Şimdi Ara

samsung 55mu9000 e alternatif öneriler (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
7
Favori
45.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam şuanki piyasada mu9000 ve xe9005 modelleri bence fiyatına göre rakipsiz giriş seviyesi tv leri 3500tl ye satıyorlar bu tv ler onlardan 2-3 gömlek üstün..q7f modelinide izlediyseniz mu9000 in ondan eksiği olmadığını hatta göze daha hoş geldiğini görmüşsünüzdür eğer bu tv ler alınmayacaksa led tv ye fazladan para vermeye gerek yok ya bu modeller alınır yada direk oled alınır
  • orctzl O kullanıcısına yanıt
    hocam hiçbir sorun yok mu9000 lerde ben 2 aydır kullanıyorum 2 kişiye daha aldırdım onlardada hiçbir sorun yok mağaza görevlileri işlerine gelecek şekilde sallıyorlar eğer bi ürün onların elinde yoksa ya sorunludur yada işe yaramaz :) çok takılmayın söylediklerine piyasadan çekmiyor stokları bitirip yeni modeller gelene kadar qledleri satmak istiyorlar olay bu
  • irlandali İ kullanıcısına yanıt
    edebiliyorsanız kesinlikle iade edin 2016 model ips edge led 8bit bulutlanma banding gibi kronik sorunları olan tv ye 6000tl verilmez hocam yazıktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam hiçbir sorun yok mu9000 lerde ben 2 aydır kullanıyorum 2 kişiye daha aldırdım onlardada hiçbir sorun yok mağaza görevlileri işlerine gelecek şekilde sallıyorlar eğer bi ürün onların elinde yoksa ya sorunludur yada işe yaramaz :) çok takılmayın söylediklerine piyasadan çekmiyor stokları bitirip yeni modeller gelene kadar qledleri satmak istiyorlar olay bu

Teşekkür ederim. Evet 1 haftadır bende kullanıyorum cidden çok memnunum. Sony XE9005 ve bu tv arasında kalmıştım tercihimi MU9000'den yana kullandım.

Özellikle oyun konusundaki performansı önemliydi benim için. Ve o konuda da çok başarılı buldum. Battlefield 1 gibi HDR destekli oyunlarda görüntü çok güzel. PC modu da oyun moduna göre bi tık daha hızlı gibi (input lag) ama görsellik biraz düştüğü için şimdilik oyun modunda kullanıyorum.

Ama işte gel gelelim yaşadığım kasa problemi can sıkıcı. Özellikle sağ tarafında 4-5 mm açıklık var ve bastırınca da oynuyor. Normal bir durum değil kesinlikle. Servis de geldi baktı ve değişim yazdı ama bayi şimdi elimde 9000 yok 8000 vereyim mi diyor. Bende hayır dedim bakalım ne olacak?

İade vs değil derdim yeni ve sorunsuz bir 9000 getirsinler başka birşey istemiyorum. Teslim alırken daha da dikkatli bakacağım bu sefer. Ücreti iade de edebiliriz dedi aldığım mağaza bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orctzl -- 13 Eylül 2017; 14:36:35 >

hocam alırken çok dikkat etmek lazım banada açılmış kutu göndermişlerdi stokta yoktu 1 haftaya yakın yeni tv beklemiştim
  • quote:

edebiliyorsanız kesinlikle iade edin 2016 model ips edge led 8bit bulutlanma banding gibi kronik sorunları olan tv ye 6000tl verilmez hocam yazıktır..

İade ettim @RNNN hocam eyvallah. Şimdi kafam karıştı ama 55'ken çıktık 65 inch'e :)) 4000TL iken artık 7000TL'ye kadar vercem diyorum. Sence 65 inch bişey alınabilirmi bu fiyatla(7-8000TL)?
    hocam sırf büyük olsun diye alt modellere yönelmeyin çünkü 65inc güzel tv ler 9000-12000 aralığında 9000e çıkabilirseniz 65mu8000 öneririm ama onun dışında yine xe9005 yada mu9000 55inch öneririm
  • quote:

hocam alırken çok dikkat etmek lazım banada açılmış kutu göndermişlerdi stokta yoktu 1 haftaya yakın yeni tv beklemiştim

Ekranına baya dikkat ettim pixel testi vs ama nedense kasasında açıklık olabileceği hiç aklıma gelmedi. Kurulduktan 1 gün sonra arkasındaki one connect'e bir cihaz takmak için eğildiğimde bir anda gözüm takıldı da öyle gördüm. Gelen kutu da tek bantlı ve sıfır olduğu belli bir kutu idi. Jelatinlerini açınca söktük vs yani fabrikasyon bir hataya denk geldim herhalde.

Eğer cidden bayi tv bulamaz ve iade'ye doğru giderse iş sanırım rota'yı ya 8000'e ya da imkanları zorlayarak Sony xe9005'e çevireceğim bakalım ne olacak. Ya da internet'ten stokta olan bir siteden yine 9000 siparişi vereceğim.

Merhaba,
    Birkaç gün önce HB'de 6239 TL ve en geç 20 Eylül kargo tarihli XE9005'i sipariş vermekte tereddüt yaşamıştım ancak dün gece 6049 TL fiyat ve hızlı karo seçeneğini görünce 55XE9005 siparişimi verdim... Umarım bugüne kadar olduğu gibi yine sorunsuz biten bir teslimat süreci yaşarım... Alternatifim MU9000 idi ve onu da cazip kılan özellikler vardı... Fakat Sony ağır bastı... Bulunduğum şehirde maalesef her iki modeli de canlı canlı izleme ve test etme olanağım olmadığı için HB'nin ismine ve indirimine güvendim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: raymondturkey

Merhaba,
    Birkaç gün önce HB'de 6239 TL ve en geç 20 Eylül kargo tarihli XE9005'i sipariş vermekte tereddüt yaşamıştım ancak dün gece 6049 TL fiyat ve hızlı karo seçeneğini görünce 55XE9005 siparişimi verdim... Umarım bugüne kadar olduğu gibi yine sorunsuz biten bir teslimat süreci yaşarım... Alternatifim MU9000 idi ve onu da cazip kılan özellikler vardı... Fakat Sony ağır bastı... Bulunduğum şehirde maalesef her iki modeli de canlı canlı izleme ve test etme olanağım olmadığı için HB'nin ismine ve indirimine güvendim...

Hayırlı olsun hocam

Tam yaşadığınız gibi bir ikilemde kalıp ben de geçen hafta gidip MU9000 aldım. Daha önce de Sony kullandığım için aslında niyetim XE9005 idi. Ama samsung'da gördükten sonra beni cidden çok memnun etti. Her ikisini de mağazada incelemiştim.

MU9000 ile ilgili de kesinlikle bir memnuniyetsizliğim yok fakat işte kasasında sorun çıktı. Servis'de zaten sorun olduğunu kabul etti.

Şimdi siz söyledikten sonra baktım da; fiyatı cidden ben baktığımda sizin aldığınız fiyat değildi ve sanırım HB satmıyordu. İnşallah bir sorun yaşamazsınız, ürün de dedikleri gibi hemen gönderilir. Çok iyi bir TV aldınız şimdiden güle güle kullanın. Garanti durumunu da sordunuz mu Eurasia garantili değil mi ?

Bakalım değişim sürecine göre iş eğer para iadesine döner ise Sony'de tercih edebilirim. Ama ilk amacım tv'min sorunsuz olanıyla değiştirilmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orctzl -- 13 Eylül 2017; 15:30:36 >

Teşekkür ederim...
    Müşteri ilişkileri görevlisi, TV'nin distribütör garantili olduğunu söylemişti...
    Bu arada az önce HB, kendi sattığı XE9005 için kargoya veriliş tarihini en geç 15 Eylül Cuma olarak güncellemiş... Benim sipariş sayfamda TV'nin kargoya verildiği ibaresi var fakat henüz takip numarası girilmemiş... Yoğunluk olabileceğini düşünerek akşam saatlerini bekleyeceğim bakalım...
    Bu arada kendi kendime "için rahat olsun" diye telkinde bulunuyorum... Ne de olsa muhatap tanınan bilinen bir kurum...
  • Hocam hb'de fiyat 8000 TL civarı 65MU8000 için. Biraz beklemeye aldım kendimi 65 inch alıcam kesinleşti aklımda çünkü bu uhd'lerde kalite mesafe değerlendirmelerini değiştirmiş. Salonum da kaldırır büyük.

MU8000
    XE9005
    MU9000
    ve OLED fiyatlarını takip edecceğim bakalım.Bu arada çok teşekkürler samimi ve teknik cevaplar için.
  • Arkadaşlar

samsung 55Q7F bana yelefon hediyesi ile 6000 civarına gelecek. mu 9000 5500 tl

lg oled 55b7 modelimi 8500 tl

Philisp 55pus75002 var onuda ambiliht oldupu için hoşumaagitti acıckası onunda fiyatı 4800 tl

Birde lg sj850 var 5000 tl

Bu modeller arasında kaldım acıkcası

Oneriniz ne olur bugun bir karar vermek istiyorum

Normaşde q7f şuan 10000 e çıkmış fakat bugun 8500den alabileceğim boyle bir konu var ıneriniz nedir . Sony 9005 istemiyorum . Bunu belirteyim kasası hosum agıtöedi kumandası cok dandık geldi . Fakat ekran renk hosuma gıttı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philips alırsamhttps://youtu.be/7KcxUDOq-1M

Bu şekşlde kullanmayı dusunuyorum

• Philpsin kontrastı üzebilir sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zencefi1 -- 13 Eylül 2017; 17:30:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raymondturkey

Teşekkür ederim...
    Müşteri ilişkileri görevlisi, TV'nin distribütör garantili olduğunu söylemişti...
    Bu arada az önce HB, kendi sattığı XE9005 için kargoya veriliş tarihini en geç 15 Eylül Cuma olarak güncellemiş... Benim sipariş sayfamda TV'nin kargoya verildiği ibaresi var fakat henüz takip numarası girilmemiş... Yoğunluk olabileceğini düşünerek akşam saatlerini bekleyeceğim bakalım...
    Bu arada kendi kendime "için rahat olsun" diye telkinde bulunuyorum... Ne de olsa muhatap tanınan bilinen bir kurum...

Evet genelde akşamları güncelliyorlar tekrar kontrol etmenizde fayda var

kalite mesafe değerlendirmeleri değişmiş demişsiniz, nasıl güncellendi hocam bize de bilgi verebilir misiniz? ben de 55-60-65 inç arasındayım da. bu kadar para verip de sonra üzülmeyelim..
    hocam bende de benzer bir konu var. ben 60ks8000 almıştım problem çıktı. kısa sürede döndüler, 65mu8000 ile değiştirebiliriz dediler, 60ks8000 ellerinde yokmuş, daha üst bir model ile de değiştiremiyorlarmış. ellerinde hiç ks8000 veya mu8000 üzeri yokmuş. para iadesi yapabiliriz dediler. ben de kampanyalı almıştım, para iadesi bana faydalı olmuyor açıkçası. o sebeple mu8000'i mi alsam para iadesi mi alsam diye ikilemdeyim. hatta bir seçenek olarak, mu8000'i alıp açtırmadan hiç direk satışını da yapabilirim..

size dönüş yaptıklarında buraya bilgilendirme yapabilir misiniz rica etsem?
  • alioth A kullanıcısına yanıt
    Dostum uhd tvlerde netlik nedeni ile daha yakından izlemede (yayının görüntü kalitesi iyi ise) sorun çıkarmıyor diye okuyorum internetten. Mesafe ve tv büyüklüğü skalasına google dan bakabilirsin uhd ler için.

hocam o bahsettiğiniz yakından izleme olayı sadece 4k çözünürlükte geçerli 1080p bizim yayınlar o yüzden tv izlenecekse boyut mesafe orantısında bi değişiklik yok diyebiliriz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.