Şimdi Ara

Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
3
Favori
6.659
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben kendimce bu ayarı yaptım güzel duruyor

Picture Mode: Custom

Parlaklık: 50

Contrast: 74

Sharpness: 60

Color > Color Tone: Normal

Red Green Blue 50

Gamma Mode1

Black Equalizer 15

Adaptive Sync On

Güncellendi.

Arkadaşlar kullandıkça fark ettiğim birkaç nokta var kullananların dikkatine;

G-sync açınca özellikle PES gibi oyunlar oynuyorsanız Ghosting sorunu bariz artıyor ama kapatınca 0 ghosting var bu sorunu sadece PES gibi anlık hızlı bir oyunda yaşadım Valhalla da ise hiç sorun olmadı

G-sync kapattığınızda mutlaka tekrardan monitörünüzü 240Hz ye (bir kere yapmanız yeterli) alın ayrıca bazı oyunların monitörle alakası olmadan 240 Hz de sorun olduğunu öğrendim (Örneğin LOL de 240 Hz ye sınırlarsanız sorun yok ama limitsiz yaparsanız oyunda hafif takılmalar olabiliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadocan1 -- 14 Mart 2021; 0:12:36 >
  • Yanlış kartla almışız (: iptale düşmüş haberim olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadocan1

Ben kendimce bu ayarı yaptım güzel duruyor

Picture Mode: Custom

Parlaklık: 50

Contrast: 74

Sharpness: 60

Color > Color Tone: Normal

Red Green Blue 50

Gamma Mode1

Black Equalizer 15

Adaptive Sync On

Güncellendi.

Arkadaşlar kullandıkça fark ettiğim birkaç nokta var kullananların dikkatine;

G-sync açınca özellikle PES gibi oyunlar oynuyorsanız Ghosting sorunu bariz artıyor ama kapatınca 0 ghosting var bu sorunu sadece PES gibi anlık hızlı bir oyunda yaşadım Valhalla da ise hiç sorun olmadı

G-sync kapattığınızda mutlaka tekrardan monitörünüzü 240Hz ye (bir kere yapmanız yeterli) alın ayrıca bazı oyunların monitörle alakası olmadan 240 Hz de sorun olduğunu öğrendim (Örneğin LOL de 240 Hz ye sınırlarsanız sorun yok ama limitsiz yaparsanız oyunda hafif takılmalar olabiliyor)

hocam sizin monitörde de aşırı ghosting mevcut mu? masaüstünde ayar penceresini sallarken vs inanılmaz ghosting var.

şu anda 144hz fg73 ile yan yana karşılaştırma yapıyorum. renkler rg50 de daha güzel fakat 144 ve 240 farkını ben gerçekten pek anlayamadım. üstüne bu ghosting çok canımı sıktı. fg73 te de dikkatli bakınca olduğunu farkettim ama onda 2 mm oluyorsa rg50 de 1 cm uzadığı oluyor izlerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 12 Mart 2021; 13:4:1 >

• Ben ghosting mevzusunu tam anlamadım iki farklı test yaptım ve farklı sonuçlar çıktı.

https://www.testufo.com/ghosting#background=004040&separation=160&pps=480&graphics=bbufo.png&pursuit=1

Ufonun sol tarafında hızı 480 e aldığımda net bir şekilde belli oluyor 720 ve 840 a aldığımda daha da belirgin oluyor ancak sadece ufonun sol bölgesinde de önde veya ortada ghosting yok

Bu testte ise hiç olmuyor https://www.testufo.com/framerates#count=3&background=stars&pps=720

Sanırım ikinci test daha doğru 240 Hz de hiç ghosting yok (arka planı none de yaptım yine olmadı bu testte)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadocan1 -- 12 Mart 2021; 13:17:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadocan1

Ben ghosting mevzusunu tam anlamadım iki farklı test yaptım ve farklı sonuçlar çıktı.

https://www.testufo.com/ghosting#background=004040&separation=160&pps=480&graphics=bbufo.png&pursuit=1

Ufonun sol tarafında hızı 480 e aldığımda net bir şekilde belli oluyor 720 ve 840 a aldığımda daha da belirgin oluyor ancak sadece ufonun sol bölgesinde de önde veya ortada ghosting yok

Bu testte ise hiç olmuyor https://www.testufo.com/framerates#count=3&background=stars&pps=720

Sanırım ikinci test daha doğru 240 Hz de hiç ghosting yok (arka planı none de yaptım yine olmadı bu testte)

Hocam aslında açık renklerde veya oyunlarda bende fark edemedim fakat monitör ayar penceresini ortalama bir hızda sağa doğru kaydırırken beyaz yazıların izinin sol taraftaki gri transparan yerde izi çok bariz bir şekilde görünüyor. yoksa dediğiniz gibi renkli ufo testinde ghosting yok. sanırım sadece siyah tonlarında oluşan bir durum.

Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN

• Dediğinizi test ettim ben de olmadı hocam belki Gsync veya arka planla ilgili olabilir.

Güncelleme: Direk ayarlar kısmında test ettim evet ghosting oldu ama ilginçtir wordde arka fonu full siyah yaptım beyaz yazı yazdım ve kaydırma işlemini yaptım ghosting hiç olmadı sanırsam o ayarlar kısmında olan bir durum ben ciddi bir ghostingle karşılaşmadım. Test için birkaç gündür araba videoları felan izledim hızlı geçen görüntülerde oluyor mu diye hiç olmadı gözüm ağrıdı test etmekten Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadocan1 -- 12 Mart 2021; 14:0:12 >
  • Arkadaşlar bende azcik Flicker titreme gibi bir durum var sanırım sizde de var mi dp port ile 240hz bağlanıyorum. Siyah ekranlarda belli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @CaptainTsubasa483 dp veya hdmi üzerinde flicker gözlemlemedim fakat net bir şekilde ghosting var

ayrıca hdmi üzerinde freesync açabilen oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 16 Mart 2021; 10:39:29 >
  • Amazon’dan aldığım ürün bugun elime ulaştı. Kurulumu yaptım. 10 yıllık k 22inc moniterden sonra ilk defa sıfır monitör aldığım için nasıl, nesi test edilir bilemedim. Özellikle alan arkadaşlar nasil test ettiniz? Nelere dikkat ettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34Tarik -- 13 Mart 2021; 1:16:56 >
  • 34Tarik kullanıcısına yanıt

Ölü piksel testi yapın farklı renkte nokta varsa monitörünüzde ölü piksel olabilir kendinizin fark etmesi gerek https://www.pikseltesti.com/

https://www.testufo.com/framerates#count=3&background=none&pps=720en üstteki ufoya bakın ghosting ufonun arkasnda hayalet bırakıyor mu (çok hafif olabilir sorun değil aşırı varsa problem)

G-sync açın test edin açma kapanma vs oluyor mu onun dışında başka bir test bilmiyorum.

• Beyler menünün bilgi kısmında 1920*1080 60hz yazıyor.

Ben bu monitörde 240hz görüntü olduğunu sanmıyorum nasıl test ederiz?

önceki 144hz monitör daha net ve canlı Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN 

• Masaüstünde mouse sağ tık yap görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları ekran 1 için görüntü bağdaştırıcı özellikleri > monitör > orada 240 Hertz'e alın

240 Hz ve VA panelden kaynaklı ideal kalite ayarlarını ben de henüz belirleyemedim

Şuan bu sekilde kullanıyorum IPS monitörüme yakın kalite veriyor

Resim Modu Kişisel

Parlaklık 60

Kontrast 90

Netlik 48

Black Equalizer 14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadocan1 -- 14 Mart 2021; 17:42:4 >
  • kadocan1 kullanıcısına yanıt

yaptım hocam ama yine eski ayarlara dönmüş, ikisi de 60hz. Muhtemelen dual monitör kullandığımdan oluyor, neyse zaten yayın yapmıyorum diğerini çıkardığımda tekrar deneyeceğim.

• kadocan1 kullanıcısına yanıt
    Samsung 240hz VA panel LC27RG50FQMXUF Amazon 1.523 tl SALDIRIN

Bu ayarları deneyebilirsiniz bakalım nasıl olacak bende aldım monitörden ama kutuyu açmadım daha

• Biolystick kullanıcısına yanıt

Ben de burada yazana benzer ayarlara geçiş yaptım farklı olan konu gamma 2 ve renklerin ayarıydı pek bir şey değiştiğini sanmıyorum bir tık daha iyi olmuş olabilir. Bu brightness 200-120-100-80 ayarlarını bulamadım

• Ben de kutudan çıkan kabloyla ne yaptıysam 60Hz'den fazla alamadım. Farklı kabloyla denedim sorunsuz 240Hz çalışıyor.

• tlhxyz kullanıcısına yanıt
    Kutudan dp çıktı onu taktım, eski monitörde peaggue olması lazım onu takıp bakayım ozaman hocam.
  • Ben Asus monitörle gelen DP kablosuyla sorunsuz 240Hz alıyorum şu an. Yandaki ikinci monitör 60Hz çalışıyor.

• Ben de yanılmışım Flicker bir şey yok oyundan kaynaklı imiş, düşük gecikme modu ile kullanılması gerek değil mi, fastest yaptım onu cs go da falan gecikmeyi aza indirmek için? Fps oyunlarda adaptive synch kapatıyorum, baska tip oyunlarda acıyorum, tabi bazen hz degeri değişiyor oynayınca. Tekrar müthiş bir monitör olduğunu söyleyeyim piksel falan da hiç görmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.