Şimdi Ara

Sailor Moon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
14.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ay savaşcıları! Paylaşmak istediklerimizi burda paylaşalım!

Orjinal Adı : Seeramuun
    İngilizce Adı : Sailor Moon
    Türkçe Adı : Ay Savaşçısı
    Yayınlandığı Kanal : TRT, ATV
    Yapıt : Manga ve Anime
    Tür : Shoujo-manga
    Anime Bölüm Sayısı : 5 Sezon 200 Bölüm
    Manga Bölüm Sayısı : 18 Ciltte 52 Bölüm
    OVA / Movie Sayısı : 3
    Serinin Başlama Tarihi : 1992
    Serinin Bitiş Tarihi : 1997
    Çizer : Naoko Takeuchi
    Konu :
    Sailor Moon 200 bolumu, 3 tane sinema filmi, sayısız özel şovu, yüzlerce kitabı, 18 cilt manga'sı ve ayrıca gerçek aktörlerin oynadığı Alman ve Japon müzikalleri olan, Japonya'da izlenme rekorları kırmış, internette yüzbinlerce websitesi olan ve dünyada en az 40 ülkede yayınlanmış çok popüler bir Japon çizgi filmidir.

Konusu temel olarak bir grup savaşçının dünyayı evrendeki kötü güçlerden korumak için verdikleri savaştır. Bu savaşçıların her biri gücünü güneş sistemindeki bir gezegenden, uydudan veya asteroidden almaktadır. Sailor Moon konularına göre 5 sezona ayrılmaktadır: Klasik, R, S, SuperS ve Stars. Her sezonda farklı bir düşmana karşi savaşılmakta ve farklı bir konu işlenmektedir.

Usagi sıradan bir ortaokul öğrencisidir. Tembel, uykucu, sakar ve mızmız. Ama bir o kadar da arkadaş canlısı, fedakar ve sadık bir kızdır. Bir gün alnında ay işareti olan bir kedi ile karşılaşır ve gelişen olaylarla tüm hayatı değişir.
    Dünya, geçmişten gelen bir düşmanın tehdidi altındadır. Ne kadar istemese Usagi ve diğer Sailor Senshiler uyanmak zorundadırlar. Artık sıradan günlük yaşantılarının yanında onlar canavarlara karşı koyan birer savaşçıdırlar. Görevleri, dünyayı, onu ele geçirmek ya da yok etmek isteyen güçlere karşı korumaktır.

Sailor Moon

Sailor Moon

Sailor Moon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Part of Me -- 2 Temmuz 2007; 21:54:36 >

• Şu kırmızılı olan marstı heralde ona valla fena aşıktım
  • eda tanıtım eklersen memnun oluruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: KageBunshinNoJutsu

eda tanıtım eklersen memnun oluruz

şimdi nasıl?
  • Ben nedense bu animeyi hiç sevmemiştim aslında güzele benziyo ama küçüktüm galiba o zmn
  • Karakterler gerçek güçlü! Ben hep sevmiştim! Hayatımda 2 anime var biri bu diğeri de şeker kız candy!
  • bu Türkiye'de yayınlanan ilk animeler arasında yer alır , ATV'de gösterimde iken SailorMoon'dan sonra DragonBall başlardı hatta...( o zamanlar Türkiye'ye tatile gelmiştim iyi hatırlıyorum )
    bölüm başlangıcı , ve bitişi nedense hep aynı olurdu kötü biri çıkar insanları kontrol etmeye başlar sonra bunlar ortaya çıkıp savaşırlardı , Usagi tam ölecek duruma gelirdi hemen kırmızı güller saçılırdı ekranda ve arkasından Mamouru(tuxedo mask) gelirdi ve bir gül atarak büyüleri kapatırdı

Tuxedo Mask'ın kötü olduğu zamanlar çok güzeldi ama =) güller simsiyahtı '' COOOOLLL ''

şarkıları güzeldir , en çokta intro'ları beğenirim

sarışınlar itici geliyor bana nedense , sevdiğim karakterler ; Mars(siyah saçlı) , Mercury(mavi saçlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWing -- 3 Temmuz 2007; 11:21:33 >

• acayip izliyodum önceden ama kızlar sayı olarak üstün olsalar bile çoğu zaman kurtuluşları maskeli şövalyeye bağlıydı adam bi gül atıp olayı çözüyodu yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: ed@

quote:

eda tanıtım eklersen memnun oluruz

şimdi nasıl?

harika
  • Sevdiğim animelerden biridir bu
  • Eskiden izlerdim bunu ATV'de. Ne güzel animeydi ama en çok Bunny'i seviyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Glyph

Eskiden izlerdim bunu ATV'de. Ne güzel animeydi ama en çok Bunny'i seviyordum

tavşan bunny ?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Glyph

Eskiden izlerdim bunu ATV'de. Ne güzel animeydi ama en çok Bunny'i seviyordum

tavşan bunny ?

Bunny değil miydi onun ismi? Öyle hatırlıyorum ATV'deki isminden. Yanlış mı hatırlıyorum? Usagi'ye Bunny diyorladı ATV'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glyph -- 3 Temmuz 2007; 13:25:03 >
  • Çok güzel olmuş!
  • quote:

Orjinalden alıntı: hurraboy

Çok güzel olmuş!

teşekkür ederim
  • küçükken hastaydım bunlara..büyüdüm..hala hastayım..
  • Usagiye hep gülerdim
  • Küçükken izlerdim, sanırım ATV'de veriliyordu. Şu an o izlediklerimi de unuttum, anime hakkında hiçbir fikrim yok
  • En sevdiğim animelerden biriydi..Küçükken az izlememişimdir.

Paylaşım için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: AlpTéKiN

Küçükken izlerdim, sanırım ATV'de veriliyordu. Şu an o izlediklerimi de unuttum, anime hakkında hiçbir fikrim yok

Evet ya sadece bu değil ieskiden izlediğim animelerin çoğunun konusunu unuttum sende bende mi bişey var yoksa bilerek böyle mi yapıyolar bunları
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.