Şimdi Ara

Sakinleşmek için?Lütfen sağlıkla ilgili bir kaç sorunum var.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizin için saçma gelebilir ama bu benim için büyük bir sorun. Uzun bir süre anksiyete ve okb için ilaç tedavisi gördüm. İlaçların beni bitirdiğini biliyordum bu yüzden hepsini kestim. Çünkü dile kolay dört yıl boyunca her gün kimi zaman 5 kimi zaman 2 ilaç alıyordum. Bıraktım ve mental ve fiziksel dengemi bulmaya çalışıyorum. Tartışmalı ve stresli bir ortamda dayak yemiş gibi oluyorum. Üç gün uyusam da kendime gelemiyorum. Eklemlerim, kafamın arkası, gözlerim her yerim ağrıyor. Bunun dışında gün içinde sakinliği yakalamak çok zor. Anksiyete kalmadı. Kafamda kurduğum düşünceler benim dengemi bozuyor ve hayatıma odaklanamıyorum. Ara sıra meditasyon yapıyorum iyi geliyor ama ona odaklanmakta zor bir şey.

Spor yapmam gerek ancak bir spor salonuna yazılmak çok tehlikeli benim için. Bu yüzden günlük yürüyüşlere başlayacağım yarın. Namaz kıl demeyin. O kadar garip bir haldeyim ki secdeye var, kalk, otur gibi hareketler gerektiren şeyleri yapınca bayılacakmış gibi oluyorum. 100 kg den 72 kgye düştüm. Sanırım birazda beslenmeme dikkat etmeliyim.

Bana öneriniz varsa çok iyi olur. Çok saçma gelebilir size ama bildiğiniz canım yanıyor. Daha çok tahammülsüzlük hali var üzerimde. Gücüm yetmiyor. Bir ara b12 takviyesi aldım. Acaba vitaminsizlik böyle şey yapar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadınİstiyorum -- 16 Şubat 2017; 23:34:0 >

• Psikiyatriste gittin mi? Hangi sehirde yaşiyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Psikiyatriste gittin mi? Hangi sehirde yaşiyorsun?

4 senedir psikiyatriste gidiyorum zaten. Artık daha fazla ilaç kullanmak istemiyorum. Psikologada gittim. Başka tedavi yöntemleride denedim. İlaçsız daha iyi olacağıma inanıyorum. Çünkü ilaç içtiğimde uyuşup bütün gün yatıyorum. İlacı bırakınca daha aktif oluyorum ama bu tarz sorunlar ortaya çıkıyor hocam.
  • Kadınİstiyorum kullanıcısına yanıt
    Peki neyin var? Doktor sana tanı koydu mu anksiyete hariç? Panikatak vs..

• quote:

Peki neyin var? Doktor sana tanı koydu mu anksiyete hariç? Panikatak vs..

Hocam söylemek istemedim ama en son bipolar üzerinden tedavi göreceksin dedi doktor. Depakin, seroquel verdi. Ama ilaçlar sadece ruh halimi değil, vücut sağlımı da bozmaya başladı.Son zamanlarda kendi kişiliğime aykırı davranıp içinden sıyrılmaya çalışıyorum. Hastalığı düşünmemek için kendimi zorluyorum. Sürekli kafama gelen düşünceleri uzaklaştırmaya çalışıyorum. Kendimi çok fazla eleştiriyorum. Hatalarımı düzeltmeye çalışıyorum. Ve kafamı başka şeylere odaklıyorum. Ama bunları yapmaya çalışırken hem zihnim, hem ruhum, hemde bedenim yoruluyor. Sanki kafamda bir ayrık otu var ve ben onu ellerimle söküp atmaya çalışıyormuşum gibi. :(

Hiç mani yaşadığın oldu mu? Kendini peygamber ilan etmek, aşırı para harcamak, birilerinin sana özel vazifeler yüklediğini düşünmek, normalin dışındaki düşünceler, aşırı savrukluk, geceleri uyumamak, çok çok aşırı enerjik bir hâl?

Ben sana dolaylı da olsa yardimci olabileceğimi dusunuyorum ondan ötürü böyle soruyorum eğer merak ettiysen bu niye dorup duruyor diye..

• cozumu basit, senin gibi biri varmis, adam en son dayanamiyor , kafasina ates ediyor ama hayatta kalir, ve hic bir problemi kalmiyor megerse beynin arkasindaki bir bolum bu sorunlari kotnrol edioyrmus, oda bunu ucurunca hic bir problemi kalmamais
    malesef kaynagi bulamadim ama bence sitkri et hayatini aysa , git bir 10 gunluk akdeniz otelinde kal, dalgana bak alkol at , sarhos olunca unutuluyormu bu meret ?

http://e-psikiyatri.com/kategori/okb-obsesif-kompulsif-bozukluk-takinti-hastaligi
    https://onedio.com/haber/obsesif-kompulsif-bozukluk-etrafinda-sekillenmis-birbirinden-ilginc-17-muhtesem-film-711667

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Peygamber ilan etmek kadar ileri gitmedi. Ama hayatımı çok etkileyecek ani ve mantıksız kararlarım oldu. Hiç alakam ve ilgim olmayan bi şey için okulu bırakıp ailemi terk etme planları yaptım. Bunu yaparken çok emindim ve hayatımın en önemli şeyiydi. Sonra bi ay sonra geçti ve ne kadar büyük tehlikeden döndügümü fark ettim. Şu an da duygularımı ve kendimi tehlikeli bi şeyden uzak duracak kadar kontrol edebiliyorum. Para harcama bi dönem had safhadaydı. Kontrol edemiyordum. Ama ara sıra ufak şiddetli harcamalar yapıyorum. O sıralar bi şeyi kafaya taktıysam onu yapmak benim için çok kutsal ve dünyanın en önemli şeyi oluyor. Gözüm kimseyi görmüyor.

Günde 4 saat uyuyabildiğim ve yinede enerjik oldugum. Sabahın 6 sına kadar yatakta ağladığım. Kıvrandığım zamanlar oldu. Bunları yaşamak istemiyorum. Bazı günler içimde bi şey ölmüş gibi amaçsız ve boş oluyordum. Bı kaç saat ya da bi kaç gün sonra normale dönüyordum ama bu da iyi değil sürekli ruh halimin değişmesi biraz zarar veriyor. Ama söylediğim gibi ilaçta kullandım ve şu an ilaç kullandığım zamandan daha iyiyim. Yine bazı sıkıntılar olsada insan olduğumu hissediyorum

• Hocam alkol alınca rahatlatıyor ama bi kaç gün sonra beni depresyona sokuyor. Bu yüzden alkol almıyorum. Tatil değil ama spor ya da günlük yürüyüşlerle başlamak iyi gelir gibi. Saolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadınİstiyorum

Peygamber ilan etmek kadar ileri gitmedi. Ama hayatımı çok etkileyecek ani ve mantıksız kararlarım oldu. Hiç alakam ve ilgim olmayan bi şey için okulu bırakıp ailemi terk etme planları yaptım. Bunu yaparken çok emindim ve hayatımın en önemli şeyiydi. Sonra bi ay sonra geçti ve ne kadar büyük tehlikeden döndügümü fark ettim. Şu an da duygularımı ve kendimi tehlikeli bi şeyden uzak duracak kadar kontrol edebiliyorum. Para harcama bi dönem had safhadaydı. Kontrol edemiyordum. Ama ara sıra ufak şiddetli harcamalar yapıyorum. O sıralar bi şeyi kafaya taktıysam onu yapmak benim için çok kutsal ve dünyanın en önemli şeyi oluyor. Gözüm kimseyi görmüyor.

Günde 4 saat uyuyabildiğim ve yinede enerjik oldugum. Sabahın 6 sına kadar yatakta ağladığım. Kıvrandığım zamanlar oldu. Bunları yaşamak istemiyorum. Bazı günler içimde bi şey ölmüş gibi amaçsız ve boş oluyordum. Bı kaç saat ya da bi kaç gün sonra normale dönüyordum ama bu da iyi değil sürekli ruh halimin değişmesi biraz zarar veriyor. Ama söylediğim gibi ilaçta kullandım ve şu an ilaç kullandığım zamandan daha iyiyim. Yine bazı sıkıntılar olsada insan olduğumu hissediyorum

nikinde bi degisik, Kadin istiyorum, bence senin ilacin SEX,

kardes hayatin bu kadar dayanilmaz ise cik ukrayna , Rusya arjandin bi gez, oyle miskin psikologlara parani dokme
    bence onalra verdigin apralar psikolojini daha cok bozar

• Hocam maddi durumunuz nasıldır acaba? Geliriniz ne durumda? Bir de İstanbulda mı yaşıyorsunuz, ya da istanbula gidebilecek bir şehirde misiniz?

Bu tür durumlarda doktora gitmek önemlidir ama daha da önemlisi işini iyi yapan 'doğru bir doktor'a gitmenizdir.. Bir doktor önerim var işini gerçekten iyi yapan kaliteli bir devlet üniversitesi profesörü...

• quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

quote:

Orijinalden alıntı: Kadınİstiyorum

nikinde bi degisik, Kadin istiyorum, bence senin ilacin SEX,

kardes hayatin bu kadar dayanilmaz ise cik ukrayna , Rusya arjandin bi gez, oyle miskin psikologlara parani dokme
    bence onalra verdigin apralar psikolojini daha cok bozar

Hocam o nicki aldım diye böyle düşünme. Hangi ilacı etksisinde aldım bilmiyorum :D

• quote:

Hocam maddi durumunuz nasıldır acaba? Geliriniz ne durumda? Bir de İstanbulda mı yaşıyorsunuz, ya da istanbula gidebilecek bir şehirde misiniz?

Bu tür durumlarda doktora gitmek önemlidir ama daha da önemlisi işini iyi yapan 'doğru bir doktor'a gitmenizdir.. Bir doktor önerim var işini gerçekten iyi yapan kaliteli bir devlet üniversitesi profesörü...

Hocam maddi durumum iyi. İstanbulada gidecek durumdayım. Sorun aileme bu dört yıl içinde çok fazla para harcattım. Biraz çekiniyorum. Ama şu an da kendim ilaçsız ayağa kalkmaya çalışıyorum. Bu yüzden bir süre bu halimi koruyup kendim hakkında daha çok gözlem yapmak istiyorum. Siz bana doktor hakkında bilgi verin lütfen. Şu an da ilaç kullandığım zamandan daha iyiyim. Ama bu hastalığın dalgalı olduğunu bir gelip bir gittiğini biliyorum. O şiddetli anlar gelene kadar kendimi kontrol etmek istiyorum. Daha doğrusu antrenman gibi. Direncimi arttırmaya çalışıyorum. Kötü hissetmeye başlarsam söylediğiniz doktora giderim. Teşekkürler :)

• Hocam 19 yaşındayım bende böyle olmaya başladım anksiyete için doktora görükmemi tavsiye ettiler gitmedim ilaç kullanmak istemiyorum çünkü benim durumum sizinkisi gb bu kadar ağır değil ama çok mutsuzum sebepsiz yere geçmiş olsun inşallah iyi olursunuz

Bipoların dalgaları çok şedittir, bir sonraki dalgada kendini mesih ilan edebilirsin ve artık sadece ambulans, hastaneye kaldirma kurtarabilir seni emin ol.. Benim sana onerecegim adam bu işin hem akademik, teorik alaninda; hem de uygulamasinda yillardir calismalar yapan, işini hakkıyla yerine getiren biri. İstanbul Üniversitesi çapa tıp fakültesi profesörlerinden 'Alp Üçok'. Senin durumun digerleri kadar agır değil bence toparlanabilir durumdasın.. Eşşekten düşeni eşşekten düşen anlar.. Az çok geçtiğim yollar seninkiler; ben Alp beyle görüştüm; uzunca bir izleme ve tedavi sureci oldu şu an o dediklerinden, sıkıntılardan eser kalmadı Allaha şükür..

Bu doktoru da dene, senin sağlıgın senin iyi hissetmen trilyonlardan daha değerli ailen için emin ol..

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Duruma göre gideceğim doktora. Allah hepimize şifa verain. :)

• forever_life F kullanıcısına yanıt
    Hocam anksiyete kafada halledilebilecek bir şey. Kendinizi alıştıra alıştıra yenersiniz. Doktor bana anksiyete o kadar kötü değil. Sadece kan basıncı. Tansiyon filan yükseliyor. Kalp hızlı atıyor dedi. Sadece korku hissettirmesi kötü dedi. Mümkün olduğunca kendiniz halledin. İlaca kolay sarılmayın.

• uzun yürümek çok faydalı olabilir; her gün en az 1,5-2 saat tempolu yürümek süperdir. yoruldukça küçük aralar verirsin tamamdır
    yürürken sevdiğin müzik ya da programları dinleyebilirsin
    ama bu öylesine bir öneri değil, yürürken dolaşım sistemi çok etkin çalışır. iç organlara ve beyne sürekli temiz kan hücum eder. evde geçirdiğimiz bir güne nazaran 3 kat fazla aldığımız temiz oksijenin olası etkilerini hayal edebilirsin
    böyle oldu mu vücut memnun oluyor ve mutluluk hormonu salgılıyor, kötü düşünceler önemsizleşiyor.

edit: tansiyon için tuz ve kafein alımını azaltıp, bol su içebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 17 Şubat 2017; 20:33:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

uzun yürümek çok faydalı olabilir; her gün en az 1,5-2 saat tempolu yürümek süperdir. yoruldukça küçük aralar verirsin tamamdır
    yürürken sevdiğin müzik ya da programları dinleyebilirsin
    ama bu öylesine bir öneri değil, yürürken dolaşım sistemi çok etkin çalışır. iç organlara ve beyne sürekli temiz kan hücum eder. evde geçirdiğimiz bir güne nazaran 3 kat fazla aldığımız temiz oksijenin olası etkilerini hayal edebilirsin
    böyle oldu mu vücut memnun oluyor ve mutluluk hormonu salgılıyor, kötü düşünceler önemsizleşiyor.

edit: tansiyon için tuz ve kafein alımını azaltıp, bol su içebilirsin

Hocam aynen yürüyüş benim için mükemmel olur. Saolun. Mesela bu haldeyken on dakika koşmaya çalışsam beynim patlayacakmış gibi oluyor. Bu yüzden yürüyüş iyidir :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.