundayım en az.30dk 1 saat gibi bir süre geçince makina kilitleniyor işlem yapamıyorum,Chrome sekmesini kapatamıyorum,makinayıda sol alt menüden yeniden başlat yapamıyorum. Mecburen power tuşuna basılıp kapıyorum,tekrar açıyorum.Bu durum can sıkıcı olmaya başladı,korkuyorum makinanın power düğmesine bir şey olucak.

Bu durumu yaşayan oldumu hiç arkadaşlar,ne dersiniz siz bu işe neden olabilir ? anlamıyorumda bilgisayardan çok. Yarın format mı attırsam ne yapsam ?
  • Chrome'u tekrar yükleyince çözülebilir..

Ama olmuyorsa hiç uğraşma Opera falan yükle geç
    imzamdaki laptopla opera'da 15 sekme çalışıyorum bazen dengeli mod da bişey olmuyor.
  • 100 200 lira dusurduler fiyatlari media marktta her ay dusuyor hatta ne yapsam sasirdim ivy bridge modeller de gelmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

yok render almayacağım zaten endüstriyel işlerden çok mühendislik açıdan CAD için kullanacağım için alacağım arkadaşlar. Ama güzelde bir bilgisayar olsun istiyorum. Ben bilgisayarını aldığı ilk gün parçalayabilen bir tip olduğum için ürünün iç yapısındaki sade tasarımda hoşuma gitti. Sizinle paylaşayım hatta;

Helal olsun gerçekten ya :))
    İçini açmaya korkuyordum ama bir yandan da merak ediyordum. Capsler için teşekkürler :)
    Rendersiz CAD programları için ileriki zamanları düşünerek alınabilecek bir makina diyebilirim buna sanırım bir 3 sene kadar rahatlıkla idare eder bizi.
    Arkadaşlar benim makina da sorunsuz çalışıyor şükür şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım ve umarım karşılaşmam. Asustan sonra gerçekten aldığım için pişman olmayacağım bir makina aldığımı düşünüyorum :) Tasarımının çok iyi yapılmış olması beni makinaya daha da bağlıyo. Hatta saçma gelebilir ama ilk aldığım gün makinayı çalıştırmadan şöyle bi 15 dk. falan bakmışımdır böyle incelemek için :D

• Yani açıkçası kullandığım yazılımlara değinirsem; SolidWorks, AutoCAD, Ansys falan. Özellikle Ansys. Yani; işlemci ve ram'a yüklenme daha fazla haliyle uygulamalarda, genel ön hazırlıkları yapıyorum sadece cihazda. Bu cihazı ondan düşünmüştüm hem genel amaçlı kullanım, hem şık oluşu hemde i7 olduğu için fakat bugün birşey gördüm ki hayal kırıklığı oldu. Ürün tek ram slotu içerdiği için max 8GB ram desteğine sahipmiş.... üzücü

The maximum RAM recognized by the BIOS is 8 GB. So if you have 6 GB installed, you can access the memory card from the bottom of the notebook, take out the existing 2 GB and put in the new 4 GB DDR3 memory.

İlgili Link

• quote:

Orijinalden alıntı: DHako

Selamlar, yeni Chronos sahiplerinede mutluluklar dilerim :9

Ben halen sıkıntıyı aşamadım,3-4 mesaj yukarıda bahsettiğim kilitlenme olayı devam ediyor.
    Chorome kullanıyorum tarayıcı olarak, 5-6 sekme çalışmak zorundayım en az.30dk 1 saat gibi bir süre geçince makina kilitleniyor işlem yapamıyorum,Chrome sekmesini kapatamıyorum,makinayıda sol alt menüden yeniden başlat yapamıyorum. Mecburen power tuşuna basılıp kapıyorum,tekrar açıyorum.Bu durum can sıkıcı olmaya başladı,korkuyorum makinanın power düğmesine bir şey olucak.

Bu durumu yaşayan oldumu hiç arkadaşlar,ne dersiniz siz bu işe neden olabilir ? anlamıyorumda bilgisayardan çok. Yarın format mı attırsam ne yapsam ?

formatla uğraşmam yerinde olsam.driverlar fln çok uğraştırıyor sil baştan olunca.recovery den ilk açtığın haline çevirmen daha mantıklı.15 dk alıyor

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.