Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ydn06

Arkadaşlar merhaba. Cihazdan ilk açtığımda özellikle çatırdama sesleri geliyor. Bu neden olabilir?
    Ben bu tv de oyle bir sey ile karsilasmadim ancak yillar once aldigim seg tv de ayni durum vardi. Genlesmeden dolayi sicak soguk farkindan baglanti aksamlari ses cikariyor demislerdi. 1-2 sene sonra sorun ortadan kalkmisti kendiliginden:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son güncelle ile birlikte Amazon prime açılmıyor...

İnternet bağlantısını kontrol edin, bağlantı yok uyarısı geliyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hdmi 2.1 kablosuyla 4k 120hz goruntu almamiz mumkun mu bu televizyonda?

Laptopun g sync ozelligini kullanarak.

• Merhaba, belki vardır ama bulamadım; servis menüsüne giriş ve elektrik gidip gelmesindeki açılışı nasıl kapatıyoruz,

• Elektrik kesintisi bu ara çok olmaya başladı ve tv direk açılıyor, bunu engelleyebiliyormuyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos66

Merhaba, belki vardır ama bulamadım; servis menüsüne giriş ve elektrik gidip gelmesindeki açılışı nasıl kapatıyoruz,
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140561616

şu mesajda nasıl yapıldığını anlatmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140561616

şu mesajda nasıl yapıldığını anlatmıştım.

Alıntıları Göster
    Wifi region işe yaradımı yoksa gerek duyulmadı mı?

Birde son teyit olarak kesinlikle yazılım güncellenince servis menüsündeki değişiklikler sıfırlanmıyor değil mi , Neden çünkü televizyonun menüsünden sıfırla dediğimizde bile (servis menüsünden değil) servis menüsüne girince ayarların sıfırlandığını bizzat gördüm.

• fakasupi F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Televizyonun uyku modu kapalı, zaten 3-4 saat hiç kanal değiştirmeden durduğumuz olmuyor. Başka bir durum söz konusu olabilir mi ?
  • MaedHrOS kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Perfect_Stranger kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ayarlardan olmalı, eko modu uyku ayarı cartı curtu bir sürü şey var. Ayarlara girip kurcalayın illaki bulursunuz. Kendi kendine durup dururken elektirikler gitmediği sürece kapanmamalı cihaz.
  • Catniss C kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim 4k modunda 120hz alamıyorsunuz ama ben 1080p de 120hz olarak kullanıyorum sorunsuz ve son derece güzel oluyor. İstediğiniz o ayarda kullanırsanız zaten laptopun cpu ve gpu yu çok fazla yorarsınız 4k video ve film izlerken. Bunun yerine 1080p 120hz de internette gezinme ve ufak tefek videoları max 1080p çözünürlükte ileyerek dev ekranı monitör olarak kullanabilirsiniz. 4k video ve filmleri de tv nin youtube uygulaması, mükemmel bir medya oynatıcı olan Plex ile de izleyebilirsiniz. Ben Tv nin yanında laaptopumu koydum Tv koltuğunda geçiyorum başına çok keyifli oluyor. 120hz görüntü akışkanlığını zaten sadece o şekilde anlıyorsunuz diğer türlü tv kanalları veya bluray filmler şu an için desteklemiyor.
    Ha derseniz bende canavar laptop var illa 4k 120hz oyunlar oynayacağım onun içinde maalesef yapacak tek şey oyuncu monitörü kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 9 Aralık 2019; 15:12:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Arkadaşlar merhaba. Cihazdan ilk açtığımda özellikle çatırdama sesleri geliyor. Bu neden olabilir?
    Isınıp soğuduğu için plastik parçaların genleşmesinden geliyor ses, anormal bir durum değil.
  • arkadaşlar selam,

55nu8000 tv sahibiyim. 9 aydan beri kullanıyorum. tv salonun ortasına kurulum yaptık fakat. tvyi direk izlerken renk sorunu yok ama yan taraftan izlerken renkler biraz kötü oluyor.

bunun çözümü varmı ? led paneller bu şekildemi?
  • aykutersoy A kullanıcısına yanıt
    bakış açısından kaynaklanan renk değişimi, parlaklık makul seviyede ve renkler sıcak tonda iken benim gözüme daha katlanılabilir geldi. bunun haricinde üretilebiecek bir çözüm yok.

VA led panellerin hepsinde bu şekilde, Curved VA paneller de eğim sayesinde etki azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: red mercury

En son güncelle ile birlikte Amazon prime açılmıyor...

İnternet bağlantısını kontrol edin, bağlantı yok uyarısı geliyor...
    O uygulamayi kullanmiyorum ancak en iyisi son guncellemeyi yapmamak. Yukarida bir arkadas daha bağlantı problemi yasamis.

• aykutersoy A kullanıcısına yanıt
    Keşke IPS panel alsaydınız, VA kötü bir tercih olmuş. Maalesef bu tv ve genel olarak yapı itibariyle VA paneller yan açılardan çok soluk renk verirler ama tam karşısından IPS lere göre daha canlıdır.
  • Netflix izlerken kullandığınız ayarlar neler arkadaşlar? Nerflix hdr desteklediği için hdr+ modunu açık kullanıyorum sizler de açıyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: La Ley del Diamante

Netflix izlerken kullandığınız ayarlar neler arkadaşlar? Nerflix hdr desteklediği için hdr+ modunu açık kullanıyorum sizler de açıyor musunuz?
    Bunu bende merak ediyorum işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: La Ley del Diamante

Netflix izlerken kullandığınız ayarlar neler arkadaşlar? Nerflix hdr desteklediği için hdr+ modunu açık kullanıyorum sizler de açıyor musunuz?
    hdr içerik izlerken tv kendi ayarını yapıyor sizin hdrı aktif yapmanıza gerek yok

• fakasupi F kullanıcısına yanıt
    4k 120 hz desteği şaka gibi . 4k 120 hz i anca q9fn ler destekliyor . Nu8000 2k 120hz veriyor. Bende monitör olarak kullanıyorum çok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.