Şimdi Ara

samsung 32' LCD tv görüntü sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
31.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evimde samsung 32" LCD tv var ve ses var görüntü yok.Bunun sebebi ne olabilir, servisi dünya para istiyor ve pek bilgi vermiyor.Elektronik bilgim olduğu için kendim yapmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız çok iyi olur.

herkese iyi forumlar

• ekranın ortasına bir el feneriyle ışık tutun...
    bu işi karanlıkta yapın...
    ışığın vurduğu bölümlerde hafiften bir görüntü oluşuyorsa...
    ekran arka plan aydınlatma floresansları değiştirmekle kurtarılabilir...
    bunlar 2 tanedir, ekranın üst ve altında, boydan boya uzanır...
    ya bu floresanslar bozulmuştur, yada bunlara 400 volt güç üreten devreler bozulmuştur...
    kolay gelsin...
  • karanlık odada ekrana ışık tuttuğumda görüntü hissediliyor. Bu durumda dediğinize göre florasanlardan olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum.
    peki bu florasanları led şeritlerle değiştirmek mümkün olur mu ? nette bi kaç yerde bahsedilmiş lcd yi led e çevirme olarak. hangisi daha uzun ömürlü olur sizce ?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vtnsvr

ekranın ortasına bir el feneriyle ışık tutun...
    bu işi karanlıkta yapın...
    ışığın vurduğu bölümlerde hafiften bir görüntü oluşuyorsa...
    ekran arka plan aydınlatma floresansları değiştirmekle kurtarılabilir...
    bunlar 2 tanedir, ekranın üst ve altında, boydan boya uzanır...
    ya bu floresanslar bozulmuştur, yada bunlara 400 volt güç üreten devreler bozulmuştur...
    kolay gelsin...

dediğiniz gibiymiş. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim
  • vtnsvr kullanıcısına yanıt
    Merhaba kardeşim,

Aynı sıkıntı ben de de var. Dün izlerken birden gitti. Ses var görüntü yok. Sabah eşim kullandığımdada gitmiş ama ekran geri gelmiş. Dün akşam gitti hiç gelmedi ? Yardımcı olurmusunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensar_y

Merhaba kardeşim,

Aynı sıkıntı ben de de var. Dün izlerken birden gitti. Ses var görüntü yok. Sabah eşim kullandığımdada gitmiş ama ekran geri gelmiş. Dün akşam gitti hiç gelmedi ? Yardımcı olurmusunuz ?

merhaba hocam,

benim rastladığım sorun florasanlar bozulmuştu ondan görüntü yoktu. Ben florasanları iptal edip yerine beyaz şerit led kullanmıştımm ve sorun çözülmüştü. Tek fazlalık tvden bir adaptör fazlalığı oluyor yani tv 2 fiş ile çalışıyor.İlk fiş tvnin kendisinin ikincisi led sisteminin fişi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdensahin

quote:

Orijinalden alıntı: ensar_y

Merhaba kardeşim,

merhaba hocam,

benim rastladığım sorun florasanlar bozulmuştu ondan görüntü yoktu. Ben florasanları iptal edip yerine beyaz şerit led kullanmıştımm ve sorun çözülmüştü. Tek fazlalık tvden bir adaptör fazlalığı oluyor yani tv 2 fiş ile çalışıyor.İlk fiş tvnin kendisinin ikincisi led sisteminin fişi oluyor.

Teşekkürler hocam. Tamirciye vereceğim, forumlardan anladığım kadarıyla biraz riskli içinin açılması, folresanın yerine yenisi takılması veya bulunması vs. O yüzden abiminn bir tandığına vereceğim tamiri için.

• erdensahin kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam.

TV tamirciye verdim. 100 TL ye patladı bana. Teşekkürler.
  • ensar_y E kullanıcısına yanıt
    hocam aynı sorun bende de mevcut siirtdeyım servıse sordum 450tl para istedi.. normaal bı elektronıkcı yapabılırmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zank

hocam aynı sorun bende de mevcut siirtdeyım servıse sordum 450tl para istedi.. normaal bı elektronıkcı yapabılırmı.

hocam normalde yapabilir ama siz yinede sorun işçilik düzgün olmalı ki fazla kablo kirliliği oluşmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: zank

Ben abimin bir tanıdığına yaptırdım, sırf LCD tv tamir ediyorlar. Elektronikçiye danışmanızda fayda var. 200 TL kadar gözden çıkarmıştım, 100 tl halettiler saolsunlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.