Şimdi Ara

SAMSUNG 46D7000 almayı düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeni çıkan oyunlardan sonra artık şöyle sağlam 3D tv almayı düşünüyorum.
    dün akşam 1-2 mağaza dolaştım bana SAMSUNG 46D7000 öneriyorlar..
    tv şekil olarak güzel duruyor içerikleride baya sağlammış.. tavsiye edermisiniz??

• Oyun amaçlı alıyorsan ince eleyip sık dokuman gerekiyor.

Şu ana kadar monitör ile oynuyorsan TV ye geçtiğinde input lag dolayısıyla sorunlar yaşayabilirsin. Mutlaka birebir denemeni tavsiye ederim satın almak istediğin TV leri. Samsung D serisinde input lag genel olarak yüksek, senin tahammül edebileceğin kadarsa D7000 iyi bir TV dir, özellikle pastel renkleri yüksek verir, parlaklığı yüksektir. Ancak bu nedenle çok yansıma yapar ışık alan bir odaya koyarsan sıkıntı çekersin.

Diğer yandan 3D oyun olayı var. D7000 SG gözlük kullanır ve özelikle uzun süreli kullanımlarda gözlerde yorulma ve ağrı yapması kaçınılmazdır. Bu 3D etkileri kişiden kişiye değişeceği için yine kendin deneyimleyebilirsen (Bunu Xpand 3D sinema filmine giderek rahatlıkla deneyebilirsin) çok iyi olur. Eğer SG ile sıkıntı yaşıyorsan FPR gözlüklü panellere bakman gerekir.
  • Oyun amaçlı Samsung mu öneriyorlar? Oyun amaçlı TV seçerken şekli, fonksiyonu ıvırı, zıvırı hikayedir hocam. TV'nin lag performansı başarılı değilse isterse milyon tane fonksiyonu olsun o paneli kullanamazsın.
  • öncelikle bu sağlam bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim, açıkcası bu konularda çok fazla bir bilgim yok şuanda vestel hd ready bir tv ile oymaktayım.. tv salonda kullanmaktayım ve çok fazla cam var ve aydınlık oluyor.. fiyat olarak ta 4500tl gibi bir limitim bulunmakta
  • 4500 TL limitin varsa hocam 1 hafta daha bekle nano led FPR 3D TV'ler bir çıksın piyasaya, satın alsın birileri. Ben sana 2000 TL'lik kendi TV'mi önerecektim başlığa tıklarken ama şimdi bir saygı duydum bütçene
  • Samsung D7000 modelinin normal kullanım durumunda ve oyun moduna (Game Mode) alınca çıkan değerini bilen var mı?
  • HDTVTest sitesinde var böyle bir inceleme. 33ms demişler oyun modunda PC giriş tipinde.
  • Aydınlık oluyorsa LG LW serisine bakabilirsin, bunlar mat panel kullanıyor çünkü.
    LW serisi 50ms oyun modunda, D7000 i bilmiyorum. Ama 33ms nin imkanı yok taraflı / yanlış inceleme olmuş, dünyanın en hızlı paneli kabul edilen Toshiba ZF355 bile bu kadar hızlı değil, 33-35 ms kabul ediliyor. Genel olarak benim de gözlemlediğim Samsung'lar görüntüyü çok işlediği için lag sorunu yaşatıyor.
    Bütçe bayağı genişmiş, LW980S bayağı sağlam bir cihaz çıkacak gibi görünüyor Full Nano LED, FPR gözlük, düşük siyahlar, geniş izleme açısı ve stabilite bazında (clouding/ghosting/backlight bleeding vs). IPS panellerde çok olmuyor bu sorunlar zaten, Full LED + LD de iyi desteklemiş görünüyor. En azından yabancı site incelemeleri bu şekilde.
    Bence mutlaka bekle LW980S i, geniş bütçeye yazık olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 3 Kasım 2011; 11:54:50 >
  • Bu panel en hızlı ve en sürükleyici oyun deneyimini sunmasa da, bu performans seviyesi çoğu oyuncular uygundur ama ultra-twitchy refleksleri olan oyuncular için (özellikle FPS ve futbol severler için) önerilmemektedir.

Yalnız yukarıda linkini verdiğim inceleme epey bir taraflı inceleme, onu da göz önünde bulundurun etkilenmeden evvel.
  • fiyat ile ilgili olarak 2 sen önce şuan kullandığım tv aldığıma çok pişman oldum aceleye filan geldi kötü oldu şimdide yine aynı hatayı yapmak istemiyorum.

LW980S ile ilgili olarak çıkış tarihi kesin 1 haftamı, birde fiyatları konusunda bilginiz varmı acaba, bu bütçemi aşarmı??

bu arada tekrardan ilginiz için teşekkür ederim.
  • O zaman şöyle devam edeyim.

Samsung tvde inputlag denen ekrana görüntünün geç gelmesi sorunu varsa o zaman oyun için tercih edilmeli ama ya yoksa?.

Diğer tvlerde inputlag sorunu hiç mi yok, sadece Samsung tvlere has bir durum mu?

Eğer varsa bu değer Samsung tvden daha yüksekse( daha kötüyse) o zaman oyun oynamak için tv alacak arkadaşlarımız neden Samsung yerine daha kötü performansa sahip başka marka ya da model almalı?

Diğer tvlerde oyun oynanacağı zaman Oyun Moduna( game mod) alınıyor ve inputlag değeri düşüyor. Neden başka markaların tvleri Samsung tvler ile kıyaslanırken diğer tvler game modda iken Samsung normal modda kıyaslanıyor?

Sizce biryerlerde yanlışlık , eksiklik ya da kıyaslama hatası yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

O zaman şöyle devam edeyim.

Samsung tvde inputlag denen ekrana görüntünün geç gelmesi sorunu varsa o zaman oyun için tercih edilmeli ama ya yoksa?.

Diğer tvlerde inputlag sorunu hiç mi yok, sadece Samsung tvlere has bir durum mu?

Eğer varsa bu değer Samsung tvden daha yüksekse( daha kötüyse) o zaman oyun oynamak için tv alacak arkadaşlarımız neden Samsung yerine daha kötü performansa sahip başka marka ya da model almalı?

Diğer tvlerde oyun oynanacağı zaman Oyun Moduna( game mod) alınıyor ve inputlag değeri düşüyor. Neden başka markaların tvleri Samsung tvler ile kıyaslanırken diğer tvler game modda iken Samsung normal modda kıyaslanıyor?

Sizce biryerlerde yanlışlık , eksiklik ya da kıyaslama hatası yok mu?

Input lag hangi panelde varsa oyun kullanıcısı her koşulda direkt uzak durmalı o panellerden. Diğer TV'lerde hiç mi sorun yok diye bir şey yok, kesinlikle yanlış anlaşılma olmasın. Her panelde input lag vardır ama bu değerler değişiklik gösterir. Sadece Samsung TV'lerin görüntü işleme süresi diğer TV'lere göre daha yüksek olduğu için bu işlem gecikme yaratır.

Zaten oyun performansına bakarak TV alacak olan kişi, konsolunu ya da bilgisayarını alıp, bir teknomarkette seçtiği panellerin oyun performansını test etmeden kesinlikle TV almamalı. Bu şekilde verilen tavsiyeler değerlendirildiğinde lag konusunda sorununu en az bulduğu paneli satın almalı kişi.

Bir diğerine de gelince. Tüm paneller gibi Samsung da Game modda ve PC girişinde almış performans değerlerini. Yani Samsung'un normal modda test edilmesi diye bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostEagle

fiyat ile ilgili olarak 2 sen önce şuan kullandığım tv aldığıma çok pişman oldum aceleye filan geldi kötü oldu şimdide yine aynı hatayı yapmak istemiyorum.

LW980S ile ilgili olarak çıkış tarihi kesin 1 haftamı, birde fiyatları konusunda bilginiz varmı acaba, bu bütçemi aşarmı??

bu arada tekrardan ilginiz için teşekkür ederim.

Zaten hata yapmamak için mutlaka deneyin satın almayı düşündüğünüz paneli. Kağıt üzerindeki performansla gerçek performans çok farklıdır.

Nano Led'ler aslında piyasaya çıktı, satışı yapılıyor ama ben birkaç kişi satın alıp, görüş belirttikten ya da teknomarkete gidip, incelemesini yaptıktan sonra alınmasını tavsiye ederim. Şimdilik yeni ürün, 1 hafta içinde teşhire çıkar diyorlar.
  • Input lag zaten model bazında bile değişiklik gösterir, hatta ekran boyutu dahi etkendir. Adam gibi kıyaslama (ms bazında) zaten bulunmaz internette bulunan da yanlış / taraflı olur. Benim verdiğim 50ms değeri LW konusunda direk bir arkadaş çıkarmıştı mesela.

"Samsung yerine daha kötü performansa sahip" derken? Samsung'un tüm modelleri sanıyorum ki en iyi performansa sahip. Zaten ne zaman bir markanın tüm modellerinin iyi olduğu kanısından çıkarsak o zaman mantıklı şeyler yazılacak forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty
    Input lag hangi panelde varsa oyun kullanıcısı her koşulda direkt uzak durmalı o panellerden. Diğer TV'lerde hiç mi sorun yok diye bir şey yok, kesinlikle yanlış anlaşılma olmasın. Her panelde input lag vardır ama bu değerler değişiklik gösterir. Sadece Samsung TV'lerin görüntü işleme süresi diğer TV'lere göre daha yüksek olduğu için bu işlem gecikme yaratır.

Zaten oyun performansına bakarak TV alacak olan kişi, konsolunu ya da bilgisayarını alıp, bir teknomarkette seçtiği panellerin oyun performansını test etmeden kesinlikle TV almamalı. Bu şekilde verilen tavsiyeler değerlendirildiğinde lag konusunda sorununu en az bulduğu paneli satın almalı kişi.

Bir diğerine de gelince. Tüm paneller gibi Samsung da Game modda ve PC girişinde almış performans değerlerini. Yani Samsung'un normal modda test edilmesi diye bir şey yok.

Eğer LW serisi oyun modunda iken 50ms civarı Samsung ise 33ms civarı inputlag değerine sahipse yine Samsung daha sorunlu mudur?

Yukardaki değerlere bakınca "Sadece Samsung TV'lerin görüntü işleme süresi diğer TV'lere göre daha yüksek olduğu için bu işlem gecikme yaratır." hala geçerli midir?

Yani daha kötü (yüksek) inputlag değerine sahip başka marka-model varken ve Samsung daha iyi (düşük) gecikme değerine sahipken nasıl ve neden Samsung 'da daha yüksek olduğu idda edilir. Bunlar da benim anlamadığım noktalar.

Not :50 ms ve 33 ms benim değil siz ve techraven'ın vermiş olduğu değerler
  • Benim ölçütüğm değer değil, referans verdiğim bir sitede verilmiş değer dedim değil mi? Daha sonrasında da yazıyı taraflı olduğunu bilerek okuyun uyarısını da yaptım. Şimdi normal bir kullanıcı yapsın bu testi onun verdiği değere bakalım kaç ms olacak Samsung'daki lag değeri

Ya zaten marka marka konuşmanın anlamı yok gerçekten de.
  • genel olarak bana LW980S beklememi ve sonuçlarına göre bakmamı öneriyorsunuz peki bu çıkma işleminin uzaması durumunda eğer almam gerekirse arkadaşlar ne yapmalıyım.. şu an satışta 4000-4500 tl ye 3D, hem oyunu çok iyi hemde film izleyebilceğim tv hangisidir acaba?

bide mesala bu bütçe fazlamı sizce ofisteki bir arkadaşım bana philips marka 3d bu arkasına ekrandaki görüntüye göre ışık veren tv tavsiye etti...
  • Panasonic VT30.

LED TV olarak bu düzeyde Sony HX9xx ler var ama onlar 46" boyutta 7000TL den felan başlıyor fiyatları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Benim ölçütüğm değer değil, referans verdiğim bir sitede verilmiş değer dedim değil mi? Daha sonrasında da yazıyı taraflı olduğunu bilerek okuyun uyarısını da yaptım. Şimdi normal bir kullanıcı yapsın bu testi onun verdiği değere bakalım kaç ms olacak Samsung'daki lag değeri

Ya zaten marka marka konuşmanın anlamı yok gerçekten de.

Ama ben çok basit sorular soruyorum ve hep sizin cevaplarınızdan giderek soruyorum , bana kızmayın.

Siz bu veya benzer başlıklara hep Samsung tvlerde input lag değerinin yüksek olduğunu öne sürüyorusunuz ve arkadaşlarımıza başka model tavsiyesi yapıyorsunuz. Ben de bu sebeple neye göre bu hükme sahip olduğunuzu öğrenmek için sordum.

Sonuç olarak nereye vardık?

- Samsung tvlerin input lag değerini biliyor musunuz?
    - Filanca sitede 33ms
    - Bu değere göre kötü mü?
    - O sitenin değerlerini güvenilir bulmuyorum.

O zaman yeniden ilk soruya geri dönmüş olduk.

Samsung tvlerin input değerini biliyor musunuz? Diğer tvlerdeki güvelinir değerler kaç ve Samsung bu değerlere göre ne kadar daha kötü. Çok karışık ve içinden çıkılamayacak bir soru değil ki bu...

------------------------------

İki tane koli var ve içleri dolu. Hangisinin ağır olduğunun bulması gerekiyor.

1. Bilmiyorum ama şu kolinin daha ağır olduğuna dair söylentiler var
    2. Burdan bakıyorum ve şu koli daha ağır diye tahmin ediyorum
    3. Elle şöyleeeee bir tarttım , şu koli bana daha ağır gibi geldi
    4. İki koliyi de terazide tarttım. Şu koli diğerinden şu kadar kilo daha ağır çıktı.
  • Şimdi her mesajda başa dönüyoruz gibi görünüyor olabilir ama hepsinin teması "MUTLAKA VE MUTLAKA KONSOLUNUZU, PC'NİZİ ALIN VE PANELİ SATIN ALMADAN EVVEL OYUN PERFORMANSINI KENDİNİZ DENEYİN!" sonucuna çıkıyor.

Ben online FPS oynarım. Benim için lag çok önemli bir sorundur ama burada TV'nin, internet bağlantımın, PC donanımımın, kısacası oyunla ilgili her bir detayın kendi içindeki lag değerlerini hesaba katarım. Sadece TV değil yani bunu yapan. Siz beni dinlemeyin ve başındaki markaları değiştirerek "xxxxx TV input lag" yazarak google'da arama yapın ve global sitelerdeki sonuçları değerlendirin sadece.

Kağıt üzerindeki değerlere bakmayın. Ben kendi TV'mi tavsiye ediyorum çünkü hem FPS, hem de online oyunlar oynamama rağmen oyunumu etkilen bir lag sorunu yaşamıyorum. Eh bu da tavsiyede bulunmam için iyi bir neden.

Eğer ki başlığı açan arkadaş 3D demeseydi bu bütçeyle SONY diye diretirdim kendisine. Ancak mevzu 3D ve oyun olunca LW serisini önermemek ve eski SG 3D teknolojisinden tercih sunmak parasına yazık etmek olur bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.