Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.295
Cevap
118
Favori
579.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar tv yi uzun süre acık tuttugunuzda tam olarak nereden ısınıyor cihaz bende ekranın ortasının alt kısmı baya ısınıyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Ben beceremedim bu görüntü aktarma işini. Huawei telefon kullanıyorum. Telefondan sadece birkaç fotoğraf televizyona yollayabildim. Telefonun ekran görüntüsünü aktaramadım.

Alıntıları Göster
    Benim telefonumda huwai. Bende beceremiyorum ama TV kendi kendine bağlandı:) tele miracast for Android TV uygulamasını indirin. Sonra programı çalıştırın. TV yi görücek telefon seçüncede TV sol üst köşede izin kutucuğu çıkıyor. Onaylayınca tel ekranı tvye geliyor

• Arkadaşlar 55NU8000 VESA BOYUTLARI KAÇ KAÇ RTİNG 200x200 yazmış bazı yerler ise 400x400 yazmış olduğu evinizdeki TV den ölçüp bildirebilirsiniz bana rica etsem. :) ona göre aparat alacağım. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

https://www.samsung.com/tr/support/model/UE55NU8000TXTK/

İndirmeler bölümünde ki ilk 2 seçenekten birini indirebilir siniz hocam. İkiside aynı güncelleme. İlk seçenek .zip ikinci seçenek .exe formatında.
    Cevap için teşekkür ederim.

• Ben de 27 Mayıs'ta gece indirimden Vatan'dan 5499 TL ye bir arkadaşım için sipariş vermiştim TV yi.
    2nci iş günü ürün teslim edildi.
    Kutunun dışında önceden açılma anlamında herhangi bir anormallik (çift bant vs) yoktu.

Servisi bugün çağırdık.
    Kutu açarken herşey poşetinde ve nizami idi.
    TV nin yan kenarlarında bulunan dikey yapışkan bantlar da vardı.

TV Assembled In Turkey (Media M. ta incelerken Assembled in Hungary idi).

Kurulum yapıldı.
    TV kanallarını USB den yükledi.

Kendim hard diske farklı renklerde fotoğraflar hazırlamıştım
    Onları açmasını istedim.
    Ölü piksel çıkmadı.

Özellikle dinamik modda siyah fotoğrafa baktık ışık sızması bulutlanma vs yoktu.

Sonra servis menüsünden çalışma saatine bakmasını istedim 0 saat çıktı.
    Sonra o renkli fotoğrafları kendisi de açtı.
    Dedim sizde de varmış.
    Abi sen birşey sormadın ki direk herşeyi kendin kontrol ettin diye de takıldı bana neyse.

Yani diyeceğim şu ki:
    İnternet üzerinden Vatan dan aldığımız TV de sorun çıkmadı çok şükür.

• arkadaşlar merhaba. uzun bir araştırma döneminin ardından 55nu8000 alarak aranıza katıldım. bugün itibariyle kurulum yapıldı. işim dolayısıyla fazla ilgilenemedim tv ile. yalnız gözüme ilk çarpan hd kanallarda titreme olduğu. tv yi xbox ve lig tv için aldım. bu titreme olayını nasıl çözerim. kullandığınız ayarları paylaşırsanız sevinirim. önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler
  • Forumda paylaşılanlardan gördüğüm kadarıyla Türkiye'de de montajına başlanmış NU8000'in. Umarım kalite farkı yoktur.
  • Arkadaşlar bu tvden youtube girilebiliyor mu ? samsung youtube anlaşması bu tv için nedar süreyle geçerli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mamii70

Arkadaşlar bu tvden youtube girilebiliyor mu ? samsung youtube anlaşması bu tv için nedar süreyle geçerli ?
    süre felan yoktur bence
  • Tüm foruma iyi bayramlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

süre felan yoktur bence

Alıntıları Göster
    Bu konu hakkında kesin bilgisi yokmu kimsenin. Samsungdan herhangi bi açıklama vs. Gözümüzü kapatıp alacaz mı? internetten bir bilgi bulamadım belki sizler bişeyler biliyosunuzdur.
  • quote:

Bu konu hakkında kesin bilgisi yokmu kimsenin. Samsungdan herhangi bi açıklama vs. Gözümüzü kapatıp alacaz mı? internetten bir bilgi bulamadım belki sizler bişeyler biliyosunuzdur.

Alıntıları Göster
    hocam rahat ol ben uyducuyum hergün tv lerle uğraşıyorum samsungun ilk çıkan smart tvleri bile youtubeyi sorunsuz çalıştırıyor.
    Geçen bir eve gittim kadın aldığı günden beridir internete bağlamadığı samsung tv sini internete bağladım tv yaklaşık 7-8 yıllık samsungun ilk wifili smart tvsi youtubeye gayet güzel giriyordu. Kaldıki bende 55ju6070 4k tv var 4. yılında youtubeye çok rahat giriyorum. sizin dediğiniz olay o ilk çıkan samsung smart tvlerde samsung desteği kesti youtube güncellenmiyor ama yinede youtubeye girebiliyorsun. uygulamalar güncellenmediği için birtek tarayıcısı sıkıntılı. yani bir 5 yıl sonra bizim tvlerinde tarayıcısı sıkıntı çıkartacaktır ama uygulamadan ypoutubeye yine rahat girebileceiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 4 Haziran 2019; 15:29:26 >

• cmshn kullanıcısına yanıt
    Benim gördüğüm hiçbir sıkıntı yok.
    İnce İnce göz gezdirmedim ama kesinlikle göze çarpan kötü bir kısım yok.

Türkiye montaj kötü olur mu? ( Tüm donanım ve yazılım aynı)
    Açıkçası neden olsun diye sormadan edemiyorum.
    Zaten çoğu montaj işlemleri robotik olarak yapılmıyor mu?

Ülkemizde montaj bandı oluşturulmuş ve yapılıyorsa neden kalite farkı olsun?

Şimdi biri çıkıp yazar "benim TV de şurası yamuk. Aaa montaj yeri Türkiye. Demek ki Türkiye montajlar alınmaz vs." diye...
    Bir TV de böyle olması birşey ifade etmez.
    Bizim satın aldığımızın iyi çıkması, hepsinin iyi çıkacağı anlamına da gelmez tabii.

Maalesef forumda şuna rastlıyoruz hep:
    Insanlar kendi yaşadıkları tecrübeyi (iyi veya kötü) genel bir durummuş gibi anlatıyor.

Sorun yaşayan bu TV den uzak dur diyor.
    Memnun olan kesinlikle bu TV alınır başkası çöp diyor.

Aslında durum ortada 22x sayfa yazışma var ve alanların çoğu memnun.
    Elektronik işi bu, tabii ki hatalı üretim oluyor.
    Ama oran ne?
    Bu TV çok satmış. Tüm alışveriş sitelerinde birçok yorum (anlayan / anlamayan) var.

Genel şikayet karanlık ortamda altyazı geldiğinde ekranın parlaması.

Benim kendi televizyonum Sony Nx710 (edge led)
    O da aynı teknolojiye sahip olduğu için, altyazı geldiğinde tüm ekran parlama yapıyor.

Ama şöyle bir durum var. Göze batacak kadar parlama yapması, çok parlak görüntü ayarı seçili iken oluyor.
    Zaten gece film izlerken parlaklık son seviyede izlenmiyor.
    Diğer türlü de aşırı rahatsız etmiyor.

Bu sorunu hiç istemeyenin yapacağı belli Sony xf9005 almak. Ona da çok az görüntü farkı için ekstra 2500 TL verilir mi? (Tercih meselesi)

Son olarak kendi fikrimi belirteyim.
    Bence 5000-6000 TL arası 55 inch bir TV için en iyi seçim 55NU8000 dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

hocam rahat ol ben uyducuyum hergün tv lerle uğraşıyorum samsungun ilk çıkan smart tvleri bile youtubeyi sorunsuz çalıştırıyor.
    Geçen bir eve gittim kadın aldığı günden beridir internete bağlamadığı samsung tv sini internete bağladım tv yaklaşık 7-8 yıllık samsungun ilk wifili smart tvsi youtubeye gayet güzel giriyordu. Kaldıki bende 55ju6070 4k tv var 4. yılında youtubeye çok rahat giriyorum. sizin dediğiniz olay o ilk çıkan samsung smart tvlerde samsung desteği kesti youtube güncellenmiyor ama yinede youtubeye girebiliyorsun. uygulamalar güncellenmediği için birtek tarayıcısı sıkıntılı. yani bir 5 yıl sonra bizim tvlerinde tarayıcısı sıkıntı çıkartacaktır ama uygulamadan ypoutubeye yine rahat girebileceiz

Alıntıları Göster
    Cevabınız içimi rahatlattı fakat tvyi alacak olduğum teknosa çalışanı samsungun youtube la anlaşmasının bittiğini ve tvlerin uygulama merkezinden kalktığını söyledi. internette biraz baktım bazıları anlaşma bittiği için uygulamayı hiç göremiyormus . Herhangi açıklama bilgilendirme konu hakkında bilgi sahibi yokmu ? Her seri için 5 sene sonra aynısımı olacak ?

• quote:

Cevabınız içimi rahatlattı fakat tvyi alacak olduğum teknosa çalışanı samsungun youtube la anlaşmasının bittiğini ve tvlerin uygulama merkezinden kalktığını söyledi. internette biraz baktım bazıları anlaşma bittiği için uygulamayı hiç göremiyormus . Herhangi açıklama bilgilendirme konu hakkında bilgi sahibi yokmu ? Her seri için 5 sene sonra aynısımı olacak ?

Alıntıları Göster
    Evet öyle bir durum var eski tvmde youtube uygulaması 5 sene sonra kaldirildi fakat telefona indirdiğiniz uygulamalarla halledilebiliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• mmtsmr M kullanıcısına yanıt
    altyazı parlaması sony lerdede var yalnız samsung kadar bariz değil

örnek 7.dakikayı izleyin
    https://www.youtube.com/watch?v=t0GzpKxakZM
  • Arkadaslar tvnin uygulama magazasini kontrol eder misiniz Smart Ip tv uygulamasi gorunuyor mu diye..

• Arkadaşlar, ürün kurulumu için askı aparatı almak istiyorum. Hareketli olmasından yanayım çünkü HDMİ kablosunu çıkartıp takacağım sürekli ps ve pc için. Tercih etmem gereken marka modeller var mı? 55” nu8000 için. baktığım zaman koçtaş vatan hareketli aynı ürünleri 200 üzeri bir fiyata satıyor. diğer sitelerde 100 lira civarına bulunabiliyor. herhangi bir farkları var mi? sizin kullandığınız nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: maho23

Arkadaslar tvnin uygulama magazasini kontrol eder misiniz Smart Ip tv uygulamasi gorunuyor mu diye..
    smart iptv yazılımı mağazada yok, offline kurulum dosyasını usb belleğe göndererek kurulabiliyor sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho23

Arkadaslar tvnin uygulama magazasini kontrol eder misiniz Smart Ip tv uygulamasi gorunuyor mu diye..
    Smart ip tv kaldırılıyor tüm tv servislerinden . Sanırım 25 hazirandan sonra tamamen kullanılamaz hale gelecek
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.