Şimdi Ara

Salça'nın fiyatını görünce gross marketi terk ettim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OrQuN

Ankarada hizmet veren Akyurt marketten keskinoğlu marka tavuk göğsü.

Alıntıları Göster
    Hocam Kesinkoğlu battı belki ondan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Hocam Kesinkoğlu battı belki ondan olabilir.

Alıntıları Göster
    Haberim var iflas ettiğinden fakat asıl olay tüm ürünlere gelen orantısız /aşırı zam çünkü aynı tavuk göğsü Beypiliç marka 25 tl idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Haberim var iflas ettiğinden fakat asıl olay tüm ürünlere gelen orantısız /aşırı zam çünkü aynı tavuk göğsü Beypiliç marka 25 tl idi.

Alıntıları Göster
    Sonumuz hayrolsun hocam. Diyecek bir şeyim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrooke139

Neresi normal bunun.Tam %100 artış var 2-3 ayda.1650 gr lık Olca salça 2-3 ay önce 13 TL civarıyken şimdi 2 katı fiyat.Asgari ücretlere ve emekli aylıklarına en az %50 zam yapılmalı.Bunun altından millet nasıl kalkacak.Sanki para birimimiz dolar veya herkes dolardan para kazandı.

Alıntıları Göster
    Onların zammı varsa bizimde Allah imiz var.

Bir kesim boşuna konuşmuyor ülke çok kotu zamanlar görecek hala lale devri gibi yasamaya çalışanlar var diye.

Sizin bizim için sorun bu fiyatlar ama ihaleci yandaş kesimin umurunda degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 7 Eylül 2018; 8:16:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: abrooke139

Niye artsın kardeşim.Hayat daha iyi olur.İnsanlar harcar.Satıcı para görür.Şimdi durum çok mu iyi.ÜFE %32 olmuş.Bu ne demek.İlerde daha fazla enflasyonla karşı karşıyayız demek.İnsanların alım gücü artacak ki çark dönsün.
    Maaşa zam demek ürüne zam demek. Bu kısır döngü olur. Girdi maliyeti artan firma yeni zam yapar bu zamlara karşı çalışan zam ister bu da firmaya yine maliyet arttırıcı etki yapar yine zam yapar.

Patron kendi kâr marjinin düşmesini istemez. Kendinden eksilmesin diye halka yansıtır.

• Bimde bile 350 kalem ürüne zam geldi

• quote:

Hocam nereden alıyorsunuz 25-30 liralara anlamıyorum. Geçen gün 17.90'a aldım kemiksiz göğüs etini ve kazık yediğimi bile düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Tavuk diye başka birşey olmasın. İşin sakası tavukta da sahtecilik var diyorlar.

• Bu zamların bir etkisi de medya. Dolarin yuksek olmadığı bir sene TV de haber çıktı. 16 TL dek aşağı peynir almayın gerçek değildir diye.

O gün BİM de peynir 14.TL idi. Ertesi sabah bimden birşey alıyorum bir baktım 16.50 TL yapmışlar hemen.

Ne oldu şimdi fiyatı yükseldi peynir gerçek mi oldu?

• O 17 TL'den aldığınız tavuklar elde kalan depoda bekleyen falandır. Dikkat edinde zehirlenmeyin. Ben 25tl altı fiyatı tavuk pek görmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Tavuk diye başka birşey olmasın. İşin sakası tavukta da sahtecilik var diyorlar.

Alıntıları Göster
    Hocam hangi biri düzgün ki sanki ? En ucuzunu al geç işte.
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı Yok reis var yaa eeey Amerika eeeey ingilteee eey Fransa onların doları varsa bizim Allah’ımız var ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam hangi biri düzgün ki sanki ? En ucuzunu al geç işte.

Alıntıları Göster
    Asil tehlike pahalı olan kaliteli dır yanılgısı. Unlu markaların ürünlerinde bile neler neler var.

insan sağlığını düşünen firma mi kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 7 Eylül 2018; 8:49:7 >
  • Umarım 50tl olur. Aktroller hala "olcak tabi oda zamdan etkilencek" der

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı şeyi çiğ köfte için ypatım. Joker Menü alayım dedim Bi baktım %30 koymuş. Arkadaş ciğ köfte de ithal değil ya resmen fırsatcılık dedim almadıkm. Almayacağım.
  • Konu sahibinin ekonomi bilgisi

• Soğanın, patatesin fiyatının muzdan pahalı olduğunu gördü bu gözler daha hiç bir şeye şaşırmam.

Fiyatlardaki artışı görüp marketi terkediyorsanız tavsiyem Kapıkule ya da İpsala sınır kapısı. Tek kurtuluş orası görünüyor şu an için.

Önümüzdeki günlerde a'dan z'ye her şeye daha da zam gelecek. Kendinizi hazırlayın.

Ülkenin demografik yapısı altüst edildi. Ne olduğu belli olmayan 5 milyondan fazla suriyeli, afganlı, afrikalı ne ararsan var ülkede. Bunlara harcanan parayla sanayi devrimi yapılırdı ülkede. Bunların hepsi ekonomik krizin sebeplerinden. Zamanında Özal yaptı benzer bir şeyi durum ortada. Şimdi de Tayyip yapıyor ve ülkeyi içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

Adım adım saplanıyoruz ortadoğu bataklığına. Ülke bir kişinin keyfine göre yönetildiği ve o kişi de BOP eşbaşkanı olduğu sürece ülkenin düzeleceğini sanmayın.

• daha durun bakalım bence asıl zamlar yılbaşında gelecek enflasyon açıklanacak tefe tüfe vs vs sonrası asgari ücret açıklanacak ve maliyet üretici ürünlerine zam yapacak
  • Asıl sorun onları salça diye tüketmeniz :) çürük çarık ne varsa koyup salça diye yediriyorlar. Yahu ev yapımı domates salçası bizde geçen sen bile bundan pahalı idi. Biber salçası 25 30 dan satılıyor. Ve o dandik ürünleri yemek istemeyen bilinçli insanlar da satın alıyor. Ki emin olun bu fiyatlarda da çok fazla kar yok. Anlamıyorum 1 kilo salça nasıl 5 10 lira olabiliyor...

• Ankaranın en lüks semtinde ki markete girişsin gros yazdına bakma oradaki ahali etiketlere pek bakmaz.
  • Ben hep 50 liralık aldığım için benim için sorun yok.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.