Şimdi Ara

Samsung 40R88B Foto ve yorumlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdan sadays arkadaşımında yardımlarıyla geçenlerde bir 40R88B LCD tv almış ve fotoğraflarla izlenimlerimi yazacağımı belirtmiştim.
    Kullandığım ara bağlantı kabloları resimlerde de görüldüğü gibi orta kalitede, Muğlada bulabildiğim A/V kabloları. Kaynak olarakta Next 2000CX Plus uydu alıcıyı kullandım arka bağlantı yanıltmasın uydu alıcı scarttan bağlı. Component bağlantı denedim ama görülebilir bir farklılık elde edemedim.
    Bilgisayar görüntüleri içinse kaynak P4 3.0 pcim. 256Mb Nvidia ekran kartının dvi çıkışından hdmi2 girişine bağlantı yapılmış durumda. Çözünürlük 1280x720 ve kullandığım filmde Truva 720p hdrip .mkv dosyası.
    Görüntülerde pc den olanlar hariç dondurma işlemi falan yapmadım genelde normal ve dinamik modda çekilmiş fotolardır.
    İlk fotoğraf show tvden bir reklam:

İkinci fotoğraf NTV den,

Bu da NTV logosunun yakın çekimi:

Arka bağlantıları gösteren foto:

TNT den bir çizgi film:

Show haberden bir görüntü;

Bilgisayar masaüstü;

Microsoftun sitesinden bir 720p WMVHD görüntü:

720p IMAX Alaska belgeselinden;

Troy filminin başlangıcından;

Troy filminden bir sahne;

Troy filminden bir sahne;

Son birkaç cümle olarak şunları söyleyeyim ben de daha önceleri böyle fotoğraflara bakarak değerlendirme yapmaya çalışıyordum fakat gerçek görüntüler çok daha güzel. Genel olarak tvden çok memnunum, izlediğim çoğu kanalın yayın kalitesi çok iyi olduğundan sd yayın performasınıda beğeniyorum. PC görüntüleri ve oyunlarda ise mükemmel. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

Saygılarımla.

• hayırlı olsun güle güle kullan dostum, belki fotoğraf makinesinden kaynaklanıyordur ama bence SD yayın performansı hiç iç açıcı değil ama dediğim gibi büyük ihtimalle fotoğraf makinesinden kaynaklanıyordur...
  • 800 x 600 çözünürlükteki resimden hemen anladın demek SD yayın performansını, helal..

Hatırlı olsun bu arada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZarakiKenpachi

800 x 600 çözünürlükteki resimden hemen anladın demek SD yayın performansını, helal..

Hatırlı olsun bu arada.

Birincisi madem fotoğraf konuyor ben gördüğüme göre yorum yapıyorum (fotoların gerçek performansı yansıtmadığının farkındayım) Ama özellikle NTV mahkeme sahnesinde ve show tv haber bülteni görüntüsünde BENCE performans iyi gözükmüyor, imzamdaki resimlerde CEP TELEFONU ile çekildi ama show tv haber bültenindeki görüntüye bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız Bu arada Samsung R serisi benimde beğendiğim bir model ve ayrıca Uydu yayınlarında başarılı olduğunuda forumlarda okudum.

• Teşekkür ederim arkadaşlar. SD yayın performansı bence yeterli zaten yüksek kalitede görüntüsü olan kanalları seyrediyorum. Ayrıca yazdığım gibi fotoğraf ile gerçek arasında fark oluyor. Şu anki SD yayın kalitesiyle LCD Tv lerde fazla birşey beklememek lazım.

Saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.