Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.295
Cevap
118
Favori
579.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aykutersoy

arkadaşlar selam,

55nu8000 tv sahibiyim. 9 aydan beri kullanıyorum. tv salonun ortasına kurulum yaptık fakat. tvyi direk izlerken renk sorunu yok ama yan taraftan izlerken renkler biraz kötü oluyor.

bunun çözümü varmı ? led paneller bu şekildemi?
    Sen gidişten en yandan izlersen tabiki görüntüde solma olur ama az açılı izlersen görüntü pek bozulmaz. Bu sorunu yaşamak istemiyorsan ya ips panel alacaksın yada oled yada q9fn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2 adet samsung 55" tv var biri nu8000 diğeri ju6070 yani nu8000 orta üst seviye diğeri giriş seviyesi 4k tv
    2 tv arasında dağlar kadar fark var . Hem monitör olarak hemde tv olarak nu8000 çok üstün. Yanlız ju6070 samsungun ilk çıkan 4k tv si hemde giriş seviyesi. Şimdiki giriş seviyesi 4k tv si bile çok daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre6128

hdr içerik izlerken tv kendi ayarını yapıyor sizin hdrı aktif yapmanıza gerek yok

Alıntıları Göster
    Otomatik yapması mümkün değil hocam, çünkü örneğin film modundayken NETFLİX’e girince hdr+ ayarı aktif olmuyor, ayarlara girip kendim aktifleştiriyorum. Rtings sitesindeki ayarlara göre yapınca film modunda ayarları yapın demişler, iyi güzel yaptım da hdr+ açınca yine değişiyor ayarlar, arka ışığı fulleyin, renk alanını oto yapın demiş ve yerel karartmayı yüksek yapın demiş hdr de ama öncesinde bahsettiği ayarları da yapıcakmıyız emin değilim.

Bu arada netflix’te film izlerken hdr+ açıkken GAMMA’yı BT.1886 yapsam da netflix ten çıkıp girince ST.2084 olarak değişiyor. ST.2084 olunca da görüntü çok karanlık oluyor.

• La Ley del Diamante kullanıcısına yanıt
    Parlaklık 2-4 (çok açınca düşük ışıklı sahneler griye dönüyor), Gamma 2084 altındaki değer 3 , kontrast iyileştirici yüksek deneyin
    Gamma 1886 da aydınlık sahneleri çok parlatıyor görüntü hoş olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: La Ley del Diamante

Otomatik yapması mümkün değil hocam, çünkü örneğin film modundayken NETFLİX’e girince hdr+ ayarı aktif olmuyor, ayarlara girip kendim aktifleştiriyorum. Rtings sitesindeki ayarlara göre yapınca film modunda ayarları yapın demişler, iyi güzel yaptım da hdr+ açınca yine değişiyor ayarlar, arka ışığı fulleyin, renk alanını oto yapın demiş ve yerel karartmayı yüksek yapın demiş hdr de ama öncesinde bahsettiği ayarları da yapıcakmıyız emin değilim.

Bu arada netflix’te film izlerken hdr+ açıkken GAMMA’yı BT.1886 yapsam da netflix ten çıkıp girince ST.2084 olarak değişiyor. ST.2084 olunca da görüntü çok karanlık oluyor.

Alıntıları Göster
    Netflix'te HDR içerik izlerken, ana menü tuşuna bastığınızda ayarlar kısmında hangi modda olduğunuzu gösteren yerde HDR ibaresi gözükür. HDR+ ayarı HDR değildir, SDR olan içeriklere HDR havası katmak için oluşturulmuş bir ön ayardır sadece. İçerik HDR olduğunda zaten otomatik olarak HDR etkinleşiyor.

• cmshn kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim, hdr içerik açınca alt kısımda görüntü ayarının yanında hdr ibaresi beliriyormuş yeni farkettim.
    Hdr+ modunu kapattım, netflix sizin kullandığınız ayarlar nelerdir acaba? Ben rtings ayarlarını uyguladım, arka ışığı 50, yerel karartma yüksek yaptım renk alanını da otomatik yaptım.

Görüntü ayarı : film
    SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

• Dijitürk ün yeni yapmış olduğu dostunu getir kampanyası için elimde 1 adet kod bulunmaktadır. Kodu paylaşıcağım arkadaş dijitürk lü olup sezon 1 ay ücretsiz 2 ay 19tl 12 ay 30tl ücretle üye olacak ve sezon sonuna kadar üye olan kişide bende süper şig maçlarını ücretsiz bir şekilde izlicez. Fiyatları uygun bulan ve sezon sonuna kadar süper lig maçlarını ücretsiz izlemek isteyenler lütfen mesaj atsın. Kazan kazan yapalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Otomatik guncelleme kesinlikle kapali olmasina ragmen Tv kendini 1290 surumune guncellemis? var mi boyle birsey!!

Neyse en azindan suana kadar bi problem olmadi.

• aykutersoy A kullanıcısına yanıt
    bende bu soruyu samsung yetkili servisine sordum. sağ taraftan izlerken renk soluyor. direk düzdüz izlenmesi gerekiyor. Yeni paneller böyle dediler.

Bu sorunu yaşamamak için en yüksek panel alınması lazımmış. Saçma birşey yani
  • aykutersoy A kullanıcısına yanıt
    Hocam en yüksek panel nedir anlamadım orasını ama VA panellerin hepsi bu sekildedir, bakış açıları dar. IPS veya OLED paneller gibi öyle 89 derece açıdan bile görüntüyü net göstermez. Bu kadar önemli bir hususta sizi bilgilendirmeden TV yi satmaları veya sizin araştırmadan almanız büyük talihsizlik olmuş.

Yeni QLED VA panellerde yanlardan bakma açılarında renklerde bozulmalar olmadığı söyleniyor. Bu güzel bir haber, QLED tercih etmek için iyi bir sebep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 1 Ocak 2020; 20:12:10 >
  • arkadaşlar tv düşmesin duvara sabitlemek için hangi vida kullanmalıyız. nereden bulabiliriz bilginiz varmı. linkteki ürün uygun mudur?
    https://urun.n11.com/vida-civi-somun/m8x45-ysb-yildiz-basli-vida-samsung-aparat-montaj-vidasi-P84294781?icid=990006_prudsys_ordersuccess&recId=k49lqnmn-a5keerymtem-S.W_ORD_SUCC-1nuy18v
  • feykbey kullanıcısına yanıt
    Bunlar olmaz samsung servisine rica edin Size veririler yada en fazla 10 tl isterler . Istersen resimini atayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Bunlar olmaz samsung servisine rica edin Size veririler yada en fazla 10 tl isterler . Istersen resimini atayım
    size zahmet atarmısınız
    Budur

Resimdeki vidaları temin edin 4 vida oluyor 4 te vidanın girdiği dübel. Yani o alyanla açılan vidalar dübele giriyor sadece vida ile olmuyor.
    Alyan olan yere dikkatli bak orda vida var bide vidanın girdiği dübel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 19 Aralık 2019; 15:1:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Resimdeki vidaları temin edin 4 vida oluyor 4 te vidanın girdiği dübel. Yani o alyanla açılan vidalar dübele giriyor sadece vida ile olmuyor.
    Alyan olan yere dikkatli bak orda vida var bide vidanın girdiği dübel.
    Teşekkürler. Çok zahmet oldu.

• Arkadaşlar Logitech K400 tam uyumlu olarak çalışıyor mu bu televizyonla? Klavye + mouse olarak kullanmak için almak istiyorum ama uyumluluğundan emin olamadım.
  • Ya arkadaslar Tv nin oynatabildigi video formatlari ile sorun yasiyorum. Mp4 destekliyor diyor, bazilarini aciyor bazilarini acmiyor. mkv destekliyor diyor bazilarini destekliyor bazilarini acmiyor. Bu işi nasil cozdunuz? Mp4 uzantili video olusturdum acmiyor. Video Converter ile yine baska bir mp4 e ceviriyorum o zaman aciyor. 2 dosyanin da ozellikleri ayni. Nasil bilecegiz hangi mp4 leri acabilecegini? Ya da bir video converter programi var mi onerebileceginiz? Direkt bu tv nin destekledigi formatlara cevirebilen? 1 saat suruyor videonun formatini degistirip donusturuyorum, acmiyor sonra 1 saat daha donustur. Bu isin kolay yolunu bilen var mi?

• renovatio033 kullanıcısına yanıt
    Dts olan mp4 indirmeyin dts ses formasını oynatmıyor

• renovatio033 kullanıcısına yanıt
    Dts olan mp4 indirmeyin dts ses formasını oynatmıyor

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.