Şimdi Ara

Salcano marina 24' Katlanır Bisiklet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, uzun zamandir bisiklet kullanmiyorum. Yeni bisiklet alayim tekrar baslayayim dedim. Katlanir bisikletler dikkatimi cekti. Bugun bakmaya gittim ve 20" ler gozume cok kucuk gorundu. 26" ise mosso vardi ve gidonun katlanamamasi vs. katlanilabilirlik avantajini biraz yitiriyor. 24" salcano da vardi. Hem gidon katlaniyor hemde katlaninca sele ve gidonunda genisligini hesaba katarsak 20" lere yakin bir ebatta oluyor.

Gelelim sorumuza bu bisikleti kullanan pek bulamadim. Bir cok video var youtube da ama bu bisikletle ilgilide yok malesef. Kullanan varsa yada bu bisikleti bilen yorum yaparsa sevinirim.

Katlanir tercihimin sebebi, eve koyabilmek, metroda vs rahat tasiyabilmek, bir yere gittigimde katlayip yanimda tasiyabilmek. Arabam yok ama olursa onunlada tasiyabilmek. Sadece hafta sonu kullanacam, cok uzun yol gidecegimi zannetmiyorum, zaten motorum var genelde motorla geziyorum buyuzden uzak mesafe olayina pek girecegimi dusunmuyorum.

• Katlanabilir bisikletlerin şehir hayatında çok pratik olduğuna bir türlü inanamıyorum. Mesela İstanbul'da iş giriş çıkış saatlerinde metroya kendimizi zor atıyoruz, katlanabilir bisikleti nasıl koyalım ki?

Hem metrolar - Allah bereket versin- yerin yedi kat altında oraya kadar taşımanın da zahmetli olduğunu düşünüyorum. İlk satın alırken belki estetik ve romantik geliyordur ama bir süre sonra zahmetli gelecektir. En azından benim için böyle.

Buna rağmen şehir ve yol bisikleti kullanan biri olarak belki yanıldığım yerler olabilir. Katlanabilir bisiklet kullanıcılarının belki daha farklı tavsiyeleri vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hop-e3 -- 31 Mart 2018; 12:12:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 inç gözle küçüktür ama katlanırın hakkını veren boy odur. Bende ilk sizin gibi yaklaşmıştım konuya, şimdi iyi ki 20 inç aldık diyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hic katlanir kullanmadim ama illada katlanir alinacak ise tabikide 20 jant tercih edilmeli. ona gore sele gidon ayari oluyor zaten. elektrikli modelleri mevcut galiba. yani cok degisik ve kullanip memnun kalanlar arasinda pratik bir bisiklet olarak geciyor. ama gunluk uzun turlara ne kadar gelir onu bilemem, dedigim gibi sonucta hic kullanmadim.

• Yakın zaman önce Salcano Marina 24 jant katlanır bisikleti Samsun'da sıkı bir pazarlık sonucu uygun bir fiyata aldım. Öncelikle bu modeli tercih sebebim 20 inç katlanır bisikletlerin bana göre boyut olarak göze hitap etmeyen teker - kadro ve üzerindeki kullanıcı oranıydı. 20 inçlere henüz alışamamış bir toplum bakışı var malesef, görenler acayip acayip bakıyor. Bu bisiklet özellikle uzun boylu olanlarda tahmin edebileceğiniz gibi sırıtmıyor. 26 jant katlanır bisikletler ise bu ürüne göre uygun fiyatlı olmasına karşın, gidonun katlanamaması ve katlandığındada fazla yer kaplaması sebebiyle tercih dışı bıraktım. Gelelim bisikletin gözlemlediğim artı ve eksi yönlerine... Bu arada daha önce yerli malı dışında herhangi bir bisiklet kullanmadığımı da belirtmek isterim. Kasa alüminyum, maşa ise sabit güçlendirilmiş çelik olarak belirtilmiş teknik verilerinde, ancak ağırlığı yazmamış bende ölçmedim ama taşınmasında herhangi bir sorun yaşamadım. Lastikler continental marka patlamaya dirençli ve oldukça kaliteli. Bu lastikleri hem asfaltta hemde yarı arazi koşullarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. 20 inç bisikletler gibi arazide sıkıntı yaratmıyor, lastik boyutları itibariyle. Katlandığı zaman ön ve arka tekerin birleşim yerinde yaylı mıknatıs mevcut, ancak gidon katlandığında boşta sallanıyor, cırt bant kullanarak bu sorunu çözüyorsunuz. Katlanır bağlantı noktaları kaliteli düzeyde tüm parçalar milimetrik olarak yerine oturuyor. Sadece kadro üzerinde bulunan metal katlama mekanizmasını kilitleyen parçanın plastik olması pek hoşuma gitmedi. Bu bisikleti rahatlıkla sedan veya hatcback bir aracın bagajın imkan verdiği ölçüde dik yada yatık olarak yerleştirebiliyorsunuz. Hatta arka koltuğa bile rahatlıkla koyabilirsiniz. 8 vitesli shimano acera serisi aktarıcı mevcut. Ayna dişlisini ölçmedim ama muhtemelen tek aynakol dişlisine sahip tüm katlanır bisikletlerde olan 52-53 diş mevcut, arka ruble ise 11-32. Bu vites oranları ile düz yolda bir katlanır bisiklete göre inanılmaz hızlara ulaşabiliyorsunuz ancak dik yokuşta "bana göre" 32 ruble bile yetersiz kalıyor ve yinede zorluyor. İlerleyen zamanlarda ayna kol dişlisini 39 dişli ile değişerek sorunu çözeceğimi düşünüyorum. Sele standart mtb selesi ve sert idi, aldığım yerde sağolsunlar ricamı kırmadılar ücretsiz olarak selle royal marka bir sele ile değişim yaptılar. Bisikletin sürüşünden çok keyif aldım, kadro ve teker boyutu 20 inçlere göre daha büyük olduğu için mtb ayarında bir sürüş karakteristiği oluşuyor, yani öne eğilmeye imkan verdiğinden gidonun küçük bisikletlerdeki gibi çok hassas hareketleri Salcano Marina 24'te oldukça azalmış durumda ve buda hızlı ancak güvenli sürme imkanı sağlıyor. Ama bu bisikletin katlanır olduğunu da unutmamak lazım, sınırlarını yapısına göre iyi belirlemek gerek. Üzerinde her salcano bisikletle beraber gelen kalitesiz bir zil bulunuyor. Elcikler kauçuk yapıda, çok rahatsız edici değil ama değişmesi iyi olur kanaatindeyim. Tektro MD-M280 marka mekanik disk fren sistemi var, sessiz ve iyi bir duruş imkanı veriyor ancak fren esnasında diskte esneme gözlemledim normal mi bilemiyorum. Çamurluk lamba vs gibi aksesurları bulunmuyor, sadece ön arka ve lastiklerde reflektörler var. Yukarıda da belirttiğim gibi bu alet daha çok mtb havasında ama onun pratik, katlanılabilir ve hafif bir modeli olarak üretilmiş gibi duruyor. Sözün sonu fiyatı belki biraz daha aşağılarda olsa daha iyi olur diye düşünüyorum ancak iyi bir 20 inç yerli malı katlanır bisikletler ortalama olarak 2000 TL civarında olduğunu da göz önünde bulundurursak, yukarıda belirttiğim bazı basit malzemeler dışında fiyatını hakeden bir ürün. Ben oldukça memnunum bu bisikleti evim sahilden yukarıda bulunduğu için aldım ve aracımın bagajında devamlı bulunduruyorum, istediğim zaman canımın istediği yerde büyük bisiklet havasında gayet keyifli bir şekilde kullanabiliyorum. Almayı düşünenlere tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derksus -- 9 Şubat 2019; 17:49:53 >

• derksus D kullanıcısına yanıt
    Gecen sene bu yorumunuzu gorseydim kesin alirdim. Gecen sene 1250 ye alabiliyordum. Fiyatlar fena ucmus, 2300 diyorlar. Siz nekadara aldiniz. Gectigimiz sure zarfinda herhangi olumsuzluk yasadiniz mi bisikletle ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Gecen sene bu yorumunuzu gorseydim kesin alirdim. Gecen sene 1250 ye alabiliyordum. Fiyatlar fena ucmus, 2300 diyorlar. Siz nekadara aldiniz. Gectigimiz sure zarfinda herhangi olumsuzluk yasadiniz mi bisikletle ilgili.
    Hocam geçen sene 1250 lira mıydı bu bisiklet? İnanmıyorum bu kadar zam cidden normal değil ama Decathlon'daki daha küçük jant ve daha kalitesiz modeller 2000 liraya satılıyorsa bir nebze normal geliyor. Siz ne yaptınız satın aldınız mı bu arada?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Hocam geçen sene 1250 lira mıydı bu bisiklet? İnanmıyorum bu kadar zam cidden normal değil ama Decathlon'daki daha küçük jant ve daha kalitesiz modeller 2000 liraya satılıyorsa bir nebze normal geliyor. Siz ne yaptınız satın aldınız mı bu arada?

Alıntıları Göster
    Yok hala almadım almadıkça pişman oluyorum. İşin gerçeği kafama göre bisiklette bulamadım. Fazla para vermekte istemiyorum derken başka önceliklerde işin içine girince kaldı malesef.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.