Şimdi Ara

Sakalın(tüylerin) sertleşmesi için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35
Cevap
2
Favori
89.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sık sık mı tıraş olmalıyım? zira bi yararını görmedim 22 yaşındayım suratımın yarısı tüy daha. Yoksa iyice uzamasını mı beklemeliyim?

EDIT 2020: Bu sakal meselesinin o kadar üstüne düşmedim. Herhangi birşey uygulamadım ara ara traş oldum sadece. Sakal olarak bende pek bişey de değişmedi.. Bu süre zarfında askerde 6 ay hergün traş oldum falan olmayınca olmuyor.

Artık bu konuda mesaj atmazsanız sevinirim. 5 sene önce açtığım konu başıma bela oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonderCx -- 2 Şubat 2020; 3:43:53 >

• Aşağıdan başla yukarı doğru yavaş yavaş
  • jilete devam haftada bir 2 perde ilk perde duz ikinci perde ters 3.4 ay düzenli uyhularsan gelisme gorursun basta yarim yamalak cikar oralar ilk aylar 3.4 uncu ayda rayına oturur jilete devam
  • volvol3444 kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam ama ters tıraştan hep korkmuşumdur sakal yamuk çıkar diye fakat tüyler hiç sertleşmedi. Denicem bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

eyvallah hocam ama ters tıraştan hep korkmuşumdur sakal yamuk çıkar diye fakat tüyler hiç sertleşmedi. Denicem bakalım.

Yamuk çıkar zaten.Ekstradan yapabileceğin pek birşey yok.Zamanla sertleşirler.
  • Ters yönde ediyorum kaç senedir. Bir zararını görmedim. Demir jiletle permatik değil traş et. Başka sarımsak vs. işe yaramaz düzenli traş.
  • Ters tıraş deneme düz dene daha iyi sonuç alırsın.
  • bence ters tıraş düz tıraş sakalıhın şekline göre değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ

bence ters tıraş düz tıraş sakalıhın şekline göre değişir
    tıraş ol kesin sertleşiyor :) sakalların olmasa bile düzenli traş ol... hiç çıkmayan yerden bile çıktığını göreceksin :)
  • yardımlarınız icin sağolun 1 düz 1 ters denicem bakalım. Düzün bi faydası olmuyo yıllar geçtı tüylerin yarısı sertleşti. suratın yarısı tüy ergenler gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

yardımlarınız icin sağolun 1 düz 1 ters denicem bakalım. Düzün bi faydası olmuyo yıllar geçtı tüylerin yarısı sertleşti. suratın yarısı tüy ergenler gibi.
    ters mahveder yüzünü yapma bence
  • ters tıraş olma
  • Boyun bölgesi hariç jileti ters vurmamanı öneririm. Kıl dönmesi nedeniyle, küçücük sivilceler canını sıkabilir aksi takdirde.
    Yüz önemli bir yerdir, riske atma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Akkaya

ters tıraş olma
    ters jilet atma diyen kekular sanırım daha önce hiç sinekkaydı olmamışlar... ters tıraşın bi zararı yoktur düzgün bi şekilde ve keskin bi jiletle olursan.
  • bıyık ve çene altında sorun yok oralara ters vurmam diğer yerler %80 tüy zaten oraları da 1 ters 1 düz yaparım koy gitsin bu saatten sonra..
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Ne dedigini anlayamadim demirle mi olcaz permatikle mi
  • murderx06 kullanıcısına yanıt
    Demir, kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Demir, kardeş.
    noldu sonu c
  • Noldu sonuc?
  • Noldu sonuç?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.