Şimdi Ara

samsung 55mu9000 e alternatif öneriler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
7
Favori
45.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bırde sony için birilerinin ekran uçlar ı. Karanlık kalıyor dıye ıade muhabbet i var dogru mudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

55ex9005 modeline bak derim fiyatı 6500 tl (samsung panelinde ışık sızması çok olur bunu da dikkate al)

LED TV de Siyah Kalitesi

Sony EX9405 (LED TV) ......... olede en yakın olan

samsung 55mu9000 e alternatif öneriler

Sony EX9005 (LED TV)

Samsung MU8000 (LED TV)

SAMSUNG da kesinlikle ışık sızması gölgeleme var. resimlerde çok belli.
    keşke PHILIS 49PUS6561 almasaydım. neyse aldığımız TV babamın.. ben evlenince kesinlikle Sony EX9405 alacağım..
    parasını kuruşu kuruşuna hak ediyor.

• Zaman geçti sony xe 90 5500 tl lere gerilemiş halbuki kısa bir süre önce media markt a mu 9000 in yerine 6550 tl ye sony yi verin dedim kabul etmemiişlerdi iyiki 1000 tl fazla vermemişim. Şimdi ise hala araştırmaktayım qled 10000 tl den aşağı düşmesini bekliyorum telefon a5 hediyesi başlamış ancak fiyat yine yüksek .MU9000 e gelirsek sanırım tutmadı kimse yorum bile yazmamış .
  • quote:

Orijinalden alıntı: telenor

Zaman geçti sony xe 90 5500 tl lere gerilemiş halbuki kısa bir süre önce media markt a mu 9000 in yerine 6550 tl ye sony yi verin dedim kabul etmemiişlerdi iyiki 1000 tl fazla vermemişim. Şimdi ise hala araştırmaktayım qled 10000 tl den aşağı düşmesini bekliyorum telefon a5 hediyesi başlamış ancak fiyat yine yüksek .MU9000 e gelirsek sanırım tutmadı kimse yorum bile yazmamış .

almak için 1-1,5 ay uğraştık

satıcılar forumu takip ediyor

55xe9005 piyasada yok satıyor 1-2 ay sonra stok kalmayabilir

55QF7 Qled, 55xe9005 ten kötü

MU9000 edge led 55XE9005 full array led

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 25 Temmuz 2017; 19:26:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: telenor

Zaman geçti sony xe 90 5500 tl lere gerilemiş halbuki kısa bir süre önce media markt a mu 9000 in yerine 6550 tl ye sony yi verin dedim kabul etmemiişlerdi iyiki 1000 tl fazla vermemişim. Şimdi ise hala araştırmaktayım qled 10000 tl den aşağı düşmesini bekliyorum telefon a5 hediyesi başlamış ancak fiyat yine yüksek .MU9000 e gelirsek sanırım tutmadı kimse yorum bile yazmamış .

almak için 1-1,5 ay uğraştık

satıcılar forumu takip ediyor

55xe9005 piyasada yok satıyor 1-2 ay sonra stok kalmayabilir

55QF7 Qled, 55xe9005 ten kötü

MU9000 edge led 55XE9005 full array led

allah allah. sen neden xe üzerine bu kadar yoğunlaştın.
    marketlerde baktım. 9005, bırak qled i, mu8000 den bile kötü (görüntü yönünden). ama nasıl savunuyorsun anlamıyorum.
    göz var nizam var. bana göre 9005 ile qled i kıyaslamak mümkün değil. qled sadece oled ile kıyaslanır. 9305 ile bile kıyaslanmaz.
    tamam zevkler ve renkler tartışılmaz. sen sony yi sevebilirsin. ama bırak da millet zevkine kendisi karar versin.

• aksu01 kullanıcısına yanıt
    sony xe9005 samsung modellerinin hepsine geçirmiş hep görüntü hem de fiyat bakımından Q7F den Q9F e kadar
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e (Fiyat 5500 tl)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q9f-q9 (piyasada yok gelse her halde 12000 - 13000 tl olur)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q7f-q7 (Fiyat 10000 tl)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000 (Fiyat 6250 tl)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000 (Fiyat 5350 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 25 Temmuz 2017; 23:4:57 >

• quote:

sony xe9005 samsung modellerinin hepsine geçirmiş hep görüntü hem de fiyat bakımından Q7F den Q9F e kadar
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e (Fiyat 5500 tl)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q9f-q9 (piyasada yok gelse her halde 12000 - 13000 tl olur)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q7f-q7 (Fiyat 10000 tl)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000 (Fiyat 6250 tl)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000 (Fiyat 5350 tl)

-sana aynı siteden bir karşılaştırma gösterecem. bu ,qled tv ve mu9000 i neden tercih ettiğimi gösteren, güzel bir örnek.
    -ben tv nin ,gündüz güneşli ve penceresi olan ortamda, yansımasına çok önem veririm. yansıması en az olan ya da doğal yansıma yapan tv leri seçerim. benim için bu çok önemli. hadi ips ekran bir tv alın ve pencereye bakan bir yere koyun. görüntü çok kötü oluyor. 9005 e ışıklı ortamda baktım o da ips kadar olmasa da kötü. ama qled ve mu9000 de bu az. olsa da doğal .
    -bu dediğim resimle ilgili değil. -tv nin panelinin iyi olmasını test ettiğim şeylerden biri de tv kapalıyken ona bakmak. kapalı halde canlı,parlak ve siyahsa o tv bana göre iyidir. 9005 kapalıyken bulanık bir siyahlık oluyor.
    yani anlayacağın parlaklık ve siyahlık da qled ve mu9000 çok iyi. 9005 yarışamaz bile.

not: aşağıdaki resmi ne yaptıysam orjinal boyutta yapamadım. değerleri yazayım bari: mu9000-9,5 rating, 9005-8,0 rating

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 26 Temmuz 2017; 0:45:49 >

• aksu01 kullanıcısına yanıt
    ekran yansıması çok önemli değil zaten arada fark yok

renk gamı (mu9000 gerçek 10 bit panele sahip değil)
    Local Dimming (mu9000 en kötüsü berbat)
    ışık sızması
    bulutlanma

siyah kalitesi

mu9000

xe9005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Temmuz 2017; 1:0:51 >

• ikinize de cok teşekkür ederim arkadaşlar .Burada Sony 5500 tl lik fiyatından dolayı hemde gayet iyi performans sunduğundan samsungu elemek sanırım isabetli olacak.hatta 9305 çok daha başarılı o zaman.ve 8500 e alınabiliyor.7.500 lere gelirmi fiya bilmiyorum ama olursa tek geçilecek model olur.mu 9000 e gelirsek güzeldi beyenmiştim hızlı ve fonksiyonel menüsü vardı ses de iyidi gerçi denon avr kullanıyorum ses çok dert degil ama 5500tl iyi bir fiyat olmuş, bundan dolayı tercih ağır basıyor yakında siparişi veririm.Umarım online alışverişte sıkıntı yaşamam.Çünkü 2 adet mu9000 in ikisi de defolu çıktı şansıma güvenmiyorum.Son olarak android ile ilgili sıkıntılar belirtilmiş birde ekran köşelere gidince yeterli aydınlık olmamasından bahsedilmiş bununla lgili yorumunuz nedir?
  • telenor T kullanıcısına yanıt
    Bende tv alicam ama oledin fiyati dusmedi zamanimda daraldi oled olmayacaksa alincak tek tv sonyxe9005 ben magazadada gordum tv yi ve ben burdayim diyordu kalitesiyle

hocam mu9000 lerin başka modeli varmı yokmu bilmiyorum olduğunuda sanmıyorum türkiyede çünkü samsung servisi kuruluma geldiğinde o pempe olayını sordum kurduğumuz bütün tv ler öyle dedi demonun kendisiyle alakalı başka bi modeli olsada içindeki işletim sistemi aynı olduğundan o pempelik orda yine olacak artı mu9000 aldım kullanıyorum ne siyahlarında nede renklerinde nede beyazlarda hiçbir problem görmedim ki bu konuda ayrıntılara takılırım..defodan sorundan kastınız nedir tam olarak anlaşılmıyor bu mesajınızdan beyazlar beyaz gibi değil diyorsanız bende size bembeyaz gösteriyor diyebilirim o bahsettiğiniz pempelik olayını ben samsungun alt modellerinde görmüştüm 6470 miydi neydi tam hatırlamıyorum ama bu tv de öyle bi problem yok..

iphone kamerası çok kötü çekiyor bundan çok daha parlak ve düzgün beyaz gösteriyor tv yinede pempelik olup olmadığı gözüküyor
  • Arkadaşlar televizyonu mağazada görüp yorumlamayın. Mağaza da ışığın altında hiçbirşey belli olmuyor. Televizyonun iyisi siyahından belli olur. O yüzden en kalitelisi şuan oledtir. Çünkü siyahlar ciddi ciddi siyahtır. Karanlıkta tv de gizlenemeyen problemler ortaya çıkar. KS8500 ü vatandaki indirimden faydalanarak aldım. 4-5 film izledim. En fazla o kadar dayanabildim e iade ettim. Çünkü karanlık ortamda film izlerken. Siyah diye birşey yoktu resmen tv de. Filmin alt ve üstündeki siyah şeritteki boşlukta görünen bulutlanma o kadar sinirimi bozmuştu ki dayanamayıp iade ettim tv yi. Samsung a göre bu iade sebebi bile değil. Bu kadarı oluyor diyor teknik servisleri. 4000 TL verip aldığım TV ye. Şimdi xe9005 in fiyatının 5000tl civarına düşmesini bekliyorum çünkü araştırdığım kadarıyla memnun olmayan yok tv den. Hani adam daha çok siyah olsun diye gamma yı dibe çekmiş. Çünkü TV nin siyah kalitesi muazzam. Oled almayacaksanız en mantıklı seçim resmen.

• majesthion kullanıcısına yanıt
    hocam siyahlarını beğenmediğiniz tv nin siyah puanı 9.6 ve sony xe9005 ten daha yüksek bu puan ve daha başarılı sony fald diye local dimming açık olduğunda biraz daha düzgün veriyor siyahalrı sony alırsanızda oled siyahı alacağınızı düşünmeyin..

bu samsung siyah performanso

buda sony siyah performansı

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Alt ve üstteki bulutlanma yüzünden beğenemedim malesef. Parlaklığı 3 te kullanmama rağmen rahatsız ediyordu. Onun dışında oled almayacağımı elbette biliyorum. Telefonum oled. Kalitesi ayrı. Local dimming açmanın bir zararı veya eksisi mi var bu arada?

Bendeki böyleydi.

sizdeki biraz sıkıntılı gözüküyor local dimmin açık olması + olarak fayda eder siyahlara burda local dimming açıkmıydı
    Evet bende hep açık local dimming te bi fark yaratmıyordu yani. Resimdeki fotoğraf ile gerçekteki arasında farklar var birebir aynı görüntüyüyü yakalayamıyorum. Ama rahatsız edici bir sorun olduğu ortada. Üstüne bi de samsungtan gelip bu kadarı normal demezlermi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 28 Temmuz 2017; 14:42:49 >
    hocam onlara göre herşey normal zaten :)
  • ilkini vatandan almıştım ekranda yanıklar vardı cis,ancak beyaz daha iyidi ve menünün saydamlık ayarı vardı,ikincisini de farklı yerden almıştım vatanda prosedür bıktırdı gerçi orada da farklı birşey olmadı fakat ikinci aldığım üründe pembelik bariz belliydi sonra aklıma samsungun çip farklılığından yaşadığım tecrübeyi hatırladım .aynı zamanda menünün tüm alt bölümlerini gezmeme rağmen saydamlık ayarını bulamadım.sonra kodun arkasındaki txtk gibi harflerin farklılığınndan olan model farkıdır belki diye düşündüm .ama mu 9000 de görüntü kötüydü diyemem video oynatma menüde gezinme çok hızlıydı beyenerek almıştım defolar olmasaydı sonuçta şuan elimde olacaktı.Kısmet bu işler...şimdi sony 9005 ile fiyat farkı olan9305 arasındayım acaba 9305 yıl sonuna kadar 7 küsürlere düşermi diye muhasebesini yapıyorum.
    mu9500 var evkur da

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.