Şimdi Ara

Saldırgan kedi [ACİL YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yaşında Scottish Fold aldım. Odada hareket etsem kabarıyor, tıslamaya başlıyor. Dokunduğum anda pençe atıyor, tuvaletini temizlemeye çalışıyorum izin vermiyor. Ne yapmam gerekiyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @Rindaman

Hocam yardım lütfen

• Lionel Fusco kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle bir süre evi tanıması ve benimsemesi için ona zaman verin.2 yıldır yaşadığı ortamdan ve insanlardan tamamen uzaklaşarak farklı bir ortama ve farklı insanların arasına girdi. Doğal yani o şekilde ürkek yaklaşması.Bir süre onun size yaklaşmasını bekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Hocam öncelikle bir süre evi tanıması ve benimsemesi için ona zaman verin.2 yıldır yaşadığı ortamdan ve insanlardan tamamen uzaklaşarak farklı bir ortama ve farklı insanların arasına girdi. Doğal yani o şekilde ürkek yaklaşması.Bir süre onun size yaklaşmasını bekleyin.

Tuvaleti nasıl temizleyecem hocam

Hocam illaki uzaklaştığı zamanlar olacaktır. Mamasını uzak bir noktaya koyup yemek yerken değişim yapabilirsiniz. Yada kendisini güvende hissedebileceği kutu tarzı bir şey koyabilirsiniz şimdilik muhtemelen bir süre orada yatacaktır.
  • Kedi daha ortama çok yabancı, sana yabancı, dışarı yabancı.. Bildiğin askere gider gibi olmuş..

Ben olsam kediyi iple ve lazerle oynatmaya çalışırdım.

Lezzetli mamalarla yavaş yavaş aklını çelerdim.

Öyle yada böyle alışmaya başlıyorlar.. Tuvaleti de bence mama kaplarından özellikle sudan felan uzakta olmalı..

Hayvan aynı evi paylaştığı insanı tanıyacak daha...

Çok aceleci olma bence. Ben de sokaktan aldığım kediyi öyle kendime alıştırdım. Oyunu, ipi felan seviyorsa birlikte zaman geçirip kolayca alışabilir gibi düşünüyorum..

Evde hır gür varsa kediye sevgisizlik varsa kedi daha beter olabilir, çok üstüne gitmek de iyi değil.. Adıyla ara sıra seslenin, oyun oynatın ama kesinlikle sevmesi için zorlamayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Kedi daha ortama çok yabancı, sana yabancı, dışarı yabancı.. Bildiğin askere gider gibi olmuş..

Ben olsam kediyi iple ve lazerle oynatmaya çalışırdım.

Lezzetli mamalarla yavaş yavaş aklını çelerdim.

Öyle yada böyle alışmaya başlıyorlar.. Tuvaleti de bence mama kaplarından özellikle sudan felan uzakta olmalı..

Hayvan aynı evi paylaştığı insanı tanıyacak daha...

Çok aceleci olma bence. Ben de sokaktan aldığım kediyi öyle kendime alıştırdım. Oyunu, ipi felan seviyorsa birlikte zaman geçirip kolayca alışabilir gibi düşünüyorum..

Evde hır gür varsa kediye sevgisizlik varsa kedi daha beter olabilir, çok üstüne gitmek de iyi değil.. Adıyla ara sıra seslenin, oyun oynatın ama kesinlikle sevmesi için zorlamayın..

Hocam hiç oyun oyanamak istemiyor. Yiyip içip yatıyor sadece. Tuvaleti temizlerken saldırıyor, mama vericem kabı alırken pençe atıyor. Evde gayet sessiz sakin ama hayvan hiç alışacakmış gibi durmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Hocam illaki uzaklaştığı zamanlar olacaktır. Mamasını uzak bir noktaya koyup yemek yerken değişim yapabilirsiniz. Yada kendisini güvende hissedebileceği kutu tarzı bir şey koyabilirsiniz şimdilik muhtemelen bir süre orada yatacaktır.

Tuvaleti hallettim ama mamayı koyarken bacağıma geçirdi bir tane. Kabı sahiplenmiş mama koyarken bile saldırıyor bana

İp oynatmayı konuşmayı deneyin vaz geçmeyin.
  • At gitsin dışarı öyle kedi olmaz olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manyaa bak sen kimsinde saldiriyosun lan sahibine sen hayırdır adam olcaksin azcik :Dd

• Kediler duygusal hayvanlardir ona bağır çağır kiz ona ustunlugunu göster dis kapiyi ac hadi git de git hadi de bagir git ozgursun madem sevmion beni hadi git diye bagir ben bikere ole yapmistim kedime gitmemisti kucagima atlayip kafasiyla oksamisti beni

• Robot gibi davrannaniza gerek yok normal insan oldugunda nasil tepki verecekseniz öyle tepki verin kendiniz olun

• quote:

Orijinalden alıntı: OCA

Kediler duygusal hayvanlardir ona bağır çağır kiz ona ustunlugunu göster dis kapiyi ac hadi git de git hadi de bagir git ozgursun madem sevmion beni hadi git diye bagir ben bikere ole yapmistim kedime gitmemisti kucagima atlayip kafasiyla oksamisti beni

Çıkar gider hocam bu

• Kardeşim ne kadar süredir kedinizle berabersiniz?

Yeni sanıyorum. Kedinizin size tıslamasının tek nedeni var, arkadaşların da dediği gibi, kediniz öncelikle evinize, yeni mekanınıza alışsın, zaman verin.
    Gün içinde onu sıkmadan, yanında bulunun, sevin, ilgilenin. Sizi tanıması, dost olması, size güvenmesi lazım. Sonra aranız düzelir zaten.

Bir anımı anlatayım : Benim (rahmetli) kedi Abdi, her zamanki gibi, kanepenin köşesinde yatıyordu, yine (rahmetli olan) bir aile büyüğümüz, ninemiz misafirliğe gelmişti, o sırada, yatan kedinin yanına gelip, eliyle bir "pess" işareti yapmış, bizim kedi de, hırlamış, yerinde kalkıp gitmişti. Ninemiz evden gitmedikçe o odaya girmedi. Ne zaman evden çıktı, hemen yerine geçti.

Şimdi bu olayda, kedi kendine bir müdahale hissetti ki, kediler özgür hayvanlardır, işlerine karışılsın istemezler. Aslında, sahiplendiğimiz kedimiz, bizim evimizi ve bizi sahipleniyor desem yalan olmayacak :))

Şimdi yine bir kedi arıyorum, ama bulamadım bir türlü :(

• quote:

Orijinalden alıntı: mtanhu

Kardeşim ne kadar süredir kedinizle berabersiniz?

Yeni sanıyorum. Kedinizin size tıslamasının tek nedeni var, arkadaşların da dediği gibi, kediniz öncelikle evinize, yeni mekanınıza alışsın, zaman verin.
    Gün içinde onu sıkmadan, yanında bulunun, sevin, ilgilenin. Sizi tanıması, dost olması, size güvenmesi lazım. Sonra aranız düzelir zaten.

Bir anımı anlatayım : Benim (rahmetli) kedi Abdi, her zamanki gibi, kanepenin köşesinde yatıyordu, yine (rahmetli olan) bir aile büyüğümüz, ninemiz misafirliğe gelmişti, o sırada, yatan kedinin yanına gelip, eliyle bir "pess" işareti yapmış, bizim kedi de, hırlamış, yerinde kalkıp gitmişti. Ninemiz evden gitmedikçe o odaya girmedi. Ne zaman evden çıktı, hemen yerine geçti.

Şimdi bu olayda, kedi kendine bir müdahale hissetti ki, kediler özgür hayvanlardır, işlerine karışılsın istemezler. Aslında, sahiplendiğimiz kedimiz, bizim evimizi ve bizi sahipleniyor desem yalan olmayacak :))

Şimdi yine bir kedi arıyorum, ama bulamadım bir türlü :(

1 hafta oldu hocam. Sevelim oynayalım diye uğraşıyoruz ama kendisine dokundurmuyor, oyun da oynamak istemiyor. Karmı acıkınca gelip sürtünüyor, sürtünürken dokunursam başlıyor tıslamaya

• 1 Hafta hiçbir şey değil. Daha çok sabredin, zaman lazım.. Yetişkin kedi sahiplendiniz, hayvanı sevmekten vaz geçmeyin.. Bu arada kedi pati atıyormuş vuruyormuş

bunlar seni yıldırmasın, ben kedimin tırnaklarını kesmem bir de üstüne küçükken deli gibi oynatırdım. Kollarım boydan boya çizikti, kolumda bildiğin arkalı önlü ayetel kürsi yazmıştır kedi...

Aklıma geldi ALL FOR PAWS KEDİ OTU AL.

Bazı petshoplarda var..

http://www.allforpawspet.com/Product?idvariant=4

İki dakkada aklını alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 29 Eylül 2016; 1:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

1 Hafta hiçbir şey değil. Daha çok sabredin, zaman lazım.. Yetişkin kedi sahiplendiniz, hayvanı sevmekten vaz geçmeyin.. Bu arada kedi pati atıyormuş vuruyormuş

bunlar seni yıldırmasın, ben kedimin tırnaklarını kesmem bir de üstüne küçükken deli gibi oynatırdım. Kollarım boydan boya çizikti, kolumda bildiğin arkalı önlü ayetel kürsi yazmıştır kedi...

Aklıma geldi ALL FOR PAWS KEDİ OTU AL.

Bazı petshoplarda var..

http://www.allforpawspet.com/Product?idvariant=4

İki dakkada aklını alırsın.

Yemeleri için mi hocam bu? Ne oluyor tam olarak?

2 gündür saldırmayı kesti ama hala kendisini sevdirmek istemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 30 Eylül 2016; 12:23:57 >

son durum ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberrg

son durum ne

Arada bir pençe atıyor ama biraz daha düzeldi aramız. İlerleyen günlerde daha iyi olacak gibi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.