Şimdi Ara

Samsung 40ES7000[Kullanıcı Kulübü] (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.600
Cevap
50
Favori
164.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben Mi TV Box aldım artık tv'ler konusunda fikrim değişti kaliteli bir panel ve görüntü kalitesi iyi olan bir tv alırım smart tarafına hiç bakmam bile
    takarım mi tv box'u yada yakında çıkacak olan mi stick'i geçerim. Samsungun uygulamaları teler teker devre dışı kalıyor o yüzden tv nin üzerinde yerleşik
    akıllı uygulamaları için boşuna fazla para vermeye gerek yok.
  • cem_23 C kullanıcısına yanıt
    Sony Türkiye'de teknik servis vermeye başladı mı yahu?

Yanlış anlaşılma olmasın, SONY ürünler hakikaten güzel, kaliteli cihazlardır. Ama bu ülkede Japonların kroniği de bu.
    Ama en ufak bir sorunda, "nerden bulaştım bu markaya" dedirtecek bir yetkili servisleri vardır ülkemizde.

Bir televizyonunun hatalı işlemcisinin aşırı ısınmasından dolayı eriyen plastik arka aksam için "kullanıcı hatası" diyen bir yetkili servisi vardı en son. Bilirkişi olarak olaya ben bakmıştım, ordan biliyorum. Bir arkadaş da zamanında "powerbank" şarj cihazı almıştı. Bozulunca yetkili teknik servisine götürdüğünde; "içinden çıkan orjinal USB kablosu yoksa servise sokmayız" demişlerdi, 5 tl lik adi uyduruk micro USB şarj kablosunu 50 tl ye satmaya kalkmışlardı...

Ne olacak yahu kaç paralık ürün TV, alırım demeyin. Bugün Sony TV alan, yarın gider Japondan Mazda(3) araba da alır.
    Oda çok güzel, çok iyi mühendislik yapılmış arabadır ama... Japonların teknik servisi bu ülkede çok sıkıntı işte nedense...

• _EUA_ kullanıcısına yanıt
    Üstadım bende de aynı TV de yeşil çizgiler mevcut. aslında tv de çok sorun yaşamaya başladım.
    Önce hoparlör patladı. 2. el veya sıfırını da bulamıyorum.
    Sonra sol taraftan ölü pixel başladı dikey bir çizgi halinde yavaş yavaş sağa doğru da çoğaldı.
    son olarak ta yeşile geldiğinde görüntü aşağıdaki gibi oluyor. özellikle herhangi bir platforma videoyu full açarsam görünüyor.
    ne yapacağımı bilemedim doğrusu. yazınızı okudum bende dediğiniz parça ile ilgili bir temizlik yapmayı düşünüyorum.

Samsung 40ES7000[Kullanıcı Kulübü]

• quote:

Orijinalden alıntı: MikaHakkinen

İlk başta baya bekletti beni de. Ama sonra nasıl olduysa oldu. Eğer wifi uzaktaysa telefonun internetinden bi dener misin yakınında tutup. Belki internet hızından sebeptir. O da olmazsa kaldırıp tekrat yüklemeyi dene Netflix'i. Umarım olur..
    Merhaba degerli 40ES7000 grubu
    Uzun zamandir Smart Hub uzerinden program indiremiyordum. Firmware 2023.0... Netflix'im calisiyordu. Youtube elbette calismiyordu.
    Ancak Smart Hub hiçbir şekilde uygulama indirmemeye ve baska bir program kurdurtmamaya baslamisti.

Ellemediğim televizyonu factory reset ettim yanlislikla.. Ne mi oldu? Netflix'de gitti.. Hicbirşey kurdurmadi..
    Yaklasik 8 saat neredeyse herturlu kombinasyonu denedim. (Elbette servis menusune girerek de Info+Menu+Mute+Power)...

WiFi uzerinden modemime baglaniyorum.. Netflix kuruyor (aslinda diger programlari da kuruyor diyor) diyor fakat sonuc 0...

Yani saç baş yolunacak durum. Televizyonda internetinizin varligi kesin.. Ama server yok Hata 001/Hata 002 diyor.
    Ama internette mevcut "Develop" hesabi ile rus IP adresinden gayet de hizli onlara ait TV yazilimlari kurulabiliyor.. Ama Samsung olmuyor.. WiFi calisiyor..Ispatliyorum kendime.. [Bu arada WiFi region A diyenlere ithaf olunur. Benim tv'imde E]

Neyse... 12.ci saatin sonunda @MikaHakkinen'in (teşekkür ederim abi) yazisina denk geldim. Benim açımdan çok anlamlı olmayan bir çözüm sunuyordu.
    Çünkü benim WiFi'im çalışıyor, diğer video yazilimlarimdan seyredebiliyordum.

Olsun.. yine deneyeceğim dedim.. Cep telefonumdan HotSpot yaptim. Televizyonun WiFi'ini Android Hotspotuma bağladım.. (2.ci kere
    ispat ediyorum kendime bak televizyonunun WiFi calisiyor iste diye)...

Ondan sonra SmartHub'a girip Tools'dan (Araçlar) Settings'den (Ayarlar) Servisi Sifirliyorum 50.ci kere...

Aaaaaa.. O ne...

Smarthub güncelleniyor.. Netflix kurulurmuş gibi yapmıyor.. Cidden kuruluyor... Ve sildiğim Netflix app yeniden karşımda..
    (Elbette orjinal ve eski versiyonu ama olsun.. Televizyonumda internet baglantisinda problem olmadigini anliyorum)..
    Netflix'i kurdum. Televizyonumu yeniden ev internetine bağladım. Yine program kurulmuyor.. Ama Netflix'i kurdugum icin (cep telefonu üzerinden) film seyredebilmeye yeniden basladim. Yani aslinda factory reset yapmadan önceki duruma geri dönebildim.
    Yeniden Netflix'e kavusmus oldum tüm macera sonunda. Ama anladik ki Hata 001/Hata 002, ağ bağlantı problemleri televizyondan
    değiiiiiill...

Peki şimdi sorun ne ? Kısmi cevap ortada.. Ev internetim ile Cep internetim farklı operatörler üzerinde.
    Ev internetimde programlar indiriliyor demesine rağmen olmadı... Bu internet baglantisinda muhtemel geçici bir filtre takilmasi
    yahut gecici bir prüz yaşıyorum sanıyorum. Çılgın bir soru aklıma geliyor.. Ama ev internetinde bilgisayarimdan Netflix gayet düzgün ? Kuruluyor, indiriyor, seyrediyor.. Unutma ev internetinde seyredebiliyordun ! ???

Saniyorum Samsung'un eski televizyonlara servis veren server'lari ile baglanti problemi var ev internetimden..
    Problem Netflix yahut tv bağlantı problemi değil yani..

Demekki Samsung server'larina ev internetimden gidemiyorum. Cep internetimden gidişte bir sıkıntı yok ? Hmmmm.. Çünkü cep'ten
    televizyon update'i gelmez düşüncesiyle serbest olabilir.. Şimdilik gecici mantıklı çözümümüz bu..

Sizlerle ciddi bir sorun ve çözüm paylaşmış oldum.

Yaşayanlara tavsiyem.. Eski TV'lerin üzerindeki uygulamalarin Server bağlantısı yüzünden yapamayanlara,
    eski televizyonlarını cepten internete (farklı bir internet bağlantısı deneme) çıkarıp öyle program
    indirmeleri ve SmartHub güncellemesini bu şekilde yapmalarıdır.

DipNot: Samsung'un yeni firmware'i yok.. En yenisi 2023.0 .. Ben önce downgrade ettim (eski bir sürüm ile) sonra 2023.0'a yeniden USB üzerinden güncelledim Ve yukarıdakileri baştan aşağı yeniden yaşadım. Cep telefonu internetini kullanin :)

DipNot2: Ev internetimi ve cep internetimi hangi operatörler olduklari pozitif yahut negatif reklam olmamasi acisindan belirtilmedi.

Umarim 1 kişinin bile olsa sıkıntılı durumuna yardımcı olmuştur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinsdikici -- 18 Ağustos 2020; 15:1:40 >

• Eyvallah dostum. Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkishruler T kullanıcısına yanıt
    Ben TV yi 2 ay kapalı bıraktım düzeldi... Bence bir yerdeki MOSFET sorunu bu ama nerde kim bilir...
    TCON board değiştirebilsem deneyecem ama tcon da bulamadım...
  • Merhaba,
    TV de kablo TV modul kullanıyordum sorunsuz bir şekilde yanlız şu an; eşleşme sorunu hata kodu: 17 şeklinde uyarı alıyorum bu hata kodunun ne olduğunu ve çözümünü bilen var mı.? Cevaplarınız icin şimdiden teşekkür ederim.

• Amazon Prime uygulaması yoktu, uygulamalar içine gelmiş kurdum denedim. Güzel bir şekilde çalışıyor. Denemek isteyen olursa uygulamalarımdan kurarsınız.

Önemli Not: Bu sabah girdiğimde uygulama silinmişti, hatta uygulama kurma yerinde bile yok. Samsung bizi bi denedi sonra kaldırdı herhalde :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crespo467 -- 24 Ekim 2020; 12:34:50 >
  • Abi bune ya bugün de Amazon prime uygulaması kaybolmuşşş.

• crespo467 kullanıcısına yanıt

Hocam bu sabah her iki tarafla da iletişime geçtim. Uygulamayı amazon kaldırmış.Android Box şart oldu.

• Yazık oldu, uygulama var diye üyelik açtık, kaldık ortada. Nedir dertleri ki kaldırıyorlar. Ne güzel çalışıyordu, çok sevinmiştim. Neise hayırlısı, teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, konuyu hortlatma vakti benim için de geldi :) Ekranda kenarlardan 3-4 cm içe doğru dikdörtgen şeklinde sarı bir leke oluştu. Köşelere doğru ve karşıdan değil de yan açılardan bakınca çok belli oluyor. Neden kaynaklanmıştır bu sorun sizce? Çözümü var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba durum su fotograftaki gibi miydi acaba

• Herkese merhaba. Konuyu hortlatmis gibi olacağım ancak tv de kullanmış olduğum rahatlik artık sona erdi sanırım. Tv ye hard Disk bağladığımda içerisindeki filmleri Samsung'un kendi playerindan değil de iptv lerin playerindan rahat bir şekilde izliyordum. Garaveli tv, hasbahca tv, nstreamlmod gibi programlara giremiyorum. Bunların içerisinde kendi usb playerları vardı ve hard diski tv ye bağladığımda buradan açıp izliyordum. Sardirma hızlari gayet yeterli oluyordu. Garaveli ve hasbahca gibi programlar kapandı mı? Buna benzer bir Program var mıdır?
  • Değerli Samsun 40ES7000 üyeleri

Bir konuyu da ben müsadenizle dile getirerek eski topic'i yeniden canlandırayım.

Televizyonumun en son firmware update'inden sonra 3D özelliğine erişemiyorum.

Artık 3D çalışmıyor. Özel servis menüleri denilen menüleri de forum içerisindeki standardlara

getirmeme rağmen 3D çalıştıramıyorum artık.

Bir bilgisi olan varsa, ne yapmam gerektiği konusunda bilgilendirebilirse sevinirim.

Teşekkür ederim.

• Sorunlara cevap için Genel olarak Up

• Resimde fazla belli değil ama bu köşelerde 2 parmak ta renk bozukluğu oluştu neden olur

• Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum. İsmim Berkan. Kuralları fln tam bilemiyorum. Mesaj yazmaya çalıştığımda mesaj göndermerme yetkiniz bulunmamaktadır yazıyor. Şimdi bu mesajı nereye yazıyorum onuda birine cevap olarak mı yoksa konu geneline mi gdidyor yazdıktan sonra göreceğiz.

Ben 2012 senesinde 40ES7000 samsung tv aldım. Yaklaşık 12 senedir yoğun bir şekilde tv yi kullanıyorum, bir kaç kez güç kartı arızalandı ancak üzerindeki kondansatörleri değiştirdim 200 liaraya düzeldi.

Gel gelelim konuya 40ES7000 cihazının görüntü kalitesini netliğini panelini vs. çok beğeniyorum, ses fln 2. planda benim için. Panel 1. önceliğim bugüne kadar ne yazık ki bir kaç yerli TV deneyimim oldu. Bunların sonuncusu Arçelik 65 inç 9 serisi imperium yani üst seviye bir yerli TV.

30 gün koşulsuz iade garantisi olduğunu söyledi satan bayi. Çarşamba günü kurulda yani daha 3 günlük deneyimim oldu ancak gözüm bir türlü alışamadı. Android deneyimi olarak çok güzel bir televizyon.

Ancak panel olarak beni tatmin etmedi gözüm hala samsungdaki görüntüyü paneli arıyor. Özellikle gündüz ve akşam avizelerdeki ışıklar açıkken ekranda yansıma oluyor ayrıca karanlık sahneler nedense çok ucuz bir tv hissiyatı veriyor. Dolasıyısyla ısınamıyorum bir türlü cihaza.

Burada 40ES7000 kullandıktan geçtiği bir televizyonda benzer kalitede tv kullanan var mı? temiz bir panel arıyorum, görüntüleri cam gibi gösterecek bir panel o yüzden şu tv bu tv diye ayrım yapmadan soruyorum.

Hepsiburada.com üzerinde LG G2 oled tv alan birisinin yorumunu gördüm. " Adam önceden 40ES7000 kullanıyormuş onun tadını vermedi" yazmış Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• beyler iki taraflı dikey çizgiler çıktı 5 parmağı kaplıyor flex kabloyu cıkartıp silince 2 parmağa düştü ama ekran alt kısmı ilk 10dk renk canlı cansız değişiyor

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.