Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.295
Cevap
118
Favori
579.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun servis geldi kurulumu yaptı bana bi priz kitlediler :) 140 tl dediler yok bu priz olmazsa cihaz 15 günde gümler filan dediler mecbur aldım bende varmı böyle bir şey yoksa satmak için bizi mi korkutuyolar
  • Ne sattıklarına göre değişir ama akım korumalı 6'lı prizler 50-60 TL civarında.
  • Ürün geldi kurulumu yaptık fakaaat altta ışık sızması var doğal olabilen değil bildiğin aydınlatma olarak led şerit olur ya onlar gözüküyor ve beyaz ekranda aydınlatmada sorun olduğundan dalga dalga gözüküyor beyaz ekranda.. Ayrıca 4 adet ölü pixel saydım teknik servis rapor tuttu ama merkez servis gelip ayrıca görüp rapor tutması lazımmışşşş. Acaba diyorum uğraşmayıp iademi etsem ürünü direk. Ne zaman gelecekleri belli değil ve değişim süreci ne kadar sürüyor bilmiyorum 10 gün falan dediler ama bilemiyorum gelen çocuk ilk defa böyle birşey gördüm dedi bu tv de bilemiyorum artık paneli bildiğin nasıl bir kontroller satışa sunmuşlarsa 2000 tl lik tv den daha berbat bu haliyle. Değiştik diyelim panelde sorun yok diyelim gelende ölü pixel çıkarsa kaç adete kadar bunda?
  • 55 Nu 8000 kutu içeriği tam olaral nedir? Yazabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surferbabe

Şaka mı bu? Bu olaya grain banding diyoruz. Benim bir TV'de belki clouding'den bile fazla canımı sıkan bir durum. 2007 model Samsung TV'imde vardı bu olay.
    Yıl olarak yanılmıyorsam 2014'te aldığım Philips TV'de de vardı. Zar zor geri verip yerine Sony 50w805b almıştım hala da onu kullanıyorum.
    Bu sene 65" bir TV almak istiyordum, DTS sorununa rağmen nu8000'de karar kılmış gibiydim ama bu tip sorunlar 2018 TV'lerde hala varsa ne yazık ki Samsung, LG, Philips gibi markalar için söylenenler doğruymuş.
    Şu teste bir bakar mısınız youtube'dan:https://www.youtube.com/watch?v=NolYMK9WdZg
    Güneş batarken etrafındaki renk değişiminin/kararmanın pürüzsüz şekilde geçiş yapması gerekiyor.
    Bu resimdeki gibi katman katman bir geçiş varsa ne yazık ki Samsung hala eski ucuzcu Samsung demektir :( 9500-1000 arası bir fiyat (kendi düşündüğüm 65" model için konuşuyorum) isteniyorsa en azından böyle bir problem olmamalı, Samsung yine ucuzculuğunu konuşturmuş.
    Sanırım ben de nu8000'den vazgeçip tekrar Sony xf9005'e bakacağım, her ne kadar nu8000'nin black uniformitysi daha iyi gibi dursa da.
    2018 modeli bir TV'de grain banding kabul edemem.

Alıntıları Göster
    bu olay tv nin gradyan performansıyla ilgili eğer böyle şeyler görmek istemiyorsanız oled yada sony modellere bakın samsung bu konuda bu iki markanın gerisinde philips vs onları hiç saymıyorum zaten bana göre bu markaların dengi değil..

• Nevfel kullanıcısına yanıt
    Sertifikali 2.0 Digiturk kutusundan cikan kablo. Eskiden kalma.

İyi bir kablo almak dusunceniz var ise yardimci oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho23 -- 10 Ocak 2019; 13:21:56 >

• dun tv geldi gece film izledim. burdaki arkadaşlar yüzünden mi bilmiyorum gozumu alt yazidan alamadim ya

bazen boyle kırık beyaz gibi oluyor gozu yormuyor bazen kar beyazi oluyor ve rahatsiz ediyor gibiydi. bi sikinti mi var acaba. ayarlariyla falan hic oyanamadim oynamali miyim.

gerci hep parlamiyo bi iyi bi kotu ya bu durumda ayarlarla alakalı olmayabilir degil mi

• zaliminsan kullanıcısına yanıt
    hocam altyazıya dikkat etmenize gerek yok altyazı çıkınca ekranda hafif parlama beyazlama olmuyormu?
  • maho23 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz nedir? Marka model.
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    ekranda parlama gibi degil ama alt yazi rengi bembeyaz parklak gözüküyor bazen. bazende dedigim gibi boyle kırık beyaz goz yormayacak sekilde cikiyor alt yazi. odanin isigi acik olmasina rağmen bu sekilde hissettirdi

• zaliminsan kullanıcısına yanıt
    buda yenimi çıktı valla tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım ekranda herşey aynıyken altyazının kendi beyaz renk tonununmu değiştiğini söylüyorsunuz
  • SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI
    Benimkinin de kurulumu az önce tamamlandı. Görüntüler çok cezbetti :) 4k videolar nefismiş. Servis elemanları herhangi bir kusur filan bulamadı. Alan herkese hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekmaster -- 10 Ocak 2019; 14:37:29 >
    Bende böyle bir sorun var. Çözümü nedir acaba biliyor musunuz?
  • Torr kullanıcısına yanıt
    parlamadan bahsediyorsanız çözümü bizim tararfımızdan tam olarak yok ama en az indirmek isterseniz bu ayarlarla kullanın arka ışığı bir tık daha açabilirsiniz

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000/settings

tamamen çözmek isterseniz servisi çaığırıp bölgesel karartma ayarını tamamen kapattırın
  • Hayırlı olsun hocam, nereden aldınız?
  • Kurulumu Cumartesi günü ya da saat 18:00 den sonra yaptırabiliyor muyuz?

Ayrıca kurulum için 444 77 11 den randevu mu alıyoruz yoksa en yakın Samsung şubeyi arasak daha hızlı olur mu?
  • maho23 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, bugün televizyonun kurulumunu yaptık. Ölü piksel, alt yazı sorunu vs yok. Ekranın sağ tarafında görselde attığım gibi bir sızma oluyor. Sorunlu mu sizce? Saat 16.00 bu şekilde gözüküyor. Hareketli sahnelerde ise kısa kısa donmalar var. Bir de mevcut sürüm 1153 diyor, şimdi yükselt dediğimde ise en güncel sürüm diyor. Bunu nasıl halledeceğiz?

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StaticDamaqe -- 10 Ocak 2019; 18:57:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: surferbabe

Şaka mı bu? Bu olaya grain banding diyoruz. Benim bir TV'de belki clouding'den bile fazla canımı sıkan bir durum. 2007 model Samsung TV'imde vardı bu olay.
    Yıl olarak yanılmıyorsam 2014'te aldığım Philips TV'de de vardı. Zar zor geri verip yerine Sony 50w805b almıştım hala da onu kullanıyorum.
    Bu sene 65" bir TV almak istiyordum, DTS sorununa rağmen nu8000'de karar kılmış gibiydim ama bu tip sorunlar 2018 TV'lerde hala varsa ne yazık ki Samsung, LG, Philips gibi markalar için söylenenler doğruymuş.
    Şu teste bir bakar mısınız youtube'dan:https://www.youtube.com/watch?v=NolYMK9WdZg
    Güneş batarken etrafındaki renk değişiminin/kararmanın pürüzsüz şekilde geçiş yapması gerekiyor.
    Bu resimdeki gibi katman katman bir geçiş varsa ne yazık ki Samsung hala eski ucuzcu Samsung demektir :( 9500-1000 arası bir fiyat (kendi düşündüğüm 65" model için konuşuyorum) isteniyorsa en azından böyle bir problem olmamalı, Samsung yine ucuzculuğunu konuşturmuş.
    Sanırım ben de nu8000'den vazgeçip tekrar Sony xf9005'e bakacağım, her ne kadar nu8000'nin black uniformitysi daha iyi gibi dursa da.
    2018 modeli bir TV'de grain banding kabul edemem.

Alıntıları Göster
    sony xf90 modeline yönelebilirsiniz. Ben dün bütün gün teknoloji marketleri dolaştım yerinde inceledim karşılaştırdım usb den videolar izledim. sonuç olarak param yetse kesinlikle sony xf90 alırım. Panel kalitesi ışıkları siyahları netliği kesinlikle lcd ler arasında en iyilerden biri. Ayrıca Android olması bana göre tizenden daha iyi. nu8000 çok zorluyorum içime sinsin diye ama ne yazıkkı olmuyor. karşılaştırdığımda en dikkat çeken nokta bakış açısı yanlara doğru kayınca resimler griye dönüyor. bunun için çok fazla açıyada gerek yok. 20-25 derecelerde renk doygunlukları kayboluyor. Ikıncısı siyah prolemi neredeyse %80 de var dün 6 tane yerde denedim ortam aydınlık olmasına rağmen ekranlardaki alacalı bir sekilde dalgalnma farkediliyordu. Şans işi olmayadabilir ama risk yuksek. sonuçta uzun süreler kullanacaksın zevk alamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor tv nin. bu nedenle tv alımını erteliyorum. xf90 ucurlarsa alırım. nu8000 alanlara saygı duyarım tercih meselesidir. Ama fiyatlar yüksek olunca vede uzun vade kullanmayı düşününce insan kılı kırk yarıyor.

belki inanmayacaksınız ama durum böyle. kendi kendime psikolojik olduğuna ikna etmeye çalıştım filme odaklandım ama gözüme batıyor. örnekle açıklayacak olursak;

alt yazıda geçen diyaloglar
    A: selam mayk (parlıyor)
    B: hey corc (parlamıyor kırık beyaz gibi ekrana uyumlu)
    A: naber nası gidiyor (parlamıyor kırık beyaz gibi ekrana uyumlu)
    B: iyi karşim nasıl olsun (kar beyazı şeklinde sanki ekrandan bağımsız gibi parlıyor)

yani renk değiştirmiyor farklı cümlelerde farklı renk oluyor. ekrana daha iyi uyum sağlaması için arka plana göre bazen alt yazı üste geçiyor ya mesela. bu da onun gibi daha iyi uyum olsun diye bazı cümleleri farklı renk mi veriyor falan dedim ama hiç uyum muyum yok bam bam bam gözüne vuruyo.

diğer yazınızda bahsettiğiniz karartma tam nasıl birşey bi zararı (dezavantajı) varmı çağırayım yapsınlar hemen
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.