Şimdi Ara

Sakarya nasıl bir şehir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
17.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sakarya'da okunur mu ? Yaşanır mı ? Sakarya'ya gitmiş olan,okuyan ve Sakarya'lı olanlar cevap verirse sevinirim.

• Hyr
  • Sakaryadan evliyim sık sık gider gelirim... gençleri ne yazık ki serseri takımı olmuş ve ekseriyeti uyuşturucuyla tanışmış... ota-boka efelik yapma derdinde... gördükçe çok üzülüyorum gerçekten... gerçek sakarya bu olmamalı.. sakarya orta ve doğu karadenizden çok yogun göç almış bi yerdir genel olarak karadenizli gençlerin bu durumda olmalarına çok üzülüyorum...
  • gerçek sakarya bu değil
  • sakarya unide endustri muhendisligi okuyorum 2.sinifim 2 yildir da sakaryadayim . evden okula okuldan eve arkadaslariyla iletisimin kampuste oteye cikmazsa iyi bi yer. eglenmeyi gezmeyi tozmayi seven biriysen yetmeyecektir sıkıcı gelecektir
  • Pamukova'da okudum 2 yıl. Ciddi ciddi köyden farkı yoktu Pamukova'nın. Genelde şehir merkezi normal çarşıdır fakat diğer ilçeler kasaba modunda.
  • Öğrenci ve diğer insanlar olarak ikiye ayırman lazım.

Diğer insanlar kısmı yobaz kapalı görüşlüdür. Ama öğrencilerin bol olduğu yerler -özellikle Serdivan- hayatının en tatlı 4 yılını geçirmene sebep olabilir. Bu biraz nasıl bir tip olduğuna bağlı tabii ama ben geçirdiğim 4 yılda önceki 20 yıldan daha çok büyüdüm, öğrendim, sevdim, eğlendim. Arada yine gidiyorum, o 4 yılı hatırlamaya çalışıyorum ama zor artık.
  • İstanbulda yaşıyorsan önceliğin Kocaeli sonra Bursa ve Eskişehir olsun. Sakarya öğrenci yaşam kalitesi açısından ve görüş açısından pek iyi biryer değil. Ama Türkiyenin genelinden de iyi durumda. Zorda kalırsan tercih etmekten çekinme yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

İstanbulda yaşıyorsan önceliğin Kocaeli sonra Bursa ve Eskişehir olsun. Sakarya öğrenci yaşam kalitesi açısından ve görüş açısından pek iyi biryer değil. Ama Türkiyenin genelinden de iyi durumda. Zorda kalırsan tercih etmekten çekinme yine de.

Teşekkürler
  • Sakaryalıyım Saü'deyim sana durumu şöyle özetlemek gerekirse Üniversite ve Çevresi(serdivan) ortam olarak güzeldir.(ortamdan kastım kafe olsun insanlık olsun) Ama gel gelelim eğer gezmeyi çok seven bir insansan 1 sene içinde sıkılırsın sarmaz sürekli başka illere gitmek zorunda kalırsın.Yerlilerine gelirsek geneli yobaz apaçi kezban takımıdır muhattap olmazsan bir sıkıntı çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Sonidito

Sakaryalıyım Saü'deyim sana durumu şöyle özetlemek gerekirse Üniversite ve Çevresi(serdivan) ortam olarak güzeldir.(ortamdan kastım kafe olsun insanlık olsun) Ama gel gelelim eğer gezmeyi çok seven bir insansan 1 sene içinde sıkılırsın sarmaz sürekli başka illere gitmek zorunda kalırsın.Yerlilerine gelirsek geneli yobaz apaçi kezban takımıdır muhattap olmazsan bir sıkıntı çıkmaz.

Teşekkürler gelişmemiş bir yer sanırım ben istanbula yakın sanayi bölgesi diye iyi bekliyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

quote:

Orijinalden alıntı: El Sonidito

Sakaryalıyım Saü'deyim sana durumu şöyle özetlemek gerekirse Üniversite ve Çevresi(serdivan) ortam olarak güzeldir.(ortamdan kastım kafe olsun insanlık olsun) Ama gel gelelim eğer gezmeyi çok seven bir insansan 1 sene içinde sıkılırsın sarmaz sürekli başka illere gitmek zorunda kalırsın.Yerlilerine gelirsek geneli yobaz apaçi kezban takımıdır muhattap olmazsan bir sıkıntı çıkmaz.

Teşekkürler gelişmemiş bir yer sanırım ben istanbula yakın sanayi bölgesi diye iyi bekliyordum

Rica ederim hocam birgün olur da yolunuz düşer ise beklerim her türlü.Eğer varsa imkanınız İzmit'e de bakabilirsiniz orası Sakarya'dan kat ve kat gelişmiş ve güzel bir şehir yada isterseniz Sakarya'dan İzmit'e git gel de yapabilirsiniz 30 dklık mesafesi var.

• altında arabaya yoksa fazlasıyla yeter Sakarya. 1 milyonluk şehiri bu kadar küçüksememek gerek. Öğrenci adam her türlü okur. Okulun sapanca gölü manzarası var daha ne olsun hiç bir okulda bulamazsın böyle bir şey Anadoluda. Ama okul dağın başında o ayrı mesele tabi.

Çark Caddesi gibi bir merkezi var uzun orada cafeler falan var fazlasıyla yeter.

Sakarya insanı böyledir Kocaeli insanı böyledir Es Es insanı böyledir diyenlere sadece gülüyorum hepimiz Türküz karakter aynı her şey aynı fazla şey etmeyin. Sakaryanın şöyle bir avantajı var Karadenizden çok göç alıyor iyi insanlar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 12 Mart 2017; 22:59:32 >
  • Hangi bölüm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

altında arabaya yoksa fazlasıyla yeter Sakarya. 1 milyonluk şehiri bu kadar küçüksememek gerek. Öğrenci adam her türlü okur. Okulun sapanca gölü manzarası var daha ne olsun hiç bir okulda bulamazsın böyle bir şey Anadoluda. Ama okul dağın başında o ayrı mesele tabi.

Çark Caddesi gibi bir merkezi var uzun orada cafeler falan var fazlasıyla yeter.

Sakarya insanı böyledir Kocaeli insanı böyledir Es Es insanı böyledir diyenlere sadece gülüyorum hepimiz Türküz karakter aynı her şey aynı fazla şey etmeyin. Sakaryanın şöyle bir avantajı var Karadenizden çok göç alıyor iyi insanlar vardır.

Çok teşekkür ediyorum

Sakarya İstanbul git-gel yapılabiliyor mu?Ne kadar sürüyor.Otobüs saatleri oluyor mu her gün?Fiyatları ne kadardır?

Mesela Nevşehir'den Kayseri'ye 8Tl ile gidilebiliyor bir minibüs ile her gün de sabah-öğle-akşam tariferleri oluyor.

• Ben de Hukuk Fakültesine yatay geçiş düşünüyorum. Güzel bir şehre benziyor fakat çevreden sakın gitme hayatının hatası olur gibi yorumlar duyuyorum ne kadar doğru merak ediyorum açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyFace57

Hangi bölüm?

Bölüm olarak kararsızım mühendislik olacak zaten hepsinin hemen hemen puan ve sıralamaları birbirine çok yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racyrocq

sakarya unide endustri muhendisligi okuyorum 2.sinifim 2 yildir da sakaryadayim . evden okula okuldan eve arkadaslariyla iletisimin kampuste oteye cikmazsa iyi bi yer. eglenmeyi gezmeyi tozmayi seven biriysen yetmeyecektir sıkıcı gelecektir

Eğitimi nasıl memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

altında arabaya yoksa fazlasıyla yeter Sakarya. 1 milyonluk şehiri bu kadar küçüksememek gerek. Öğrenci adam her türlü okur. Okulun sapanca gölü manzarası var daha ne olsun hiç bir okulda bulamazsın böyle bir şey Anadoluda. Ama okul dağın başında o ayrı mesele tabi.

Çok teşekkür ediyorum

Sakarya İstanbul git-gel yapılabiliyor mu?Ne kadar sürüyor.Otobüs saatleri oluyor mu her gün?Fiyatları ne kadardır?

Mesela Nevşehir'den Kayseri'ye 8Tl ile gidilebiliyor bir minibüs ile her gün de sabah-öğle-akşam tariferleri oluyor.

otobüsle kaç saat bilmiyorum ama normal arabayla 2 saat sürüyor ortalama.

Ayrıca Ankara İstanbul arasında bir yer Sakarya öyle bir avantajı var. Ankaraya gidende İstanbula gidende Sakaryanın önünden geçiyor hem otoban hem normal anayol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 13 Mart 2017; 0:27:35 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.