Şimdi Ara

Saka Su / Bir daha Tövbe

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
14.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Reklamlarına güvenerek gittim Saka Su siparişi verdim, keşke vermez olaydım... Su tadından hiç memnun kalmadım hemen saka suyu arayarak şikayetimi belirttim ve para iadesi yapılarak suların alınmasını talep ettim, kendileri gelip hem sudan örnek alacaklarını hem de iade talebimi gerçekleştireceklerini belirttiler fakat ne gelen oldu ne de giden...

Şirkette kullanılan başka bir markadan çok memnunduk, dolayısıyla aynı sudan almaya karar verdim. Bayiye 2 adet damacana getirmesini istedim, gelen bayii damacaların altındaki üretim tarihine baktı ve üretim tarihlerinin 2008 olduğunu görünce damacanaları almadı, şok olmuştum takır takır reklam yapan saka su bize 4 senelik damacanadan su içirmeye çalışıyordu...

Sağlığınız için bu durumdan bir pay çıkarın lütfen...

• Saka suya attığım mail aşağıdadır, geri dönüş olursa sizlerle paylaşacağım ;

Sayın Yetkili,

Reklamlarınıza güvenerek 2 adet damacana su siparişi verdim fakat suların tadından memnun kalmadığım için müşteri destek hattınızı arayarak şikayetimi ilettim. Görüştüğüm yetkili evime gelinerek sudan örnek alınacağını belirtmesine rağmen kimse gelmedi. Ben de suyumu değiştirmeye karar verdim. Çağırdığım başka bir markanın bayiisi damacana değişikliği için sizden gelen damacaların üretim tarihine baktı ve beni şoke eden gerçekle bıraktı. Sizden aldığım damacanın üretim tarihi 2008. Şimdi sizden tatmin edici bir geri dönüş bulamazsam, bu damacananın resimlerini çekip internet haber siteleri ile paylaşacak ve sizi sağlık bakanlığına şikayet edeceğim...

Bilginize
    İyi Çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zargyy

Saka suya attığım mail aşağıdadır, geri dönüş olursa sizlerle paylaşacağım ;

Sayın Yetkili,

Reklamlarınıza güvenerek 2 adet damacana su siparişi verdim fakat suların tadından memnun kalmadığım için müşteri destek hattınızı arayarak şikayetimi ilettim. Görüştüğüm yetkili evime gelinerek sudan örnek alınacağını belirtmesine rağmen kimse gelmedi. Ben de suyumu değiştirmeye karar verdim. Çağırdığım başka bir markanın bayiisi damacana değişikliği için sizden gelen damacaların üretim tarihine baktı ve beni şoke eden gerçekle bıraktı. Sizden aldığım damacanın üretim tarihi 2008. Şimdi sizden tatmin edici bir geri dönüş bulamazsam, bu damacananın resimlerini çekip internet haber siteleri ile paylaşacak ve sizi sağlık bakanlığına şikayet edeceğim...

Bilginize
    İyi Çalışmalar

o yollayan bayiinin hatasıdır onu yapan biz de kullanıyoruz çok memnunuz ayrıca ben üretim tesislerinide ziyaret ettim aşırı yüksek sıcaklıkta suyla dezenfekte ediyorlar sıcaktan damacana kağıt gibi oluyor. saka suyun çok fazla müşterisi var ve hepsi çok memnun ve kalite ödülü vardır

• damacanadaki tarih bayi hatasimi yani yapma kardesim
    iyi etmissin maillle geri donus yaparlar insallah kotuye dogru gidio ortam
  • quote:

Orijinalden alıntı: metecan1996x

quote:

Sayın Yetkili,

Bilginize
    İyi Çalışmalar

o yollayan bayiinin hatasıdır onu yapan biz de kullanıyoruz çok memnunuz ayrıca ben üretim tesislerinide ziyaret ettim aşırı yüksek sıcaklıkta suyla dezenfekte ediyorlar sıcaktan damacana kağıt gibi oluyor. saka suyun çok fazla müşterisi var ve hepsi çok memnun ve kalite ödülü vardır

Bayii hatası mı ? Yapma hocam, bu iş basit bir bayii hatası değil. Evet onların da hatası var fakat benim karşımdaki muhattap bayii değil, o damacanaya dolum yapan firmadır. Bayii 3 kuruş nasıl fazla kazanabilirim diye her türlü oyunu oynayabilir, önemli olan ona bu fırsatı vermemektir. Büyük bir şirket bayii ağını sürekli denetlemelidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metecan1996x

quote:

Sayın Yetkili,

Bilginize
    İyi Çalışmalar

Bayii hatası mı ? Yapma hocam, bu iş basit bir bayii hatası değil. Evet onların da hatası var fakat benim karşımdaki muhattap bayii değil, o damacanaya dolum yapan firmadır. Bayii 3 kuruş nasıl fazla kazanabilirim diye her türlü oyunu oynayabilir, önemli olan ona bu fırsatı vermemektir. Büyük bir şirket bayii ağını sürekli denetlemelidir.

evet buda başka bir boyut tabi şehir neresiydi?

• Bizde SAKA su kullanıyor,fakat herhangi bir sorun yaşamadık.. Kabul etmek istemesenizde,BAYİ suçludur burada SAKA su değil. SAKA su FABRİKA üretimi olarak size 2008 suyu kendisi taktim etse tamam anlarım fakat size bu suyu BAYİ getiriyor. Bence FABRİKA ile uğraşmak yerine BAYİ ile uğraşmanız daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H. Upmann

Bizde SAKA su kullanıyor,fakat herhangi bir sorun yaşamadık.. Kabul etmek istemesenizde,BAYİ suçludur burada SAKA su değil. SAKA su FABRİKA üretimi olarak size 2008 suyu kendisi taktim etse tamam anlarım fakat size bu suyu BAYİ getiriyor. Bence FABRİKA ile uğraşmak yerine BAYİ ile uğraşmanız daha iyi olacaktır.

Ben bayii suçlu değil demiyorum, bayiinin de suçu var fakat ası suçlu olan benim muhattap aldığım saka sudur diyorum. Sonuçta ben o bayiye güvenerek su almıyorum, saka suyun markasına güvenerek o suyu alıyorum, doğal olarak da firmayı muhattap alıyor ve onu suçluyorum. Bayii elinde olsa 5 yıllık damacanayı da satar, sonuçta ne kadar kazanırsam kardır mantığı ile çalışıyor çoğu, her sene damacanaya 5 tl vermek istemez, bana ne der. Ama dolum yapan firmanın bunu denetlemesi, "dur kardeşim bu damacana 2 seneyi geçmiş buna dolum yapmam, müşterime de sattırmam" demesi lazım.

Bu arada Şehir İstanbul Esenler

• Dün Saka Su'dan arayarak, Sağlık Bakanlığı'nın damacana ömürleri ile ilgili bir yıl sınırlaması olmadığını sadece 60 adet dolum sınırlaması olduğunu, elimdeki damacanın da 60 dolumu kesinlikle geçmemiş olacağını belirttiler. Bunun nasıl olabileceğini sorduğumda da, tatile giden yazlıkçıların bir kere aldıkları damacanayı 2-3 yıl sonra getirebildiklerini vs gibi saçma bir açıklama yaptılar.

Sonrasında bayii arayarak o damacanayı geri alıp yerine 2012 tarihli yeni bir damacana getireceğini ve para iadesini yapacağını belirtti fakat kabul etmedim. Benim derdimin para olmadığını, benim asıl derdimin kanser riski fazla olan 4 yıllık o damacadan su içmek olduğunu belirttim ve telefonu kapattım.

Tatilden sonra Sağlık Bakanlığı ile görüşerek gerekli şikayetlerimi yapacağım. Sizler de sağlığınız için damacana alırken altında yazan üretim tarihine bakınız...
  • Burada asıl suçlu olan kişi bulunduğunuz bölgedeki bayidir,Sizin muhattap olacağınız kişi ise Genel merkezdir.Eğer bayiye giderseniz sadece suyu değiştirmekle kalırsınız,ki o bile şüpheli.En güzeli,Şikayet var'a bir şikayet yazmak ve telefonla arayıp başlarını ağrıtacağınızı güzelce belirtmek.Ayrıca o damacanayı da güneş görmeyen bir ortamda saklayın,Sağlık bakanlığına şikayet ederseniz kapalı ortamdaki fotosunu çekip damacanayı birlikte götürün.Güneş gören damacanada zamanla bakteriler oluşur.En sağlıklı tespit böyle yapılabilir.Ama ben olsaydım çok fena başlarını ağrıtırdım,kesinlikle yolunuzdan şaşmayın,caydırmaya çalışacaklar.
  • içmeyin zorla mı içiriyorlar bimden 5 10 litrelik alıyorum gayette güzel damacana almayın 2 taşıyınca elinize yapışıp kalmıyor
  • Boşuna uğraşma şikayetle. Sağlık bakanlığı sitesinden duyurduğu bütün firmalara tekrardan üretim iznini verdi. Zaten bu işte bi tuhaflık vardı açıklanan çoğu marka basit sıradan markalardı. Acaba Pınar,erikli ve sektörün diğer lider firmalarının suları nasıl bilmiyoruz. Ben birkaç yıl önce damacana su kullanıyordum sonra baktım su kokmaya basladı bende almamaya başladım. Şimdi sağlık bakanlığı çipli damacana uygulamasına geçilecek diyor basında bunu dünyada ilk olarak tanıtıyor. Fakat işin komik tarafı avrupada çoğu ülkede böyle damacana su satışı yok diye biliyorum.
  • para koparman zor soyleyim. bosuna umitlenme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

para koparman zor soyleyim. bosuna umitlenme

Para koparma gibi bir niyetim olduğunu nerden çıkardınız ?

Benim parayla falan işim yok, suya verdiğim paraya da acımıyorum. Önceki gün bayii arayarak paranızı iade edelim, 2012 damacanalarda su getirelim vs dediğinde de kabul etmedim... Benim derdim insan sağlığı ile bu kadar acımasızca oynanması. Arayanlara siz bu 4 yıllık damacana ile çocuğunuza su içirseydiniz ne hissederdiniz diye sorduğumda kimse cevap veremedi. Ben bu sorunun bende vermiş olduğu rahatsızlığı giderme derdindeyim.
  • zargyy Z kullanıcısına yanıt
    Ne oldu hocam bu damacana işi ne yaptınız?
  • Saka suyu hiç kimse sevmiyor. Bizim akrabalarda şikayetçiydi.
  • pH degeri ve kalan diger unsurlarla birlikte tadi inanilmaz kotu olan su markasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Raklamlar da gördüğün her şeye inanma.Reklamlarda milletiz zekasıyla dalga geçiyorlar.Olmayanı varmış gibi gösterip satmaya çalışıyorlar.
    İlk önce bir araştırma yap alacağın marka ile ilgili.
    Ben mesela ayakkabı alacağım bu aralar 2 haftadır markanın araştırmasını internetten yapıyorum.Şikayet/övgü ne varsa okuyorum ona göre alıyorum.
  • quote:

Reklamlarına güvenerek gittim Saka Su siparişi verdim, keşke vermez olaydım... Su tadından hiç memnun kalmadım hemen saka suyu arayarak şikayetimi belirttim ve para iadesi yapılarak suların alınmasını talep ettim, kendileri gelip hem sudan örnek alacaklarını hem de iade talebimi gerçekleştireceklerini belirttiler fakat ne gelen oldu ne de giden...

Şirkette kullanılan başka bir markadan çok memnunduk, dolayısıyla aynı sudan almaya karar verdim. Bayiye 2 adet damacana getirmesini istedim, gelen bayii damacaların altındaki üretim tarihine baktı ve üretim tarihlerinin 2008 olduğunu görünce damacanaları almadı, şok olmuştum takır takır reklam yapan saka su bize 4 senelik damacanadan su içirmeye çalışıyordu...

Sağlığınız için bu durumdan bir pay çıkarın lütfen...

Bizim okulda da saka su veriyorlar,tadını hiç beğenmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.