Şimdi Ara

Samsung 2333t ve ucuz IPS Panel önerisi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
1
Favori
39.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kiaoss

quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

quote:

quote:

evet linkteki monitör konuda bahsi geçen samsung 2333t yalnız bilgilerde yanlışlar var görüş açısı 178 derece linkte yanlış yazıyor monitör metro marketlerde 340 liraya satılıyor

@kara duman saolasın. yalnız metrodan metro kartı olmayanlar alışveriş yapamıyor sanırım :( sitesinde öyle yazıyor. internetten alcak olursam da en ucuz netsiparişte var. fakat stoklarında yok bugün stok bilgisi için aradım. ben aradıkan sonra sayfayı değiştirdiler. pazartesiye kadar beklicem. stoklara girmezse başka alışveriş sitelerinden birisinden alıcam.

benim metro kartım yok vergi mükellefi de değilim kapıda söylüyorsun hemen sadece kimliğinle günlük geçici kart veriyorlar başka hiç bir şey olmadan ben o şekilde aldım içeride ölü piksel kontrolü de yapıyorlar parayı ödedikten sonra ama görevli kız kırtasiye bölümünde görevli ve çok bilgisiz ölü piksel kontrolünün nasıl yapılacağını bile bilmiyor

kara duman, cevap için saol hocam. hataydayım. almak için adanaya gidecektim ama halvetianın verdiği linkten 351tlye aldım. hayırlısı bakalım. bugün kargoya verirler sanırım.

Hayırlı olsun

• ben de bu monitörü almayı düşünenler arasındayım ve fırsat kolluyorum.
    Yeni alan arkadaşlar da denedikten sonra gözlemlerini paylaşırlarsa çok yararlı olur.
    alanrlara da hayırlı olsun bu arada...
    teşekkürler
  • arkadaşlar birileri bad company 2 testi yapabilir mi? mouse ile sağına soluna bakınca nasıl oluyor ona göre alacağım monitörü çünkü bilgisayarı kullanış şeklim dizi,oyun ve internet ve bunları öncelik sırasına göre yazdım... ve bu öncelik sırasına göre (ki bu arada belirteyim pes tarzı futbol oyunları yani yatayda oynanan oyunlarla alakam bile yoktur ama fps denilince işler değişiyor)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet linkteki monitör konuda bahsi geçen samsung 2333t yalnız bilgilerde yanlışlar var görüş açısı 178 derece linkte yanlış yazıyor monitör metro marketlerde 340 liraya satılıyor

@kara duman saolasın. yalnız metrodan metro kartı olmayanlar alışveriş yapamıyor sanırım :( sitesinde öyle yazıyor. internetten alcak olursam da en ucuz netsiparişte var. fakat stoklarında yok bugün stok bilgisi için aradım. ben aradıkan sonra sayfayı değiştirdiler. pazartesiye kadar beklicem. stoklara girmezse başka alışveriş sitelerinden birisinden alıcam.

benim metro kartım yok vergi mükellefi de değilim kapıda söylüyorsun hemen sadece kimliğinle günlük geçici kart veriyorlar başka hiç bir şey olmadan ben o şekilde aldım içeride ölü piksel kontrolü de yapıyorlar parayı ödedikten sonra ama görevli kız kırtasiye bölümünde görevli ve çok bilgisiz ölü piksel kontrolünün nasıl yapılacağını bile bilmiyor

kara duman, cevap için saol hocam. hataydayım. almak için adanaya gidecektim ama halvetianın verdiği linkten 351tlye aldım. hayırlısı bakalım. bugün kargoya verirler sanırım.

Hayırlı olsun

@kara duman,teşekkürler. bugün geldi monitör gayet güzel ve şık monitör. ölü piksel çıkmadı gözlemlediğim kadarıyla. bilgisayara vga ile bağladım. 1080p fragmen ve 720p film izledim ghosting falan olmadı. pazartesi günü dvi kablom gelecek asıl testleri o zaman yapacağım. burda yorumlarını paylaşan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

• Alehar biraz daha beklersen monitörü hiç bir yerde bulamayacaksın 340 tl ye veriyorlar en fazla belki 20-30 lira daha ucuzu bulursun oda belki önceki sayfalarda da mesajların var ve fotoğraf için istiyorsun sanırım saniye durduğun kabahat bence

ben monitörü almadan ve aldıktan sonra ki durumları paylaşayım bu gelgitleri yaşayanlar olmuştur yaşama ihtimali olanlara da bir faydası olur belki
    ben yıllardır samsung 997 mb kullandım lcd monitörlerin görüş açısı,renkleri doğru gösterememe ve siyahlarda ki problemleri yüzünden lcd ye geçmedim artık zamanı gelmiştir diyerek lcd arayışına girdim ilk başta almışken yeni teknoloji olsun diye led ekranlarla çok ilgilendim ama o kadar çok renklerle ilgili problem okudum ki soğudum birde canlı olarak görünce incelik ve daha iyi siyah başarımı dışında bir numaralarını görmedim ama renkler başarısız geldi neticede bunlar sadece arka aydınlatmada ki fleorasan çıkarılmış lcd monitörle ve geçiş teknolojisi lcd lerin ilk çıktığı zamanda ki ne benzer problemler yaşıyorlar ileride teknoloji oturunca belki düzelir belki ama şimdi bence başarısız o zamana da oledler çıkar zaten
    sonra bu monitörü gördüm yorumların tamamını okudum fazla oyun oynayan birisi olarak tepki süresi beni çok düşündürdü çok kararsız kaldım konuda monitörü kullandığını söyleyen herkese öm attım oyun oynayanların tamamı futbol oyunları hariç rahatsız edecek bir ghosting olmadığı dönüşleri aldım ve monitörü metro marketten 340 tl ye ölü piksel testi yaptırarak aldım daha önce lcd monitör kullanmadığım için crt monitörümle kıyasladım renkler inanılmaz canlı siyahlar tam siyah ve görüş açısını değiştirsen de bozulmayan bir görüntü ile karşılaştırdım dış kasası da bazıların dediği gibi çirkin değildi kalınlığı da kabul edilebilir ölçülerde idi ama oyunları açınca crt ile karşılaştırdığım için az sayıda ki oyunda ghosting benzeri şeyler gördüm oyunları aşağıda yazdım canım sıkıldı hatta iade vermeyi bile ciddi ciddi düşündüm ama renklerde ki gerçeklik siyahlar ve görüş açısındaki mükemmellik beni 1-2 oyun için monitörü vermemi engelledi son olarak arkadaşımda olan samsung p230 monitörle karşılaştırmaya karar verdim bu monitör de renkleri tn panellere göre başarılı kabul edilen bir monitördür ve tepki süresi 2 ms dir onla karşılaştırınca renklerdeki farka siyah başarımı arasındaki farka ve görüş açısındaki farka bakınca şaşırdım ve oyun testi yaptım 2ms tepki süresinde bile pes 2011 de 2350 ile bir miktar ghosting gördüm başka oyunlarda da benim ghosting olarak nitelediğim şeyleri gördüm başka lcd monitörlerde benzer şeyler gördüm ve monitörü crt monitörler karşılaştırmaktan vazgeçtim bu teknoloji de böyle demek ki dedim
    SONUÇ:BU MONİTÖR PARASINI SONUNA KADAR HAK EDEN MONİTÖR KENDİ FİYAT VEYA 2 KATI FİYAT ARALIĞINDA RAKİBİ YOK GRAFİK VE FOTOĞRAF İŞLERİ İLE UĞRAŞANLAR İÇİN FP ORANI İLE BULUNMAZ FIRSAT FİLİM SEYREDEN BİRİSİ DEĞİLİM ONUN İÇİN YORUM YAPAMAYACAĞIM AMA ÖNCEKİ SAYFALARDA FİLİM PERFORMANSININ ÇOK BAŞARILI OLDUĞUNU OKUDUM OYUN BAŞARISINA GELİNCE KESİNLİKLE RAHATSIZ EDİCİ BİR DURUM YOK 2 MS LİK MONİTÖRDE GÖRDÜĞÜM GHOSTİNG İN BİRAZ DAHA FAZLASINI GÖRDÜM ODA 1-2 OYUNDA OYNARKEN GÖRMÜYORSUNUZ BİLE KAFANIZI MONİTÖRE SOKUP DİKKATLİCE BAKARSANIZ GÖRÜNÜYOR SADECE PES 2011 DE HAVA TOPLARINDA TOP AYAKTAN İLK ÇIKTIĞINDA 1 SANİYELİĞİNE GHOSTİNG BARİZ GÖZÜKÜYOR DİĞER OYUNLARDA HİÇ BİR ŞEY YOK HA ARARSANIZ GÖRÜRSÜNÜZ TABİ 2MS MONİTÖRDE DE BEN DE ARAYINCA GÖRDÜM EĞER DIŞ GÖRÜNÜŞE TAKMAMIŞSANIZ KAĞIT ÜZERİNDEKİ DEĞERLERE GÖRE KARAR VERMİYORSANIZ 8 MS BAKIP BAŞTAN ŞARTLANMIŞ OLARAK MONİTÖRE BAKMIYORSANIZ ALIN VE GÖRSEL ŞÖLENİN TADINI ÇIKARIN
    NOT:BU YAZDIKLARIMA BAKARAK MONİTÖRÜ ALDIKTAN SONRA PİŞMAN OLDUĞUM İÇİME OTURMAMASI İÇİN MAZERET ARADIĞIMI DÜŞÜNENLER OLABİLİR MONİTÖRÜ ALDIĞIMA KESİNLİKLE PİŞMAN DEĞİLİM BİR SEÇİM YAPMAM LAZIMDI BİR TARAFTA TEPKİ SÜRESİ HIZLI AMA GERÇEĞE YAKIN OLMAYAN RENKLER,BAŞARISIZ SİYAHLAR VE KÖTÜ GÖRÜŞ AÇISI BİR TARAFTA İSE MÜKEMMEL RENKLER,MÜKEMMEL SİYAHLAR VE NE TARAFTAN BAKARSAN BAK BOZULMAYAN GÖRÜŞ AÇISI AMA YÜKSEK TEPKİ SÜRESİ VE AZ MİKTARDA BAZI OYUNLARDA OLABİLEN GHOSTİNG BEN İKİNCİYİ TERCİH ETTİM 1000 LİRA CİVARI SATILAN MONİTÖRLERE BAKIN ONLARDA BİLE TEPKİ SÜRESİ 6-7 MS SANİYE NE YAZIK Kİ HEM TEPKİ SÜRESİ DÜŞÜK HEMDE RENKLERDE BAŞARISI YÜKSEK MONİTÖR ŞU AN YOK EN AZINDAN ALINABİLİR FİYATLARDA YOK

TEST EDİLEN OYUNLAR

burnout paradise :yarış aksiyon
    crash time 4 :yarış
    nfs hot pursuit 2:yarış
    driver4:aksiyon
    devil may cry 4 :aksiyon
    spiderman shatter dimension :aksiyon
    street fighter 4:aksiyon
    emergency 2011 :strateji
    emphire eart 2 :strateji
    medal of honor 2011 :fps
    sniper ghost warrior :fps
    BU YAZDIĞIM OYUNLARDA GHOSTİNG NAMINA BİR ŞEY YOK
    call of duty black ops çok az dikkatli bakılınca biraz oluyor
    pes 2011 de daha önceki yorumlarda denildiği ghosting oluyor bu oyunun ghostin yapmadığı monitör görmedim zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara duman -- 23 Ocak 2011; 14:16:34 >

• haklısın @kara duman
    bekleyişimin sebebi fiyat daha da düşsün değildi.
    çözünürlüğün 1920x1080 olması biraz duraksatıyor beni. 1920x1200 benim için daha uygun olanı. fotoğraflarda portrait bakarken farkediyor.
    bu yüzden bu monitörün 16:9 değil de 16:10 olanını da arıyorum.

ama çabuk davranmak lazım.

bu hafta alacağım bir aksilik olmazsa,
    istanbul anadolu yakasında nereden alabilirim? metro harici başka seçeneğim var mı?

not: 2333T de monitörü yataydan dikeye çevirmek kolay mı? yani portrait fotoğraflara bakarken arada sırada yapılabilecek kadar kolay mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 23 Ocak 2011; 23:49:48 >
  • Merhaba arkadaslar. Bende yaklasık bır haftadır monitor bakıorm ve 2333T benı cok cezbettı.Magıc Angle olayı baslı basına cok guzel bence.Bızzat ınceledım cok buyuk bır rahatlık fılm oncelıgı ıcın.

Benıde en cok dusunduren sey 8 ms olusuydu ama suan benım kullandıgım "Phılıps 190X6" da 8ms ve o kadar oyun oynamama ragmen hıc sıkıntı yasamadım.Tabı pesı denemedım :D Oyunlarda guncel olanları oynuorm evet ama ps3u ztn buyuk tvde cok guzel bı sekılde oynuorm.Kı ztn ps3 varken cok fazla pcde oyun oynamadıgım ıcın bu montoru fılm oncelıklı almayı dusunuorm.

Tabı gerektıgınde montorede baglıyabılırım ama az ghostıng olması cokda onemlı dııl.Hıc bır sey kusursuz olamaz cunku az paraya cok sey ıstıyoruz :) Tekrardan Herkeze hayırlı olsn dıyorum.Bende montoru alınca buraya dusuncelerımı yazıcam...
  • Arkadaslar bu arada bu monitoru almak ısteyenler mutlaka oncekı sayfalarda arkadasımızında paylastıgı gıbı "http://www.youtube.com/watch?v=VyKE1Q7R0gU" mutlaka 720p olarak ızlesınler.
  • SAMSUNG 2333T mediamarktta 329 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

SAMSUNG 2333T mediamarktta 329 TL.

bilgi için teşekkür ederim.

Bu arada bakış açısının IPS veya PVA panellerde TN lere göre çok iyi olduğunu biliyoruz ama 2333T kullananlara şu detayı sormak istiyorum.
    Monitöre olması gereken mesafeden dik bir şekilde ve sabit olarak bakarken, insan suratı olan bir resmi monitörün üst kenarına ya da alt kenarına kaydırdığımızda, suratın rengi koyuya ya da açığa doğru hiç mi kaymıyor?
    (açıklama: biz dik olarak monitörün ortasına bakarken, orta kısımda 90 derecelik bir bakış açımız varken, üstte ve altta -/+15-20 derece gibi bir fark oluşmaktadır. Bu fark tüm ekranı kaplayan bir fotoğrafa bakıldığında, biz sabit bir şekilde monitörün tam karşısında bile duruyor olsak, bu bakış açısı farkının oluşması nedeniyle contrast ve saturasyon ve hatta hue farklılaşmasına yol açar.)

TN panellerde bu durum rahatsız edici şekilde farkediliyor, ben 2333T nin bu teste göre ne kadar başarılı olduğunu merak ediyorum.

• En son paylaşılan videoyu izlerken direk gözüme takıldı. Açıkçası hayal kırıklığı yaşadım.
    Tamam ne kadar para o kadar köfte diyebilirsiniz de bu da göze batmayacak gibi değil ki arkadaşlar.

Samsung 2333t ve ucuz IPS Panel önerisi

Hemen daha önce paylaşılan fotoğraflara bir daha baktım ve aynı problemi sizlerde de gördüm.

@helvetia'nın çektiği fotoğraflarda ya büyük bir görüş açısı farkı ve bundan kaynaklanan bir hata var ( fotoğraf çekimi ekranın tam ortasından, dik bir görüş açısıyla yapılmamış.) ya da monitöründe ciddi bir sıkıntı var. 2230N bu kadar kötü sonuç vermemeli. Renklerdeki canlılık filan ayarlamalarla, özellikle de ekran kartında yapacağınız vivid color oynamalarıyla elde edebileceğiniz şeyler, zaten ilk karşılaştırma fotoğrafında (Spartacus Blood and Sand 720p ) 2333T'de renkler çok yapay, o yüzden çok süslü püslü durmuş, hatta Cem Yılmaz'ın renkli TV'i ile ilgili yaptığı espriyi hatırlatıyor. :)

• İps paneldeki canlı rengi ben eski p2370 Lcd de yapıyordum Ati kontrol panelden . Vivid modu seçerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

En son paylaşılan videoyu izlerken direk gözüme takıldı. Açıkçası hayal kırıklığı yaşadım.
    Tamam ne kadar para o kadar köfte diyebilirsiniz de bu da göze batmayacak gibi değil ki arkadaşlar.

Hemen daha önce paylaşılan fotoğraflara bir daha baktım ve aynı problemi sizlerde de gördüm.

@helvetia'nın çektiği fotoğraflarda ya büyük bir görüş açısı farkı ve bundan kaynaklanan bir hata var ( fotoğraf çekimi ekranın tam ortasından, dik bir görüş açısıyla yapılmamış.) ya da monitöründe ciddi bir sıkıntı var. 2230N bu kadar kötü sonuç vermemeli. Renklerdeki canlılık filan ayarlamalarla, özellikle de ekran kartında yapacağınız vivid color oynamalarıyla elde edebileceğiniz şeyler, zaten ilk karşılaştırma fotoğrafında (Spartacus Blood and Sand 720p ) 2333T'de renkler çok yapay, o yüzden çok süslü püslü durmuş, hatta Cem Yılmaz'ın renkli TV'i ile ilgili yaptığı espriyi hatırlatıyor. :)

Dostum fotolar dik bir görüş açısı ile çekildi, bundan emin olabilirsin.
    2333T deki görüntünün abartı vivid gibi görünmesinin sebebi; KMplayerda yapmış olduğum ayarlamalar.
    Ben canlı renkleri seviyorum.
    Ayrıca bu kadar vivid ayarlarda 2230N in ne kadar soluk kaldığıda ortada

• Paylaşmak istedigim diger bir oyun az önce oynadıgım ve ekran kartımın performansını görmek icin 10dk kadar inceleme yaptıgım METRO 2033 hakkında.Daha önce inceledigim oyunlarada göre ghosting sorunu bu oyunda gorunuyordu.Abartılacak düzeyde degil ancak var yani bu da yadsınamaz bir gercek.Çok hızlı yatay hareketlerde lazer imceleci az da olsa uzuyor.Tabi oyun icinde bu sekilde ilerlemedigimizi kabul edersek kimi kullanıcı icin kabul edilebilir kimisi icin edilemez bir durum.Ancak asıl konu eski monitörüm olan viewsonic va2216w ile oynadıgım goruntunun bu monitörle aynı olmamasıdı.Bu oyunu bu sekilde oynamamıstım.Çünkü en ufak bir gölge ısık sızmasını dahi bana gösterebildi monitör, yatay hareketlerde biraz yavas ta olsa Daha once sadece karanlıkta gezdigim yerler olarak aklımda kalan bölümlerde, farklı golgelenmelerin, siyahların görünmesi (2033 oynayanlar zaten bilir oyun hemen hemen hep karanlık mekanlarda geciyor) en azından bu oyun ıcın son derece etkileyici.

• Merhaba,
    dün akşam sizin mesajınız üzere Optimum Media Marktt'a gittim, orada 2333T yokmuş. Bilgisayardan baktırdım, İstanbul'da sadece Beylükdüzü Media M. ta var 13 adet ve fiyatı da 399TL. Hiç bir zaman 329TL olmadığını söylediler.

Siz nerde buldunuz 329TL ye?

quote:

• bir yanlışlık var. 10 gün önce arkadaşım aldı, geçtiğimiz cuma günü de ben aynı fiyatla 329 TL ye Samsung 2333T monitörü ankara optimum mediamarkt mağazasından satın aldım. 10larca vardı. aradan birini çektik aldık.
    sorduğunuz kişi ya bilmiyor, ya da bilgisayara başka kodla falan girdiler. Ne sattıklarını kendileri de bilmiyor. 3 günde o kadar monitör sattılarsa vay be derim sadece.

quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

Merhaba,
    dün akşam sizin mesajınız üzere Optimum Media Marktt'a gittim, orada 2333T yokmuş. Bilgisayardan baktırdım, İstanbul'da sadece Beylükdüzü Media M. ta var 13 adet ve fiyatı da 399TL. Hiç bir zaman 329TL olmadığını söylediler.

Siz nerde buldunuz 329TL ye?

quote:

• Arkadaşlar, İstanbul'daki Media Marktt larda bu ürün yok.
    Anadolu yakasında bu monitörü alabileceğim bir yer bulamıyorum.

yardımcı olabilecek birileri var mı acaba? Bu ürünü İstanbul Anadolu yakasında nerelerden satın alabilirim?

ürünün olduğu mağazayı ve telefonunu yazabilirseniz, gitmeden önce kontrol ederim.
    Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Arkadaşlar, İstanbul'daki Media Marktt larda bu ürün yok.

yardımcı olabilecek birileri var mı acaba? Bu ürünü İstanbul Anadolu yakasında nerelerden satın alabilirim?

ürünün olduğu mağazayı ve telefonunu yazabilirseniz, gitmeden önce kontrol ederim.
    Şimdiden teşekkürler

ben monitörü metro market güneşli şubesinden almıştım kozyatağında da şubesi varmış telefonla sorarsan olup olmadığını öğrenirsin girişte kart gerekli değil anında kimliğinle geçici kart veriyorlar onla alışveriş yapabilirsin ben ölü piksel kontrolu yaptırmıştım parayı ödedikten sonra orada da yaparlar herhalde
    Kozyatağı: metro 0(216)544 68 00

• quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler

ben monitörü metro market güneşli şubesinden almıştım kozyatağında da şubesi varmış telefonla sorarsan olup olmadığını öğrenirsin girişte kart gerekli değil anında kimliğinle geçici kart veriyorlar onla alışveriş yapabilirsin ben ölü piksel kontrolu yaptırmıştım parayı ödedikten sonra orada da yaparlar herhalde

Teşekkür ederim, biraz önce Kozyatağı Metro yu aradım, ellerinde kalmamış, bir aya gelir dediler. Fiyat 360TL.

bu arada girişte geçici kart için, çalıştığınız şirketin imza sirküleri, ticaret belgesi falan sorarlar dedi, anlamadım?
    Bu geçici kartı alan biri olduysa tam olarak ne tür bir bilgi lazım ve fatura kimin adına oluyor açıklayabilir mi?
    Ben daha evvel Metro'dan bir şey almadım...

• quote:

quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler

Teşekkür ederim, biraz önce Kozyatağı Metro yu aradım, ellerinde kalmamış, bir aya gelir dediler. Fiyat 360TL.

bu arada girişte geçici kart için, çalıştığınız şirketin imza sirküleri, ticaret belgesi falan sorarlar dedi, anlamadım?
    Bu geçici kartı alan biri olduysa tam olarak ne tür bir bilgi lazım ve fatura kimin adına oluyor açıklayabilir mi?
    Ben daha evvel Metro'dan bir şey almadım...

Daha önce seni uyarmıştım biraz daha beklersen bulamayacaksın diye bana güneşli şubesinde(merkez) de geçici kart için hiç bir şey sormadılar kimliğimi uzattım telefon ve oturduğum semti sorduar 1 dakika sürmeden isim ve bir numara yazılı kağıt verdiler parayı öderken o kağıdı gösterdim o kadar

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.