Şimdi Ara

Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
3
Favori
6.660
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün akşam 20.45 gibi sipariş verdim hocam, konuyu gördükten bir 10 dk sonra falan.

• absolutelyy A kullanıcısına yanıt

O saatte kargoya çıkması iyiymiş. Ben 21.03'te vermiştim ama bugün çıkışı yapıldı. AGT ile geliyor.

• Hemen ilanlara çıkmış monitör. Nedense hepsi de 10 Mart :D

https://www.sahibinden.com/bilgisayar?query_text_mf=LC27RG50FQMXUF+&query_text=LC27RG50FQMXUF

• hotlevel kullanıcısına yanıt

başı yine ankara çekmiş. Şaşırtmadı. Acayip bir monitör lobisi var orda :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1Abrams

Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum. Türkiye'de yaşıyoruz. En iyi zaten 50 ms ping alınıyor çoğu oyunda. O da batı şehirlerinde yaşıyorsanız. Monitör 1ms olmuş 4ms olmuş ne fark edecek?

Bahsettiğiniz internet olan için gecikme. Nvidia reflex gibi teknolojiler geliştirerek bilgisayar dan kaynaklanan toplam gecikmeyi (fareye tıkladığınızdan itibaren, işlemci, ekran kartı ve görüntünün oluşması arasında geçen) azaltmaya çalışıyorlar.

Bir de bunun üstüne giriş aygıtları ve çıkış aygıtlarındaki gecikmeler var. Hepsini üst üste koyduğunuz zaman (fare ve klavye + bilgisayar + monitör yada tv + internet gecikmesi) toplamda çok büyük bir gecikme süresi oluşuyor.

Rekabetçi oyunlarda özellikle Avrupa'da yaşayan, düşük gecikmesi süresi olan ve bu değerleri en aza indirmiş oyuncular ile rekabet edebilmeniz daha da zorlaşıyor. Siz rakibi görüp tuşa basana kadar o sizi çoktan vurmuş oluyor. En basit açıklaması bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: absolutelyy

Monitör geldi benim birazdan açacağım daha önce sadece 60 hz 24 inç normal bir monitör kullandım. Bakalım bu deneyim nasıl olacak, tavsiyeleriniz sormak istediğiniz varsa cevaplamak isterim.

hocam deneyebildiyseniz yorumlarınızı yazarsanız bizimki gelene kadar merakımızı hafifletirsiniz biraz Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN 

• Benim de az önce kargoya verildi bilgisi geldi. Bakalım nasıl çıkacak monitörlerimiz :)

• Yaklaşık 2 saattir kullanıyorum monitörü eski monitörüm 27.inc 75 Hz Ips 1 MS LG MP59G idi. IPS ve VA Panel arasında ciddi fark bekliyordum ancak beklediğimin çok altında bir fark var evet renkler daha koyu ancak renk ayarlarını yaptım ve sonucunda 240Hz panel için çok çok iyi bir VA panel kullanılmış benim açımdan ciddi bir fark yok. 240 Hz cidden fark yaratıyor inanılmaz bir geçiş oldu benim için renk kalitesi ve parlaklık kaybına değer. 4Ms ile 1 Ms arasında ben pek bir fark göremedim. Bazı arkadaslar 27 inclerde pikselleşme sorunundan bahsetmiş ancak iki monitörde de pikselleşme görmedim yaşamadım.

Artılar: İnce ekran ve panel beklentimin üstünde. 240Hz Gsync açık problem yaşamadım. Ghosting ölü piksel vs problemi yok. Arka taraf fırçalı tasarım hoş çizik vs olmaz. Tam anlamıyla Curved değil FPS oyunlarında dezavantaj sağlamaz.

Eksiler: Monitörün ayağı bence gereksiz uzun masa da çok yer kaplıyor ve ayarlanabilir değil ancak monitörün boyu da iyi.

Sonuç: Fiyat performansında üstünde bir monitör tekrar bu fiyata gelirse almanızı tavsiye ederim. Fırsatı paylaşan arkadaşa teşekkürler

Güncelleme: Uzaktan izlemek inanılmaz keyifli IPS monitörden daha iyi duruyor test edildi onaylandıSamsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadocan1 -- 11 Mart 2021; 12:10:17 >

• kargo iki gündür agt diye bir firmada. amazon üzerinden ilk defa alışveriş yaptım firmayıda ilk kez duydum. takip kısmı çok sıkıntılı kendim sorgulayınca hala çıkış şubesinde görünüyor amazondan girince 3 saat sonrası için dağıtıma çıktı diye hareket girilmiş görünüyor. Umarım gün içinde ulaştırabilirler. zaten kayseri gibi bir şehirde sanıyorum tek kargo benimkidir şu an.

• Monitör elime ulaştı. Şöyle bir sorun var, kutudan çıkan kabloyla en fazla 60Hz görüntü alabiliyorum. ASUS monitörle gelen DP kablo ile sorunsuz 240Hz geliyor. Niye böyle oldu anlamadım.

• tlhxyz kullanıcısına yanıt

Gelişmiş görüntü ayarlarından ekran 1 monitör adımlarına giderek ben 240 Hz e alabildim içinden çıkan kabloyla ekstra bir şey yapmadım

• kadocan1 kullanıcısına yanıt

60'tan yukarı aldığım zaman görüntü gelmiyor. Ekran kartım iyi değil belki ondan diyeceğim ama diğer kabloyla 240Hz alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Bahsettiğiniz internet olan için gecikme. Nvidia reflex gibi teknolojiler geliştirerek bilgisayar dan kaynaklanan toplam gecikmeyi (fareye tıkladığınızdan itibaren, işlemci, ekran kartı ve görüntünün oluşması arasında geçen) azaltmaya çalışıyorlar.

Bir de bunun üstüne giriş aygıtları ve çıkış aygıtlarındaki gecikmeler var. Hepsini üst üste koyduğunuz zaman (fare ve klavye + bilgisayar + monitör yada tv + internet gecikmesi) toplamda çok büyük bir gecikme süresi oluşuyor.

Rekabetçi oyunlarda özellikle Avrupa'da yaşayan, düşük gecikmesi süresi olan ve bu değerleri en aza indirmiş oyuncular ile rekabet edebilmeniz daha da zorlaşıyor. Siz rakibi görüp tuşa basana kadar o sizi çoktan vurmuş oluyor. En basit açıklaması bu.

Alıntıları Göster

Hocam çok teşekkür ederim. Benim demek istediğim yani zaten oradan bu kadar yüksek gecikme değerleri alırken monitördeki 4-5 ms gecikmenin önemli olmayacağı idi. Ama diğer arkadaşların söylediğine göre monitör gecikme süresi başka sorunlara da sebep oluyormuş.

• Ben de kurdum monitörü bugun, dün gelmişti elimdeki 144 luk satılınca açtım kutuyu mest oldum 24 un üstüne 27 cok iyi geliyor gözlerim hic 2k aramıyor vallaha zaten olsa o ayarda oyun oynayacak kart yok elimde, haber veren arkadaş sagolsun puanla 1475 e cevher sahibi olduk içinden dp kablo da çıkıyor eski paugge kablomu da satışa çıkardım Ordan da bir 90 lira gelir monitör iyice ucuza gelmiş olacak bu Paralara 24 inc 144hz samsung monitörü satiyorlar, çerçevesiz tasarım çok şık görünüyor curved olmasi iyi artik cs go da 240 fps verdiğinde bosa gitmemiş olacak baska oyunlarda o fpsleri almak için 3080 lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainTsubasa483 -- 11 Mart 2021; 16:16:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende azönce kurdum, ölü pixel testinde kusur çıkmadı. Altında tek tuş var, yön özelliğide var süper rahat bir menü kullanımı. Siyah ekranda arkaplan ışık sızması gözlemlemedim (gece tekrar bakarım) Şimdilik gayet güzel görünüyor. DP ile 240HZ alabiliyorum, GTX 1080 Turbo ile. Herkese hayırlı olsun :)

• hp omen var rtx2060 lı laptop. hdmidan 240 hz verdi. normalde hdmi veriyor mu bu kadar. hdmi 2.0 kablo kullanıyorum

ayrıca hb dan da almıştım bu monitoru . onu uyguna bırakmak istiyorum alacak olan varsa. yoksa iade ederim.

• daha önce curve monitor kullanmamıştım. bu baya iyi görünüyor bakalım. iadeal bir ayar var mı bildiğiniz onu yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Bright like a Diamond

hp omen var rtx2060 lı laptop. hdmidan 240 hz verdi. normalde hdmi veriyor mu bu kadar. hdmi 2.0 kablo kullanıyorum

ayrıca hb dan da almıştım bu monitoru . onu uyguna bırakmak istiyorum alacak olan varsa. yoksa iade ederim.

Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN

Laptopunuz güncel olduğu için çıkışınız HDMI 2.0'dır. Haliyle 1080p de 240hz alabilirsiniz.

• tahmini teslim pazartesi yazıyordu inanmamıştım bu agt sağolsun herhalde pazartesiye anca getirecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bright like a Diamond

daha önce curve monitor kullanmamıştım. bu baya iyi görünüyor bakalım. iadeal bir ayar var mı bildiğiniz onu yapalım

+1 best settings bulan paylaşabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.