Şimdi Ara

Samsung 40ES7000[Kullanıcı Kulübü] (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.600
Cevap
50
Favori
164.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

UE40ES7000 televizyonun web browser dan youtube yi açtığımda, bu tarayıcıya verilen destek çok yakında sona erecek, en iyi deneyim için tarayıcıyı güncelleyin uyarısı çıkıyor.

Bu konuda bilgisi olan varmı? güncellemeyi nasıl yaparız?
    Bu browser aldığımız günden bu yana sanki kaplumbağa hızına dönüştü,değiştirme imkanı varmıdır ??
    Televizyonu aldığımızda içinde bulunupda sonradan kaldırılan uygulamaları tekrar yükleme imkanı olabilir mi?

Teşekkürler

• Modül varmı elinizde soketi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Modül varmı elinizde soketi ?
    Conax modül mü?
    kullanıyorum
  • caprice C kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz aslında hiç uğraşmaya değmez, ben bu yönünü düşünmedim.
  • Gezgin35 G kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben tv deki o soketi kaybettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caprice C kullanıcısına yanıt
    Silgi ile değil de kolonyalı pamuk ile sildim TCON ile Panel arasındaki kabloların uçlarını. Bir şey değişmedi.
    Panel arızası diyeceğim de... Sorun yakından bakınca bu çizgileride chroma'nın gitmiş olması. Yani siyah/beyaz gibi gözüküyor o alanlar. Eğer panelde sorun olsa o hücreler siyah beyazda da sorun yaşatırdı gibime geliyor. Sanki Tcon'un chromayı ayarlayan çipinde bir sorun olabilir diye düşündüm o yüzden. Bir umut işte. Pahalı cihaz. :D
    Bir de 7-8 ay kapalı kaldığında sorunu düzleliyor. 1-2 günde geri geliyor. Bu da bana sanki bir yerlerden mosfet kaçırması gibi sorunlar yüzünden olabilir diyor...

Sizdeki karıncalama yapan kartda resim anlaşılıyor da karıncalama mı yapıyor ara ara? Yani resimi görebiliyor muydunuz?
    En azından panelde istediğim testi yapmaya elverişli bir kart mıdır? Öyle ise sağlam bir kart peşine düşmeden test etmek isterim o kart ile.
    Bendeki TVde de chroma sorunu gider de karıncalanma sorunu gelir ise demekki çare sarıgül :)

• Merhaba. Bu televizyonda netflix açabilen var mı acaba ? Uygulama açılmıyor bir türlü.

• ozgeg kullanıcısına yanıt
    Aktif bir şekilde kullanıyorum hocam. İlk açarken ben de ümitli değildim ama çalışıyor en azından şimdilik :))
  • MikaHakkinen kullanıcısına yanıt
    Ah ne güzel keşke bizde kullanabilsek :)
    Kullanıcı adı Şifreyi girebildim ama yarım saat beklememe rağmen dönüyor dönüyor açılmıyor. Siz nasıl yapabildiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İlk başta baya bekletti beni de. Ama sonra nasıl olduysa oldu. Eğer wifi uzaktaysa telefonun internetinden bi dener misin yakınında tutup. Belki internet hızından sebeptir. O da olmazsa kaldırıp tekrat yüklemeyi dene Netflix'i. Umarım olur..

Açıldııı
    Çok teşekkürler

• Bizde de 46ES7000 modeli var. Ekranda dikey çizgiler çıktı. Son zamanlarda da baya çoğaldı. Uzun zamandan beri var bu çizgiler. Samsung zaten her türlü desteği çekmiş. Yeni modellere bakıyorum samsung'un QLED modellerinden memnun herkes genel olarak ama emin olamıyorum. Sonuçta biz bu tv leri alırken başta iyiydi. Sonradan youtube desteği gitti o gitti, bu gitti. Tereddüt yaşıyoruz yine samsung mu alalım yoksa android tv lere mi yönelelim diye. Çünkü bizde alırken başta normaldi sonra yavaş yavaş adamlar desteği çekmeye başladı. Çok saçma ben bu tv yi bu özelliği için almışım. 5 sene sonra desteği çekilecekse neden alıyorum ki? Acaba yeni nesil tv lerinde de aynı mantığı yapar mı samsung? Çok ikilemdeyim.

Bu arada uygulama mağazasında ''OK video'' diye bir uygulama buldum. Youtube'a giriyor rusça olarak. İngilizce veya türkçeye de çevrilemiyor. Biraz sıkıntı olsada kullanılabiliyor. Öneririm. Başka uygulama göremedim. Youtube'a giren bir uygulamaya denk geldiyseniz yazın arkadaşlar. En azından youtube'a girelim. Netflix de hata veriyor açmıyor. Yukarıda silin tekrar yükleyin denmiş onu da deneyeceğim şimdi bakalım olacak mı.
    Edit: Netflix uygulaması silinmiyor. Uygulamaya girince sürekli hata verip, smart hub'a atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_23 -- 23 Mayıs 2020; 13:35:3 >

Çok sevindim. Hangisini yaptıktan sonra açıldı peki? Dieğr arkadaşlar da o şekilde denesin.
    Silip yükledikten sonra açıldı. ☺️

• cem_23 C kullanıcısına yanıt
    Ben evlenmeden önce anne evinde Samsung 40es7000 kullanıyorduk evlenirken LG 55sm8000 aldım ve iyi ki LG almışım. Sihirli kumandası bir harika ve tv çok seri. Bence kesinlikle Samsung değil LG alınmalı.

Ayrıca netflix için smarthub I sıfırlayınca girdi bizim tv.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgeg -- 25 Mayıs 2020; 22:18:33 >
  • Arkadaşlar bizim tv de netflix i açınca kullanıcı adı girme kısmı çıkmıyordu sürekli hata veriyordu bunu araştırırken YouTube da bir video altında resimdeki yorumu buldum , denedim ve çok ilginçtir ki kullanıcı adımı girebildim. Ancak bu sefer netflix sürekli yükleniyor diyor açılmıyordu. Sonra smarthub’ı yeniledim ve netflix i tekrar yükledim. Artık çalışıyor netflix. Sizde bu şekilde yapabilirsiniz.

Samsung 40ES7000[Kullanıcı Kulübü]

LG ye pek sıcak bakamıyorum. Çok sorun yaşayan gördüm internette. Hiç LG kullanmadım ama pek olumlu yorumlar yok. LG yerine Sonny almak daha mantıklı. Samsung da şuan iyi iş yapıyor. Eski serilerdeki gibi değil.
  • cem_23 C kullanıcısına yanıt
    Siz bilirsiniz tabii ki , ancak ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve her tv yi açtığımızda iyi ki LG almışız diyoruz. Belki modelden de farkediyor olabilir.

• haykmayk kullanıcısına yanıt
    aynen ne işeyarar bende bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.